Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mika1979
30. sep 2013

@bbq ano?tak potom ani nevaham a idem kupit?a aky mate vy?ja rozmysam nad tymto http://tlakomeryomron.sk/inhalatory/Inhalator-O... myslis,ze je dobry?

bbq
30. sep 2013

@mika1979 Mame tenhle. Musim jen dodat, ze ty kompresorove inhalatory jsou trochu hlucnejsi, ale diky bohu za ne. Inhalaci nic nezkazis, sirupy na kasel sice taky pomuzou, ale lezi v zaludku. Inhalace jde rovnou pres dychaci ustroji, takze parada. Jednou mel syn asi 3 tydny kasel a vubec jsme nevedeli z ceho, poslechove dobry, rymu nemel, neco ho porad drazdilo, tak nas doktorka poslala na polikliniku na inhalaci, cestou domu uplnej obrat, zakaslal jen jednou, tak bylo rozhodnuto. V te ambulanci mu davali sice jiny lek k inhalovani, ale doma mame jen Vincentku a ta je taky super.

bbq
30. sep 2013

http://www.alza.cz/beurer-ih-25-1-d268620.htm
Zapomela jsem vlozit 😎
Je hodne podobny tomu z tveho odkazu.

mika1979
30. sep 2013

@bbq to,ze su hlucnejsie,mi az tak neprekaza,dcera ma skoro 5 rokov,takze to je v pohode a ked bude inhalovat,tak nie pocas spanku,takze to nevadi...uz som si objednala,tak snad pomoze aj nam 🙂 dakujem za radu 😀 😀 😀

montinka
30. sep 2013

ahoj tak nam sa laringitida opakuje pravidelne od roka. A vraj to trva az do piatich. A dokonca sme aj vynimka,potvrdzujuca pravidlo,ze laringitida byva iba pocas zimnych mesiacov,ked su hmly. Naposledy ju syn dostal toto leto. Aj doktorka bola vyjavena ze nechape,ako to ze cez leto,ked to byva cez zimu.A ako tomu predist,to netusim,minule mi na pohotovosti bolo povedane,vraj opakovanu laringitidu spusta alergen,na ktory je syn alergicky,ale jedava stale dokola to,cim som zacinala od prvych prikrmov. Nic nove som neskusala,takze toto sa mi moc nezda,to by musel dostat prvu laringitidu ovela skor,nie?mate niekto skusenost s tym,zeby to bolo naozaj z alergie. lebo u nas to zacala pocas prveho roka,co som vodila starsiu dcerku do skolky a ked sme presli po tom hmlistom rane.

bbq
30. sep 2013

@montinka Spoustec laryngitidy muze byt cokoliv, poletujici pisek na hristi, smog, koureni (pasivni), plisen, roztoci, prechod z tepla do studena. Je to nevypocitatelna nemoc, muze se opakovat mockrat anebo uz nikdy. Na laryng. trpi casto i zpevaci, kteri namahaji hrdlo apod.

bbq
30. sep 2013

@mika1979 Tak at vam dobre slouzi, tak jako nam 😉

mika1979
30. sep 2013

@bbq dakujem pekne 🙂 snad bude.

mika1979
30. sep 2013

@montinka presne tak ako pise @bbq je to nevypocitalena choroba,my sme mali vsetky testy na alergo negativne,teda nie je alergicka na nic a predsa to mavame od 22 mesiacov,o chvilu ma 5 rokov a stale je to zle ☹ ☹ ☹ dokonca ked minuly rok nastupila do skolky,bola to najhorsia zima a jar doteraz...aj leto sme mali take vselijake,raz kasel,raz nie a to sme doteraz jar a leto mali v klude...ja viem akurat,ze ked sa trosku vonku ochladi,tak jej nemozem dat vonku pit a ani hned po prichode domov,musime taku pol hodinku pockat,kym sa aklimatizuje,nesmie vonku dychat ustami ( co je u nej velmi tazke )....no a teraz ta skolka,kde je vzdy niekto chory,vzdy nieco chyti,ja neviem,kedy to skonci,uz som skusala vselico mozne a nic nezabera,zial....musim len cakat,kedy z toho vyrastie 😉 😉

montinka
30. sep 2013

@mika1979 no vsak to ako pises,ked zacala najstarsia dcera chodit do skolky to bola hrozna zima,ona ok. a syn za dva mesiace asi trikrat u doktorky s laringitidou. Uz doktorka srandovala,ze nas chce vidiet najskor v marci.A tento rok zacal aj on chodit do skolky tak som zvedava,som aj rozmyslala ze na november a december ich odhlasim,no ale boh vie ci to pomoze

mika1979
30. sep 2013

@montinka vies co,ja som mala dceru doma asi od 23.11. do polovice januara,potom bola doma celu april a medzitym bola v skolke 2-3 dni,tyzden - dva doma a takto sme mali cely rok,laryngitidu sme mali ani neviem kolkokrat a teraz to zatial zial nie je o nic lepsie 😢 😢 😢 snad u vas to bude dobre,nie u kazdeho to prebieha tak ako u nas.

