Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mika1979
7. mar 2012

@yvetulka vies co,ja mam pocit,ze ten kalciovy sirup jej vobec nepomaha,neviem preco,ked kazdy tvrdi,ze im ano,mne sa skor zda,ze zacne este viac kaslat ☹ ☹ ☹

mika1979
7. mar 2012

@michaela80 fuuuu vobec ti nezavidim,ze to dostala aj mala,u nas syn mal len raz,ked bol maly,dostal na pohotovosti injekciu a bolo dobre,nikdy viac to nedostal a dufam teda,ze uz ani nedostane,ked ma 8 rokov,pri dcere si to teda vynahradzame,zial,ona mala minulu zimu 3x,tuto uz 4x,dufam,ze sa to nebude stupnovat.a ked sa moze spytat,ked nastupil syn do skolky ako to znasal?moja ma nastupit v septembri a strasne sa bojim ako to bude,ked nastupi do kolektivu,vtedy su deti ovelka castejsie chore,aj tie,ktore nikdy dovtedy neboli chore,tak si neviem predstavit ,co to bude s malou,desim sa septembra ☹ ☹ ☹ ☹ u nas sa zatial vzdy zacinala laryn. uz napr.vecer alebo po poobednajsom spanku,nikdy nie z nicoho nic,my sme nejaky iny,ale som aj rada,ze mava priznaky,lebo viem,ze to uz mozme v noci cakat a nie taky sok prezivat.

michaela80
7. mar 2012

@mika1979 maly bol velmi casto chory az kym nenastupil do skoly..potom ako keby utalo a stalo sa ze ako bol rok dlhy tak vobec neochorel... a uz nemava laryngitidy...tie sme mali od 21 mesiacov az po nastup do skoly tak 4-5 za zimu

koniarova
7. mar 2012

@mika1979 Kalciový je na suchý kašeľ. Ak má vlhký, už sa nemá dávať.

mika1979
7. mar 2012

@michaela80 fuuuha tak to sa mam naco tesit,ale to som si aj myslela,aj moja mava asi tak od 21 mesiacov , a ako si to zvladala s robotou,ked bol tak casto chory,ci mal kto s nim byt?

mika1979
7. mar 2012

@koniarova no vidis a nam aj na ORL povedali ,ze davat vzdy,ale je pravda,ze jej nedavam,ked je uz vlhky,lebo sa mi to zda vtedy horsie,ale aj ked zacina s laryn. ,ked je suchy kasel,tak jej moc nepomaha ,neviem preco?

michaela80
7. mar 2012

@mika1979 ja som konatel spolocnosti cize cas si viem zariait ako potrebujem... 🙂

mika1979
7. mar 2012

@michaela80 ahaaa,tak to mas super,neviem,co vymyslim ja,ked nastupim niekde do prace,obavam sa,ze mi to nikde nebudu tolerovat,ked budem vypisana s malou skoro celu zimu ☹

mirka7582
7. mar 2012

aj mi ju prave mame ☹a popri tomu sa nam tlačia 3zubky naraz

mika1979
7. mar 2012

@mirka7582 fuuu,tak to mate pestre,drzim palce,nech choroba prejde co najskor a bez väcsich problemov a zubky nech nerobia sarapatu 😉 😉

mirka7582
8. mar 2012

@mika1979 Dakujeme pekne 🙂

luciapejkova
2. apr 2012

Prosim Vas o radu maly ma tiez uz druhy krat za mesiac a pol laryngitidu ale aj dost kasle citala som ze treba dat pri kasli aj niejake kvapky na suchy kasel aj vy ste to davali?napr.ten tusin alebo ditustat je vhodny ci nie?

luciapejkova
2. apr 2012

Inak dala som mu hned aj kalciovy sirup aj homeogene a aj zabal na krk no tolko sa pri nom naplakal ze neviem ci som nespravila horsie nechcel ho nijak dat na krk

smatulka
2. apr 2012

@luciapejkova ak ma suchy drazdivy kasel je dobre dat ditustat + fenistil, davkovanie take ako pisu na obale, ak by kasel neustaval, treba ist k doktorke, aby predpisala prednison
moj maly mal laryngitidu 2x, 1x mal prednison + promethazin, 2x bola ozaj silna, prednison nezaberal, tak sme davali ditustat a fenistil a postupne sa ukludnil, hlavne treba dietatko nechat pri kasli dychat studeny vzduch, ak mas pocit, ze je vonku velmi teplo, tak otvor mraznicku a nech dycha vzduch z nej, zabaly nie su pre deticky prijemne, skus ho motivovat nejakou odmenou... drzim palce nech ste rychlo fit

xenicka13
2. apr 2012

ja davam ditustat a dithiaden a zabera to super uz som nebola s laringitidou u dr. asi dva roky ked sa kasel zmeni treba dat stoptussin na vykasliavanie

luciapejkova
2. apr 2012

@xenicka13
@smatulka Dakujem Vám baby,mam uz aj ten ditustat som kupila aj kalciovy sirup mu davam,maly ma 3 roky ked mal nieco okolo pol roka maly sme to prvykrat ale on v podstate nechyta nic ine no vzdy to preslo ako tak ale teraz druhykrat je to hruza usta sa mu nezatvarali co tak kaslal a dokonca mu dr.na pohotovosti minule len pichla injekciu a ze ma brat ten kalciovy na kasel nedala nic ale dlhsie sa z toho dostaval tak preto som sa teraz pytala o tej ditustat ci ho dat ci nie,ale super uz mu ho idem dat na noc nech sa troska vyspi aj dithiaden mam pretoze fenistil maly moc nemusi je z neho strasne podrazdeny tak nam minule dr.vravela ze dobre je dat dithiaden na noc namiesto fenistilu. Drzte palce nech to prejde juj jak neznasam ked mam deticky chore radsej by som bola ja ☹ ☹

fordikford
2. apr 2012

my sme ju teraz mali asi pred dvoma tyždnami museli sme na pohotovost tam nam pichli injekciu a dali rovno antibiotika klacid naša lekarka nam na druhy den pichla dalšiu a nasadila aj kalcium už to mame za sebou a spat skoro až posediačky v tedy sa lepšie dycha

luciapejkova
3. apr 2012

Tak dnes sme dostali prednison tabletky a mame sa ukazat vo stvrtok len teraz neviem ci tie tabletky mam davat aj zajtra ci ako? Musim tam asi este zavolat,noc bola strasna no po polnoci sa to troska skludnilo no cipok som mu aj tak musela dat lebo som myslela ze sa udusi,aj okno sme otvarali,chuda ako ho dusilo ☹ . Dufam,ze aspon dnes sa vyspi na obed o cosi viac ako vcera lebo vcera spal len 30 min.

margot
14. apr 2012

Ahojte maminky,moc Vás prosím o radu; moja malá má lyryngitídu(1 rok má), z utorka na stredu mala riadny brechavý kašeľ celú noc,nezabrali ani Fenistyl kvapky,ďaľšie dve noci boli celkom super,akoby to už ustávalo a včerajšia noc bola hrozná,začala mať taký sychravý-štekavý kašeľ a mala ho až do rána, vzduch v izbe bol pomerne chladný,na sušiaku sme mali rozvešané mokré plienky celú noc,večer som jej dala do Stoptussin sirupu 20 kvapiek fenystilu-nepomohlo a za 2 hodiny som jej už dala Rectodelt čípok , no a nepomohol ani ten,,,trápili sme sa do rána, pritom strašne soplíkujeme-prerezávajú sa nám dva zadné zúbky naraz a už sú skoro vonku-má to strašne opuchnuté a tvrdé to ďasienko:((,takže všetko nakopu...chcem sa opýtať, ako dlho trvá tá laryngitída,koľko nocí býva zlých?Syn ju mal 2X keď bol malý a zlá bola vždy iba prvá noc a potom to už bolo na ústupe....a malej to nejako neustupuje...u dokyho sme boli v stredu a našťastie na prieduškách nemá nič 😉 ,,už som roztmýšľala, či s ňou nemám ísť na pohotovosť,keď po dvoch celkom normálnych nociach sa jej to znova vakoby zhoršilo...ďakujem vám za všetky rady maminky 😉

