Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Lymfangióm

dagmar13
17. nov 2012

Dobrý den,chcela som sa spýtat či sa tu nájdu maminčky,ktorích deti majú,alebo mali lymfangióm..chcela by som sa o nom dozvediet niečo viacej,kedže nám to diagnostikovali...

terkahf
9. apr 2013

Tiez to mame.

terkahf
9. apr 2013

Zistili sme to este v tehotenstve. Teraz ma maly 1,5 mesiaca a sme na Kramaroch. Skusame novu liecbu sildenafilom ...ide o pokus zmensit utvar....lebo ine riesenie je len operacia. Aky ma vek tvoje dieta? Dokazete fungovat? Ake ma umiestnenie lymf.

dagmar13
autor
11. apr 2013

no my ho mame od narodenia a nic mu s tym nerobia,nexcu mu do toho rypat...teraz ma 3 roky a mame xodit len na kontrolu a keby nieco mame prist hned....maly to ma na hornej pere a neviem mozno mu to trochu zavadzia,ale nic to zatial nerobi...

terkahf
2. máj 2013

No moj drobec to ma na krku, zo zadu trosku na lopatke a v tele... skoro az pri srdiecku. No nieako ho to neobmedzuje, len sa boja, ze to zatvrdne a koli tomu nam chcu robit tracheotomiu s ktorou nesuhlasim. Nedam do neho vrtat- pokial mu to nezavadzia.

terkahf
2. máj 2013

Ani to nie je take velke. Operovat to zatial nechcu. Dokial ho to nebude ohrozovat na zivote.

silhinka
24. júl 2015

@dagmar13
@terkahf
Mojmu 2,5 r syncekovi pred 2tyzdnami zistili lymfangiom, ma ho na krcnej chrbtici.Ani sme nevedeli,ze nieco take ma,zo dna na den mu narastol na krcnej chrbtici modry kopcek. Teraz mame ist na kontrolu po 2tyzdnoch, vraj tam uz ma byt pan dr,ktory rozhodne ako dalej. Mozem sa spytat, ako ste vy na tom? Velmi sa bojim,aby mu to netlacilo na miechu...

nikka69
24. sep 2015

@silhinka ja som to mala od narodenia na temene hlavy. Najprv mi tvrdili, že je to hemangiom, no nakoniec sa zistilo, že ide o lymfangiom. Žila som s tým úplne v pohode, keďže tvrdili, že to samo zmizne. No keď som mala cca 13,tak mi to operacne odstránili.

terkahf
23. okt 2015

@silhinka prepac som tu dlhooo nebola. Maly to ma v tele. Pol roka v nemocnici 2 operacie domov s plucnou ventilaciou..... teraz uz je dobre je bez ventilatora, bez trachosky.... nador ma stale lebo sa to vybrat neda cele ale nerastie to co je super a ani mu to na nic netlaci...

uhlopriecka
12. mar 2018

Ahojte, rada by som obnovila tuto temu.
Malokto o Lymfangiomoch vie, doktori s tym nemaju skusenost, nevedia nam poradit, ani na koho v zahranici sa mame obratit. Moj syncek, 4roc to ma od narodenia na prstoch lavej ruky. Je skoro pol roka po operacii a stav ma horsi ako mal pred nou.
Vdaka za vase info.
ENG: Is there anybody here who's child or he/she is diagnosed with LYMPHANGIOMA? Any info, experience, prognosis from you would help 🙂

uhlopriecka
30. júl 2019

Ahojte, niekto novy s touto diagnozou? Lymfangiom alebo Cievna lymfaticka malformacia / LYMPHANGIOMA or any kind of lymphatic malformations, vdaka

klaudia4270
4. okt 2019

@uhlopriecka ahoj my máme tiež lymfangiom axily od narodenia a zvecsilo sa nám to malý ma 2roky práve dnes sme boli na kontrolu a o mesiac ideme na operáciu

uhlopriecka
4. okt 2019

@klaudia4270 ahoj, vdaka za spravu 🙂 my uz mame 2 operacie za sebou, syncek ma 5r. a po operaciach trvalo cca pol roka kym to odpuchlo a mohli sme vidiet, ako to vlastne dopadlo... prvy krat, v 3r hroza, no 2hy krat tento rok na jar celkom dobry vysledok. V podpazusi to nevidiet, aspon mala utecha... operacia bude v dfnsp? Daj prosim vediet ako vam to dopadlo, aky bol vysledok po operacii. Drzim vam velmi palce!

haaj
8. nov 2019

Aj náš syn má lymfangiom tváre a krku. Pred dvoma rokmi mu akútne narástol, mali sme aj tracheostomiu a cca po polroku sme boli na operácii na Kramároch v BA. Teraz ma 5 a zatiaľ je všetko ok. Vybrali mu všetko čo sa dalo. Chodíme cca raz za polrok na MRI na posúdenie stavu.

klaudia4270
16. nov 2019

@uhlopriecka ahoj až teraz som si našla správu.... Prečo ste mali dve operácie vrátilo sa vám to po prvej? Nás čaká už zachviľu ta operácia 26.11 a strašne sa bojím dosť sa mu to zvecsilo tak dúfam ze mu pomôžu.... Ako dlho trvali operácie? A áno ideme do BA dfnsp a dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli