Má niečo ako "soplíky" v moči. Čo to môže byť?

kosicanka1
9. aug 2008

Neviem ako to presne pomenovat, ale dnes som si v nocniku vsimla, ze dcerka mocila a boli tam aj take akoby hlienove "sopliky". asi to nie je OK, co? teplotu nema, papa pekne, moc bol priesvitny ako voda, pije vodicku aj MM, pri pisani neplakala... vyzera v poriadku.
neviete, co to je?

mimakro
9. aug 2008

Vaginálny výtok. A ten je bežný. Pokiaľ je priehľadný a bez zápachu, je to OK.

kosicanka1
autor
9. aug 2008

aha, takze to asi v nocniku najdem castejsie ? bol uplne priehladny aj ten hlien aj moc a bez zapachu

georgine
9. aug 2008

juj to už je v tak raném věku??? 😕

junovka
9. aug 2008

Kosicanka, aj moj Timeika, ked sa zacala ucit na nocnik, tak tiez nieco take mala.Este pri Nely nevem, nakolko este s nocnikom nemala docinenia 😉

mimakro
9. aug 2008

kosicanka, ešte ju dojčíš? Možnože sa nejaké Tvoje hormóny dostávajú do jej obehu a mohli by takýto výtok spôsobiť. Alebo je to len normálny fyziologický jav. Pokiaľ je bábo v pohode, tak je to snáď OK.

kosicanka1
autor
9. aug 2008

no este dojcim, tiez dufam, ze je to OK, v pondelok ideme k mudr na kontrolu, tak asi odnesiem aj moc na rozbor

junovka
9. aug 2008

MIMAKRO, ty si lekarka??,lebo na fotke v pase, tak posobis 😅 😉

mimakro
9. aug 2008

Nie, som mikrobiológ. S diagnózou RNDr. 😀 Ale lákalo ma aj povolanie lekára, no nenabrala som naň odvahu.

kosicanka1
autor
9. aug 2008

mimakro, takze to nema z mocovych ciest, ale z vaginy??? 😲

lovacka
9. aug 2008

caf soni
najlepsie bude ak zajdes k lekarne aspon budes mat klud na dusi a budes vediet co jej je takto sa budes len trapit

kosicanka1
autor
9. aug 2008

ahoj lovacka, ved sa chystam hned v pondelok a pojdem tam aj s mocom nech urobi rozbor

lovacka
9. aug 2008

a co ste boli chrucke ze idete n akontrolu?

kosicanka1
autor
9. aug 2008

nie, ale ideme ockovat, tak to tam spomeniem a mozno povie ze je to OK a zaockuje nas, alebo vezme moc na rozbor a pockame na vysledky a zaockuje az potom. uvidim.
junovka tu pise, ze to tiez mali a ze je to OK, tak uvidim. doteraz som si to v plienke nevsimla, ale odkedy je simonka na nocniku, tak az teraz som to zbadala. nie je toho vela, take par malicke milimetrove kusocky...
inac pozeram, ze mas v pase snazilku 😀 tak drzim palce

lovacka
9. aug 2008

no hej mam ale nepovedz to nikomu to budu mat ako prekvapenie.este o tom nikto nevie 😀

kosicanka1
autor
9. aug 2008

OK, a to akoze uz mozem aj blahozelat? mate 2 \\ ?

lovacka
9. aug 2008

nie nie cosi 😀
este len teraz si davam dokopy krv a taketo veci takze dufam ze sa nam tak do zimi zadary ale neblahozelaj este nie je k comu

kosicanka1
autor
9. aug 2008

ahaa, tak nikdy nevies, mozno sa vam to zadari ako livke na prvy krat. u nas sme si pockali 3 mesiace 😉

lovacka
9. aug 2008

hej livka je plodna aj s ferim. 😀 oni mali aj lukiho a aj teraz co cakaju naprvykrat.normalne nechapem.len nech su v poriadku lebo ona stale ma nie nejake problemy.ua sa tesime na malu bambulku

kosicanka1
autor
9. aug 2008

ved hej pisala mi to o tom krcku maternice, tak ide znova na kontrolu a uvidime, kazali je oddychovat a lezat, no a oni prave prerabaju byt 😒

lovacka
9. aug 2008

hej ved som jej vravela ze nech sa setri nakoniec skonci v nemocnici az do porodu 😒

kosicanka1
autor
9. aug 2008

tak drzime jej palce a tebe tiez, nech sa to podari a nech mas uz v pase napisany nejaky ten tt
dobru noc

lovacka
9. aug 2008

dakujeme soni
papa dobru nocku a nech ste v poriadku 😉

mimakro
10. aug 2008

kosicanka, v moči a teda ani v močových cestách sa žiaden hlien nenachádza. Nemá sa prečo. Ak by to bolo z moču, tak by bol problém pri cikaní, bolesti, pálenia a asi aj horúčka. Pretože by išlo jednoznačne o infekciu a moč by bol zakalený. Výtok z pošvy je úplne normálny, ak je priezračný, možno trošku zakalený, bez zápachu. Ak by išlo o vaginálnu infekciu, tak by to Tvoju malú svrbelo. Je to presne to isté ako u dospelej ženy. Keď o tom povieš pediatričke, určite nič nepokazíš.