Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

anniicka
14. jún 2014

@hemetre dakujem to vyskusam urcite ak by bolo zle,teraz spi vyzera to v pohode,ale moze sa to este zvrtnut,ale dufam,že nebudem musiet volat pohotovost,bola by som z toho vystresovana viacej ako maly..a prosim ta zajtra co by som mu mala kupit ak sa to nezlepsi.co je najlepsie?

prstek
14. jún 2014

@anniicka raz sa mi stalo presne toto, že som bola sama s malým a ako na potvoru víkend, mimo mesta a už žiadne lieky pri sebe....tak som sa nadopovala kávou...malého som si šupla do kočíka a dlho do noci som sa prechádzala, aby sa nadýchal vlhkého studeného vzduchu...a potom doma pootvárala riadne okná, dokonca dala zovrieť vodu s mentol kvapkami a kým bolo horúce, nechala vedľa postieľky vyparovať...ráno potom som už si dala doniesť čípky...pomáha vraj aj púštať na plno studenú sprchu a sedieť pri tom a dýchať, či "dýchať" mrazák a podobne a mokré uteráky kade tade 🙂

anniicka
14. jún 2014

@prstek hehe tomu sa hovori super mama ked urobi pre dieta aj taky nocny vylet 🙂idem dat este tie mokre uteraky a okna mam uz pootvarane,som ho teplejsie obliekla,dneska moc nenaspim budem ho sledivat ako oko v hlave 🙂

prstek
14. jún 2014

@anniicka tomu sa hovorí strach a zúfalstvo 😀 neboj sa...ani ja som ani na sekundu oko nezažmúrila, lebo čo keď náhodou 🙂 čo pre tie naše malé veľké lásky by sme nespravili 😉

hemetre
14. jún 2014

@anniicka zajtra jedine na pohotovost, vsetky lieky su na predpis, rectodelt je dobre mat v chladnicke pre pripad - ale ten davat len v najhorsom, inak staci ten chladny vzduch, dobre vyvetrat, popr. ohriat tosku olej, dat na plienku, len aby nepalil a obviazat krk. my ked sme boli naposledy na pohotovosti tak mu dali striekackou 5ml Promethazinu, a poslali nas domov, dala som mu rectodelt cipok, cez den ok, ale dve noci sme nespali , co mal vysoke horucky a nemohol dychat ☹

anniicka
14. jún 2014

@prstek vsak to co by sme neurobili,aj nemozne by sme spravili len aby boli zdrave nase deti..idem si lahnut k nemu,sledovat a pocuvat ako mi dycha to moje male.tak papa a dakujem za radu ;)

prstek
14. jún 2014

@anniicka držím palce 🙂 pápá

anniicka
14. jún 2014

@hemetre maly mal praveze horucky vysoke v utorok a stredu,nic ine mu nebolo az vcera vecer zacal byt zachripnuty a v noci mal taky stekavy kasel,dusivy ale nejako prespal noc,a mama mi navecer potom hovorila,že to je asi laryngitida tak som si tu natukala a asi to sedi na neho..no a to mi predpisu na pohotovosti aj ked by mal zlepsenie zajtra?

anniicka
14. jún 2014

@prstek dakujem ;)paa

hemetre
14. jún 2014

@anniicka ked mu bude lepsie tak asi nie, az ked ti potvrdia ze to je laryngitida, tak si vypytaj recept, my ju mavame casto, tak po ruke je vzdy nieco.

anniicka
14. jún 2014

@hemetre aha tak uvidim zajtra som rada,že si mi poradila co a jako a dakujem,idem uz k nemu spinkat,papa 🙂

nikusssik
15. okt 2014

moja dcérka začala večer chrapčať, zle sa jej dýchalo, zatiaľ nemá soplík ani teplotu...šli sme ku lekárke, popočuvala a vraj laryngitida...malá však vobec nekašlala, aj ďalšiu noc mala ťažku...viac menej ked je v klude a spi tak ju ani nepočuť, ale ked sa začne prehadzovať a je nepokojná atak už počujem chrapčanie...ráno začala kašlať vlhko...koľko to moze trvať? v noci pospala 4 hodiny úllne v pohode a potom už chrapčala a tažko sa jej dýchalo...

pipkoska
16. okt 2014

Zdravim, ja len k tejto teme, moj maly syncek mal prvykrat laryngitidu ked mal 2 mesiace, skoro sa zadusil, na pohotovosti sa nam tak dovracal, ze si popritom vdychol do pluc mlieko a to uz bol vrchol. V noci ho ratovali tak, ze mu museli pichnut adrenalin, aby sa poriadne nadychol. Myslim, ze sme sa poucili a aj vela naucili od lekarov a teraz ma 6mesiacov a zasa je chory, tak uz cakame, ze to pride zasa. Ak uz nepomahaju cipky, tak treba dietatko rychlo zobrat do co najvyssej nadmorskej vysky ak sa da, aby sa nadychlo a ak sa neda, tak aspon von na cerstvy vzduch. To zabera. Dalej masaz hrudnika, aby vykaslalo vsetko von. Nam dost pomaha inhalacia soli, to robia aj v nemocnici. To tiez pomaha. Tak prajem vsetkym detickam len zdravicko a nech ich to zdaleka obchadza.

