Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mracik
3. nov 2006

Ahoj sisika, my sme mali laryngitidu 2 krát, tri krát bronchitídu a raz zápal pľúc ☹ sme si užili...
Keď mal malý asi rok dávali sme mu denerel sirup, to je antihistaminikum, malo by zabrániť nadmernému spazmu svalov.
Inak laryngitídy sú typické iba pre malé detičky (myslím, že asi do troch rokov), takže to asi treba vydržať.

sisika
autor
4. nov 2006

Dakujem,mráčik-teda,to vam nezavidim,vsetko su to take hrozne neprijemne a nebezpecne choroby!
prosim ta,ten sirup je na predpis? Dava sa pri laryngitide-nie je hormonalny?lebo tie cipky su,ale ako prvu pomoc ich mam.
teraz sa o malu straaasne bojim.

bronau
5. nov 2006

Nepatri to priamo ku laryngitide, ale napisem, co robime my, aby sme neochoreli - teda, co som vsetko nasla na posilnenie imunity u babatok od narodenia.
Cebion - vitaminy v kvapkach,
Imunal - echinaceovy roztok na podporu imunity
Probion junior od fa. Valosun - komplex probiotyckych kmenov na podporu zdravej a odolnej crevnej flory
No a ked ma maly sopliky, tak kvapky Sinupret a sirup Thymomel - vsetko z prirodnych rastlinnych zdrojov.

sisika
autor
5. nov 2006

bronau,dakujem za tipi,Probion uzivame aj my,aj ja si davam pre dospelych-lebo kojim a to vraj ide aj do mliecka.Ale ten Sinupret a Thymomel musim pozriet,zatial mi nic take neponukli v lekarni.
Skusim,hadam pomozu.Papa,Sisa

mracik
1. dec 2006

Denerel nám predpísal alergológ, je na predpis a nie je to hormón, teda kortikoid. Ale kortikoidy sú pri laryngitíde väčšinou nevyhnutné, netreba sa ich báť, pri záchvate sú vyslovene liekom prvej voľby. My sme mali poslednú noc ďalší záchvat laryngitídy ☹ , malý to chytil od bračeka, ktorý mal angínu.
Väčšinou laryngitídu spôsobujú vírusy, takže antibiotiká nie sú indikované.
Thymomel sirupček je fajn, je na vykašliavanie hlienov, aj my ho používame, ale nie pri laryngitíde.

vavka33
3. dec 2006

ahojte,my sme tiez mavali laryngitidu a jednu mame prave teraz.Jedina prva pomoc je Kalciovy sirup a fenistil kvapky.Inac pri zachvate je vyborne otvorit mrazak a nechat dieta dychat.

bublinkajasminka
3. dec 2006

vavka - noo to som mala pred mesiacom a teraz zase.....a dávam si kloktadlo Florsamin a septolete plus a pomáha.-....

vavka33
3. dec 2006

Florsamin kloktat,alebo aj prezriet?mala asi nebude vediet kloktat.

bublinkajasminka
3. dec 2006

vavka - len kloktať...ale naozaj ja som mala silné hlieny a tri dni kloktania a mizne to pomaly a zlepšuje sa to...idem na ten letsdance - kúp to kloktadlo...rýchle uzdravenie

janetka
18. dec 2006

ahojte, neviete mi poradit, ako je to s bylinkovymi cajmi pre deti? mozu vsetky bylinkove caje?

lucisa
21. dec 2006

Ne, všechny nejsou vhodné, raději je kupuj v lékárně, kde ti poradí, v jakém věku a jaké bylinky jsou na co vhodné. V obchodě ti tak neporadí.

vavka33
22. dec 2006

Janetka,v lekarni ti poradia,neviem na co konkretne ten cajik chces.Ale maju tam dobre cajiky-take kuzelnicke-tak ich vola moja dcera,lebo na vrchu su obrazky kuzelnika,alebo jezibabky-byva protizlobidlovy,protibolistkovy a ine a tie deturence smu,zisti si to tam.

gaboca
28. dec 2006

ahoj.mám dobré zkušenosti s čajíčkama od lerosu.seženeš je v drogerce,lekarně i supermarketu.

knobloska
29. nov 2008

Ahoj, právě nám diagnostikovali laryngitidu. Nemáte někdo zkušenosti s tím, jak dlouho tato nemoc trvá? Dostali jsme Spiropent, zvlhčujeme, větráme, ale stejně se děsím noci 😢

knobloska
29. nov 2008

Ahoj holky, malá dneska začala chraptět a dr potvrdila laryngitidu. Máme Mucosolvan, Spiropent, zvlhčujeme, větráme, přesto to bude asi hrozná noc 😒 . Nemá někdo zkušenosti, jak dlouho to zhruba trvá?

evcafrank
29. nov 2008

kuk sem: http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/zanet-hrta...
nám trvala asi 3 dny😉 naštěstí měl malej fakt lehkej průběh....