mika1979
15. apr 2012

@margot ahoj,neviem,ci este potrebujes radu,ale ja som mala tiez taky problem raz s malou,ze jej nezabral uz ani rectodelt,ale vtedy som s nou sla do nemocnice a tam mi vraveli,ze dobre,ze som prisla,inak sa mala mohla udusit,dali jej adrenalin inhalovat a bola do rana uplne pokojna noc a aj tie dalsie,takze netreba to podcenovat,podla mna si mala ist do nemocnice,za dva dni nas pustili (aj ked jej bolo dobre,ale koli poistovni tam musis byt 48 hod.) u nas je ta dlzka rozna ,niekedy je zla len jedna noc a dalsie je to lepsie,inokedy su zle aj 2-3 noci,potom sa to zlepsuje,drzim palce,nech je to cim skor v poriadku.

fialllka
16. apr 2012

@margot ahojcek ja by som skocila na krcne, nech jej pozru, ci nema opuch pod hlasivkami ... nepodcenovat to ☹
my bojujeme s laryngitidami u starsej pravidelne ... fenistil kvapky nam nezaberaju, davame vtedy na noc prometazin, aj ked je to sajrajt ako svina, ked si clovek precita pribalovy letak ... treba zvlhcovat vzduch, najlepsie pustit zvlhcovac, plienky a rozvesane pradlo moc nepomahaju, chladno v izbe maximalne 18 stupnov ... ked je najhorsie, tak do okna alebo mraznicky dychat studeny vzduch ...
my sme mali len jednu noc taku, ze sme museli dat rectodelt ... ako kaslala, zrazu zacala modriet a uz som vedela, ze je zle a nepomahal ani studeny vzduch ...
sople treba dostat von ... zvysena poloha najlepsia na noc, a kalciovy sirup by som jej dala, ak ma hlasivky chytene ...
nam trvaju taketo noci zvycajne 1-2 .... ale pride to tak necakane zrazu .... poznam ten pocit, ked chces dietatu pomoct a si v pohotovosti nonstop ... si raz pamatam, ze sme dostali laryngitidu, ja v 5. mesiaci tehotenstva, spala som posediacky, mala na mne a celu noc som sa modlila, aby sme to nejako prekonali a rano na krcne ... drzkajte sa!!! 🙂

fialllka
16. apr 2012

@margot juj a este by som zvazila, ci jej ten stoptussin zabera ... lebo nam napriklad vobec .. musime pleumolysin a raz nam na krcnom predpisali super kvapky do nosa ... z nich tie sople isli von raz dva a predom a nestekali dozadu ...
my ked chytime sople u starsej, tak sodoma gomora ... to sa dusime, zvraciame, kasel mame hrozny, krcna raz skonstatovala, ze ma poranene hrdlo z neho akoby zjedla ziletky alebo si tam nieco pichla .... a to len ked jednu noc skaredo kasleme ... clovek nechce vediet ake je, ked kasleleme dlhsie 😖 😢 😢 😢 😢

margot
16. apr 2012

@fialllka ďakujem, v sobotu som s malou išla na pohotovosť,priedušky našťastie čisté 😉 , že ten kašel už neni laryngitídový,ale zo soplíkov,ozaj ho mala taký strašne vlhký-sychravý a trocha aj dusivý,,,ale už má skoro vonku oba ďaľšie zadné zúbky,noci sú už úplne super,zase spinkáme celú noc a bez jediného kašľa a cez deň ešte odsávame soplíky a trocha kašleme 😒 , takže ozaj tá laryngitída raz dva ustúpila,len z tých zúbkov máme zrejme silné soplíky a tie jej robia potom šarapatu 😠 ďakujeme za všetky rady maminky! 😉

fialllka
16. apr 2012

@margot my sme tiež pri zadných stoličkách, čo jej vychádzali stále laryngitídovali 😢 😖 dúfam, že pri mladšej nás to obíde 😎

caterine
16. apr 2012

Ahojte .. aj dcerka ma prave teraz laryngitidu, ma ju už asi treti krat, ale teraz to malo najhoršie priebeh, museli sme dat aj cipok lebo sa v noci dusila a to do dvoch rokov sme nevedeli ani čo je to soplik, a teraz sa stieda jedna laryngitida za druhou. Presne aj u nas je najhoršia prva noc, dva krat to prišlo uplne nečakane, malu som uložila večer spinkat a o dve hodky už mala total štekavy kašel a nemohla dychat. Teraz sa s tym trapime zase ale pridružil sa aj hnusny kašel@margot možem sa spytat aky sirup si davala dcerke na kašel lebo aj moja ma presne takyto typ kašla a začala som jej davat stoptussin, dúfam že zaberie

margot
17. apr 2012

@caterine Presne máte rovnaký priebeh,ako sme mali aj mi 😒 , večer pred spaním jej dávam Stoptussin karamelový sirup a do toho 20 kvapiek fenistylových kvapiek a ráno a na obed Mucosolvan sirup,lebo má taký hnusný sychravý-mokrý kašeľ,soplíky jej zatekajú dnu,aj von-asi aj z toho,ale pomohlo,už spíme 3 noci celú noc bez kašľa,aj soplík je na ústupe a takže aj kašleme už len vtedy,keď sa budí ráno a cez deň 😉

margot
17. apr 2012

@fialllka ozaj,som nevedela,že kvôli zúbkom sa laryngitíduje 😒 , to je asi jedno s druhým, pri zúbkoch sa soplíkuje a asi sa pritom pridruží aj tá laryngitída 😠

fialllka
17. apr 2012

@margot hej hej skor by som to tak vzala ... ze pri zubkoch oslabena imunita, casto sople a tam uz ruka v ruke s tym kasel a sups moze byt laryngitida ☹ 😖 😒

caterine
17. apr 2012

@margot to sa može takto kombinovat stoptussin sirup s mucosolvanom som ani nevedela, začnem jej aj ja asi davat bud mucosolvan k tomu alebo ambrobene, lebo ešte stale sa jej nedari vykašlat... To s tymi zubkami možem potvrdit ked jej išli posledne vrchne stoličky mala dva krat laryngytidu a neskutočne sople

margot
17. apr 2012

@caterine Ahoj 😉 , doky mi to tak poradil a myslím,že mal pravdu,lebo Mucosolvan junior(tento presne dávam) píšu na ňom ,že kašeľ utíši,aj vylieči, je dobrý na vlhký kašeľ hlavne a skvapalňuje nahromadený hlien v prieduškách a uľahčuje jeho vykašliavanie, moja má rok a dávkovanie je 2X denne po 2,5ml, no a Stoptussin sirup je zase dobrý na noc, (keď dieťa nemá vykašliavať, ale spinkať), on práveže ten kašeľ na noc ukludní a utlmí, lebo je aj na mokrý,aj na suchý kašeľ, a keď je ten kašeľ silnejší, treba dať aj Fenystilové kvapky do sirupu, ja som už dnes kvapky nedala, iba čisto sirup, už sa jej to klop-klop veľmi zlepšilo, ale ešte ostatné dávam, nech jej ten kašeľ , aj soplík úplne zmizne 😉, pá