Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

denisocka
29. dec 2008

jejda,no malal som čo objaviť za temu 😕

maly ma asi mesiac zapalene hrdlo,nekašle...teraz berie druhe antibiotika,prve mal Fromilid a nič,teraz Augmentin duo-a normále uvažujem,či z toho stavu može vznikuť aj LRG?normálne mam strach,panebože,šak ja som stresnem len ked mu zabehne jedlo,alebo ked zvracia 😔

knobloska
31. dec 2008

Denisicka, já bych řekla, že LRG je virová, takže se bát nemusíš. Je pravda, že když se LRG opakují, dělá se výtěr a nasazují se popř. ATB. My už máme letos druhou za sebou, první skončila rychle a pouze chrapotem, ale teď už má 14 kašel. Není to akutní LRG, ale její důsledek. A charakteristický pro LRG je rychlý nástup obtíží, chrapot, štěkavý kašel, sípání.

denisocka
31. dec 2008

baby,ja som tu noc čo som to čítala zaspala po 2.00 v noci aj to len na pol oka,ludia aj manželovi sa snvalo že letíme von na balkon ... a večer sme tak tzvlhčili spalnu,že sme druhy den asi 3hodiny vetrali aby to vyschlo 😅

knobloska
31. dec 2008

Denisocka, Šimonek by Tě vzbudil, kdyby mu něco bylo. Neboj. Děti se vzbouzí s kašlem nebo sípají. Určitě bys to poznala a na 100% bys to nenechala dojít tak daleko, aby se Ti začal dusit 😉

denisocka
31. dec 2008

a čo terba teda hned ako začne sypieť,von do -10 stupnov,či letieť na pohotovosť,

roasha
1. jan 2009

knobloska,-mne sa mala zobudi na to,ze sa dusi! 😒
naposledy ju mala taku,ze nebola vobec chora,ziadny kasel,ziadna nadcha,ale v noci sa zacala dusit! 😒
u kazdeho dietata to je ine! 😒

denisocka
1. jan 2009

roasha a čo ste robili?čo pomohlo?

roasha
1. jan 2009

denisocka,uz som pisala na predchadzajucich stranach,napisala by som zasa to iste. 😕

knobloska,u niektorych deti laryngitida prepuka zrovna dusenim,ziaden kasel,tak pokial sa to stane prvy krat,tak clovek hned nevie co sa deje 😖 .-reagujem na"nenechas to zajst tak daleko,aby sa dieta dusilo." 😖

misuge
1. jan 2009

U mne to taky tak bylo, malá byla absolutně v pohodě a v devět se vzbudula a začala plakat a těžce dýchala a hodně zhluboka.....je dobře, že se tady o tom píše, ale když se s tím mnmáma setká poprvé a neví co to je, vyplaší jí to 😔

roasha
1. jan 2009

misuge,asi tak. 😒
aj pri prvom takomto zachvate som okamzite podala prvu pomoc,napriek tomu,ze som nevedala co sa deje/ale bolo to aj tak na zachranku/.-keby som na dceru len"pozerala",tak sa mi udusi. 😔
pri duseni clovek nikdy nevie,ci to dieta rozdycha,a preto musi byt" v pohotovosti" aj telefon.
....take nazory,"nenechas zajst..." 😝

denisocka
1. jan 2009

roasha a čo si dala umele dýchanie,bo už som popletena z toho

roasha
1. jan 2009

deni IP

tamarka
2. jan 2009

ahojte, naša Tamarka máva tiež LRG, väčšinou sme to zvládali v pohode, medrol, kalciový sirup, olejový zábal na krk, rectodelt a vetranie. Keď mala rok a pol sme skončili v nemocke pretože jej vyskočila teplota a dostala febrilný kolaps a v nemocke dostávala inhalácie, to už bolo potom v poho. Teraz v decem. sme boli znovu. Vyzeralo to, že ju zvládame, strašne zle sa jej dýchalo, tak som jej dala rectodelt, ale 3 dni mala v kuse 39 a nedalo sa zraziť, aj na 112 som volala, kašel jej prešiel na tracheu a v nemocke jej spravili rtg plúc a bol z toho zápal plúc. Sme si užili zase. Lekári tvrdia, že z toho dieťa vyrastie, ale je to diagnóza, ktorá nedá spať ☹

