Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

1506
16. apr 2016

@waneska231 ahoj,áno boli sme na alergologii a nic iba vysetrila,že testy nejde robiť lebo je alergička a je práve sezóna a máme brat lieky a sprej ďalej o tri mesiace kontrola.No a neschválila nám poisťovňa kúpele tak sme písali odvolanie a uvidíme či schvália.tiez sme boli prechoreny,doberame antibiotiká lebo tiez sme kaslali laryngealne,ale uz je to fajn a vy ako sa Vám darí a máte silnú laryngitidu??

waneska231
16. apr 2016

@1506 no najprv zacala teplota...potom nasledoval na druhy den kasel s hlienami a dnes rano uz sme nemali hlas a zacalo to...tak som sla na pohotovost a dali nam dexametazon,strasne sa bojim noci,on sa normalne boji odkaslat,ze sa zacne dusit....uvidime.....takze je teraz alergicka sezona?U nas rano husto snezilo.....Kde zvyknete chodit do tych kupelov?My v lete k moru tak uvidime,zase mi na pohotovosti povedali,ze u devatrocneho to je neobvykle...joj,vy sa tiez drzkajte

1506
9. máj 2016

@waneska231 ahojte,ako sa mavate,už ste zdravý?My sme chory,už 4den teplotujeme,v sobotu sme mali laryngiticky kašeľ a uz nám to udrelo zase na priedusky a dusi nas hrozne,len dúfam že neskoncime zase v nemocnici,ach kedy už toto prejde.... ☹

senta_sofia
9. máj 2016

@1506 ventolin alebo nieco,co roztahuje priedusky mu nedali?

waneska231
9. máj 2016

@1506 ahoj,min.tyzden len prestal kaslat,ale este rozprava zachripnuto....Je mi luto,ze Vas to zase chytilo,ked uz je ten kasel rob vsetko co uz vies,a nech spi po sediacky,viem co prezivate,hroza,ja som dala naposledy varit vodu do velkeho hrnca so solou,dost to zvysilo vlhkost,podla vlhkomeru,a spali sme v obyvacke,aby to dychal(obyvacka vedla kuchyne)A radsej som s nim sla na pohotovost,nech mu daju steroidy,lebo rectodelt tu nemaju,aj tak sme nespali minimalne .tyzden,ako jej je teraz?

1506
9. máj 2016

@waneska231 no tak to Vás riadne dlho držalo,ste si tiež užili...☹ a my,no nie je sa čím chváliť,nelepsi sa to,mame antibiotiká, calcium,stoptusin,flixotide sprej a dala som jej olejové zábaly,zvlhcujeme vzduch,ale nic nepomáha zatiaľ, rano sa chystáme znova ku doktorke a uvidíme ako dopadneme....tak sa drzkajte a nech ste už ok...

waneska231
9. máj 2016

@1506 aj vy sa drzte,budem na Vas mysliet v noci......dobre,ze mate uz antibiotika,a zabudla som Ti povedat,ze ja tak dlho mala ten hrniec s vodou na dporaku,ze sa mi spravila v nom diera🙂A nech spi po sediacky,daj ju naparovat abo co.....zajtra sa ozvi,pa,a okno dokiraaaaan,ved vies

jina29
18. máj 2016

@waneska231 a cim Vas strasia? Moj ma 6 a tiez trpime na laryngitidy. Zabaraju mu len kortikoidy :( inak by sa ukaslal..

nikinka1111
18. máj 2016

my sme mali laryngitídu našťastie raz, malý mal cca 1,5 roka. hrozila nám hospitalizácia. pomohol nám inhalátor ako pre astmatikov s nejakým sprejom...

waneska231
18. máj 2016

@jina29 ahoj,no strasia tym,ze tak starsie deti to nemaju,ze bude treba ist na operaciu to skontrolovat

jina29
18. máj 2016

@waneska231 a co by ako mohli zistit nechapem to, syn ma to iste po akutnom zapale hrtana drazdivy neutichajuci kasel- ale hrozny, kasle stale. zaberaju len kortikoidy..

