Malá má horúčky. čo mám robiť?

sweetberry
4. aug 2007

malinka am velke horucky teraz ma 39 tepltotu
vcera sme boli na pohotovosti a povedali ze je to letny vyrus ale na antibiotika nie ze podavat panadol a lezat 3 dni mne as to nepasi booze mala teplotku uz vo stvrtok a dnes jej od stvrtka stale pretrvava nevie nam klesnut chystam sa na pohotovost zrejma aj dnes lebo sa bojim
poradte cim jej ju zrazit uz som jej dala aj sprsku na nozky studenu uterak nehrozi ona bude tak plakat je to hruza je mi to tak luto neviem jej pomoct zlaticku

sweetberry
autor
4. aug 2007

virus ...sa mi to nepaci....opravy***

elfa
4. aug 2007

Ahoj, tak skusim poradit. Dala si malej diazepam proti krcom? Sprcha na nozicky nestaci, musis ju osprchovat celu, aj viac krat. Pije dost tekutin? A ma iba horucku? Nema napr. aj hnacku, zvcracanie...

sweetberry
autor
4. aug 2007

nezvracia nema hnacku osprchovai sme sa dvakrat po par minutach ale bolo to desne taka bola rozumna sa nechala nahovorit ale tak ma potom prosila aby som ejj slubila ze jej to uz neurobim je to des
diazepam nemam
pije dost je velmi rozumna a pekne lezka

elfa
4. aug 2007

a vobec jej teplota neustupi? ani nestupa? od stvrtka je uz dost dlho. asi by som pre istotu behla este k lekarovi. Nech sa na nu pozrie, lebo "ordinovat" cez net sa neda. drzim palce, nech to mate cim skor za sebou.

sweetberry
autor
4. aug 2007

vsak prave vcera sme boli u lekar rano lebo vo stvrok mala teplotku nevedeli sme ako sa to vykluje inak nic bola jak saso plna energie ani by sme si to nevsimli
lekarka nam len panadol odporuciala lezat som myslela ze jej da antibiotika ale nie neberieme antibiotika inak takze aj si myslim ze jej ich mohla dat lebo sama sa s tou chorobou asi chudatko nepopasuje
pojdeme zrajma na tu pohotovost akurat cakame na ocina mal by tak do hodinky prist sa pomaly chystam
je mi jej tak luto take kruhy ma moja ale inak je zlata lezka len je taka tichsia onokedy je jej plny byt sa jej ani necudujem vsak dospely ked je chory ako sa zle coti a co dietatko take male telicko ☹

elfa
4. aug 2007

Pokial ma iba teplotu, vyzera to skor na virusovu infekciu. A antibiotika zaberaju len na bakterie, tak bud rada, ze ich neberie. Bolo by to zbytocne. Aj tak by jej nepomohli. Treba si uvedomit, ze antibiotika nie su vseliek. Nenutte lekarov predpisovat ich. V konecnom dosledku skodite svojim detom.
Ze je tichsia, to je jasne. Hlavne nech vela vela pije, sem-tam ju sprchuj, nie ladovou vodou, skor zacni vlaznou a postupne ochladzuj, ale samozrejme s mierou. A uvidite ako bude vecer. Neboj, zvladne to. Urcite je to bojovnicka. Musi trosku potrenovat aj imunitny system, stretnut sa s infekciami, aby neskor organizmus vedel zareagovat.

sweetberry
autor
4. aug 2007

malinka mi antibiotika ani nebrava takze urcite nie je precpavana ako mnoho deti
neviem ci mam ist na tu pohotovost bojim sa vsak chapes uz som aj muzovi volala ze nech sa cestou domov stavi v lekarni po ten diazepam pre istotu
mam strach
je mi to tak luto
tak lezkame spolu hladkam ju anjelika mojho nevladneho

elfa
4. aug 2007

Asi mu ho nepredaju. Je len na predpis. Ale nabuduce popros lekarku, nech ti ho predpise, aby si ho mala v zasobe.
Jasne, ze mas strach, chapem. A zvladnete to, neboj. Tak sa dajte pozriet lekarovi a ten nech rozhodne. Drzim palce. 😉

sweetberry
autor
4. aug 2007

ano uz som zistila ☹ boli sme u lekara vcera vsak som pisala
na tej pohotovosti vies asi ako to chodi je sobota chapes a su velmi ochotny

verulka
4. aug 2007

sweet, tieto virusy su desne, ale nemusis sa bat. Moji krpci su brutalne teplotovi- mali sme vysoke. Ak nezaberaju lieky( my davame normalny paralen uz dlho) tak potom pridu na radu zabaly. Vzdy sa nam podarilo tu teplotu apson docasne stiahnut. To ze mala pije je skvele. Ja osobne by som ju na pohotovost zase netahala (ak teda nema ine priznaky), pripadne ak tam pojdes, daj jej urobit ten test z krvicky z prsta. PRed par tyzdnami presne taketo podobne malo babo susedy a trvalo to dost dlho (tusim 4 dni teploty a potom ustup)- behali kade tade a vsetky vysledky boli ok- mamine vraveli, ze to je virus, ale ona sa velmi bala.
drzim palce

sweetberry
autor
4. aug 2007

dakujem my sme boli vcera u lekarky povedala ze virus lezkat a panadol a podobne

verulka
4. aug 2007

tak nech vam to rychlo prejde 🙂 neboj bude rychlo ok.

sweetberry
autor
4. aug 2007

dakujem verulka vsak sa ozvem zajtra ze ako sa mame dobre?

tessa
4. aug 2007

tak my sme toto absolvovali presne tento tyzden... 😖
Maly v pond.vecer chytil teplotu, davala som zabaly, maly plakal o dusu, ja snim 😢 Podarilo sa nam ju zrazit a kazali n am obmienat po 3 hodinach panadol sirup s brufen sirupom... v noci znovu vysoka teplota a na druhe rano nic 😕 a poobede odznova...
Takto to trvalo do stredy vecera,ked mal uz len zvysenu a vo stvrtok mu uz nic nebolo.. 😉 Tiez len nejaky virus, alebo to mal zo zubkov...

melory
4. aug 2007

sme v tom tiez 😢

sweetberry
autor
4. aug 2007

meloryy ☹ hmmmm zajtra popiseme ak chces uvidime akos me pokrocili pridem sem oki?skus sa pripojit malinka ma stale tie horucky nejak nam to na nee klesnut och joj

inak pocual som ze vrajletny virus

sweetberry
autor
4. aug 2007

idem hajat bo babula sa celu noc budi a ja uz na hubu padam tak nech si apson trolilinku pohajam pa paaa a prajem pokojnu nocku

zuzu13
5. aug 2007

u nás zaberajú zavárané egreše...stiahnu teplotu do hodiny...alebo čaj z z byliny-Yzop lekársky-ten je tiež na zníženie teploty...
"chorôbkam" prajem skoré uzdravenie 😉

sweetberry
autor
5. aug 2007

ahojakjte ako ste na tom?

melory
5. aug 2007

my choruckujeme, doktorka, ze bud zuby, alebo virus. trochu jej klesne ked sa jej da liek. stale ma vsak cuca, chudatko moje. teraz mi zaspinkala.

sweetberry
autor
5. aug 2007

u nas virus urcite mame uz 4 roky
ja viem maminky sa tak trapia pre svoje zlatka hlavne ked nevies mupomoct aby mu bolo lepsie 😒 drzkam palceky nech vas to co najskor prejde a polepsi sa jej

melory
5. aug 2007

inak rozmyslam, ze ....boli sme s hugom na pieskovisku a boli tam dievcence co sa hrali v piesku tiez a potom chodili okolo stelky ze aka je zlata a mozno jej aj ruky chytali co mali od piesku a stelka do pusinky.... 😒

verulka
5. aug 2007

mel, ja si mylsim, ze to je nepravdepodobne. Skor sa jedna o prenoc vzduchom.
kazdopadne drzim apste, nech ste co najskor fit

sweetberry
autor
5. aug 2007

ano to vies s tym si nepomozeme mas to vsade tie bacily v hypermarketoch vsade mozes to nachytat vsade aj tie vykyvy pocasia vsak sam dospely je z toho man bolievala v kuse hlava a co taky maly drobec take mini telicko nebojkaj prejde to zase musi si telicko aj imunitu cibrit aby bolo odlne aj ked je to za takych podmienok ze mu je zle a nas to trapi chudatka nase

melory
5. aug 2007

inak hugo ked bol chori s horuckami tak bol mrzuti a ona vysmiata, len co potrebuje je citim ma na blizsku, cize sa dost nosime. 😵
zatial to nieje najhorsie, kym nevracia a podobne.

sweetberry
autor
5. aug 2007

ano drzkam palce aby ani nebolo 😉 😉 😉

melory
5. aug 2007

dakujem, len co sa mi nevidi je ze sa strhne zo sna a strasny plac, nikdy mi tak neplakala. hned sa utisi, ale ten plac co spusti je hrozny

sweetberry
autor
5. aug 2007

anop aj moja

jejke
5. aug 2007

Ahojte, aj my mame teploty 39, mysleli sme ze je to od zubov, potom ze sme sa pridlho kupali, ale napokon to vyzera tiez na virozu...
Pijeme stavicku z cucoriedok... 😉 ta nam pomohla uz viackrat.
Inac ja uz si panadol baby ani nedavam predpisovat ako sirup, len capiky,
sirup nam vobec nezaberal, tak sme na nurofene zvladli uz zopar viroz.
Je to uz druhy den, tiez sa bojim ze ked pojdem zajtra k lekarke dostaneme antibiotika...tych sme uz pojedli tucty a zbytocne...este vydrzime..zatneme zuby.. ☹
sprchujeme len vlaznou vodou, mne vravela lekarka, ze studena voda telesnu teplotu zvysuje, pri horuckach pomaha len vlazna... 😲 aj zabal len vlazny a nechavam vyschnut, neutieram telicko

😢 drzime palce vsetkym 😉 skore uzdravenie

melory
5. aug 2007

ja kojim a vsimla som si ze vzdy po kojeni jej teplotka trosku klesne...viem ze je to prijmom tekutim, takze pit a pit a pit.