Letné bábätka a opaľovacie krémy

sasha226
7. máj 2013

Ahoj mamicky, chcela by som sa opytat tych, co maju letne deticky. natierali ste ich opalovacim kremom do kocika hned od narodenia ? mame termin v juni, vyzera to tak ze bude teplo a neviem ci na prechadzky v hlbokom kociku treba dietatko natierat detskym opalovacim kremom alebo nie. dakujem 😉

0550
7. máj 2013

No mne sa malý narodil v auguste a natierala som ho proti slnku ked sme boli vonká ale väčšinou také malé dieťatko aj tak nemôžeš vystavovať dáko slniečku 🙂 Ale ked sme šli tak pre istotu som ho natrela V lekárni manžel kúpil krémik a bolo 😀

magic08
7. máj 2013

@sasha226 urcite treba babatka natierat opal kremom, aj ked jev kociku a nevystavuje sa slnku. slnecne luce prejdu napr. aj cez plienku ktorou ho prikryjes. ak natries nc tym nepokazis, no radsej by som investovala do kremu, aby si munesposobila nejaku koznu alergiu.

sasha226
autor
7. máj 2013

dakujem 🙂 cize nieco kvalitne s vysokym faktorom z lekarne, ze ?

katy1979
7. máj 2013

Ja budem predchadzajucim nazorom protirecit. Obe deti sa narodili zaciatkom jula. Do svojho roka ziadny krem na opalovanie nevideli. V kociku boli obaja dobre chraneny. Dokonca bez slnecnika. Nevystavujeme ich priamemu slnku a cez tie najvacsie upeky sme boli doma. Prvy mesiac v tych teplach sme chodili von rano o osmej a podvecer. Aj kebyze potrebujes ist cez den tak kocik a zatiahnuta strecha ich ochranila dokonale. Popripade sa predavaju clony na kocik. Niektore sa natahuju cez cely kocik s uv filtrami.

mamainprogress
7. máj 2013

tiez sa priklanam k nazoru ZIADEN krem na novorodenca. precitaj si zlozenie, ak ti nevadi ze natries na babo koncentrovane chemikalie ktore ho maju akoze chranit ale mozno mu viac uskodia, tak ho natri. babo staci zakryt a chranit pred priamym slnkom!!! okrem toho ho stale mozte natriet prirodnym obycajnym kokosovym olejom ktory odfiltruje 20% UV ziarenia. Babo pod plienkou, pod strieskou a popripade natrete prirodnym olejom, nepotrebuje Biodermu. 😀

simca06022011
7. máj 2013

malu sme velmi malo natierali do toho roka, naoztaj iba ked uz nevedela obsediet a vysttrkovala von nohy z kocika a my sme velmi biele, tak tie sme jej kremovali.. nie som si ista, ale asi biodermou 50 pre deti. Inak na co.. aj tak na slnko nesmu ako baby pisu 🙂) ak chodite radsej natrite ako nechat tak, lepsie trochu chemie (su aj bio mlieka) ako spalena pokozka a riziko.

katy1979
7. máj 2013

@mamainprogress konecne mamina ktora necpe na dieta vsetko co reklama hovori. Suhlasim s tebou dievca. Pokozka maleho babatka je tak jemna a cenna.
Cim vyssi faktor tym horsie pre pokozku

sasha226
autor
7. máj 2013

dakujem za nazory. nehovorila som nic o reklame, iba som sa chcela poradit. neviem preco niektore zeny tu hned utocia namiesto tho aby povedali svoj nazor a poradili ved o tom to tu je a nie o tom na niekoho utocit alebo ho zosmiesnovat. ta clona mne napriklad pride ako sklennik ale to je presne o nidividualnom nazore a nie o tom ze napisem ze ste blbe tie co date clonu lebo sa vam dieta v kociku uvari...

katy1979
7. máj 2013

@sasha226 ak som ta urazila prepac. ja tu stale hovorim ze vyjadrujem iba svoj nazor a nemam ho pravo nikomu vnucovat. aj ked to mozno tak vyznie. Tie clony su celkom priedusne nie je tam igelit ani nic podobne. Ale samozrejme kazdy sa zariadi podla seba.

katy1979
7. máj 2013

a p.s. my sme taku clonu mali ale pouzivanu od roka od firmy TFK kvoli dovolenke sme ju kupovali. Inac sme mali asi dve take co je len ako predlzenie striesky napr. emitex take robi len to nesedi na kazdu striesku kocika tak pri druhom sme mali max. tu plienku a dva koliky ktorymi som to prichytila o strechu kocika aby to nepadalo.

miku1
7. máj 2013

@sasha226 Bábo natierať netreba. Na priamom slnku aj tak byť nemôže, a celkovo pred slnkom ho na začiatku treba chrániť. Skôr maj po ruke napr. plienočku, ktorou prekryješ nôžky, alebo slnečnú clonu na kočík. Ja som si tú clonu nevedela vynachváliť. Používam ju doteraz pri prvej dcérke, a chystám sa kúpiť ešte jednu aj pre druhú dcérku.

sasha226
autor
7. máj 2013

dakujem za nazory 😉

aduskao
8. máj 2013

@sasha226 su kremy specialne pre deticky proti slnku nevidim v tom nic zle dospely sa chrania tiez a nie vzdy sa da vyhnut slnecnym lucom ja osobne som nedávala snazila som sa nejakym sposobom vyhnut slnku tým ze som sla skoro ráno a potom az neskoro poobede malý má teraz 11 mesiacov a kupila som krem s 50 faktorem samozrejme je to pre deti odporucany pediatrami
poradili mi ho v lekarni 😉

anjelicek26
8. máj 2013

@sasha226 - normalne kupis UV clonu na kocik a budes sa vyhybat hodinam s nasilnejsou slnecnou intenzitou (10-15h) co sa tyka prechadzok a bude to v poriadku. Ziadne natieranie chemiou, ale vyhybanie sa slnku...

sisaka
8. máj 2013

@magic08 prosim ta, nepis, ze ked natries miminko, ze tym nic nepokazis.Treba si pogooglit na internete nazory odbornikov, nie reklamy vyrobcov ochrannnych kremov.
A aj ti su povinni, aspon tu v Kanade pisat na vsetky sunscreens, aj tie urcene pre babatka, ze pre deti do 6 mesiacov sa treba poradit s lekarom (a ten ti povie, ze nenatierat)
Do 6 mesiacov veku dietata sa nema pouzivat sunscreen, potom len v malych mnozstvach na miesta, ktore nemozu byt chranene oblecenim a v pripadoch, ked sa neda vyhnut slnku. Zakladnou ochranou je oblecenie a sietky na kocikoch, neviem o akych sklenikoch sa to tu pise, u nas su to tenke sietky proti komarom, ktore su zo specialnej latky s UV filtrom

tehulka2011
8. máj 2013

moj syn ma 2 roky a opalovaci krem sa ho este nedotkol 🙂 🙂

keira
29. júl 2013

@tehulka2011 a na dovolenke pri mori?

bambulka248
29. júl 2013

moj maly je junovy no opalovaci krem som na neho nedavala. v tom najvacsom teple aj tak s novorodencom nepojdes von. prvy krat som dala opalovak teraz (maly ma rok) lebo uz sa hra vonku a to slnko je ostre aj na vecer 🙂

tehulka2011
29. júl 2013

@keira este sme neboli 🙂

keira
29. júl 2013

@tehulka2011 a to potom ako budete riesit?

rachelkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz