Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

margot
17. apr 2012

@caterine a ešte stále dávam na sušiak mokré plienky na noc,aj cez deň,keď ide spinkať a takisto aj hrniec s vriacou vodou,do ktorej som pridala morskú soľ(možeš aj obyčajnú), ten hrniec s vodou som predošlé noci viackrát dala prevariť, tak sme mali v izbe celkom fajný vlhký vzduch( zvlhčovač vzduchu nemáme) a radiátor sa v noci zohreje tak 2X,ale len tak vlažne,aby bolo v izbe chladnejšie 😉 pá

caterine
17. apr 2012

@margot dakujem pekne za rady, zajtra jej nasadim tuto liečbu čo si mi napisala, lebo ten stoptusin jej moc nepomaha vobec sa ten kašel nelepši a neda sa jej vykašlat, nekašle sice nejako vela ale ked zakašle tak to stoji zato ☹ . Idem skusit aj tu vodu na radiator, ja som davala len mokry uterak na radiator, ale nijaku velku zmenu som nevidela

koniarova
17. apr 2012

@margot Ja som ešte v živote nepočula, že sa môže kombinovať Stoptussin s Mucosolvanom. 😕 😕 😕 Práveže ma na to vždy upozorňovali, že sa to v žiadnom prípade nesmie robiť. 😕 😕 😕 Aj v lekárni mi povedali, že buď jeden, alebo druhý. Tak teraz neviem. 😒

margot
18. apr 2012

@koniarova to vážne???? Mne to takto môj pediater naordinoval a nám to pomáha, aj v lekárni mi to magistra potvrdila ( s ňou preberám mnoho vecí ohľadom chorôb a liekov) , že v pohode, ani sa nad tým nepozastavila, tak ani ja....Mucosolvan cez deň a na noc by sa preto nemal dávať, lebo podporuje vykašliavanie, tak nech dieťa spinká a nech nekašle ešte aj cez noc a Stoptussin len na noc,to stačí,keďže jej cez deň dávam ten Mucosolvan 😉 ozaj a ešte aj v sobotu na pohotovosti mi to ďaľšia doktorka potvrdila, že jej to mám presne takto dávať 🙂 , nám sa to super lepší, takže neni o čom 😉 , pá

margot
18. apr 2012

@caterine uterák na radiátor je málo, rozvešaj viac plienok mokrých na veľký sušiak a daj ho do izby,kde ti malá spí a veľký hrniec s vrelou slanou vodou jej dávam hore na stôl, aby to v žiadnom prípade nedočiahla, ešte je síce malá,ale zato riadna šibalka 😉 skoré uzdravenie 🙂

ivana21m
18. apr 2012

Ahoj, náš maličký to měl na roce a půl, když ho chytil záchvat a museli jsme ho odvést do nemocnici, kde ležel tři dny.. Bylo to hrozné, ta bezmoc koukat jak se malí dusí. Od té doby máme doma čípky, kdyby se mu to stalo znova. Nedávno se mu stalo zase, ale už mu jsou tři roky, takže to hrdlo má už větší, takže to nebylo tak zlé, ale čípek jsme dali, a zachvilku bylo po všem, a měl jen kašel

margot
18. apr 2012

@ivana21m strašné, čo si tie naše zlatíčka musia vytrpieť 😒

ivana21m
18. apr 2012

@margot To máš pravdu ... bylo to hrozné ho pak vidět v té postýlce, k teré byl zavedený inhalátor.. strašnej pohled!! Snad už se mu to nikdy nestane, tak zlé aby musel být v nemocnici ... jinak, abych to uvedla na pravou míru. Maličký je můj bráška Martínek.

