Má plný noštek. Ako dostať hlieny von?!

julie6
19. dec 2008

Ahojte, maly ma hlieny ako vodu,cire, tecu mu az pomaly po brade, v noci sa nahromadia v hrdle, a stale sa budi, nemoze zaspat lebo neudrzi dlho cumel v puse,zacne sa dusit lebo ma upchaty nos,tak znovu ruckujeme....skusala som mu odsat hlieny vysavacovou odsavackou no dokopy nic nevyslo, ale do hrdla mu stekaju riadne. Odsavaju sa len huste hlieny alebo aj taketo vodnate???myslim ze ten upchaty nos sposobuje opuchnuta sliznica a nie plny nos hlienov,kedze su tekute...co robit, davam Nasivin soft, Physiomer uz treti den a nejak to nezabera, ci je to este kratko, to fakt skor ako do tyzdna to neprejde?je to asi virus lebo presne to iste mam aj ja ale nadopovala som sa MOdafenonom a predsa viem fukat nos, ale ako pomoct drobcovi???

danu
19. dec 2008

julie ak mu to uz trva cez 3 dni zbehni dokine mozno mu nasadi pamycon kvapky su to atb kvapky do nosteka

fifinna
19. dec 2008

julie, daj ho spat tak, aby mal hlavicku vyvysenu, aby mu to nestekalo do hrdla. Pamycon kvapky sa davaju na husty soplik, aby sa zriedil. Na taky vodovy soplik by mali stacit kvapky Libenar alebo Mart. Tie tri dni su asi este skoro, aby to preslo. Pokial soplik nezhustne a nebude zltej az zelenej farby, tak sa nemusis bat. Zajtra ti napisem jeden druh homeopatik, co dobre zabera, uz som to v niektorej teme nadcha pisala. Teraz si neviem spomenut.

danu
19. dec 2008

fiffina skus najst vyskusame ked budu sopliky

radka.m.
20. dec 2008

julie-odsávat by se měla každá rýma,i vodnatá,nemůžeš tím vůbec prckovi ublížit.jinak doporučuju do nosánku vincentku,má dostatečné množství minerálu,aby zahojila poškozenou sliznici od rýmy.jinak libenar jsou kapky jen na propláchnutí nosíku,když by se místo něho kapala voda,tak to vyjde nastejno,nemá žádné minerály,mrkni do příbalového letáku.jinak vincentka se může taky pravidelně a dlouhodobě pít.je sice hnusná,ale velmi účinná.pokud trvá vodnatá rýma dlouhodobě,tak se taky může jednat o rýmu alergického původu.

fifinna
20. dec 2008

Vola sa to Coryzalia, su to tabletky, dietatu sa rozpustaju vo vode. Je tam pisane, ze sa maju brat kazdu hodinu do vymiznutia priznakov nadchy, ale ja malemu davam tak po dvoch - troch hodinach. Dlho to trva kym sa to rozpusti, preto vzdy ked mu dam hned hodim do vody dalsiu, nech sa pomaly rozpusta. Toto treba brat hned pri prvych priznakoch, neviem ci to ma ucinok aj neskôr. Nas to uz dva krat zachranilo od poridnej nadchy.

annag
20. dec 2008

julie - skús mu dať Fenistil - kvapky na odpuchnutie sliznice, lebo dávať Nasivin dlhodobo nie je dobré a navyše práve on spôsobuje, že sa hlienu tvorí ešte viac, zvlhčuj vzduch, aspoň nad postieľku mu dávaj uterák , často vetraj, do izby daj vriaci hrniec so slanou vodou, čo sa bude odparovať. Vyplachuj hocijakým slaným roztokom, môžeš potom natrieť čistou vazelínou alebo mu kvapni, ak ešte dojčíš (už asi nie, však 🙂 ) pár kvapiek MM. Veľmi mu pomôžu prechádzky vonku - studený vzduch - ak nemá teplotu, prechádzky či balkón sú vynikajúce riešenie.

annag
20. dec 2008

radka má pravdu - samozrejme odsávaj, hlieny von musia ísť a vincentka je tiež dobrá na výplach sliznice

fofinka1
20. dec 2008

aj moj syncek ma teraz nadchu,dala som mu pod matrac vankus aby spal s hlavickou polozenou vyssie,pomohlo to.tiez som mu davala libenar,ale nic to nepomohlo,tak som presla na nasivin soft a myslim,ze je to ovela lepsie.
fakt pomahaju prechadzky vonku po studenom vzduchu??? tiez si to myslim,ale moja svokra to hned zamietla,ze vraj sa mu este pritazi a ze moze dostat horucku (doteraz sme zatial bez teploty).

