Má malá zápal stredného ucha?

bevab
18. máj 2009

Mame 5 mesiacov a nieco a pravdepodobne zapal stredneho ucha. Od vcera teplota 38 a hnacky. Niekolko tyzdnov predtym si trhala uska, myslela som si, ze jej idu zuby lebo aj velmi slinta a pcha si rucicky do ust. Prosim poradte.

fejusa
18. máj 2009

jednoznacne k lekarovi

bevab
autor
18. máj 2009

sme boli a nic moc sme neporiesili. Len som zabudla tie uska spomenut takze zajtra ideme zas.

daniooool
23. mar 2010

Mate niekto skusenost so zapalom stredneho ucha bez priznakov? Dcerka nemala ani teplotu, ani sople, aj vytery z nosa negativne, len strasne plakala, tak krciarka usudila ze je to zapal stredneho ucha plus pozrela sa jej na bubienok. Nakoniec pre istotu repichla obidva bubienky :( Pochybujem o spravnosti jej konania.. podla mna bezpriznakovy zapal stredneho ucha neexistuje. Ci mate inu skusenost niekto? Dakujem!

lalus
23. mar 2010

dani....my sme mali taký tichučký zápal ucha. Malý bol po chorobe, už v podstate v poriadku, nekašlal, nesoplil, len mal týždeň v kuse zvýšenú teplotu (cca 37,2) a nevedeli sme z čoho (doktorka sa do ucha nepozerala 😖 ). A potom jeden večer strašne, ale fakt strašne plakal, ako nikdy predtým, nešlo ho utíšiť....skúšala som prehmatať bruško, ruky, nohy, hlávku....všetko.....pýtala som sa ho, či ho to bolí (mal 16 mesiacov) a stále, že nie...ani to uško si nechytal. Naveľa po strašnom plači zaspal od vyčerpania, v noci sa ešte 2x zobudil s plačom...a ráno s vytečeným hnisom z uška, čo mu to prasklo 😝
Neviem, či vaša krčiarka postupovala správne alebo nie.... ale od toho nášho zážitku viem, že ak podozrivo plače, či má zvýšenú teplotu, tak mu vždy aj "pomačkám" ušká, či ho to nebolí

strapco13
23. mar 2010

daniooool...ono blana bubienka sa niekedy naozaj picha preistotu..je to tzv probatorna alebo diagnosticka punkcia...ide o to, ze niekedy zapal stredneho ucha neurobi az take zmeny na blane bubienka a pritom za blanou bubienka moze byt nalez, z ktoreho moze mat dieta problemy...
tazko sa mi hodnoti, ked dieta nevidim, ani nepises ako stare dieta, ako dlho trvali problemy
ono bezpriznakovy zapal ucha neexistuje..vzdy je nieco preco sa ide k lekarovi..zvysena teplota, plac..aj to su priznaky, niekedy nic ine nenaznacuje, ze by mal byt nejaky problem a ten predsa je
dakedy sa probatorne punkcie vykonavali casto ☹ dnes su moznosti ako vysetrit, ci nieco za blanou bubienka je...ale niekedy je problem len v nevyrovnanom tlaku v stredousi a tam moze punkcia pomoct
ked mas nejake otazky kludne napis aj do IP

daniooool
23. mar 2010

Diky za odpoved 🙂 Dcerka mala vtedy 4mesiace, stlacali sme jej uska, a neplakala na dotyk. Teraz ma 9 mesiacov, nema teplotu, ani nadchu, len si stale chyta jedno ucho a casto sa budi v noci s hroznym placom. Zubky uz mame 2, mozno idu dalsie..len sa desim toho, ze by to mohli byt zase usi..a k doktorke uz nemame chut ist..ked vlastne doteraz nevieme, ci bolo potrebne jej prepichovat bubienky a stravit 10 dni v nemocnici :( Ale ten plac bol vtedy presne ako pises, uplne iny, neutisitelny. Ked kupete maleho, ponaras mu uska do vody? Dakujem znovu, paaa

daniooool
23. mar 2010

Strapco13, dik za info velmi! Idem ti napisat ip, len to tu musim najst.. ;)

indie6
10. aug 2013

Ahojte, keď malú svrbia uši a cítim jej z nich taký akoby plesnivý zápach, moze mať zápal? Alebo co to moze byť? Cez den skoro neplače, len ked má spať a v noci sa už mesiac často budí, myslela som si, že sú to zuby, ale teraz som zmatená...ďakujem za rady

indie6
10. aug 2013

...ešte som zabudla doplniť... má 5 mesiacov

lenka07
25. jún 2015

Moj syn mal zápal stredného ucha a zlepenú sluchová trubicu s bubienkom tak mal ešte aj podtlak v ušku a nepočul na uško dva týždne to všetko po 1.návšteve plavárni zo školy boli na plaveckom výcviku . Boli tam aj deti zo škôlky a tie sa špliechali ako o život a synovi tak šplechli vodu do nosa a on v šoku tu vodu potiahol do seba 😔. Dnes sú to tri týždne od tej príhody a ešte stále to nieje ok.aj keď sme hneď boli na krčnom a dala mu antibiotickej kvapky do nosa aj ucha a tried a odporučenie aby si chytil nos a fúkal aj 5 krát za hod.aby sa podtlak uvolnil inak by sme museli isť na operáciu s uchom aby sa ucho dalo do normálu . Veľmi sme sa báli ako to dopadne 😔 aj syn si stále prefukoval nos a našťastie všetko je lepšie a operácia už nieje nutná ☺️ Podtlak ešte celkom nevymizol ale už počuje na uško lepšie /80%/ ešte 20% a bude to ok ☺️.syn má 11 rokov