Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mvmk
28. okt 2013

Hoky, ten kalciovy Sirup jak tu pisete, je normalne bez predpisu? Mohly by jste mi napsat nazev a jak se pouziva? Moje malinka uz 4 dny bojuje s laring., uz jsem dala 2x rectodelt a nevim jestli ho mohu pouzit i po treti, ale je strasne ochraptela. Nechci ale atb. nebo nemocnici 😖

elastiq
28. okt 2013

S laryngitidou máme bohužel také zkušenosti, u malé se objevila poprvé, když měla 2 a půl roku, to jsme skončili v nemocnici, od té doby už mám také doma Rectodelt čípky, dávám ho ale jen v nejnutnějším případě, kdy má opravdu ten laryngitidní záchvatovitý kašel, jinak už vím, že mám podat Stoptusin kapky a půlku Dithiadenu tablety, poslední dobou nám to stačí i bez toho Rectodeltu a samozřejmě vyvětraná místnost, studený vzduch, ale zase pozor na nachlazení..... noc je ale vždy hrozná, člověk je vystrašený, jak to bude pokračovat, ráno vždy vyrážíme k naší lékařce na ORL , říká se a mám takovou zkušenost i se starší dcerou, že laryngitida mizí po pátém roce věku, tak holky musíme vydržet, bude líp 😉

mvmk
29. okt 2013

@elastiq nechci nikomu krast Optimismus, ale muj syn ma 12 let a trpi na to porad. Moje dcera to prave od nej chytla, ale dnes uz je lip, Nastesti 😉

zienkajaninka
5. nov 2013

Ahojte sme u tri tyzdne po laryngit. zachvate a mame stale kasel...uz taky odkaslavaci ale stale...hlavne v noci po vypiti tepleho mliecka ale aj ked nepije...co pouzivate aky sirup vam pomaha? my berieme sinupret

babulka123
5. nov 2013

@zienkajaninka na noc jej/mu ho nedavaj. nam pomaha stoptusin sirup na noc.. ukludni ale nezastavi vykasliavanie.. je fajn. skus..

zienkajaninka
5. nov 2013

@babulka123 ahoj ano stoptussin nam davali dni aj v nemocnici a k tomu fenistil...potom ked zacal vykasliavat mal ambrosan a po 5 dnoch mi povedali ze uz mam davat sinupret...no je to uz 3 tyzden a stale kasel trva ajked uz je vlhkejsi

babulka123
5. nov 2013

@zienkajaninka hm.. sinupred je na rozriedenie.. skus mucosolvan.. ten je silnejsi alebo ambrobene.. alebo vies co , skus nedat nic.. niekedy aj to pomoze.teda nam .. lebo toto su vsetko sirupy na podporovanie vykasliavania.. ale na noc ho urcite nedavaj.. ja som si takto uzila ked mi chcel drahy pomoct ze ma nebude v noci budit a dal malej sirup.. a supol jej mucosolvan aj to 5 ml namiesto 2.5 .. celu noc prekaslala chuda male.. strasne to namaha na kaslanie a sinupred je taky isty.. vyskusaj chvilku nedavat nic.

zienkajaninka
5. nov 2013

@babulka123 😉 a vies, ze skusim lebo uz mam toho akurat dost...uvidim co bude 😉

katinka71
5. nov 2013

@zienkajaninka my sa trapime tyzdne s kaslom ked sirupy(mame ich odskusane vela) nezaberaju nasadime singular prasky mesacnu kuru,potom je nacas pokoj

babulka123
5. nov 2013

@katinka71 ani mi nehovor.. ninka ho berie uz skoro rok, tabletky.. a dnes sme sa vratili od dr ze zacinajuci - alebo lepsie povedane podozrenie na zacinajuci zapal pluc.. uz ma to nebavi.. a to berie este aj ecobec spray, arius, singulair.. fakt uz nech ma 15 a nech z toho vyrastie.

katinka71
5. nov 2013

@babulka123 a to ninka berie cely rok singulair? ja ho nasadim iba pri dlhodobom kasli za rok 2 krat,na antibiotikach este marco nebol,aj starsi bol natom este horsie aked zacal chodit do skoly bol najzdravsie dieta v triede

babulka123
6. nov 2013

@katinka71 hej he cely rok ...

jjiittyy
28. nov 2013

Můžete mě prosím říct, jestli máte při při laryngitidě vždy nasazené antibiotika? Dcera měla laryngitidu, asi dva měsíce zpět a měli jsme právě antibiotika. Teď jí už třetí den trápí vysoké teploty, tak jsme se dnes vydali k dětské a řekla nám, že je to začínající lagyngitída, prý krk je dost zarudlý, hlas zastřený a nasadila jí je opět. 😢

melanche
30. nov 2013

@jjiittyy my sme mali atb viac nez dost ale pri laryngitide nemali, a to sme raz skoncili aj v nemocnici, tak sa dusila, no prave tam vraveli, ze pri laryngitide sa vacsinou nedava. ale zase ked mate pridruzenu aj bakterialnu infekciu, tak vtedy treba. no vytery vam asi nestihli brat.