hanculka
2. jan 2009

ahojte, z čoho to vznika? ako dlho to trva? ďakujem 🙂

eliska7
4. jan 2009

čitam všetko čo ste popisali,aj my mame tie problemy,len som troška zmetena,lebo dr. nam zakazala chodiť von,povedala len teple vlhko!,nie studeny vzduch von-ako pišete že utekať na blkon dychať 😖 ,hoci ked sun bol maly a dusil,utekali sme na pohotovosť a ked sme vyšli von tak ten studeny vlhky vzduch ho zachranil a kym sme došli na pohot.už bil ok 😖 takže zrejme aj každemu dieťatu vyhovuje niečo ine.
berieme aj lieky od alergologa,aj spreje,teploty nema pritom,ked vydeme von a nadychne sa začne sa dusiť 😖 tak fakt neviem čo je spravne,už 6 dni sme zavretý doma a vonku je tak krasne mrazivo,mam skusiť byť vonku dlhšie ako päť minut(čo prejdeme k starkým)a počkať čo to spavi tak po polhodinke?poradte,ja som zo vštkeho taka vyplašena,ved len po lekaroch behame 😖

roasha
4. jan 2009

eliska,ale pokial sa dieta dusi/opuch hrtana/,tak tam je chladenie l/studeny vzduch,nieco studene na krk/ logicke,-pri opuchu ako takom chladis,aby co najkor ustupoval.
aj stare matere nam bolacky po udreti chladilli lyzicou. 🙂

mikca
4. jan 2009

eli a ma opravdu laryngititdu pises ze ma sprey od alerglologa, tak se nemusi jednat primo o laryngitidu..ma treba jen astmaticky zachvat nebo alergicky..to je pak neco upne jineho...alelaryngitida je akutni stav ..laring otece a tim padem zuzi dychazi trubici a tim muze dojit i k zaduseni prot ten studeny vzdu, aby otok ustoupil...

hancu..je to viroveho puvodu..proste nejakemu diteti to sena na prudusky a ma jen obych kasel, a nebo mu to sedna na hrtan a tim je to pak laryngitidy..
nas malej je opet cerstve po...nase mala mela nejakou chripajznu a pak to chytil od ni..zacal "stekat", tak dostal rectodelt a docela se nam hodilo tuto mrazive poco..vysli jsme na malou prochazku, jlikoz nemel tt..ted kasle porad , el ma to uz vlhke...

roasha
4. jan 2009

mikca,aj dcera ma z alergologie spraye,a mava normalne laryngitidy.

mikca
4. jan 2009

to jo roascha ja jen myslela jestli doktor co rikal eli ze nema chodit na studeny vzduch jestli nemyslelv pripad kdy se jedna o jiny zachvat nez laryngialni takle jsem to ¨myslela...

radka.m.
4. jan 2009

eliško-na otok laryngu je jako první pomoc,aby nedošlo k udušení studeno a pak rectodeltový čípek,teplo působí přesně naopak,jinak ty různá foukadla a léky jsou už jen doplnková léčba.

binki
4. jan 2009

eliska7: to slyším poprvé, že teplý vzduch, osobní zkušenost mám, že jen studený vzduch mi (a teď už i synovi) pomáhá při dušení...

