Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mikulcena
18. feb 2011

Ahoj...to je stejně zajímavý, že každá nemocnice léčí děti jinak..
u nás je laryng.dědičná..já se dusila celý děctví a do teď ji někdy od malýho chytnu taky 😖 takže mě to naštěstí nepřekvapilo a byla jsme vybavená z předešlých bronch...
@lucian26 má to po tobě syn?

lucian26
18. feb 2011

@mikulcena i když malýmu je 7 týdnu,tak když mu byl měsíc, začal sípat a když plakal tak měl takový štěkavý pláč. Rychle jsem zapla sprchu a v koupelně jsem s nim byla tak 2 hodky, pak usnul a ráno měl hlásek zas v pohodě. Nevím, jestli to bylo jak stále plakal, že měl vyřvanej hlas, nebo to začínala laryngitida...Ale můj brácha taky na to v dětství trpěl a jeho syn to má po něm 😒 . Já jen doufám, že u mého malého ta hnusná laryngitida nezačne...a když jo, jsem už připravená, vím co to vše obnáší...

bialea
18. feb 2011

U nás to v rodine nemal nikto. Ani dve staršie deti až mladšiu to chytilo keď mala asi mesiac a trvalo to do piatich rokov permanentne sa to opakovala v mesačných intervaloch. Musím si zaklopať naša malá už z toho vyrástla ešte teraz mi behajú zimomriavky po chrbte z tých nekonečne dlhých nocí ..... ako povedala naša pediatrička v noci je všetko omnoho horšie a strašidelnejšie ako cez deň a mala pravdu

aaadinka
18. feb 2011

je pravda,ze deti,ktore mavaju casto laryngitidu, byvaju alergicki?Nasa mala ma 10 mesiacov a mala uz dvakrat laryngitidu a bohuzial rectodelt sme jej museli davat ...:(....Poculi ste niekto o jonašovej liecbe alergie?vraj ma dobre vysledky a je to len prirodne,len moc o tom neviem.....poradte prosim....

vojtisek2007
22. feb 2011

ahoj holky, tak my máme po dalším nočním záchvatu lar....už po druhý jsem si všimla, že se vojtíkovi před záchvatem zvětšily uzliny na krku, nevšimla jste si toho některá u svých dětí taky ???včera měl úplně bouli pod uchem a v noci to začlo....minule taky....může to mít souvislot ?nebo co vlastně znamenají zvětšené uzliny ? ví to někdo ?

meleri
22. feb 2011

@vojtisek2007 jejeje chudáček...:(
já si nevšimla ničeho ale když jsme byli na pohotovosti dr si všiml že mě vevnitř zarudlé ucho..možná že to s tím souvislost má? ucho už je kousek od uzliny..

vojtisek2007
22. feb 2011

@meleri my právě na pohovost ani k dr většinou nejezdíme, všechno potřebný máme doma, víme co dělat a tak...a nikdy to nebylo tak silný, že by něco nezabralo a musela se volat pohotovost.....te´d mě jen zaráží ty uzliny, jestli to může mít souvislot - neb vůbec netuší, co znamenají zvětšené uzliny...ale te´d už je má dobrý....

meleri
23. feb 2011

@vojtisek2007 jo to chápu, no u nás to bylo teď poprvé vůbec jsme netušili o co jde, manžel si myslel že se snad dusí nějakým vdechnutým předmětem tak proto jsme jeli. ted už snad taky zachováme chladnou hlavu, máme doma i lék co nám dali. ale dr nám říkal že než se znova bát tak klidně zas můžem přijet...
já to tak cítím že to asi společné může být.
nám se to stalo jednou že dr řekla on má zvětšenou uzlinu, asi bude nemocný, a mě se to nezdálo no a za pár dní lehl...asi ty uzliny mají spojitost s těmahle věcma...no hlavně že už jste v pořádku!

pikusa
23. feb 2011

Tak mates dnes v noci náznaky lar....začal sípat,kašel....tak hned nabalit,otevřít malinko okno,dala jsem na topení mokré ručníky a spali jsme do rána spolu.
Tak snad to bude OK

vojtisek2007
23. feb 2011

@meleri no tak dnes ráno měl Vojtík zase tu uzlinu jak ořech na druhé straně....☹ tak jsme jeli k dr. a dostal ATB, z výtěru je to spálová angína....ten lar.záchvat nebyl k tomu, to prej byla jen náhoda....ach jo...

meleri
23. feb 2011

holky to je blbé!

@pikusa tak snad to bude dobré! aspon už víte jak na to.

