Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

kikujka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prchalka
12. dec 2010

Dobré ráno,
noc skoro jako předešlá, takže dobrá celkem...
Po usnutí teda asi tu hodinku s přestávkama kašlala, ale už jí to nevzbudilo a pak byla v klidu až do 4h, to si zakašlala, pak k ní lehl tatínek a spala až do 7h 😉 Takže určitě je to klidnější, ale radši předčasně nejásám. ATB máme tak do středy, tak doufám, že se to po dobrání opět nezmění! 😖

pikusa
12. dec 2010

@prchalka tak snad už to fakt bude v pohodě

cori
12. dec 2010

Ták já se radovala, že je to taky za náma, dcerka je relativně v pořádku, už kašle jen sem tam a rýma teče, ale Ondra se mi vzbudil v noci s velkým ječáčkem a pak to v něm hrčelo a hučelo ☹ , hodinku jsme chodili a tišili se, naštěstí hleny sjely asi dolů a pak s obtížema, ale přec usnul. Noc moc klidná nebyla, ale šlo to.
Jen nevím, co můžu takovému malému prckovi dávat - myslíte, že může ten sirupek z cibule a cukru? Zítra jdem raděj k dr., ale i dneska by to asi něco chtělo.

@prchalka tak super, že se to u vás zlepšuje a to je dobře že ATB zabírají, aspon to všechno poléčí a nebude se to vracet 😉

pikusa
12. dec 2010

@cori klidně mu ho dej.......však ho nebude mít litr že....chudák,at je mu brzy dobře

prchalka
13. dec 2010

Dobré ráno,
u nás konečně viditelná změna, tak těm atb začínám věřit 😕 Po usnutí zakašlala lehce 2x a celou noc spala až do 5h v klidu 🙂 (ale to už vlastně 3. noc). A včera poo jsem už u ní nemusela po dlóóóuhé době být, už spala taky v klidu 😉

pikusa
13. dec 2010

@prchalka no vidíš,super....
a takhle v klidu nespí Mates ani zdravej..... 🙂 ten se pořád budí... 😒

dadka28
13. dec 2010

mamičky,chcem sa opýtať na recept s tou cibuľou...vyskúšala by som či to pomôže....kašeľ máme stále/síce dnes je 5deň/,ale rada by som troška prispela-ak to pomôže..atb nám zatiaľ nedali

pikusa
13. dec 2010

@dadka28
tak já dám plátky cibule,nasypu trochu cukru,pak zase plátky cibule,zase cukt a takhle to nahromadím třeba do skleničky...
a ráno sleju tu vodu,co se vylouhuje a dávám

dadka28
13. dec 2010

a ešte sa chcem opytať,či idete aj von s detmi..jasné že určite nie na hodku...ale na tych 15-20min či to uškodí...keby sme brali atb tak určite o tom ani nerozmýšľam...

dadka28
13. dec 2010

@pikusa ďakujem...a namiesto cukru by mohol byť aj med??

pikusa
13. dec 2010

@dadka28 no je to alergen,ale jestli ho tvůj malej už měl,klidně........
ale je už docela velkej,zkusila bych med
a ven bych šla......proč ne na chvilku

dadka28
13. dec 2010

@pikusa dík krásne...med už používame...tak vyskúšam...

pikusa
13. dec 2010

@dadka28 no super...tak klidně s medem 😉

prchalka
13. dec 2010

@pikusa V klidu... my se budíme pravidelně od 11,5 měsíce, kdy začaly růst 2jky zuby - od té doby to šlo do kelu, neklidné spaní, válení, kňourání, motání, klidně i celé noci 😝
Teď už má 1,5 měsíce velkou postel, tak má i místo, ale taky se budila (budí). Teď je to zase asi jen nějaká spací etapa, to mám asi za odměnu 😅

pikusa
13. dec 2010

@prchalka no tak takhlke spí matyášek....a ještě k tomu vstává mezi 5-6 ráno 😒

prchalka
13. dec 2010

@pikusa Parádní dovolená, že? 😠 Taky mi po těch promotaných nocích byla schopná vstávat 5.50 🙄

pikusa
14. dec 2010

@prchalka Dobré ránko.....
tak my po tom,co se odnaučil vstávat v 5 vstáváme v 6.....