morskapanna
19. okt 2014

Ahojte vie mi niekto poradiť??stalo sa vám že by ste mali záchvat tri dni po sebe
Už som stoho zúfalá nikdy sa nám to nestali vždy to dostal raz a na druhy deň nie

caterine
21. okt 2014

Ahojte maminky aky sirup okrem calcioveho davate pri laryngitide. Dcerka mala v noci zachvat dali sme rectodelt cipok. Rano bola este zachripnuta, ale uz zacala vlho kaslat. Aky sirup jej mam kupit, s akym mate najlepsie skusenosti pri laryngitide? Dakujem

nikusssik
21. okt 2014

@caterine naša minulý týždeň mala v noci ťažké dýchanie, ráno sme hneď utekali k doktorke...vraj laryngitida...dala kalciovy a fenistil...tiež začala potom vlhko kašlať...tak sme začali dávať solvolan, vraj vtedy už kalciový netreba dávať...no ale nám sa nezlepšovalo, skončili sme na atb. aj napriek nízkemu crp...malá stále vlhko kašle a už aj soplíky prišli...uvidíme, čo bude Ďalej...

maca283
3. dec 2014

Ja by som ti odporucila eukasol a jedlu sibirsku Je do od firmy just prirodne produkty a nam to zaber aj ked sa zle dycha Treba skusit Pozrite si www.just.sk

lucymk
4. dec 2014

nam pomahal cipok rectodel a vetranie pred spanim,ale hlavne nam pomohli prirodne vyrobky s aleo vera a zvysili imunitu

dominikaa77
19. dec 2014

Baby mala nemala vobec teplotu,len sa jej pustili sople a bolo pocut ako keby mala chytene priedusky.Nedychala nejako tazko a aj v noci spala v pohode...ale sla som s nou k dr a ta skonstatovala ze ma laryngitidu....dala nam atb Megamox Duo, kalciovy sirup,Ditustat kvapky a v pripade zachvatu kasla dat Rectodelt cipok a este jej mam dat olejovy zabal na krk a zvlhcovat vzduch.Uz je to treti den a mala ani moc nekasle len je to taky suchy kasel este....neviem no ked citam to aky priebeh ma laryngitida u inych deti mam pocit ze dr nam asi nestanovila presnu diagnozu...alebo teda moze mat laryngitida aj takyto "lahsi" priebeh? A co jej mam dat alebo urobit aby zacala vykasliavat? Vdaka

martinka05
20. dec 2014

@dominikaa77 na laryngitidu sa nedavaju antibiotika, my sme pri prvom zachvate skoncili v nemocnici a atb sme vobec nebrali a ani teplotu nemala

dominikaa77
20. dec 2014

@martinka05 nooo super hlavne ze malej ich dr. Predpisala...tak ako neviem z akeho dovodu :(

martinka05
20. dec 2014

@dominikaa77 lar. je vacsinou virusoveho povodu, iba v pripade, ze sa jedna o bakterialny povod treba antbiotika. Crp jej nerobila?

dominikaa77
20. dec 2014

@martinka05 no ved za to som mimo preco jej dala atb ked tie sa davaju iba pri bakter.povode.....nie crp jej nerobila...iba ju popocuvala a kukla do hrdla a potom mi povedala ze je to laryngitida...a ked tak spatne uvazuje, tak crp,som si mala vyziadat sama a nie ju pchat asi zbytocne atb....

mimab
5. feb 2015

@janetka
Najlepsie je nazbierat si na jar/ v lete vlastne bylinky- minimalne zihlavu, bazu, matu, medovku, materinu dusku, lipu. A budete presne vediet co v caji mate...

veronicka1901
20. apr 2015

Baby, ked maju vase deti laryngitidu, co im davate od kaslu cez den? Sem-tam zakasle, neviem, nieco na zvlhcenie? My cez den inhalujeme vincentku a na noc davam Ditustat, inak by ju zadusilo. Len neviem, co cez den. Dakujem.

lunedi
20. apr 2015

Calciovy sirup, hrdlo držať V teple. Na vložku teplý olej a šálik . stále vlhký vzduch a keď je záchvat kašľa otvorené okno dokorán. Keď je najhoršie máme čipky rectodelt ( ale to len výnimočne prípady )

jankapo
20. apr 2015

@veronicka1901 kalciovy sirupcek jej nedavas? ja davam 3xdenne kalciovy sirupcek, urcite pomoze...

veronicka1901
20. apr 2015

@lunedi Dakujem, Calciovy davam od soboty, takze by to malo byt ok. Hrdielko sme mali taktiez zabalene aj v noci, sice som pouzila bravcovu mast,a le to je asi jedno. Cipky bohuzial nemame. Pri minulej laryngitide sme mali na den Solmucol, ale vtedy bola aj cela zahlienena, teraz nic, len ten strasny prestrasny kasel.

veronicka1901
20. apr 2015

@jankapo davam 2x denne, tak snad pomoze. Kolko cca vam zvykne laryngitida trvat? Dakujem.

jankapo
20. apr 2015

@veronicka1901 😒 ach...tak uz neviem co poradit...:( vsetko robis dobre, tak ako by som aj ja....cipky by na kasel velmi nepomohli, to len na uvolnenie krcu, zachvatu, ked stiahne hrdielko a nevie dychat....dithiaden neskusis?