Malá má suchý kašel cez noc. Ako jej pomôcť?

olajcova
23. feb 2007

Mojej sedemesačnej dcerke idú zúbky tak ma zoslabenú imunitu a začala kašlať.Problém nastal že kašle večer počas spánku.Vôbec nevie spinkať, taký suchý draždivý kašel. Máme zvlhčený vzduch a natrela som jej hrudník eukaliptusovým balzamom.Ale ešte furt kašle, celú noc.Ako pomôcť??
Hedelix ani Mucosin nezaberá

kahunka
13. nov 2012

@sendy182 Ahoj, no to neviem, už berieme tolko toho,až mne je s toho zle 😖 musim to mat už rozpisane čo má kedy a kolko brat, a mam to nacapené na ladničke.

sendy182
13. nov 2012

@kahunka skús sa opýtať lekárky..........môžeš ho mať doma aj v noci by spalo dieťa kľudnejšie.........ak ideš do ordinácie tak poväčšine to dávajú mamičkám domov do striekačky.......ak dieťa zvracia i pri kašli..................... 😉 ja ho mám stále doma v prípade potreby môžem ho hneď dať ako prvú pomoc........či je to hnisavá angína alebo namahajúci kašeľ a následné zvracanie..............bruško to ukľudní 😉...............alerid alebo iné antishamistikum sa už nepodáva

lucynka287
13. nov 2012

aj my mame tento prometazin a je super moje deti kd maju suchy drazdivy kasel tak im dam a je klud pekne buvaju 🙂

marcovka1
13. nov 2012

@kahunka ahoj,mojej malej na kasel zaberie sirup spiropent a na noc tiez davam prometazin,alebo fenistil kvapky 🙂

sendy182
13. nov 2012

@marcovka1 ten spiropent i ventolin je už pri piskotoch a vrzotoch .........poväčšine priedušky alebo už pľúca ☹
@kahunka aj rtg dýchacích ciest nech vyšetrenie nech urobia

marcovka1
14. nov 2012

@sendy182 no ved jasne ,ale ked nic nezabera tak treba skusit nieco lepsie a silnejsie 🙂 a ked kasle stale a neprestava tak asi su to priedusky alebo pluca ci mylim sa ??? moja tolko kahutala a nakoniec spiropent zabral 😉

kahunka
14. nov 2012

Dnes už mi povedali čast výsledkov, že má výrazne zníženú imunitu, ale dalej to musí riešit imunologicka, dalsie výsledky budu v piatok aj z výterov a uvidí sa podla nich kam nás ešte poslu ci na rtg pluc, potom na spirometriu a na ORL, a potom so vsetkými výsledkami 30 teho imunologice, tak jej zas maju urobit komplet biochemiu a vysetrenia a taktiež že sa spravia testy na alergie, ale vsetko zavisi od výsledkov. Augmentin, pamycon,imunoglukan a zodac stale berieme, ventolin sme mali vysadit už. Kasle stále rovnako hrncovito v noci teda otrasne, vcera chvalabohu nevracala, len ju nadrapovalo. *N*atieram este hrudnik eukaliptovou mastickou a vkuse je zapnuty čistič vzduchu. Ani jedavat mi už nechce ☹ ani inak jej nic nieje....ani teplota,ani sople.

sendy182
14. nov 2012

@marcovka1 ahoj okrem priedušiek a pľuc môže "kašľať" ešte to môže byť "priedušnica" , alebo tiež vážny prípad pohrudnica ☹ .............ten spripropen je na rozšírenie dýchacích ciest.........veľmi účinný @kahunka toto sa mi vidí ako tracheálny zbytočný namahajúci kašeľ................neviem ak zvlhčuješ v izbe vzduch zvlhčovačom či to nerobí neplechu......môže z tohto ešte viac kašľať........zvlhčovače sú v poriadku pri ochoreniach s veľkou produkciu hlienov kde majú ich majú rozpúšťať............no ak hlieny nemá tak môže kašľať zbytočne..............ja zvlhčujem vzduch len miskou vody...po dohode s alergodoki......pozor aj na ten gél na hrudníku..aj ten môže zbytočne dráždiť....vhodný je pri nachladnutí......skús natierať teplým detským olejom............vyskúšala si cibuľku s cukrom? na lyžičke šťavu čo pustí.........aspoň trocha ukľudní.................no skoré uzdravenie............môj starší syn takýmto kašľom "trpel" dvoje atb za sebou vzal a bol OK...........doki na to prišla a ja sňou.........výsledky mal stále OK.......crp negatívne a kašeľ? vhodný rovno na hospitalizáciu 😖