dadka28
14. dec 2010

@pikusa ahojky,no ja neviem ci nahoda...ale vcera vecer som dala malemu tu cibulu rozpustenu v mede-hned bola lepsia noc... 😀 😀 😀 😀 jupiiiii

pikusa
14. dec 2010

@dadka28 no super.....jen tak dál 😉

prchalka
14. dec 2010

Tak jsem přemýšlela, jestli jít na kontrolu dnes nebo zítra, nechtělo se mi, sněžilo, pak přestalo a my se začly strojit, samozřejmě než jsme se vykopaly, tak zase sněžilo.... Ale ještěže jsem šla. Dostala další balení atb na dobrání. Řekla jsem popravdě, že poo u spaní už 2x nekašlala, ale při nočním ještě trochu jo. Tak máme brát do 20.12. a na kontrolu tak v pondělí. Ona na ní stejně nic nevidí, v podstatě je to jen konzultace. Tak jsem ráda, že to takhle dopadlo a snad se to pořádně zaléčí!! Dr. to konečně dneska nazvala jako "zánět dutin" plus ty plíce.
Ale prostě je fakt divný, že má nos fakt čistej dost dlouho, ne plnej, dejchá normálně a NIC z ní nevysajem, už to ani nezkoušíme. Dr. radila nějaké napařování (buď ruce do vody nebo sednout do vody...) ale s tím se mi fakt nechce crcat, tak jsem to nezkoušela.. 😕 😕 😔

prchalka
14. dec 2010

@dadka28 Tak to je paráda, asi tu cibuli budem muset taky někdy zkusit - minimálně na sobě... pokud někdy ten kašel budu mít 😅

dadka28
14. dec 2010

@prchalka skus skus...uz viem ze aj my to urcite budeme brat...a teraz aj s malym si to davame preventivne aj my 😀 😀 😀 😀 😀 ale urcite to niekomu zaberie,niekomu nie...
vam neporadila dr obklady na hrdielko?si myslim ze to je dost ucinne...napr my davame takto:mame taku vacsiu vreckovku-zviniem ju,na to prilepim klasicku vlozku na ktoru vylejem bud teply olej alebo roztopenu husaciu-bra vcovu mast,co je doma po ruke...len nech je to teple...pozor nie horuce....a to dam malemu na hrdielko-zozadu uviazem uzol a spinka v tom do rana...len uz s vacsimi detmi by to bol mozno problem-niektore to nechcu a davaju si to dole...a popripade ked moj strajkoval,tak som mu to dala pocas spanku 😉 😉 😉

prchalka
14. dec 2010

@dadka28 O zábalech jsem taky slyšela, i dr. mi poprvé radila Priznitz, ale... u nás by to nevydrželo, ani to nezkouším. Jak něco nechce, je konec, štvalo by jí to a rvala by to dolů.
My teda ale už nemáme laryngitidu, nám se to usadilo asi teda v dutinách a na plicích, na což by ani ten zábal zřejmě nepomohl... 😕 Soudím jen dle sebe - asi bych to taky nesnesla 😅 ☹

dadka28
14. dec 2010

@prchalka no tak potom to mate jasne,ked raz dieta nechce tak nechce a mozme sa aj osaliet 😀 😀 😀 hej my mame laring a kasel stale...a este viem aj maleho "oklamat"ta to celkom jde 😉 😉 😉 tak skore vyliecenie

pikusa
15. dec 2010

@prchalka asi by ale pomohl zábal na hrudníček

mikulcena
15. dec 2010

Ahoj..nakoukávám sem docela často, nějaká rada, že se bude hodit.atd..
tady tu hnusnou nemoc jsme měli poprvé loni na Vánoce, ale dalo se to zvládnout, bohužel ji malej dostal letos v červnu po návratu od moře a skončili jsme na ARO..hrůza..
no a od včerejška nás navštívila..priznic přez den,ale to bylo hrozný mu vysvětlit, že ho tam má mít..chjo 😒 takže 15 minut a pak šel nekomprom. pryč..no a večer se mu dech fakt zhoršil, tak jsem mu lupla rectodelt..naprosto bez okolků anž fakt na ARO skončit už nechci..tak snad už to bude lepší

známá mi poradila, že výborný je sádlo ze psa 😅 a prý z jezevčíka..no je to asi úchylný..ale má to pomoct na všechno dýchání, jak na průdušky tak i na hrtan..

držte se..

pikusa
15. dec 2010

@mikulcena psí sádlo....o tom vím......
ale kde ho sehnat???

mikulcena
15. dec 2010

@pikusa jj to taky nevím..možná od myslivců 😒

pikusa
15. dec 2010

@mikulcena 😲 😀
no nevím,jestli bych byla schopná matese mazat něčím,co vím,že je ze psa opravdu...... 😀