ventilkova
30. nov 2013

Pokud mate problemy s neustavajicim nocnim kaslem, jednotnacne doporucuji Sinecod sirup a zvlhcovac vzduchu do pokojicku

rena107
30. nov 2013

My sme mali laryngitidu 2x sme skoncili v nemocnici - najskôr bez antibiotik, ale nám sa zhoršil stav tak nám nasadili nakoniec obidva razy antibiotika. Ale prekonali sme aj takú slabšiu laryngitídu doma a bez antibiotík. V nemocnici nám povedali, že pri laryngitíde sa anitbiotiká nedávajú iba keď sa skomplikuje stav.

adka12
11. dec 2013

Baby tie čípky ako prvá pomoc čo ste tu písali sa dajú kúpiť aj voľne?

hemetre
11. dec 2013

@adka12 rectodelt cipky su na predpis.

evaviki
15. dec 2013

pls, potrebuju poradit.. maly ma laryngitidu(no maly nee, bude mu 5), v noci dostal na pohotovosti prednison, dali nam ho i domu, pro jistotu.. dnes cely den kasle, dostava stoptussin a kdyz kaslal moc, tak fenistil.. ted je ale otazka, co mu dat na noc? mam dat preventivne prednison, alebo staci dithiaden? (ten mel i vcera a zachvat stejne mel..) Na pohotovosti jsem se zapomnela zeptat, v podstate jsem resila jenom aktualni situaci, nenapadlo mne, ze dnes nas ceka dalsi noc.. .-(

papricka33
15. dec 2013

Kalciovy sirup hneď pri prvých prejavoch. (bolest pri prehltani, zachripnuti) + nahriata soľ na hrdlo. Vsetko ostatné je nanič :/

evaviki
15. dec 2013

@papricka33 kalciovy sirup doma nemam.. ☹ do lekarny se uz nedostanu.a ta sul se dela jak?.

matya.b
15. dec 2013

Caute, moj sym ma 5 a pol roka a dnes v nosi mal po dlhej dobe opat zachvat kasla a od vtedy chrapci. Nam pomaha studeny obklad a VINCETKA. Pit inhalovat a striekat do nosa a vzdy nam to rychlo prejde.

sendy182
15. dec 2013

@evaviki ahoj ja by som dala prednison nakoľko sa dáva na 2 noci.....budeš mať istotu...viem že je to hormón-kortikoid....+ fenistil.....zajtra si daj kúpiť calciový sirup........držím palce.......ináč pri záchvaťe otvor okno a neprekurovať v izbe kde spí

mariuska1503
15. dec 2013

@evaviki Môj syn bol 5 rokov larigitídový ale už to máme našťastie za sebou. Dostal od Dr. čípky RECTODELT a tie som mu dávala na noc. Aj to len dva dni, viac nám to Dr. nedovolila, ale poradila a nám to zaberalo veľmi: bravčovú, kačaciu alebo inú masť potrieť na celý krk a hrudník a potom zabaliť do nahriatej plienky. Ja som plienku nahrievala v mikrovlnke, lebo sa mi nechcelo čakať, kým sa zohreje žehlička. Skús a uvidíš. Inak Ti poradiť neviem na Tvoju konkrétnu otázku. Pá a držím palce so zvládnutím.

evaviki
15. dec 2013

@mariuska1503 rectodelt se momentalne v Prahe neda sehnat.. proto mame jenom prednison..
a muzu ho kombinovat s dithiadenom??

evaviki
15. dec 2013

@sendy182 muzu dat misto fenistilu dithiaden?? na noc fenistil uz nezabira..

mariuska1503
15. dec 2013

@evaviki na toto ti neviem dať odpoveď ale pokiaľ sú oba lieky utlmujúce, tak by som to asi pre istotu nekombinovala, jedine, že bude časový rozostup. A keď je Tvoj syn laringitídové dieťa, tak skús si ho dať u Vás predpísať a na SK prevziať. To sa nedá?

mariuska1503
15. dec 2013

@evaviki Fenistil už u detí starších ako 1 rok nemá taký účinok ako u mladších detičiek, tak kľudne daj Dithiaden.

evaviki
15. dec 2013

@matya.b na laryngitidu toto nezabera.. zachvaty kasle jsou u nas bezne, ale toto ma zachvat,ze nemuze dychat.. vincentku mu davam, i kdyz rymu nema..

evaviki
15. dec 2013

@mariuska1503 dekuju, nevedela jsem, jestli muzu dat aj prendison aj dithiaden..