Má niekto skúsenosti s aftami v puse u bábätiek?

cherries
16. dec 2008

Prosim o radu moj mali ma 2 den v puse afty a neviem co mu mam na to dat , pri dospelom by som vedela ale tu nie ak mate niekto skusenost piste okrem gencianovej vody dakujem

shela
16. dec 2008

cherries..nic mu nedavaj ale radsej zajdi k lekarovi.. ked mas na mysli afty ktore su ako pluzgieriky tak radsej utekaj .. moj brat to mava dost casto a raz si to skusal liecit sam a dopadlo to tak ze sa mu to roznieslo az do hrtanu...v jeho pripade sa mu to vyhodi ked ma presileny a oslabeny organizmus

cherries
autor
16. dec 2008

dnes s malim boli u lekara bezomna lebo som mala skusku a nic mu na to doktorka nedala 😠 tak ako uz neviem ale mala mu dat na to daco, je chori dostal lieky len na afty nic zato sa pytam

rohacka
16. dec 2008

Pridavam sa ku Shele - chod k lekarke cim skor. Moji obidvaja mali afty, aj v puse, aj v hrdle - boli z toho horucky, bolesti, plac a skripanie zubami ☹ . A trvalo to tyzden. V puse sme natierali Mundisal gelom, pili repikovy caj, da sa vytierat aj Tantum verde roztokom, ale vraj stipe. Vygoogli si slintavka - ludovo sa to tak povie, odborne aftozna stomatitida. Dietatko to tak boli, az nemoze zatvorit usta a slinky mu tecu. Mne lekarka dala aj nejake robene kvapky, nebola to gencianka.

simona55
16. dec 2008

cherris. mas pravdu ze na to nic neda lekarka lebo prave vcera som bolatam ked sniekim telefonovala hovorili otomto afty aleze sa moze pouzit askusit soda bykarbona na sucho alebo ta modra voda ale ze lekari ju nepouzivaju ale ze vraj to nema ziadne vedlajsie ucinky ale ze on by to stym liecila to ona hovorila do telefonu tej mamine ale ta soda to by malo pomoct volakedy som to ajja robila dcere normalne na kus cistej latki a na obydvoch stran to troska pocochrat a aj jazyk to boli urcite ale musi chuda vydrzat.

kasis
16. dec 2008

Matko mal aftoznu stomatitidu,ked mu liezli stolicky posledne. Urcite k lekarke,my sme si aj s vysokymi teplotami odbojovali, nic nepil ani nejedol,ale nastastie sme to vyliecili za asi tyzden.Striekali sme Tantum Verde aj potierali na tie afty ktore som videla, pil rumancekovy caj,kvapky Cebion. Najhorsie boli prve 3-4dni, potom sa to uz len zlepsovalo.

simona55
16. dec 2008

kasis ten sprej h nestipal , alebo to neni jak to kloktatlo? tantum lebo ja ich mavam na dasna ale je to hrozne 😝

kasis
16. dec 2008

Stipal ho chvilku, ale asi sa mu po nom ulavilo, bo potom si chodil sam pytat

cherries
autor
16. dec 2008

vyskusam tu sodu no uvidime , ja som este pocula ze aj s praskovym cukrom vytriet len co je na tom pravda .............

cherries
autor
16. dec 2008

on mi nastastie papa tak ho to asi az tak neboli dufam ☹

simona55
16. dec 2008

no ano cherries aj stym cukrom pomiesaj sodu vydis aj otom hovorila do telefonu.

stalida
16. dec 2008

ahoj, u nas zabrala ta fialova vodicka z lekarne Gencianova violet.

sisiska
26. dec 2010

mamicky, ma niekto skusenost, ze po prekonanej stomatitide aftoznej isiel s babatkom na ockovanie? my sme ju prekonali asi cca pred mesiacom a v januari mame ist na tretiu hexavakcinu (mala ma 11 mesiacov) a bojim sa, aby sa to nejako neskomplikovalo...dakujem za rady

kamilka22
4. júl 2012

maminky, len posuvam tuto temu dopredu. Dcerka doniesla aftoznu stomatitidu - slintavku zo skolky. Syn to samozrejme schytal od nej. Priebeh katastroficky, afty v celej pusinke. Ak Vas to teraz v lete nahodou prekvapi, tak mozem odporucit vyplachovanie repikom a salviou. Po vyplachovani nastalo velke zlepsenie. Syn nechcel takmer nic jest. Dostala som do neho len cestoviny, aj tie varene v nesolenej vode, a slepaci vyvar - bez soli a korenia. Nevadili mu este decke piskoty namocene v caji. A mam aj otazku pre tie, ktore to uz maju za sebou. Cim ste potom vsetko dezinfikovali? Myslim hracky, atd...

lili777
4. júl 2012

@kamilka22 no mne to takto tiež chytili obaja. Dcérka to dostala niekde v čakárni u lekárky / v tom čase ozaj nikde nebola len tam/ a dostal to aj syn. Nám pomáhalo aj striekať tantum verde, dostávali injekcie B12, vitamínový sirup, probiotiká. Hračky som potom umývala Max Sanom v spreji.

kamilka22
4. júl 2012

@lili777 Prosim Ta a kde si kupila Max San? Maju to v drogerii, ci lekarni? Ja som tiez davala probiotika, o B12 som vedela, ale lekarka to nenavrhla, tak sme zostali pri tom vyplachovani. Na stastie skvele zabralo.

lili777
4. júl 2012

@kamilka22 normálne v drogérii. majú aj na kúpeľňu a pod. toto bolo v takej oválnej flaške. Je to bez chlóru, ale ničí baktérie.
Nám pomáhal veľmi ten tantum verde, trošku znecitlivel a potom vedeli papať

kamilka22
18. júl 2012

@lili777 dakujem, hned vten den som ho nasla v DM-ke. Chvalabohu je to za nami - snad posledny raz...

lili777
18. júl 2012

@kamilka22 no hlavne nech sa decká nehrajú s cudzími hračkami naprv. v čakárňach. Je to síce milé, že tam niečo majú, ale to chytajú len choré deti a pochybujem, že to dezinfikujú. Mňa nič nenapadá, kde by to mohla chytiť moja malá. Lebo vtedy sme neboli hádam dva mesiace vonku, z choroby do choroby a len raz u lekárky