Malá má suchý kašel cez noc. Ako jej pomôcť?

olajcova
23. feb 2007

Mojej sedemesačnej dcerke idú zúbky tak ma zoslabenú imunitu a začala kašlať.Problém nastal že kašle večer počas spánku.Vôbec nevie spinkať, taký suchý draždivý kašel. Máme zvlhčený vzduch a natrela som jej hrudník eukaliptusovým balzamom.Ale ešte furt kašle, celú noc.Ako pomôcť??
Hedelix ani Mucosin nezaberá

kahunka
25. nov 2012

@mikymiky No ved toto .... radsej sa k tomu uz nebudem vyjadrovat 😠 a dakujeme

samantha223
25. nov 2012

moje 3 deti vzdy sucho kaslali v noci, zistilo sa od malicka ze su alergici, maju nabeh na astmu, a maju Singulair aby ich v noci nedusilo. Aby sa u nich nevytvorila ta astma. najmensia ma rok, ta ma zatial nato len fenistil kvapky.

lentuska
26. nov 2012

@samantha223
Nezvazovala si nad biorezonancnym vysetrenim a vyuzit mitochondrialnu medicinu? Vies ja som si tymto vsetkym preskakala za mlada a nikdy mi nikto a ziadny alergolog nepomohol ani s astmou ani s alergiou. Chodila som tam od 13tich ako alergicka na pel a postupne sa vsetko iba zhorsovalo az som dospela do stadia ,ze som bola alergicka na vsetko + este k tomu aj astma. Vies, neviem ako ty, ale ja si myslim,ze tito lekari ani neliecia tu alergiu, iba davaju lieky a to je cele.....mna dostali z toho az lekari, co sa venuju tomuto druhu mediciny tzv. bioregulacnej medicine. Tu clovek fakt ma pocit, ze sa lieci od uplnej podstaty. Je zaujimave,ze nedosiahli alergologovia za 13 rokov, tuto dali do poriadku behom 3 mesiacov.....je smutne ale ,ze o tom vela ludi nevie a ani to nepozna..... viac si mozes precitat aj tu na MK o nich: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/. Ja chodim iba tam uz ked mam problem a vzdy mi pomohli.....u mojho doktora som nebola uz rok, nemam dovod lebo som nie je chora 🙂 Uz si zajdem iba sem na taketo preventivne vysetrenie a funguje to, ked sa aj mozna choroba podchyti hned v zaciatku potom sa clovek vyvaruje uzivaniu chemickych liekov a ATB....to len tak moja rada zo zivota . 🙂

samantha223
26. nov 2012

@lentuska ani neviem co to je. co to tam s tebou robia? myslim to biorez. vysetrenie atd. Inak chora ani ja som nebola 13 rokov a to som aj ja alergik, a ani moje deti este nikdy neboli chori a to ta starsia ma uz 9 rokov. Iba tie alergie. Nabuduce ked pojdem na alergologiu s nimi, opytam sa nato.

samantha223
26. nov 2012

@dominika311 oktober , november a december je typicky pre alergikou na prach, roztoce a plesen, kazdy rok v tychto mesiacoch mame dlhy kasel aj 5-6 tyzdnov

lentuska
26. nov 2012

@samantha223
No tam ti asi na to doktorka neodpovie nakolko to je medicina uplne z ineho sudka....je to viacej na prirodnej baze. Je to jednoduche vysetrenie cez PC a za 40 min. ti ten pristroj odhali take veci, co pokial by sa tito doktori k tomu dopracovali ta napchaju tolkymi zbytocnymi liekmi.......
viac si mozes precitat aj tu na MK o tom: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/.
a Veru je velmi smutne,ze k ludom sa taketo informacie dostavaju velmi tazko a az vtedy,ked uz je fakt zle a vtedy az clovek hlada vsetko mozne a aj ine riesenia....

