Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

susik77
29. nov 2008

roasha: ako casto to mate?

susik77
29. nov 2008

zkus jej dat hlavu vyssie na polstar, otvor okno a dobre ju prikry. a daj jej pred spanim neco na suchy kasel.

roasha
29. nov 2008

no dcera ked ju mala nejaky 4.x,sla raz normalne spat/nic jej nebolo/,a po hodine spanku sa zacala dusit.ja som tiez do nej okamzite vsetko napratala,a brala nas zachranka. 😔
dalsiu mala trochu slabsiu,rozdychali sme ju doma. ☹
pokial sa dusi,musi sa volat zachranka,lebo sa vam moze udusit,dychacie cesty su u dietata dost uzke,a takyto opuch je rychly. 😔

roasha
29. nov 2008

minulu zimu asi 5x/zacalo to min zimu-tak neutesovat sa ze statistiky su ze to je len do 6rokov/ 😔
raz ju mala tak,ze vecer ju zacalo skrabat v krku,a po 3hodinach spanku sa zacala dusit./to zjedla aj dithiaden s xyzalom/
...a to je nastavena na antihistaminikach uz 3roky.
teraz jej zakazdym ked ju zacne skrabat v krku,dam calciovy sirup.
az sa bojim povedat,ze tuto zimu bol este pokoj. ☹

lenca13
29. nov 2008

Tak nasa mala ju ma od 8 mesiacov minuly rok sme si uzili svoje ale zatial sme to vzdy zvladli doma.Tiez mame cipky rectodelt,calciovy sirup a prometazin aj tento tyzden stale hrcime a boli sme u doktorky a ze je toho hrozne vela 😒

pipisek
29. nov 2008

holky a ten calciový sirup se dá koupit bez receptu???

lenca13
29. nov 2008

Ano 😉

roasha
29. nov 2008

pipisek normalne bez receptu calciovy.tu stoji cca 80sk
drzte sa.

lenca13
29. nov 2008

Ale su dobre aj fenistilove kvapky

pipisek
29. nov 2008

kamarádka, co si laryngitidy protrpěla s dětma dost mi dala Aerius sirup, dává se jen 1x denně na noc a je to vlstně sirup pro alergiky proti svědění v krku, nosu atd....takže asi něco jako Fenistil

pipisek
29. nov 2008

tak já jsem zadala te calciový sirup na Seznamu - zboží do vyhledávače a nic se mi nenašlo...ani jako kalciový sirup s "k"...tak nevím, ce dělám blbě

susik77
29. nov 2008

calcium chloratum myslim...
inak, namiesto toho fenistilu mame zyrtec kapky.

pipisek
29. nov 2008

susik dík
je to tohle?? ale to je roztok .....sirup mi to nenašlo
http://www.levnalekarna.cz/cs/katalog-vyrobku/v...

susik77
29. nov 2008

jj, myslim, ze je to ono, od Galeny 😉 inak, je hnusny 😒 mala by mi to asi nechcela ☹

susik77
29. nov 2008

a fakt neviem, ako by som jej to narvala v tom zachvate, to by zacala este viac kaslat a dusit sa. to je asi hodim len ten cipok+ist na balkon+pohotovost

susik77
29. nov 2008

inak baby, ak davate nej. lieky-cez usta, kym sa dostanu do krvi, trva aj 20 minut 😖 takze je dobre mat doma skor tie cipky, tie ucink. rychle

pipisek
29. nov 2008

ježiši, já do ní taky vše cpu násilím, bohužel....tak děkuju a doufám, že tuhle diskuzi jen tak nenavštívím 😝 nic ve zlém, víte jak to myslím....tak hodně zdraví všem vašim robátkům a ať se už tady moc nepřispívá

knobloska
29. nov 2008

Holky no tak to nevim, s těmi léky. Určitě máme laryngitidu, má to napsané ve zprávě z pohotovosti. Když se to nezlepší, zavolám zítra naší dětské dr. Zatím moc nekašle, jen chraptí. Zábal jsem jí dávala celé odpoledne, nechává si ho na krku, ale musím jí zabavit. Máme zvlhčovač, tak běží na plné obrátky. V Mucosolvanu se píše, že se používá při léčbě zánětu hrtanu, tak snad úplně mimo to není 😉 Susik, na odkaz jsem koukala, na všechny ty léky a jak říkám, zítra zavolám naší dr.Na pohotovost už jet nemůžu, máme doporučení jet rovnou do nemocnice. Hlavně tam bude stejná doktorka 😒 Myslíte, že můžu nechat větrat celou noc?
Já vím, že děti asi do 3 let se mohou udusit, já na laryngitidy trpím, mě bolí v krku, ztrácím hlas a bolí mě každé zakašlání. 😝

pipisek
29. nov 2008

knobloska
mě dnes na pohotovosti řekla dr., že Mucosolvan až tak za 2-3 dny až bude kašel vlhký, na suchý kašel teď akutně mi dala Ditustat nebo Sinecod...tak hodně štěstí a at je to lepší

susik77
29. nov 2008

ano knobloska: davaj sinecod.
baby, ja som prave v pomykove, ze moja ma uz tyzden suchy a neviem co s tym...

lenca13
29. nov 2008

Susik aj nasa mala ho ma uz tyzden doktorka hovorila ze sa nemam cudovat pri takom pocasi ake je

knobloska
29. nov 2008

OK, díky, zítra zakoupím Sinecod.

pipisek
30. nov 2008

zdravím
tak u nás je situace o 90% lepší než včera, takže to samé přeju i ostatním marůdkům

susik77
30. nov 2008

pipisek: to je supr, aj verca je na tom lip, jen kasle 😉

pipisek
30. nov 2008

susik
to je dobře...malá měla laryngitidu poprvé...je to tak vždycky, že to má tak rychlý nástup a pak to poměrně rychle odezní a zustane jen kašel...mimochodem dnes odpoledne už vlhký ?

susik77
1. dec 2008

aj moja to mela poprve. ano, ma to rychly nastup a rychle odezni. ale prave proto je to nebezpecny...ze nikdy nevis, kdy to prijde, mnekdy ze pry behem hodiny z uplneho zdravi dostane v noci zachvat 😒

bobulka34
1. dec 2008

a je pravidlo, ze sa laryngitida opakuje?

susik77
1. dec 2008

bobulka: mne dr. povedala, ze sa zvykne vracat...

lenca13
1. dec 2008

Ano laryngitida sa opakuje min.rok sme ju mali trikrat ☹

bobulka34
1. dec 2008

Ja stale nerozumiem principu laryng. u deti, ved je to vlastne klasicky zapal hrtana, zrejme deti to horsie znasaju. Len preco sa to tyka len niektorych deti . Ved je to vlastne virusoveho povodu. a preco sa to musi opakovat