Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

gapistka
8. jan 2014

@zuju2 My sme to tiež zažili už 2-krát, máme doma okrem čípkov aj kvapky zyrtec, predpísala nám ich doktorka, ale vynikajúco pomôže, keď dieťaťu, ktoré nemôže dýchať, dáš hlavu k otvorenej mrazničke, prípadne do otvoreného okna cez zimu. Samozrejme, treba ho naobliekať, aby neprechladlo, ale studený vzduch je to najlepšie pre jeho dýchanie. Mojim deťom to vždy pomohlo najlepšie.

skorpionica
9. jan 2014

@zuzana581 Ahoj, kolko prosim ta vide ta tymianova mast z justu? Dikes

zuzana581
9. jan 2014

@skorpionica Ahoj. 14,30 a je to 60 ml.

skorpionica
10. jan 2014

@zuzana581 dikes za info, mama mi uz zohnala od kamosky co robi just

evina313
17. jan 2014

ja som zistila že doma mam 2 neotvorene balenia čapíkov rectodelt, ešte su " v zaruke " my ich už asi nevyužijeme. je mi blbe a asi sa to ani nesmie ponukat, ale čo s nimi? vratit lekarke nech ich niekomu da? ved určite by niekomu pomohli.

dejnas
17. jan 2014

@evina313 práve bola v správach reportáž, vraj bol v lekárňach 2 mesiace výpadok rectodeltu.... momentálne sa stav normalizuje
ja by som si pre istotu nechala 1 balenie, nedávno ho 5 ročná dcérka veru veľmi potrebovala.. 😝
ale samozrejme vám prajem, aby už nikdy nebol potrebný... 😉
skús ponúknúť pediatričke

evina313
17. jan 2014

@dejnas no veď práve to mi napadlo, malý mal laryngitídu už viac krát, ale toto sme nikdy nepoužili, nastastie asi nikdy nemal tažký priebeh, vacsinou sme schladzovali.
zavolam lekarke čo s tým, je mi to luto vyhodit ak viem, že to niekomu može pomoct 😒

18iwana
21. jan 2014

Ahojte my s tým tiež mávame problémy tu laryngitídu....už od 2 rokov dcerka má 5 a pol roka a mávame ju každý rok niekedy len takú menšiu a zas vie sa to aj zhoršiť keď sme ju dostali prvý krát ostali sme v nemocnici s 39/5 horúčka a na inahalácii ....teraz ju má zas trocha kašle ale už teraz sa bojím isť spať lieky pripravene ale s manželom sme na ihlách....lekári vraveli že postupne sa to bude zlepšovať ale nejak to nepozorujem ...kedy to vám ustúpilo u mňa je ustúpenie aj 1 krát za rok ....Veľa zdravička prajem vám a vašim detičkám 🙂

22adusa22
27. jan 2014

@sisika Ahoj moj maly ma laryngitidu uz od 4 mes pravidelne od jesene do jari,ted ma 2 roky a 5 mesiacov,od jesene sme ju maly uz 4 krat a raz z toho v nemocnici sme boli.Moja obvodna mi odporučila WOBENZYN tabletky,aj lekarnička mi ich doporucila ale tie sa musia brat napr.4 tyždne beries a potom pauza...v letaku je všetko podrobne rozpisane,takže ked mame pauzu berieme imunoglukán sirup...asi tak..skus to vyskusat alebo poradit sa doktoku

ined77
21. feb 2014

Dobrý den maminky,
ráda bych Vás požádala o sdílení zážitků s Laryngitidou. Jak jste s ní bojovaly, jak ji snášely Vaše děti, jak probíhala léčba, co skutečně pomohlo atd.?
Své příběhy můžete psát k Wiki článku https://www.modrykonik.cz/laryngitida/.
Vaše zkušenosti ocení jistě i ostatní maminky, které třeba zrovna teď hledají radu, pomoc a podporu.
Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .
Pěkný den
D.
@evaviki @mariuska1503 @sendy182 @matya.b @papricka33 @hemetre @adka12 @rena107 @ventilkova
@jjiittyy @babulka123 @elastiq ... a další 🙂 .

dusika11
21. feb 2014

neprijemne lebo prichadza nahle bez varovania a teplot..ozve sa stekotavy kasel ako liska..a viem ze je to tu..mokre uteraky na radiator..cisticka vzduchu otvorene okno a dvojca pri mm..inac nerozumiem stle to ma oba jedno a to iste dvojca druhy chalan to nemava...
davam ditiaden lebo cipky cez zimu neboli..otvorene okno ciapka na hlave aby este nahodou neprechladol..a prikryvam celu noc paplonikom...a v podstate mam madrac pri malom..keby daco..no neprijemne..ale s chladnou hlavou sa ta jedna noc da vydrzat dalsiu je to uz lepsie

ined77
21. feb 2014

@dusika11 ...napiš (okopíruj) prosím pěkně svou zkušenost přímo pod Wiki článek https://www.modrykonik.cz/laryngitida/ do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Moc děkuji za reakci 🙂 .

rena107
21. feb 2014

@dusika11 Závidím vám tú chladnú hlavu :( my sme naposledy vydržali prvú noc - otvorené okno, čiapka na hlave, čípok. Celý deň v poriadku. Ďalšia noc to isté, ale s nervami v koncoch - hrozne som sa bála. A tretia noc taký záchvat štekavého kašľu čo sa nemohol ani nadýchnuť, že sme leteli do nemocnice hneď :( a tam to prešlo a strávili sme tam ďalšie tri noci :( Najhoršie na tom je, že príde úplne nečakane :( Celý deň v poriadku, večer krásne zaspí a za dve hodinky hrozný kašeľ. Ja sa tak bojím, že vždy skončíme v nemocnici :( Prvýkrát keď nás to chytilo tak som ani nevedela čo to je. Len štekal a doktorka na pohotovosti mi povedala, že sa nám mohol zadusiť - odvtedy sa tak bojím, že radšej vždy idem na pohotovosť. :( Praktizujem všetky rady čo som vyčítala a som vďačná za každú radu 🙂

mariuska1503
21. feb 2014

@ined77 napísala som, len som sa nemohla prihlásiť pod mojím nickom čo mám tu, tak som dala úplne iný 😉

ined77
21. feb 2014

@mariuska1503 ..děkuji 🙂 !

lucenecchata
28. feb 2014

@evina313 Ja by som kupila od teba...

baska1
9. mar 2014

@evina313 prosim je to este aktualne?

evina313
10. mar 2014

@baska1 Bohužial nie

typa
29. mar 2014

Dievcata a ten kasel maju deti aj cez den? Ten stekavy? Lebo dnes som si vsimla,ze maly je taky akoby zahuhnany,ale sopliky nema, zakasle tak 2-3x denne,ale iba tak,akoby mu slina zabehla. Nie je to stekavy kasel. Dufam,ze to nebude laryngitida,ale len nejake nachladnutie. Len to zahuhnanie ma trochu strasi. Mam mu kupit nejaky sirup na kasel? Alebo ten kalciovy sirup?

simonka1304
27. apr 2014

@22adusa22 prosim Ta a ako davas malemu ten Wobenzin,vie ho uz prehltnut? Lebo mne povedali,ze sa nesmie chrumat,iba cely prehltat.Ja ho davam 6rocnemu na imunitu a VELMI mu pomohol.Chcela som ho zacat davat aj 3 rocnej dcerke,len ta este nevie prehltat lieky,tak preto sa pytam... 🙂

22adusa22
27. apr 2014

Ahoj,ja ho rozdrvim a potom rozpustim vo vode a tak mi to malý pije....to mi doktorka poradila.Aj nám pomoha ale zas ďalšia odborná lekárka povedala,že to netreba,ďalšia zas že hej....

natalka2007
27. apr 2014

Ja som davala kalciovy sirup a Rectodelt, to su capiky

mvmk
28. apr 2014

@18iwana muj syn ma 12 roku a trpi laryngitidou stale 😝 Naposledy ji mel v listopadu a opravdu silnou 😒

gianni
1. máj 2014

no a my sme tú pliagu dostali aj teraz ked už je dost teplo,zobudil sa s plačom po obednajšom spánku a šteká,ma porazí,manžel neni do nedele doma ja zajtra do práce a malý bude do vtedy so svokrovcami,uvidím čo bude do rána ☹

rusinka22
31. máj 2014

Mi sme maly laryngitytu do 3 rokov a stale som s nim bola tak na 3,4 dni v nemoc.inhalovali ho.a davali tab.prednisom a ditiaden a vela pit a studeny vzduch....a teraz mam doma 7 mesacne babatko a bala som sa aby to nemala po svojom bracekovy ktory ma teraz 10 rokov tak sme sa rozhodli kupit domov inhalator keby daco 😒

valentyne
13. jún 2014

@gianni ahoj. Prosim ta a ako ste to v teple zvladli? Viem ze pomaha studeny vzduch ale kde ho najst? My sme zacali "plechacit" dnes v noci ☹

koniarova
13. jún 2014

@valentyne Otvoriť mrazák a dýchať. Alebo sa zavrieť do kúpelne a studenou vodou sprchovať vaňu alebo nech steká po dlaždiciach. Kúpiť zvlhčovať, ten vyrába studený vzduch.

gianni
13. jún 2014

@valentyne teraz posledne to nemá v takom štádiu že by sme potrebovali studený vzduch,tiež neviem čo by sme robili keby sa mu fakt zle dýchalo
ináč ten zvlhčovač nám alergologička NEodporúčala,tak ho ani nepoužívam,že vo vlhkom prostredí sú tie roztoče..... že len vetrať a žiadne masťe a spreje ktoré sme používali(tymianové a eukalyptové)

anniicka
14. jún 2014

prosim vas maly ma asi laryngitidu,podla priznakov nemam doma nic,lekaren tu nie otvorena je az 12km dalej,moj priatel je odcestovany a nemam sa ako dostat do lekarne..spravila som aspon cibulovy sirup,nikdy nemal nic taketo takze nemam ziadne lieky,ako rectodelt,dithiaden,calciovy sirup..zvladneme to v noci aj bez tohoto?mam strach aby sa nezacal dusit v noci :(

hemetre
14. jún 2014

@anniicka ahoj, ak by sa mu tazko dychalo a mal taky pisklavy -stekavy kasel, daj mu nadychat sa von studeneho vzduchu, popripade otvor mrazak a nech dycha , kym sa mu ulavi. ak by sa zacal dusit, tak volaj 112.