koniarova
18. apr 2012

@margot Tak asi to tak ozaj bude. Čo doktor, to iný názor. Vyskúšam túto kombináciu aj ja. 😉 😉

margot
18. apr 2012

@koniarova veď práve, čo doktor, to iný pohľad na chorobu, atď...máš 100%pravdu 😉

crca
25. máj 2012

Ahoj holky,tak nás asi dobíhá zase laryna a u obou 😒 od ledna furt soplej a kašlou,třeba 14 dní,pak je týden klid a zase na novo,ale to už jsem si zvykla,jen se chci zeptat.....Co je ten Calciový sirup??Včera jsem byla v lékárně,protože to dost často tady čtu,že jste nasadili kalciový sirup a když jsem to řekla v lékárně,tak na mě koukali jak jojo,jako co to je?? 😀 No nechala jsem tam 800kč,ale kalciák nemám 😀

pink_lady
25. máj 2012

@crca tohle to je http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/cal... skus vyraba sa to v CZ tak by u vas mali o tom vedet 😕

pink_lady
25. máj 2012

@crca a ak pises ze sa to tak casto opakuje, na alergologii ste boli? teda ja uplne neviem ako u vas v cr funguje zdravotnictvo ale hadam je lepsie ako to nase 😀

crca
25. máj 2012

@pink_lady díky 😉

crca
25. máj 2012

@pink_lady no my celou zimu,respektive od srpna do toho ledna byli úplně v pohodě až jsem žasla a pak bum,nejen děcka,ale i já skončila na ATB a od té doby se to tak nějak táhne na střídačku,včera jsem s nima teda byla u dr. a dala nám ten AERIUS sirup,že je to i proti alergii,protože jsem jí řekla,že už mě to nepříjde normální,že mě příjde,že má(maj) alergii na pyl,bydlíme u louky,věčně lítaj v trávě...když zaprší tak dobrý,ale jak je takové to dusno a sucho.....no uvidíme,dobereme ten Aerius,prý klidně ať si příjdu ještě pro jeden a kdyžtak nás někam pošle 😀 Ty laryny už nejsou tak dramatické,to už neřeším,ale zase kdyby měli alergie,tak jim poteče z nosu jen vodička a né žluto a zeleno 😅 dostali jsme teď i ten Pamykom do nosu.

pink_lady
25. máj 2012

@crca aha, ked byvate pri luke tak to je dost mozne 😅 ale v ledni/e (to je januar, ze? 😀 )nic nekvitne, ci aj dake chlamydie nemaju? No drzim palce nech ste rychlo ok 😉

crca
25. máj 2012

@pink_lady Ježíš jaké zase chlamydie?? 😅 Ještě něco do baráku 😀 Ale je fakt,že jsem už přemýšlela o tom,aby jim udělali výtěr z nosu 😒 uvidíme jak to bude po tomhle,za jak dlouho zase něco chytnem 😅 Koupila jsem jim i přímo na imunitu nějaké kapičky,tak uvidím.Jinak jo leden je január 😅

pink_lady
25. máj 2012

@crca to su take potvory ušate, chlpate, neviditelne potvorky (bakterie) 😀 co prave mozu sposobovat taketo opakovane infekcie, dlhotvajuci kasel a pod. ...Tak ale drzim palce nehc tie kvapky na imunitu pomozu 🙂

crca
25. máj 2012

@pink_lady 😀 😀 😀

ojo
26. máj 2012

Ahoj, malej resp. mladší začal suše kašlat včera večer, v postýlce pak i plakal a dost sýpal, tak jsem hned nasadila spiropent, tak jsme spali celou noc, kašlal asi jen jednou nebo 2x a ráno jsem volala dr. tak jen zvýšit spiropent, přidat dithiaden, poradila i nurofen, že pomůže rychleji splasknout krk, na kašel hedelix a já jsem ještě přidala mazání tymiánové masti na hrudníček a cibulový sirup...ale říkala, že pokud kašle štěkavě, tak je to ta laryngitida...přes den ok, teď na večer je trochu horší, ale snad to tedy přežijeme, aniž bychom museli na pohotovost...
vůbec nevím, jak to mohl chytit, my tu máme vlhko dost, vždy okolo 50-60%, větrám každý den...no nevím...na noc ještě stříkám antiseptický sprej Eucasol od Justu, ten je taky super 🙂

co jsem tu četla, tak mucosolvan a stoptusin se vůbec nemá kombinovat, mucosolvan uvolňuje hleny a stoptusin to naopak zabržďuje...buď jedno nebo druhé, případně já to dělám, že první den nebo dva dávám hedelix a pak stodal (oboje přírodní) nebo ten mucosolvan...a ten jak nutí vykašlávat, tak se má dávat max. 2h před spaním, aby právě nedrážilo dítko ke kašli v noci....