zzuz
20. dec 2008

ahojte, tak aj nas drobec akurat chytil nadchu a nie a nie zaspat, tak som este za compom.. ten nasivin soft moze aj 10-mesacny? aj to odopcha nostek?

janinah
20. dec 2008

julie,neber to v zlom,ale pozri si anatomiu nosa,odsávaš správne? odsávaciu hadičku strkaj kolmo a nie dohora k čelu 🙂 , 😉

fifinna
21. dec 2008

annag, si ma prekvapila stym Fenistilom, nasa doktorka nam ho kaze davat skoro pri kazdej chorobe, aby maly lepsie spal. Ked som to povedala kamoske, co neni od nasej Dr , tak sa cudovala, ze to je len na alergie, ci co. Tak sa to bojim aj niekomu odporucat. Ale mi ho bereme.

fofinka1
21. dec 2008

zzuz nasivin soft moze aj 10 mesacny,je urceny pre novorodencov a dojcata.

radka.m.
21. dec 2008

fifinna-fenistil je opravdu jen na alergii,na spaní s tím nemá nic společného,to jestli řekla tvá doktorka,tak já bych teda takovou doktorku vyměnila.fenistil gel se používá třeba když píchne vosa,komár...mohou se použít i fenistil kapky,ty se používají zejména při laryngitidě,kvůli otoku krku.jinak nasivin se může běžně používat 14dní,dlouhodobě by se neměl používat,ale tím se myslí munimálně měsíc.

fifinna
21. dec 2008

radka, doktorka mi ho kaze davat, preto, aby zmiernil priebech ochorenia , trebarz ked kasle alebo ma nadchu. Malo by sa mu lepsie spat. A aj mu to zabera. Aj ked mal siestu chorobu, mi ho kazala davat, ale to sa vlastne vyhadzal tak mozno preto. Ked som bola raz u druhej doktorky ( nasa mala dovolenku ), tak mi predpisala tiez nejaky sirup , aby mu zmiernilo kasel a nebudil sa nan. Ked som isla k nasej Dr na kontrolu, tak mi povedala, ze to je podobne ako Fenistil. Takze, kazda doktorka ma nieco ine v oblube.

annag
21. dec 2008

fifinna, ako píše radka - fenistil je na odpuchnutie slizníc . či nosa alebo hrdla, potláča dráždivý kašel, lebo je to antihistmatikum . Ale z dráždivého kašľa - neúčinného, treba urobiť kašeľ účinný, a na to sú vhodné sirupy s účinnou látkou ambroxol - napr. Ambrobene, Mucosolvan ... ten podporí sekréciu a vykašlievanie hlienov. 🙂

Ja osobne Nasivin ani kvapky do nosa vôbec pre deti nepoužívam, pretože zbytočne dráždi sliznicu a prechladnutie aj tak nelieči. Vodnatý hlien z nošteka musí ísť von aby sa vyplavili von vírusy a baktérie - takže odsávam a sliznicu len zvlhčujem . Máme odsávačku na vysávač a je vynikajúca. Pokiaľ ide o vážnejšiu bakteriálnu infekciu - ak už je hlien hustý - tak pediater obvykle predpíše Pamycon ako lokálne antibiotikum.

fifinna
21. dec 2008

ambrobene pouzivame, dokonca uz mu minule ani nezaberal, asi bol nan zvyknuty, ten fenistil nam kaze ako doplnok. Takze, vlastne nam ho dobre kaze davat, lebo maly ma vzdy drazdivy kasel. Ale nastastie sa nam to po roku s tou chorobou upravilo, do roka bol stale chory.

annag
21. dec 2008

fifinna, áno, správne Vám káže, on ten kašeľ nelieči, ale uľaví, chceme, aby sa bábo v noci dobre vyspalo a oddýchlo si, načerpalo nové sily 😉

emaso
23. dec 2008

fenistil ako kazde ine antihistaminikum moze hlavne v zaciatkoch liecby sposobit ospalost,asi tak to Dr. myslela 😉

vandas
23. dec 2008

necitala som vsetko, tak neviem, ci uz niekto pisal o CORISALII. vzdy ju dam malemu, ked zacina soplit a zatial mozem len prejavit spokojnost nad jej ucinnostou, dokonca aj u dospelych je super (je to homeopatikum, podava sa kazdu hodinu, ale drobec to vnima ako rozmaznavanie cukrikmi....)

vandas
23. dec 2008

... a odsavam kazdy hlien, ktory prekaza v dychani, otazka by pre mna skor znela, s akym soplikom ist k Dr.....