@vojtisek2007 jeje, doufám že antibiotika pomůžou! a budete mít klid. ted ty nemoci fakt šílí..:( už se fakt těším na jaro že to snad poleví...

lenkabuckova
23. feb 2011

@pikusa ahojky, ešťe mu pomôže teplý olejový zabal okolo krku. My mavame laringitidu pravidelne na zimu a na jar, takže už vie ako reagovať, ale pokažde sa bojím, lebo mala mi ma zachvaty kašlu a dusí ju až ju naduva a vacia. Rectodelt čapíky su dobre, ked mava zachvaty.

pikusa
24. feb 2011

Holky.....je to lepší,kašel není tak šílenej,už odkašlává....
@lenkabuckova díky leni,o zábalu vím,jen jsem ho teda nikdy ještě nedělala
@vojtisek2007 snad ATB zaberou 😉

mikulcena
24. feb 2011

Ahoj..přitom se zdá, že jak mrzne, tak by to mělo přemrznout..
mi budeme volat v pátek na výtěry z nosu..
jako letos se fakt už jara dočkat nemůžu..jako nikdy před tím..
@vojtisek2007 brzy se uzdravte..

mikulcena
24. feb 2011

@pikusa to je jedině dobře..ai jak hafo přituhlo, tak se vám to ani nerozběhlo..jen tak dál

vojtisek2007
24. feb 2011

@pikusa
@mikulcena
@meleri
holky dík, už máme za sebou tři dávky, a vypadáto, že se to lepší - no spálová angína...☹ měl jí před skoro měsícem, ale místo naší mudry byl zástup a ta mu nějaký ATB, který mu sice zabrali, ale asi zřejmě dost nepřeléčili, takže se mu to vrátlio...proto ty uzliny .....a´t už je jaro....

pikusa
24. feb 2011

No na jaro taky čekám jak na smilování....

meleri
25. feb 2011

holky mě štve že od toho záchvatu se spravil ale pořád kašle občas...to je normální že se to tak táhne s tím kašlem?

@vojtisek2007 uff hlavně že se to vyřešilo...

já se na jaro těším ale zas né na léto, to zas začnou ty vedra, a s nima i průjmy...zase další labůžo.... ☹

vojtisek2007
25. feb 2011

@meleri náš Vojta pokašlává po záchvatu třeba měsíc....podle toho jestli se mu to rozjede nebo ne....teď jak měl ten záchvat tak po kašli není ani památky.....jinak v létě teda žádný problémy viz příjmy apod nemáme, tak se těším i na léto 🙂

meleri
25. feb 2011

@vojtisek2007 tak to jsi mě uklidnila! takže to asi samo nějak odezní...jo my jsme si užili min. léto..:( bylo to z melounu. ted už vím že meloun jedině nekrájený a co nejrychleji zkonzumovat...
jestli ti ted už nekašle možná pomohly i ty antibiotika?

barboramarek
26. feb 2011

ahojte vidim ze mate skusenosti, chcem sa spytat, syn mal prvy krat laryng. ked mal 2,5 roka potom sme to vzdy tak prezili "len" s kaslom ale bez dusenia vzdy na jesen ked bola zmena pocasia. pred rokom a pol mal astm. zachvat 2 krat po sebe. teraz mame uz 5 dni kazdy vecer zachvaty, prve 3 dni koncili vracanim, vcera sa nevedel nadychnut, tak okno dokoran, spi uz tyzden pri vypnutom radiatore, na 3 vankusoch .od dnes uz mame kocecne rectodelt pre istotu, jasne ze na pohotovosti doobeda nic nepoculi, jemu cez den nic neni, len ked lahne do postele hrozne,trva to hodinu, vyvrcholi to a cela noc ok, a rano tak trochu. moja otazka, co este mozem robit, a kolko noci to este moze trvat???? toto sme este nemali, maly ma 5 rokov. dakujem

vojtisek2007
26. feb 2011

@barboramarek tak Vojtík nejdýl to měl tři noci po sobě....dýl ne...hodně kolem tý desátý večer, a pak k ránu....co víc dělat asi nic...mě taky doktorka řekla, aby přes den tolik nenamáhal hlasivky - nezpívat, nekřičet,neplakat....zvlhčovat vzduch, takže dávám na noc hooodně mokrej tlustej ručník na radiátor a jinak nic...hodně podložit hlavu.....když se dusí tak nejdřív podat hodně studený pití a dát nadýchat studeného vzduchu (bu´d u okna nebo u mrazáku) a když to nezabere stříknout Ventolin nebo Spiropent (ty jsou bez kortikoidů) a když ani to ne, máme rectodelt...zatím jsem ho použít nemuseli, vždycky něco zabralo....ale 5dnů se mi zdá už dost dlouho na laryngitidu

barboramarek
26. feb 2011

@vojtisek2007 ahoj, no vsak aj mne, ale dnes na piaty den sme boli na pohotovosti, nech mame aspon rectodelt, v noci sice zabral studeny vzduch a potom sme dali ventolin, ale noci pred tym sme dali ventolin a skoncilo to zvracanim. tak neviem pojdem sa asi poradit na plucne v pondelok u nas.... ☹ a presne je to len vecer, tak to zacne 15 min po ulozeni do postele a trva tak hodku 2, sa to stupnuje, ked to vyvrcholi, tak to teda riesime predvcerom som vzdy ked zakaslal otvorila okno dokoran a pomohlo, nedostali sme sa az do toho konecneho stadia ze sa nevie nadychnut. no uvidime. dakujem velmi pekne, dam este ten vlhky uterak, ale neviem asi ho prevesim cez postel lebo radiator ma vypnuty ☹
ale dik este raz 🙂

aaadinka
2. mar 2011

Nechcem robit reklamu,ale ta jonasova metoda vraj vazne zabera.Teraz to skusame na malej,tak vam potom napisem,ci je to pravda,alebo sa niekto chce iba nabalit....Ma 10 mesiacov a 2 laryngitidy za sebou....Mame slubene,ze sa to nezopakuje,tak som vazne zvedava....Ale za ten pokus mi to stoji....

