Malá často žmurká pravým okom. Čím to je?

janajanajana
19. jún 2009

Poradte mi prosim, u malickej som si vsimla, ze obcas zmurkne jednym pravym ockom castejsie, teda ze pravym zmurkne a lavym nie. Je nutne ist hned za lekarkou?Cim to moze byt? Vdaka

belanka
19. jún 2009

aj moja to niekedy robí.lekárke som to zatiaľ nehovorila.pozorujem ju,ale myslím,že je v poriadku.je to predsa len ešte malé bábätko,takže veľa vecí sa ešte formuje,mení...

janajanajana
autor
19. jún 2009

No moja je inac tiez OK, je to kludne babatko, aj po psychomotorickej stranke je poriadku, ma kludny spanok a tak, ale aj tak neviem,ci nie je treba nejake neurologicke vysetrenie 😖 , asi s tym pockam do najblizsej poradne

belanka
22. jún 2009

a je to vždy to isté očko?

janajanajana
autor
22. jún 2009

Obcas zmurkne aj lavym, ale myslim ze prevazne tym pravym zmurka viac

vinifera
22. jún 2009

A je problém len v očku? Alebo v celej jednej strane tváričky? Neovísa jej aj kútik úst? Lebo ak áno môže to byť ochrnutie spánkové nervu. Lekári tvrdia, že je to vraj od prievanu. Čítala som o tom v najnovšom časopise Zdravie. Tak si to skús kuknúť.

belanka
23. jún 2009

keď žmurká tak oboma,tak hádam nič vážne.moja zasa skôr ľavým.zaujímavé,pretože preferovala pravú stranu,čo sa týka ukladania hlavičky.poslali nás aj cvičiť vojta,ale za 4týždne nám dali len jeden cvik,lebo vyzerá byť ok a hlavičku pekne dvíha aj si ju začala dávať na obe strany.nemá tú pravú stranu obľúbenú?

belanka
23. jún 2009

práve som si prečítala článok o tom ochrnutom spánkovom nerve.to hádam nie.pritom sa jedno oko nedá zatvoriť.ona zatvorí obe.len občas žmurkne len jedným.tuším sa na to radšej aj ja spýtam na poradni.my máme o 2týždne.ak vy skôr,daj prosím potom vedieť,čo vám lekárka povedala

janajanajana
autor
23. jún 2009

Belanka, u nas je to rovnake, moja tiez obcas zmurkne raz jednym, inokedy druhym ale prevazne tym pravym. Nejak som si nevsimla zeby uprednostnovala viac jednu stranu, aj ked je pravda, ze cmula si vzdy len pravu rucku. Poradnu mame az v auguste. A zas moja rodina na mna pozera ako na blazna lebo oni to nikdy nezaregistrovali, tak neviem ci som ja blazon alebo co. Oni ma presviedcaju ze zmurkne oboma len tym pravym akoby silnejsie, tak ja sa v tom uz nevyznam.
Belanka, daj mi urcite vediet ked sa na to opytas, dam ti aj ja , ked sa nieco dozviem

belanka
23. jún 2009

môj muž si to všimol už skôr,ale ja som ju začala pozorovať až potom,keď lekárka na rehabilitácii povedala,že tuším má jedno očko viac otvorené.nie je to vidieť,treba sa na to ozaj zamerať.aj u mňa je to tak.nikto nie je symetrický.ja mám dokonca na jednej nohe dlhšie prsty 😀 .aj u nás si všetci myslia,že je to v poriadku a ja tiež.ale máš pravdu.bude lepšie sa spýtať lekára.dám potom vedieť.

belanka
7. júl 2009

dnes sme boli na poradni.vraj je to v poriadku.ochrnutý spánkový nerv to určite nie je,lebo žmurká obidvomi očkami a stane sa to len občas.muž mi hovoril,že to robila aj staršia dcérka,ale ja si nepamätám.takže ok 😉

janajanajana
autor
7. júl 2009

Ahoj belanka,som rada ze si sa ozvala, tak u mojej to nie je zalezitost uz len toho praveho ocka, obcas na nas zmurkne lavym, a je to vraj tym, ze tak male babatka zaostruju predmety a okolie len jednym ockom 😉

belanka
7. júl 2009

díky za info.to mi lekárka nepovedala.aspoň viem prečo to robí 🙂