Malá je prechladnutá. Ako jej pomôcť s vykašliavaním?

yvka
27. nov 2008

Ahojte, ako pomôžem malinkej pri vykašliavaní. Je prechladnutá, teplotu nemá. Len je dosť zahlienená.

junovka
10. jan 2010

tak vtom pripade sa vypytaj na krcne a opytaj sa na ATB Pamycon do nosa.Podla mna to pomoze urcite.Alebo...teraz ma napadlo, ten Pamycon ti kludne moze predpisat aj pedina. 😉

junovka
10. jan 2010

a este cosi.....cim viac odsavas tym viac sa sople asi budu robit 😒 ...to som len niekde citala, tak neviem 😅

amdeis
11. jan 2010

urcite na alergologiu alebo orl, nieco mu stale vyvolava sopliky. Nech sa cim skor prestanete trapit.

susika
31. jan 2010

calciový sirup-calcium chloratum, pomaha aj pri odkašliavaní? mala mi totiž mala suchý kašel vždy, ked si lahla do postele.začalo ju dusiť, kým nezaspala. suchý vzduch tam nebol, davala som ten kalciový sirup, lebo ho poznam ako pomoc pri azchripnutí a pri liečení hrdielka..potom dostala sopliky, začalo jej to aztekať dole do hrdielka, tak sme prešli na stoptusin, ten je aj na suchý kašel aj podporuje vykašliavanie.aspon tak doporučuju na krabičke.predtým som jej ho 2 dni dala aj pri tom suchom kašli, ale nepomohlo tak som ostala len pri tom sirupe. a skor si myslím, či jej aj ten nevyvolalo to draždenie na kašel. nechcem velmi všeličo miešať, lebo aj tak asi skončíme u dokiny, nech jej niečo da, alebo poradí, lebo ten suchy kašel trval týžden, teraz sa už 5 dni trapime s tými soplikmi a vlhkým kašlom. teplota tu nie je, tak isto to nebude na ATB.chora mi nebyva, tak skusenosti nemam

zuzufek
1. feb 2010

ahojte,chcem sa opýtať či niektorá nemáte skúsenosti so sirupom Robittusin Junior....malá je od soboty na ATB a dávala som jej Bromhexin kvapky na vykašiavanie,ale od toho ju napínalo a aj zvracala,tak som jej ho vysadila a dala sirup Robittusin na suchý dráždivý kašeľ,kašle dosť a dnes sa jej pustil riedky soplík,tak neviem či jej naďalej môžem dávať Robittusin....Mám doma aj Sinupret,ale tiež nechcem toho moc kombinovať 😒

susika
1. feb 2010

zuzufek-Bromhexin kvapky su super kvapky na vykašliavanie, a ty píšeš, že má suchý kašel, tak preto ju napínalo.teda aspon podla mna.Ja ich poznám v tom smere. s ostatnými skusenosti nemam,a le ked jej už dala ATB, tak by som už velmi neexperimentovala, nech jej zbytočne nezaťažuješ bruško. zaberu a bude dobre.možno obsahuju aj nejaký oblbovak, čo jej utlmí ten kašel. alebo by som to skor riešila neičím prirodným podla typu kašla. ja davam teraz stoptusin, ten je aj na suchý aj vlhký akšel, ale pomaha pomaly, ale už sa vyspíme. hm, so soplikmi bojujeme aj my.davam pinosol a ked už nezaberie ten, tak naposledy mala otrivin alebo olymt, tak uvidíme. zaklad je ten istý. a odsavať a odsavať, aby jej nezatekali. moja malá sa teda pri tom nakričí...

zuzufek
2. feb 2010

vďaka za radu...už jej nebudem iné dávať,uvidím dnes ako bude na tom s tým kašľom...soplíky jej veru tečú,ale nech radšej tečú takto von 😒 od soboty zjedla toľko,čo inokedy zje za jedno dopoludnie,takže ak sa aj to neupraví,naklušem k dokine...ach tie choroby, heš-heš s nimi 😠

ginepra
4. feb 2010

mate niekto skusenost so sirupmi Nasivin, Vincentka? pozor - nie kvapky ale sirupy. pomozu pri nadche a zahlieneni babatku? dakujem

baba77
27. dec 2010

dobre rano..ktomy pomoze..mam 2rocnu cerku a strasne vykaslavam mam stoho strach,porate co by som ej mala dat,5minut vjednom kuse vykaslava.strasneee

baba77
27. dec 2010

😖

fela
31. mar 2011

@zuzula20 ahoj, čítala som mi máme taký istý problém s kašľom, tiež už 2 mesiace máme taký vlhký, čo vám pomohlo?

zuzula20
4. apr 2011

@fela ahoj, no u nas je to beh na dlhu trat... stale riesime kasel, chodime na alergologiu uz rok ale dr si nie je ista ci to je alergicky kasel, tak susala kadeco, v marci sme boli na krcnom a tam jej predpisali kortikoidny sprej do nosa nasonex-ten sme uzivali mesiac a fakt zabral, od vtedy zakasle len parkrat aj to uz je uplne iny kasel, no a ideme koncom maja do jaskyne v bystrej, tak verim tomu ze nam pomoze aj ten pobyt tam
neviem ci som ti poradila, ale urcite by som skocila k dr, nech ti dietatko popocuva

derbycanka
17. nov 2013

mam 10 mesacnu dcerku mame broblem taky ze us 2 tyzdne kasleme a chrypime vypila us jeden cely junior mucosolvan a nepomaha nic neviem poradte mi ☹

pupavka37
12. feb 2023

@zuzula20 Dobrý deň...mám ten istý problém teraz s malou ....ako Vám prešlo nakoniec tie hlieny... ďakujem

zuzula20
12. feb 2023

@pupavka37 dobrý deň, u nás sa postupne prišlo na to, že má potravinové alergie, skrížené alergie na peľ z kvetov a stromov a do toho reflux. Stále chodíme na alergologiu a stále je na liekoch. Ale vieme konečne z čoho stále kašľala.
PS: jaskyňa v bystrej nepomohla

pupavka37
12. feb 2023

@zuzula20 aha že tak ... ďakujem za odpoveď