montinka
30. sep 2013

@mika1979 ako to prebieha u vas? No u nas to rectodelt isti inak by sa mi zadusil. aj to kolkokra mi kope uz v posteli nohami,co sa nevie nadychnut,kym mu cipok zaberie.:-/

danielahamar
1. okt 2013

@montinka laryngitída je z bacíl, kt. putujú z nosa do hrdla, hovorí sa tomu tzv. zatekanie hlienov 😉 aj z toho to je, veľa deťom zatekajú - poťahujú stále nosom a poviem Ti, že moji to mali obidvaja, starší mi z toho vyrástol, ale raz do roky ho to chytí, ale že poriadne, má 11

kaja173
1. okt 2013

@danielahamar tak ked mojmu zacne tiect soplik,uz mozem cakat zachvat.mame to zase,po dvoch tyzdnoch.prosim prosim,ako tomu predist?mate nejake typy na liecenie,dovolenku,vitaminy....hocico....ma to totizto dost casto,aj cez leto..

danielahamar
1. okt 2013

@kaja173 dovolenka by urcite pomohla, zevraj aj cistenie nosa - vodou, my sme mysleli, ze to ma aj z nosnych mandli, opak bol pravdou, mandle sa vybrali, ale choroba neustupila, este skor bol viac chory, ako pred tym. Dovtedy mal vacsinou laryng. A od vtedy skoro stale priedusky, kt. Maju podobny charakter - tie hlieny myslim.

montinka
1. okt 2013

@danielahamar Vidis a toto som este nepocula. No mi vacsiou nebyvame nachladnuty predtym. Ci to moze byt aj ked nie je nadcha. Nas si napr. poobede lahne spat, a uz vstava so stekavym kaslom. a to uz viem ze noc bude zaujimava. nniekedy ju mame bez teploty,niekedy este aj s vysokymi teplotami.:-/

ada510
1. okt 2013

Správ si teply slabý roztok soľ z vodou namoc do neho plienku obal ňou cerke krk na to daj este jednu suchu plienku a sacik a nechaj jej to na noc toto nám robievala mama s bratom lebo kloktat sme nevedeli potom je este aj olejový,zemiakový alebo tvarohovy zabal ale s tým skúsenosť nemám no vraj pomáhajú...;)
@sisika

mika1979
1. okt 2013

@montinka vies co,u nas je to tak,ze bud zacne uz cez den kaslat a to viem,ze noc bude "vesela" ,ked vecer zaspi,tak sa za hodinku zobudi so strasnym kaslom,hrozne piska pri dychani,nevie sa poriadne nadychnut,asi 2x sa mi aj dusila...2x sme boli aj v nemocnici,ale to v zaciatkoch,ked som este nevedela,ze co mam robit 😒 😒 no alebo to na nu pride z nicoho nic v noci,to sa uz dusi ☹ a väcsinou to mame bez teploty a nadchy,proste len ten kasel ☹ ☹ ☹

mika1979
1. okt 2013

@danielahamar to vazne mava este aj takom veku?a ja cakam,ze z toho uz rychlo vyrastie,dcera to mava uz od 22 mesiacov,v januari bude mat 5 rokov a som si myslela,ze to bude uz len lepsie ☹ dokedy asi ste mavali take caste laryngitidy?

mika1979
1. okt 2013

@danielahamar inak aj my sme dcere dali vybrat nosnu mandlu,ale tiez mam pocit,ze to vobec nepomohlo ☹ ☹ a boli ste aj na nejakom lieceni,ci ani nie?

danielahamar
2. okt 2013

@mika1979 neboli sme na ziadnom lieceni, starsi mi z toho "vyrastol"cca v 6 rokoch - az na ten jeden krat rocne, mladsi tiiez asi min. Rok - tiez mal 6. A laryg. Predsa moze mat aj dospely, moja svokra posledne dva roky dokonca aj v lete
@montinka my sme mali vacsinou bez teploty a bez soplov, ale kedze im zatekali obom, tak sa to nedalo nejako moc vidiet, akurat na 2_3den sa poriadne z hlienov vyvracali a uz to len ustupovalo

vivusika
2. okt 2013

@montinka náš malý tiež máva laryngitídu od roka a počas celého roka, nie iba v zimných mesiacoch. Nie je alergik, ani nemá zníženú imunitu...