waneska231
18. máj 2016

@jina29 zevraj silne laryngitidy mavaju len male deti,takze co ked ma v hrdle nieco.....no ja dufam,ze z toho vyrastie,len kedy neviem,tak sa aj vy drzte

jina29
18. máj 2016

@waneska231 dakujem aj vy. vela zdravicka

jachcem13
26. júl 2016

Ahojte, maly ma 2.5 roka mali sme akurat teraz 2 x laryngitidny kasel,hospitalizacia,ja som sa tak zlakla ako sa dusil,potil cerveny napinalo ho,hlieny vracal a dusivo kasel a to mu prislo nahle z nicoho vecer ked spal druhykrat ced denny spanok da sa tomu nejako pomoct,predchadzat? Ci len vyrast z toho,je to prenosne? Ake vysetrenia treba absolvovat,moj momentalne kasle vysse 2 mesiac vkuse a teda 2 x zachvat a skoncili sme v nemocke,co vsetko vam pomaha nech mam doma a neutekame opat do nemocky dakujem

jachcem13
26. júl 2016

@maruskach ahoj prosim ta vam tie homeopatika zabrali na laryngitidnu,na kasel? Dik

jachcem13
26. júl 2016

@unique26 aky je to krem dik

jachcem13
26. júl 2016

@lucymk ahoj prosim ta ake vyrobky z aloe vera na tu laryngitidu ste pouzivali

maruskach
26. júl 2016

@jachcem13 ahoj, ano, ja na spongia tosta nedam dopustit. Podavam pri kasli, ktory zacne vecer, v noci a je suchy. Tak u nas laringitida vibec neprepukne.

mibi41
29. sep 2016

@maruskach ahoj prosim Vas v akom riedeni pouzivate to homeopatikum a ako ho podavate?Dakujem

maruskach
30. sep 2016

@mibi41 Dobrý deň. Nám zaberá spongia 5 ch.Laringutida prepuka vždy večer, v noci.Vtedy hneď nasadim 5 guličiek. Ja nasadzujem hneď pri prvom zakaslani, ktoré má náznaky laringitidy. Keď dám hneď, rak zvyčajne hneď záberu. Pokiaľ nevystihnete začiatok choroby, tak by som dávala po 5 guličiek po každom laringitidnom zakaslani - zachvate, pokiaľ nevidím, že dieťaťu sa ulavuje. V akútnej fáze napr. každých 15-30 min a potom sa intervaly predlžujú. Veľa šťastia. My odkedy máme špongiu, tak sme vždy zastavili laring. v pociatku.

jachcem13
30. sep 2016

@maruskach kde tozozenem co to stoji ?

maruskach
1. okt 2016

@jachcem13 Dobry vecer. V kazdej.dobrej lekarni aj ked nemaju na sklade, zak objednaji. Su lahko.dostupne. vsetko dobre

somavi
10. nov 2016

Baby ja sa chcem len opýtať , rectodelt čipky maju byt v chladničke ? Ja ich nemam . Ani v lete som nemala , nevadí ?

mibi41
10. nov 2016

Super,ste zlata dakujem.Kolko mam poslat?

alchemilkazltozelena
15. dec 2016

@somavi ano

somavi
19. dec 2016

@alchemilkazltozelena no ale na nich nepíšu , ze maju byt v chlade

alchemilkazltozelena
20. dec 2016

@somavi ale dr tak povedala

somavi
20. dec 2016

@alchemilkazltozelena aha no opýtam ss ked pôjdem resp vypýtam recept na nove. Lebo na krabičke píšu ze normálne do 35 stupňov . A ja ich nosím stále pri sebe odkedy mala mala alergickú reakciu .

saan
13. apr 2017

@maruskach dobrý večer čo to je prosím Vás ta špongia?

mimusa227
14. apr 2017

@saan to sú homeopatika ak sa nemýlim...