marcovka1
14. nov 2012

@kahunka chudatko male,len dufam ze to nebude alergia na nieco ☹

billam
14. nov 2012

Na suchy myseľ určite nie Ventolin - ten sa používa, ked uz ide hlien....a rozhodne pred spanim nedavat nic na kasel!!!...max. 2-3 hod. pred spanim...pred spanim treba dat aj kvapky fenistil na ukopojenie a roztiahnutie dych. trubice. Na suchy, drazdivy kasel je dobry stoptussin, robitussin a hlavne vyvetrat izbu, dat este jeden maly vankus, aby dieta malo aj hrudnik vyššie, jednoducho aby nelezalo rovno, ale bolo v polosede. Tiež je dobre dat mokry uterak na radiator, alebo niekde k posteli.

kahunka
14. nov 2012

@sendy182 to praveže nieje zvlhcovac ale cistic vzduchu, http://www.inhalator.sk/inhalator/eshop/29-1-Ci... , kupili sme ho pretože ani nemame suchý vzduch ale skor vlhky , bývame v rodinnom dome z velikou pivnicou a z nej ide dost velka vlhkost, prave aj to si myslim že to može byt ten kamen urazu. Bývame tu pol roka len. Pred tým bola mala vždy OK. Cibulu s cukrom som davala prve dni a to vobec nic ani robitusin a homeopatika tiež nic, tak isto ako antibiotika, ani tie nezabrali....z izby som jej už zlikvidovala aj kvety.

sendy182
14. nov 2012

@billam berú zodac tam nemusia fenistil............
@kahunka nám ešte pridali dithiaden na noc ....ten rtg jej mohli už urobiť........aspoň by si boli istý..........veď aj zápal dolných dýchacích ciest može byť bez teploty............vlastná skúsenost...........papanie dobehne neboj.......stačia polievočky.....piškótky.....ovocie a vitamíny............nenej a častejšie...........pitný režim aj po lyžičkách.........

billam
14. nov 2012

@sendy182 my sme mali tiež predtym zodac, ale nezaberal...lekarka predpisala fenistil a bolo hned lepsie....tie kvapky nielen upokojuju, uspavaju, ale aj pomahaju rozširovať dych.trubicu...ten dithiaden je len na uspatie a navyse bud uspi dieta, alebo ho total preberie a my sme boli ten druhy prípad.

sendy182
14. nov 2012

@kahunka narovnak sme dali príspevky 🙂 ...................aha už viem 😉 ....takáto čistička je fakt super vec.............no vlhký dom robí neplechu.............tak to bude iste i alergia..........ako píšem dve atb za sebou a ešte Erdomed-sirup na plechový kašeľ až potom prestal kašľať.......no nábeh k takémuto kašľu máme vždy po infekte aj angína, alebo priedušky alebo zelené sople a skončíme narovnak.............. 😒 ....posledné obdobie sa držíme ale v zásobe lieky....ako Bioparox,Mukolitiká, alerid berie denne, dithiaden,promhetazin..............musíme mať stále.....v prípade potreby ak by ochorel cez výkend.........

sendy182
14. nov 2012

@billam dithiaden sa nesmie brať dlhodobo..........má svoje účinky nie je určite na zaspatie...........alergie,žihľavka,vyrážky,opuch vonkajší,vnútorný.,upokojenie kašľa...........mne deti nespia z liekov............voči tomuto majú odolnosť 😀 ..............švagrinnej spal aj po fenistile............u nás nehrozilo 😲

billam
14. nov 2012

@sendy182 no jasne, dithiaden absolutne nie....ja ho vobec nedávam, moje deti ho raz užili, ked mali kiahne a boli hore do polnoci 😝 ...u nás ucinkuju jedine fenistil kvapky...po nich spia okamžite...a sranda bola, že raz som si ich dala aj ja, ked som mala hnusny, drazdivy kasel a tak som sa výborne vyspala 🙂