mika1979
2. okt 2013

@danielahamar aha,len som chcela vediet,ci ste nahodou neboli a ci to vobec pomohlo,nas posiela pediatricka,aj alergologicka,ale neviem sa rozhodnut,ci ist,ci to pomoze...nejak tomu neverim a preto sa mi tam nechce ist,tak hladam niekoho,komu pomohlo liecenie....takze mame cca este asi rok ,kym nam to skonci?snad to bude aj skor,som z toho trosku nestastna,lebo vela vynechava v skolke a nevie si poriadne najst kamaratov,potom tam nechce chodit,place,doma vystraja...je to taky zacarovany kruh 😒 😒 😒 😒

veronika0
2. okt 2013

@mika1979 ak sa mozem zapojit - moj syn ma 18m - 1x ju mal vo februari a 2x teraz pred tyzdnom - je alergik, berie spreje na astmu: rozmyslala som aj nad tym liecenim ale zatial teraz kym je maly aby som to mala preplatene poistovnou ale aj tak ma to bude stat vela penazi - ale ked som tak rozmyslala aj pocula viac sa asi oplati more.. a to co by si dala za nejake liecenie niekde v tatrach (moj muz bol a nepomohlo mu to) - a ty by si dala viac penazi ako ja lebo mas uz starsie dieta a poistovna ti nemusi preplatit nic to mas 1 dovolenku pri mori.

mika1979
2. okt 2013

@veronika0 no ved to,ja by som si musela hradit vsetko sama alebo ju poslat samu,co neprichadza do uvahy,na to sa mi zda mala 😉 k moru chodime pravidelne kazde leto na 14 noci,koli nej tak dlho.....inak nie si prva,co mi vravis,za tatry nepomohli... mam kamosku,ktora chodi do tatier so svojimi detmi pomerne casto na predlzene vikendy a vzdy odtial pridu deti chore,vzdy im nieco je....to liecenie nam odporucaju,ze bude na cistom vzduchu,nauci sa ako dychat,lebo dycha casto ustami,ale neviem,ci by jej to na laryn.pomohlo...dakujem ti za nazor 🙂 🙂 🙂

mika1979
2. okt 2013

@veronika0 inak,neviem kolko by ma vyslo take liecenie,nevies nahodou aspon priblizne? co pozeram na tie cenniky,tak sa neviem nejak v tom vyznat.

veronika0
2. okt 2013

@mika1979 nenasla som vsetky cenniky a hlavne v Tatrach (vacsinou je to v PDF - ku a mne to tu neotvori) - no ale uz si nepamatam ktore to boli ale to je v podsate jedno lebo vsade maju podobne ceny a aj drahsie - kukala som ale tu lacnejsiu verziu 21 - 28 dni, s tou indik. skupinou A ci ako sa to povie s tym, ze by som pola schvalena ako doprovod a syn by mal zdarma kedze nema 3 roky a priblizna cena co som vypocitala bolo okolo 500€ + urcite su tam este nejake vydavky - cize ty vy si musela este nieco za dceru platit a vsetko za sebaa to vyjde veeeela penazi...

mika1979
2. okt 2013

@veronika0 to vazne?panecky,si ma teraz dostala....pokial viem,tak dcera by mala mat vsetko zadarmo,kedze ma vraj narok na kupelnu liecbu "vdaka" svojej chorobe,ale ja by som musela platit vsetko....no a to je teda dooooost...a na to,ze som doma nezamestnana,lebo ma nik nevezme,ked ju mam stale doma ( v septembri bola 9 dni v skolke ☹ ) tak to skrachujeme...a ze vraj sa neda zdravie kupit...zial,niekedy sa da......a ty by si nemala mat tiez zadarmo,ked syn nema 3 roky?mne alergologicka vravela,ze keby este nemala dcera 3 roky,tak mozem ist ako doprovod zadarmo....ci mi len blbost hovorila?

veronika0
2. okt 2013

@mika1979 no ak som dobre pochopila tym cennikom tak dieta do 3 rokov zadarmo , dieta od 3 - neviem kolko cca 6 uz nieco plati a aj ja nie vsetko ale nieco platim aj kebyze to mam schvalene - pockaj kuknem ten cennik skusim ho pohladat...

mika1979
2. okt 2013

@veronika0 ahaaa...tak to by sme platili aj za dceru.....ja co som pozerala cenniky,tak sa v tom neviem vyznat 😒 😒