heeedka
26. máj 2012

Ahojte, ja mam s laryngitidou velmi osobnu skusenost. Ako 2 rocna som na nuntakmer umrela 🙂 po dvochtyzdnoch neuspesnej nemocnicej liecby si ma mama vyziadala na vlastne riziko domov. Moji rodiciamdoteraz tvria, ze mi pomohla jazvecia mast. Moj otec bol vtedy polovnik a dokoncansom ju minuly rok od neho zhanala pre kolegovu dceru. Takze jazveciu mast odporucam, mozno mi zachranila zivot...

crca
26. máj 2012

@ojo prosím tě ten Eucasol se používá jak a na co má konkrétně vliv 🙂 ?Zkusila bych ho 😉

crca
26. máj 2012

@ojo už jsem to našla to je přesně to,co jsem hledala,aby se to mohlo třeba nastříkat na polštář,nebo oblečení-to je super,půjdu do toho i když ta cena..... 😅 ,ale pro zdraví dětí cokoliv 😉

ojo
27. máj 2012

@crca určitě si ho kup, je to drahé, to je pravda, ale opravdu účinné, kluci i když mají rýmu, tak když to nastříkám do prostoru v ložnici, tak spí celou noc, nebo na polštář nebo když jde Tomáš do školky, tak třeba na tričko stříknu...používám to i pro sebe....tymiánový krém od Justu je taky super, používáme ho celá rodina, i já s mužem, že mažem na ten hrudík... 🙂

crca
27. máj 2012

@ojo už to mám objednané 😀 Tu tymiánovou mast už jsme měli a je fakt dobrá,tak je sice litr fuč no ale co,mám za to koupit nějakou blbost?? 😀 😅

fogos
5. jún 2012

prosim o radu syn ma tri mesiace a kašle sucho a ma aj sopliky ale nejdu mu vonku doktora nam dala Sinupret syrup a fenistl kvapky,kvapky do nosa a ten Sinupret je horky bylinkovy a mali mi to nechce ako by som mu to mohla osladiť aby mi to spapkal?a ešte sa chcem spitať či mu mam davať aj probiotika alebo až po liečbe.Moj syn už mal taketo niečo a mal zapal pluc boli sme v nemocnici ☹ 😢 dakujem .

lenocka23
5. jún 2012

@fogos ako mu to davas? skusila si pripadne pouzit tu "striekacku" co byva pri vacsine sirpov na teplotu... a inak sinupret podporuje odchadzanie hlienov (neviem ako sa tomu hovori odborne) takze ja sa ho snazim nedavat pred spanim, lebo namiesto spania dieta len vykasliava... drzte sa..

fogos
5. jún 2012

ahoj lenocka 23 davam mu to 3x denne a davam mu to cez striekačku a večer mu to davam okolo 19 stej lebo on chodi spinka až okolo 21:30 ale my to mame len od včera a nič nevykašlava ☹ bojim sa či nas zasa nepošlu do nemocnice ležať ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a odsavať sopliky mam ako často aby nebol zahlieneny??
a možem mu do ti syrupu dat trošku čajiku a cukru dotoho?neuškodi mu to?

ikon
7. jún 2012

ahojte, tak aj my sa pridávame do klubu ☹ malá má rok a pol a dostala prvý-krát laryngitídu,máme ju tretí deň. zatial sme boli na vysetreni uz dva-krat, dostala dva-krat cipok, druha noc bola hrozna. mame davat fenistil kvapky, kalciovy sirup, zvlhcovat vzduch a non-stop teply zabal z oleja na hrdlo , stale ho musi mat zabalene...

crca
10. jún 2012

@ojo teda ten sprej to je nášup 😵 to nemá chybu,ve čtvrtek mě přišel a dneska jsme bez rýmy,kašle a bez toho sýpavého larynového štěkavého zvuku 😵 jen se chci zeptat,kde ho kupuješ ty,jestli se dá sehnat v lékárně,nebo objednat a za kolik jsi ho měla.Já to kupovala přes net.A teda ani jsem nestříkla na plno a to byl průvan 😀 teď ho stříkám snad i na záchodě 😀