vojtisek2007
3. mar 2011

@aaadinka a co to obnáší - ta Jonasova metoda ??? nějak mit to tady uniklo, jestli o tom někdo psal...můžeš napsat o tom něco víc ??? děkuju

aaadinka
6. mar 2011

@vojtisek2007 no tak my sme boli na takej diagnoze,kde cez akupunkturny bod pozerala taka zenska malu,na co vsetko je nachylna a prvu vec,co sa ma spytala,ze ci mala zapal mocovych ciest,to som ostala kukat jak obarena,bo mala ma 10 a pol mesiaca a ked mala asi pol roka,tak prekonala zapal mocovych ciest....dalej nam povedala , ze ma alergiu na prach a roztoce a to by tiez zrejme sedelo,lebo od narodenia sa trapime so soplikmi a kedze pri nasom baraku stavaju novy,tak sa nam doma neuveritelne prasi,tak mala spolu s manzelom,len soplia a kychaju....potom nam povedala,ze jej treba preliecit cele dychacie ustrojenstvo,co sa tyka plus,priedusiek,hrtana atd....takze nam naordinovala 4 sirupy...Jeden na celkovu imunitu tela,potom druhy na to dychacie ustrojenstvo,tretie na alergiu a stvrte na celkovu psychiku a kludny spanok....tie surupy su len na prirodnej baze,cize ziadna chemia,nic, co zatazuje detsky organizmus.Vravela tiez , ze u deti sa to lieci vcelku jednoducho,im sa estelen tvori imunita,tak reaguju priaznivo aj na malo....Vravela,ze u dospelych to trva niekolko sedeni- diagnoz a u deti zvycajne postaci aj jedno sedenie a malo by to byt v poriadku....Tie sirupy nie su najlacnejsie,nas to vyslo 120 €ale ak to naozaj zaberie a nebudem musiet zazivat ziadne laryngitidne zachvaty,tak nam to za to stoji...Na kontrolu ideme 5.aprila,tak potom napisem ako sme dopadli...

babush
24. mar 2011

@aaadinka vliala si mi nadej, ze sa to da liecit. Budem netrpezlivo cakat na vysledky u vas, Prosim, nezabudni nam sem napisat, ako vam to ide 😉
Nam 1. laryngitida zacala vcera, takze som este stale dost vystrasena a velmi rada by som vedela, ci chodite s detmi pri lar. von na prechadzky a ci sa odporuca pobyt pri mori alebo nejake ine rady.
Dakujem vam pekne

aaadinka
24. mar 2011

@babush No zatial sme dalsi zachvat nemali a dokonca musim povedat,ze zatial ani chori sme neboli,ale tak to moze byt aj nahoda.Uvidim ako sa to vyvinie.Ale vraj to mavaju deti,co su nachylny na alergie a treba detoxikovat organizmus,takze by to mohlo pomoct,alebo su to len reci aby co najviac predali...No uvidime 🙂Ake mas stare dieta?My sme pri laryngitide von nechodili,doktorka vravela,ze mam jej dat par dni domaceho liecenia ale zase vravela,ze ked budeme chciet vyjst na chvilocku,tak nech jej zakryjeme ustocka salom....Pobyt pri mori,ci v horach nam odporucaju,to je super na precistenie pluciek....🙂drzim ti palceky,viem ako ti je ☹

babush
24. mar 2011

@aaadinka nasa mala ma 15mesiacov a s tymi alergiami som si to nacitala aj ja. Pravdupovediac, predispoziciu na alergie ma. Moji obaja rodicia su dokonca astmatici. Ale nechcem hned certa malovat na stenu. Zajtra ideme na kontrolu, tak mam koopu otazok na nasu dokinu. Nam vravela, ze von sa chodit da, ze prave cerstvy vzduch im robi dobre. Hlavne v tomto peknom pocasi.
No a istota je, ze tento rok bookujem dovolenku pri mori - na 100%!
Tak drzime palce aj vam, nech sa vam lar. vyhyba a daj nam potom vediet, ked budete po kontrole 🙂

aaadinka
25. mar 2011

@babush no tak dnes sme chytili opat laryngytidu,zacalo to vcera vysokymi horuckami a skoncilo to dnes hnusnym kaslanim a spuchnutym hrtanom.Hned som volala tej pani,co nas lieci a ta ma ubezpecila ,ze to bude mat ovela lahsi priebeh,tak to som teda zvedava.Pre istotu som malej ale podala fenistil a calcium☹