eliska7
5. jan 2009

diky za nazory,ja som tiež vtom,že studený,ale tato dr. ma niekedy tak vytača že neviem čo už je dobre a čo nie,ano sara ma aj s astmou problemy možno preto mi zakazala isť von 😠 po byte mam rozvešane slane plachty,dnes sme išli aj von,dychalo sa jej lepšie a to chrčanie je z priedušiek 😖 inač ešte šťastie,že to nema tak často,lebo ten tzv.hrncový kašel je hrozný,tie deti čo to maju každy mesiac lutujem a matky obdivujem.nam zabral dithiaden(ten brala trikrat za den) a šumivý kalcium(zo sirupu zvracia),antibiotika,

zana0077
6. jan 2009

Boooze.... tak dnes sa pripajam aj ja. Mame este len styri mesiace a uz tu hnusobu dostavame zas... Rano pokaslala, ale este som netusila, ze ide o LRG, sli sme ako vzdy vonku, vecer som ju ulozila spinkat ale ked zakaslala, hned som bola na nohach a momentalne mi z toho rastu rohy, co sa bojim, co bude rano... Dala som k nej odparovad vodu, no neviem, ci to staci...co u tak malinkeho babetka? pohotovost, ci staci rano k doki? Dalsie trapenie s dennodennymi navstevami u dr., same injekcie a to odsavanie...brrrrr asi uz aj placem :o((( Da sa to vobec vyliecit, aby to uz nedostala? Neviem...ockovanim...?

chulieta
7. jan 2009

ahojte, no moja malinka ked mala necele tri mesiacky tak sme prekonali laryngitidu, bola to prva choroba ktoru mala a dufam,ze aj na dlhy cas posledna.. 🙂) ked som prisla k doktorke tak mi dala pre nu silne antibiotika suprax, a ked som volala jednej znamej sestricke detskej tak sa divila ze na laryngitidu take silne antibiotika hned predpisuje. tak som jej ich nedavala, kedze som kojili a stale sa kojime,tak ja som pila dvakrat denne calciove injekcie, a vit c, potom dve kvapky tee tree oleja s manukou a rosalinou do vody, je to prirodne antibiotikum... do aromalmpy som dala levandulovy olej, ten ukludnuje ale ma aj vyborne ucinky pri laryngitide. takze antibiotika sme vobec nemuseli pouzivat.

rohacka
7. jan 2009

K tomu teplu a zime - mne to lekarka nakazala tak, ze zvnutra studene a zvonku teple, t.j. dat na studeny vzduch alebo pred otvoreny mrazak a dat napit poriadne studenej vody (na odpuchnutie) a zvonku teply mokry obklad alebo teply olejovy zabal.

tamarka
7. jan 2009

rohacka presne tak, na krk olejový zábal a dýchať studený vzduch. To je aj prvá vec, ktorú dávajú v nemocke deťom. To hneď vidno s čím to dieťa tam leží 😉 Som toho názoru, že sa dá LRG zvládnúť aj doma, pokiaľ tam nie je iný problém 😉

zana0077
10. jan 2009

no tak teda sa znova ozyvam, len uz nie z domu, ale z nemocnice. laryngitidu sme nezvladli a pridal sa nam k tomu vsetkemu este aj zapal pluc. malinka mi place, hojdam ju vkuse na rukach, uz prestavam vladat, no aj tak som uz zvladla viac nez som si myslela...Dnes druha noc na nohach bez stipky spanku a o dnoch nevravim.Odsavame, liekujeme, naparujeme...Laryngitida je riadna svina. Ako jej predchadzat???????

roasha
10. jan 2009

zana,zial,neda sa predchadzat........ 😔

sipcek
10. jan 2009

zana,je mi luto,ze sa to tak vyvrbilo na malej,dufam,ze to coskoro prejde.Daj malej pusinku.pa 🙂

mukky
10. jan 2009

ahojte,vela zdravia detickam...dost som sa tejto temy vylakala ☹ svagrina mi pisala ze jej maly ma opat tuto pliagu a nevedela som presne o co ide...no a docitala som sa ze faktory su aj dedicne,nemalo by sa absolutne fajcit v byte,nevhodne pouzivanie antibiotik na lahke infekcie....co nam mudr predpisala no mam pocit ze ma uz len odbila aby mala s nami pokoj 😠 ,prekureny byt,malo by sa vetrat castejsie,..a hracky plysove nesmuuuuuu byt v postielkeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!takze ich tam uz nemame asi mesiac.....a castejsie su nachzlny chlapci ako dievcata...ahojte