Má malý vetry alebo koliku?

janka07
2. dec 2007

ahojte...mam 6 tyzdnoveho chlapceka, kt. ma od 1.tyzdna zivota bolesti bruska.neviem ci je to kolika alebo zastavene vetry. je krmeni z flase, pri papani sa zvija, akoby tlacil, cely je cerveny v tvari a nechce vobec sat. zijeme v zahranici...vyskusali sme uz rozne kvapky, mamina mi z domu poslala aj kvapky SAB, kt. mu ucinkovali tak tyzden. davam mu aj rascovy vyvar a fenyklovy cajik. celkom pekne z toho poprdkava, ale to je vsetko. poradte, co mam robit. maminu pri sebe nemam a ja som uz fakt zufala!!!!!!DAKUJEM

janka07
autor
2. dec 2007

susik, my zijeme v anglicku a tu fakt vela vrci nezozeniem...

susik77
2. dec 2007

jani:skus sa na to spytat...su to kvapky s laktobacilmi-mozno budu mat inu znacku...ale musi to byt pre kojencov 😎

janka07
autor
2. dec 2007

ok, diky susik...

mimi198
5. feb 2009

ahojte, mam trojmesacne babatko a chcem sa spytat ci sa aj u vasich deti niekedy nestalo ze by nechcelo papat a pritom je uplne kludne, dokonca sa aj usmieva akorat vypluva flasu a nechce mliecko je na umelej, papa nutrilon a doteraz papaval dobre aj 120ml kazde 3hodiny teraz pomenej ale este sa mi nestalo ze by ani kusok nevypil ... ale pri tom je kludny ani brusko ho neboli. neviete cim by to mohlo byt. ze by len nemal svoj den? alebo je nejaky problem? dakujem za odpoved

akejka
5. feb 2009

mimi198: my sme len pri staršej dcére (keď mala 3 mesiace) zažili také, že zrazu začala vymýšľať s jedením, dovtedy sme ju kŕmili v náručí a ona sa z ničoho nič chcela kŕmiť len položená na gauči s pustenou telkou...to bol odvtedy taký jej rozmar...inak nechcela jesť...
a začala jesť po troškách...tiež dovtedy papala raz za 3-4 hodiny asi 120 ml, odvtedy jej trvalo aj hodinu a pol, kým si tých 120 ml uráčila spapať...

možno stačí len zmeniť podmienky pri kŕmení...ako u nás...skúsiť iné polohy...
a možno len nemá "svoj deň" ako si písala...

mimi198
5. feb 2009

no ved uvidime ako to bude pokracovat, vzdy si neco vymysli nove coho sa vylakam.. dakujem akejka

martao
5. feb 2009

Pri kolikách je dobrý olej na masáž bruška volá sa AMÁLKA. Ešte je dobré zistiť, či má koliky alebo reflux. Niekedy dieťa nevracia, má pocity ako pri pálení žáhy. Pri jedení sa zvíja a plače. Skús ho kŕmiť po stojačky, Dieťa je skoro vo zvislej polohe. Nám to zaberá.

luba
2. dec 2009

Mam 5 tiždnoveho chlapca a od narodenia má bolesti bruška a krče pije mliečko a nieje kojeni skusili sme kvapki aj čaje nevieme ako dalej.

zzuzzik
2. dec 2009

tak mne moja mala tiez nechce niektore dni papat az sa tak skruca a viem ze je hladna, volala som s doktorkou sli sme na krv a ma zvysene pecenove testy, no a musime ist na gastro s tym, ma uz tri mesiace inak na pohlad je to dobre zivene dietatko len niektore dni ma zle cele dni place, grga sa jej a vracia sa jej mliecko, poslali na do nemocnice na vysetrenia, takze niekedy treba hladat pricinu aj inde ako len v kolike, no dufam ze to nebude nic, urobia jej vysetrenia a snad vsetko bude v poriadku len tie zvysene pecenove testy sa mi nepacia 😖

soraia
22. dec 2009

Pre janku07. Ahoj janka, skus nechat maleho nech si riadne odgrgne po kazdom papani.Mozno ma vela vzduchu v brusku a to ho potom tlaci.

soraia
22. dec 2009

luba.Ahoj lubka, skus s malym pocas dna cvicit nozkami, a sem tam mu ponatierat brusko mastickou PUPIK.Mozno by popmohlo, ak by si ho dala na brusko a masirovala mu chrbatik.Davas ho po kazdom papani odgrgnut?

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wlladko
6. apr 2011

Ahojte, prosím Vás aké máte skúsenosti s probiotickými kvapkami BIO GAIA -náš malý má jeden mesiac a už sme vyskúšali snáď všetko, stále plače a nechce spať.... tieto kvapky nám odporučil jeden známy..ale najprv by som si chcel overiť, či má niekto s tým skúsenosť.... diky za odpoveď...

wlladko
6. apr 2011

ešte ma zaujíma aj názor a skúsenosti na LAKTOBACILY BABY - od BIOPRONU... vraj sú tiež dobré....