Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

waneska231
14. mar 2016

@1506 hej ja som v kuse v strehu a sledujem ho....ci zakasle a tak joj :(Zacina byt teplo tak uvidime....

waneska231
14. mar 2016

@kkubekova aspon,ze mate rectodelty...tu vooobec nevedia co to je,v nemocnici mu dali nejaky stereoid,ale iny nazov....doma nemam nic....calciovy sirup mam,ten vobec nezabral,rozbiehalo sa mu to dva dni a pocas toho som robila vsetko co ty,ale aj tak na treti den to bolo tak hrozne,ze som volala sanitku,zatial sme stepovali na zahrade....ved to vsetky poznate....hrozneeeee

mimusa227
14. mar 2016

@waneska231 a nerozmýšľala si,že za príčínou toho kašľa môže byť aj nejaká alergia,neskúšala si ísť na alegologiu.Ja mám tiež devaťročného syna a tak sme sa s ním trápili približne od dvoch rokov ako nám prvykrát dostal laryngitídu a potom v kuse sa to opakovalo.Tak sme si vybavili lekára v Starom Smokovci a tam nam vraveli,že ten kašel je spôsobený refluxom.Mal nasadené rôzne lieky,chodili sme tam aj na pobyty.Potom mu zistili,že má alergiu na peľ a púpavu.Jak začne to obdobie,tak mávame tie stavy kašla,ale hlavne v noci,ako na larygidíu,to ho tak začne dusiť,niekedy až hika,má sprej,ktorý mu potom nasadí a po dvoch troch dnoch ho to prejde a dávam mu aj dithiaden na večer.

waneska231
14. mar 2016

@mimusa227 hej rozmyslala som ci to nie je z alergie,ale on to mava len raz za rok v decembri,najprv teplota ,sople a do toho ten kasel...tak neviem,budem sa pytat k alergologovi,ani dithiaden tu mi nikto nepredpise,nevedia co to je....

mimusa227
14. mar 2016

@waneska231 my mávame ten kašeľ hlavne jak je tá jeho sezonna,ale stane sa,že ho chytí aj cez zimu,ale mu len nasadím jeho sprej a prejde to.Fakt skús alergologa,či nepomôže.

sasa1983
14. mar 2016

@waneska231 ahoj. A nepisala si, ze mate aj astmu? Teda, ak som si to nepomylila s inym prispevkom..

kkubekova
14. mar 2016

@waneska231 no nastastie nasa detska zo SR nam bola ochotna predpisat do zasoby, inak si to neviem ani predstavit... my mame za sebou uz aj vyber nosnej mandle - tvrdili, ze to preto tak casto kasle a potom jej to prejde do laryng.zachvatu, boli sme na sone pazeraka, reflux sa nepotvrdil a teraz v lete sme boli u alergologicky - vsetky testy negativne - take vsetky vysetrenia super, len tie zachvaty su strasne.... Dr. mi povedala, ze do 5 rokov z toho vyrastie - bude mat 6 a stale nic, no a podla toho co tu citam, by som sa v lete pocas pobytu na SR mala zasobit rectodeltom....
@mimusa227 a aky sprej to mate? Je na predpis? Uvolni to stiahutie hrdla ked sa dusi?

waneska231
14. mar 2016

@sasa1983 nie astmu nemame...

waneska231
14. mar 2016

@kkubekova hej citala som,ze na sk nie su rectodelty...,dobre,ze mas,a zevraj deti do 6 rokov to maju my tu doktor povedal a my sme mali teraz 9 :(

sasa1983
14. mar 2016

@waneska231 tak nastastie...

erys
14. mar 2016

Moj syncek mal a dostal od homeopata liek,ktory mu chvala bohu pomohol zajtra ideme k nemu tak som zvedava co nam povie vyskusaj ist k nemu mozno vam pomoze drzte sa 🙂

mimusa227
14. mar 2016

@kkubekova flixotide,to mame od aletgologicky a je to na predpis,no to mu skludni ten kasel

waneska231
14. mar 2016

@erys skusim tu najst homeopata,ale no neviem...som v uk

kkubekova
14. mar 2016

Ja som ochotn skusit cokolvek a teda dufam, ze toto je nasa posledna jar s laryng. V ES su homeopati - skusim 😉

marika_btt
15. mar 2016

@waneska231 Viac menej asi ano, my mame Omron , da sa pouzit pre deti aj dospelych - ma dve masky, mensiu a vacsiu. Plus nastavec na iba nos alebo iba usta, ale to ani nevyuzivame.

senta_sofia
16. mar 2016

@nica1107 ahoj, chcela by som sa spytat, v akom riedeni mas tie homeopatika? myslim to CH a cislo za tym, vdaka 🙂

senta_sofia
16. mar 2016

@erys mozes aj napisat nazov?

mibi41
16. mar 2016

@erys aj ja poprosím o nazov toho homeop. lieku, ďakujem

mibi41
16. mar 2016

@nica1107 ahoj, prosím a v akom riedení máte tie homeopatické lieky? ďakujem

nica1107
16. mar 2016

@senta_sofia

@mibi41
dievcence riedenie je CH9 🙂

erys
16. mar 2016

Mibi on nam namiesal liek ale neviem nazov on nam nechce povedat nazov ked tam pojdes skus sa opytat mozno ti to prezradi hlavne,aby ti to pomohlo mojmu synovi to chvala bohu pomohlo prajem ti dobru noc 🙂

mibi41
16. mar 2016

@erys ahoj a to je kto on,prepacte ale necitala som celu diskusiu

mibi41
16. mar 2016

Mamicky jak citam tak citam,Bohuzial asi patrime k vam.... Nemam potvrdene ze syn ma laryngitidu... ale mavame kasel pravidelne kazdy mesiac,sme v Holandsku a tak ako uz tu pisala jedna mamicka,tak aj tu je to iba kasel,tak sa liecime doma.V sobotu kaslal hadam kazdu minutu,vecer rectodel trocha ustupilo.Taky skaredy stekavy kasel.V decembri mal zachvat,kaslal asi tri dni a na treti v sobotu sme utekali na pohotovost,plakal ze mami ja nemozem dychat,volnym uchom som pocula jak mu to tam vsetko fuci a nemohol ani rozpravat (je to ono ze?Laryngitida?)prisli sme do nemocnice a pristup asi taky,kukali na nas jak puky zmerali teplotu,cakali sme tam 3 hod. a odisli s tym ze ved mu nic nieje,myslela som ze vybuchnem.Musim ale podotknut ze ako plakal tak som mu dala cipok lebo som nevedela co sa deje a nasa dr. mi ho dala,ze ked bude najhorsie.Ale vtedy mu zabral dost neskoro,ale dr. nic nepoculi a nevideli,syn sa im zdal v normale.Hlavne ze ked som prilozila ucho k hrudi tak vsetko pistalo a nemohol slovka povedat.... Hrozny pocit,ako pisete mamicky.Ked sme doma tak je vsetko ok,tak preto nam dr. nevie potvrdit ci je to ono.Na alerg. sme boli,zistili mu na pele a palinu.U orl sme tiez boli mal zvacsenu mandlu striekame sprej.
No som sa vyrozpravala... Poprosim vas o nejake rady.Dakujem

maruskach
16. mar 2016

Homepatikum Spongia Tosta 5 CH alebo 9 CH, tri gulicky, kludne aj po hodine zopakovat davku. Tento liek je pre nas zazrak, ked si predstavim, ako sme si odtrpeli laringitidy kedysi....

adamkohlusko
16. mar 2016

my mame astmatika,trapime sa od dvoch rokov.teraz bude mat osem a stale sa to nelepsi ☹ ale uz to mame aspon pod kontrolou.tiez inhalujeme,uzivame lieky od alergologicky a imunologicky a tiez nam velmi pocas zachvatu pomaha,ked mrzne vybehneme na balkon podychat studeny vzduch,ked nemrzne, pomoze aj otovoreny mraziak a maly sa da tvarou co najviac k nemu a dycha ten studeny vzduch. to je takkkkka nasa prva pomoc pri zachvatovom kasli 🙂

senta_sofia
17. mar 2016

@nica1107 vdaka a aconitum napellus?

sasa1983
17. mar 2016

@mibi41 solne jaskyne si skusala?

mibi41
17. mar 2016

@maruskach a ako to uzivate?Len pri kasli ci preventivne?

mibi41
17. mar 2016

@sasa1983 nie nemam kde.

sasa1983
17. mar 2016

@mibi41 ok, tak doma do inhalatora sa da dat Vincentka, alebo normalne do aromalampy tiez a dat na noc do izby. Za pokus nic nedas.