susik77
29. nov 2008

knobloska: to je divne, ze mucosolvan 😕 mala ma laryngitidu, prvy den to bolo strasne, sypala, nemohla chytit dych, mala taky suchy drazd, kasel. dr. jej hned pichla kortikoid. injekciu, na domov nam dala kortikoid. cipky a zyrtec kapky+na suchy kasel sinecod kapky. mucosolv. je ked uz ma vlhky kasel.
inak, ked su probl. s dychanim, treba ist na balkon, prip. vystrcit dieta do okna, aby dychalo studeny vzduch 😉

knobloska
29. nov 2008

Susik a kolik je malej? No naše moc nekašle, jenom sýpe. Dušná zatím není. Jenže dr říkala, že v noci to bývá nejhorší, že děti jsou přes den v pohodě a v noci se můžou dusit. Ještě se chci zeptat- můžu jí dát na noc mlíko? Bojím se, aby jí to nezahlenilo.

mikca
29. nov 2008

tak nas malej nema jinej kasel nez laryngialni..takze to mame pomerne casto..mame pohotovostni Rectodelt..pri nejakem akutnim zachvatu davam..pak ven z okna..a vetsinou druhej den je to uz vlhky kasel....s malou kdyz mela tak jsme inhalovali Adrenalin a tak to po nem bylo o moc lepsi..proste kdyz zacnou "stekave" kasleat, tak sup s nim do chladu at ten hrtan splaskne...

knobloska
29. nov 2008

To máte ty kortikoidové čípky jako susik. My máme Spiropent, působí na otok hrtanu. Jsem připravená jí v noci zabalit do deky a vystrčit na balkon. 😉

susik77
29. nov 2008

knobloska: mala ma 15 mesiacov.ano, aj my mame rectodelt. chvalabohu, nemuseli sme pouzit, tu druhu noc sme nechali otvorene okno, malu sme zabalili a spala do rana. ona hlavne sypala a mala ten laryng. kasel, teraz uz nesype, ale kasle-stale drazdivy kasel a lapa po dychu 😒 cakala som, ze za tri dni bude ok, ale uz je to od pondelka ☹ myslite, ze mam s nou ist buduci tyzd. znovu k dr.?

susik77
29. nov 2008

knobloska: to je to najucinnejsie-zabalit a na balkon 😉
inak, verce sa k tomu pridala aj ryma. teraz sme uz vsetci chori.

pipisek
29. nov 2008

bože holky, to jsou věci
my jsme dneska měli taky s malou rušnou noc a v poledne jsme jeli ma pohotovost a diagnoza právě laryngitida. dostala ten čípek Rectodelt a Ditustat na kašel. Jinak nic, jen dát na krk Priesnitz. obklad , dáváte to některá?

pipisek
29. nov 2008

a rýmu má taky a vůbec nespí, chudák ...

susik77
29. nov 2008

knobloska: tie lieky co mate mi skor pripadaju na liecbu zanetu prudusek 😕
mucosolvan-podpora odkaslania a ten spiropent posobi na uvolnenie priedusiek...urcite ma mala laryngitidu???
ked tak mrkni na pribal. letak spiropentu...nejak sa mi nezda ze by posobil proti laryng. zachvatu:
http://www.lekarna.cz/spiropent-1x100ml-sirup/

susik77
29. nov 2008

pipisku: moja by nevydrzala mat neco na krku 😒 ale ked som ju dala na balkon, hned sa to zlepsilo 😉
drzim palce 😉

roasha
29. nov 2008

nasa prva pomoc pri laryngitide:okamzite rectodelt cipok,1/2tbl dithiaden,2xvstrek ventolin spray/je to tiez ako spiropent,len sirup zvykla v soku ked sa dusila vyzvracat/,1lyzica calciovy sirup,balkon dokoran,zabalit do deky a pomaly predychavat,moze sa tiez prilozit lad,alebo studeny mokry uterak na tu jamku v krku.nedovolit plakat,aj ked je to tazke,radsej zabavat hlupostami,aj ked clovek umiera strachom.pokial to neprestava ustupovat,a dieta sa dusi- 155.
ja stale mavam vsetko pripravene na polici/tieto lieky/,uz som stale v strehu.

susik77
29. nov 2008

inak, nas dr. dobre vystrasila: ja som myslela, ze to ju akurat bude boliet hrdlo a bude chraptit a ona ze to je zivot ohrozujuce a ked sa zacne dusit tak hned cipok, na balkon a na pohotovost, prip. ak to bude horsie, volat zachranku 😝
nastastie, u nas zabral ten chladny vzduch+este jej ucink. ta kortikoid. injekcia co nam dala dr.poobede

pipisek
29. nov 2008

no ta naše taky nevydrží mít něco na krku, já dofám, že to nejhorší kž jsme si protrpěli minulou noc...ted ale pořád brečí a nechce spát ☹