asitka
26. dec 2008

ja odsávam každý.....

samantha543
22. sep 2011

ahojte maly ma nadchu a ja som mu kupila nasivin soft ale ten je iba do 1 roka a on uz je starsi pomoze mu to alebo treba kupit druhe kvapky?

camelinka
22. sep 2011

taky ted bojujem se zacpanym nosem, pres den to jde, ale v noci se ji zacpou obe a pak chrochta a dusi se a vysavac nebere nic.Kapu Nasivin ale nejak nezabira tak sem volala doktorce a nejlepsi je pry Libenar nebo Sterimar a vincentka, neco na zvlhceni sliznice protoze je zrejme natekla a proto ma nosik ucpany

sarkaa
22. sep 2011

@samantha543
@camelinka Ty Nasiviny apod. se mají používat jen v nutném případě! Jinak používat sterilní roztok ( Libenar) a mořskou vodu nebo Vincentka je taky dobrá. Ono s rýmou je boj ☹

camelinka
22. sep 2011

@sarkaa jojo uz to vim tez ale dekuju 😉 ,doktorka mi to dnes rikala, ale v lekarne mi to dali a nic nerikali 🙄 . Jojo nejhorsi je ze bych ji tak rada pomohla ale nejde to hned ☹

samantha543
22. sep 2011

@sarkaa morsku vodu mam ale je to nanic dr nam odporucil tieto kvapky ale az ked som prisla domo som zistila ze som kupila pre dojcata preto sa bojim ze mu uz nepomozu kedze su iba do roka

sarkaa
22. sep 2011

@camelinka To chápu ☹ Malej dostal rýmu kolem 1. měsíce a držela se ho další dva ☹ To byla bezmoc.....měl ji strašně silnou a nic nepomáhalo. Taky jsem nic nevysávala, ale ucpaný nos měl pořád. Chudinka kvůli tomu měl 3x zánět středouší ☹ ☹ ☹ Nikdy bych nevěřila, že se rýma může držet tak dlouho. Teď ji má znovu, ale oproti minulé je tohle slabý odvar. Nás v lékárně taky nikdo neupozornil, že ty kapky se nedoporučují...až doktorka nám řekla, že můžou poškodit sliznici. On je teda bral asi 5 dnů, ale nemělo to žádný účinek.

@samantha543 Jestli už mu je rok tak klidně může už 0.025% Nasivin. Ten je od 1 roku. S rýmou je to boj, nám taky nic nepomáhalo, ale aspoň třeba trošku ulevilo. Hlavně je třeba ty nosánky čistit, aby se to nedostalo do uší.

luthien.k
22. sep 2011

@camelinka , dala bych Fenistil kapky na odpuchnutí sliznic.

Jinak časté zahlenění může být způsobeno alergií na bílkovinu kravského mléka, takže o tom zkuste zapřemýšlet obzvlášť v případě, že máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy.

saxana123
22. sep 2011

tak aj my sa pridávame do radov soplíkujúcich. Začalo to predvčerom - zobudil sa a priesvitný sopel sa mu lial nonstop ako z vodovodného kohútika. Tak sme zvlhčili a odsávali + kvapky Libenar a sirup Prospan , a nasledovná noc bola super, možno 2 krát zakašlal, čo mu zatiekli hlieny ale inak spal celú noc. Ráno sa zobudil a husté sviečky až pod bradu, tie už idú krásne odsať, a vypadá to že sa mu nádcha skrátila o taký dobrý týždeň. Keď bol malinký tak mu 3 dni išiel iba číry hlien a nemohol dýchať - tie noci boli utrpením, a po 3 dňoch sa to pomalilinky spustilo do niečoho čo išlo vysavačom odsať. A teraz to je týždeň a je po nádche. Nám sa teda veľmi osvedčil ten brečtanový Prospan - môžu ho aj malinké deti aj dospeláci, je to prírodný sirup a krpcovi náramne chutí - furt pýta sirupček 😅 no hlavne že pomáha. Poznáte ho niekto? pomáha aj vám tak ako u nás?

pimpulienka
22. sep 2011

Pred odsavanim do nošteka napr. sinomarin morsku vodu nechať pôsobiť a až o par minut vysať.. My davame aj fenistil kvapky, super rýchlo nam zaberaju na opuchnutu sliznicu a + ešte davam par kv. eukalyptoveho olejčeka na kusok odličovacieho tamponiku pri postieľku a koalku prsnu mast na hrudniček a čo je ešte dosť dôležite je vyvyšiťmatrac, aby hlieny nestekali počas spanku a vetram