sendy182
14. nov 2012

@billam 😀

kahunka
14. nov 2012

@sendy182 aj ja si to myslim, dufam že sa nebudeme musiet stahovat ☹ teraz bdeme davat dokopy tu pivnicu a musime v nej zaizolovat strop. Mame malovku teda v malovke niaku disperziu proti plesniam, tak zatial je to OK, no jednoznacne vsetko uvidime až po testoch. Inak predvcerom ked tak velmi kaslala že sa povracala, tak bolo tam kopu hlienu dozelena. Inak to asi vykaslat nevie, tak som aj rada že to ide takto von, aj ked je po tom maximalne vycerpana, ale potom sa jej ako keby ulavilo hned zaspala chuda, a spinkala vtedy až do rana. Aj my 😀

oliviajn
14. nov 2012

vraj pomôže skorocelový sirup

sendy182
14. nov 2012

@kahunka uff......tie hlieny sú spolknuté a v brušku robia neplechu.. ☹ ..........ak má ich zelené tak ešte atb.....bezodkladne.......neviem aká augmentin mala ten je širokospekrálny veľmi účinný tak sa poraď ešte s doki ohľadom toho spúta-hlienov...........bude to pravdepodobne zápal........žiaľ......

dominika311
14. nov 2012

Ahojte,moja mala ma 3 roky. V septembry sme nastupili do skolky... Samozrejme dokopy sme tam boli asi 3 tyzdne..NA posledy ochorela-dostala kasel,ktory este teraz nie je uplne prec a je to uz 6-ty tyzden! Zacalo to suchym kaslom,pridal sa soplik,preslo to na vlhky kasel. CRP nam ukazalo,ze je to vyrysove,antb netreba..kasel neprestaval,dusila sa iba cez den v noci pekne spinkala.. Na 3 tyzden uz to bolo na nevydrzanie,urobili sme odbery,vytery,vysetrenia-vysledok: mala je zdrava..vybrali sme stoptusin,prospan,calciovy,fenistil,aerus,sinecod a na imunitu imunoglukan..az teraz som ju zacala potierat tymianovou mastou a po 4 dni to je kazdy den lepsie a lepsie..+ striekam eucasol. Tak snad uz to bude len lepsie... 6 tyzdnov je dlha doba ☹ ale viem,ze od malicka v obdobi oktober,november je mala vzdy chora..

a2303
14. nov 2012

@kahunka U nás to bolo podobné. Dcérka mi asi dva týždne dostávala v noci záchvaty suchého kašla (ale len v noci). Cez deň vôbec nič. Nič nezaberalo a až z výtera nosa jej zistili že má Moraxellu (tento bacil spôsobuje nočný kašeľ, potom sa pridruží soplík, hlieny a vracanie z kašla).

kahunka
25. nov 2012

@mikymiky AHOJ tak boli sme dnes na pohotovosti, tak ma cierny kasel a este k tomu zápal pluc ☹

billam
25. nov 2012

@kahunka ☹ čierny kasel? A nebola ockovana?

kahunka
25. nov 2012

@billam bola jasne že bola, aj očkované deti či ludia to možu kedykolvek dostat

kahunka
25. nov 2012

@a2303 Už sme to nezvladali a boli sme dnes na pohotovosti, pol dna sme stravili na Kramaroch, napisala som už prispevok že mame cierny kasel a zapal pluc teda vlastne bronchopneumoniu bilat.

billam
25. nov 2012

@kahunka no dokelu, tak načo taketo ockovania...hnusoby idu do tela a dieta to tak či tak dostane ☹

kahunka
25. nov 2012

no ved toto,,, mesiac sme sa trapili a nakoniec pri RTG pluc až na pohotovosti nam to povedali , doteraz mala moja lekarka podozrenie na astmu , až 30.11 sme mali ist imunologicke na testy, nakoniec toto ... este že sme tam dnes isli , zajtra idem na krv pediatricke a este sa jej pekne podakujem

a2303
25. nov 2012

@kahunka to vážne???? 😢 😢 😢 chúďa moje malé... 😢 😢 je mi to veľmi ľúto a prajem skoré uzdravenie!

mikymiky
25. nov 2012

@kahunka ahojky, tak mne bolo podla priznakov hned jasne, ze ma cierny kasel, ved som ti to aj napisala, skoda len, ze to nebolo jasne tvojej pediatricke, mala by dostala skor potrebne lieky. A co sa tyka toho skveleho ockovania, ktore ma akoze chranit, k tomu sa radsej vobec nevyjadrujem. Zelam dcerke skore uzdravenie, takto dlho sa trapit pre neschopnost nasich lekarov diagnostikovat ochorenie s jasnymi priznakmi, to je hrozne. Drzte sa.