kahunka
17. dec 2012

@mikymiky takže boli sme už aj u imunol. a berieme ribomunil ale kasel stale nepresiel, už sme kupili aj inhalator a inhalujeme 3x denne vincentku, toto je fakt nekonecny pribeh, na testy imun. mame prist po 3 mes.užívania ribomunilu ☹ skolka sa plati, ani tam nechodi, cez den sa to celkom da, v noci katastrofa 😖

obcansr
20. dec 2012

@kahunka Ahoj moja segra mala tiež s malým takýto problém. neviem ako vy ale ona má sucho v dome. preto musela kúpit zvlhčovač. Skusila by som zvlhčit vzduch neviem či to pomože ale skúsit treba.-)

martismarti
9. aug 2013

Moja mala ma 14 mesiacov a v hlavne v noci suchy drazdivy kasel pri ktorom nemoze spat, zobudi sa na kasel niekedy okolo polnoci a nie a nie sa upokojit. Mali sme infekciu uska, na ktoru sme uzivali antibiotika a par dni po vysadeni prisiel tento kasel a sopliky cez den a kasel v noci. Byvame v uk a z liekov proti kaslu mame k dispozicii Len kvapky Stoptusin, ktore jej ale tazko podat Len nemaju dobru chut a nechce ich pit ani v hrnceku s Trosku vody. Prosim o nejake rady Ako jej v noci pomoct a zmiernit kasel pre ktory nemoze spinkat. ☹ dakujem pekne 🙂

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@martismarti skus k hlavke na noc nakrajat cibulu na tanierik. A zvysit podusku. Nasim detom to zabera. Sice je v detskej hroooozny smrad, ale deti ani raz nezakaslu. A funguje to, lebo raz sa mi stalo, ze mali v izbe cibulu, jedna sa zobudila, sla som si tam lahnut na chvilku. Najskor tam bol smrad, ale potom som zaspala, uz mi nic nesrdelo a tak krasne sa mi dychalo 😀 - mala som aj ja nabeh na nadchu. Ale pozor, treba zakazdym cerstvo nakrajanu cibulu, lebo po rozkrojeni je cibula do 24hodin lieciva, po tych 24hodinach je uz toxicka. Prajem skore uzdravenie 🙂

janano
9. aug 2013

@martismarti urob jej tento sirup, uvidis, pomoze jej.
vyborny a hlavne ucinny prirodny #sirupnakasel
Potrebujete: 200 gr cukru, 250 ml vody a 1 sacok tymianu (8-10 gr) - kupite ho pri koreninach. Vodu s cukrom povarite 20 min. a odstavite. Vsypete 1 sacok tymianu a nechate luhovat do vychladnutia. Precedite a prelejete do nej. sklenenej nadoby/flasky s vrchnakom.
Skladujete pri izbovej teplote. Vydrzi dlho. Uzivat 5 - 8 PL denne, ked si spomeniete.
Je to vyborne na odhlienenie, sirupy z lekarne typu Mucosolvan budete hadzat do kosa 🙂 A najlepsie...detom chuti!

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@martismarti @janano chuti aj mne 😀
aj toto pomaha, i ked to je skor na vykasliavanie, cize my to davama cez den a v noci tu cibulu. Nasim detom ten sirup mooooc chuti. Obcas po chorobe este pridu, ze chcu medicinku 😀 a ja davam pol cukru a potom, ked je to scedene dam do toho velku lyzicu medu.
Inak, ja robievam aj cibulovy sirup k tomu - na drobno najkrajana cibula s cukrom alebo s medom a nechat to pustit stavu cez noc. A bud po lyzickach, alebo ako vitaminovu bombu vypit cele na jedekrat zmiesane s cajom 1:1.

janano
9. aug 2013

@k_a_j_k_a hej, ale pisala, ze cez den mava sopliky. Tak snad jej to pomoze ich uvolnit. Ale aj cibula je dobra, ja viem 🙂

usiko
9. aug 2013

@olajcova podla mna su tolen kasle z toho, ze jej zateka hlien do hrdla....my sme nerobili nic, preslo to same.......ale nasej nevadi ze kasle, ona spi dalej....skor by som skusala cistit nos nejakym fyziologickym roztokom a poroadne vyfukat, aj vysavackou.....ak to nejde, tak len pockat kym jej to vsetko stecie...mali sme aj sirup ale nepomahal...prposte sme museli vyckat....

usiko
9. aug 2013

@olajcova joj a mne mama robievala takyto sirup na kasel : nevari sa, takze si zanechava vsetky super latky: na platky cibulu, zalejes medom a cakas , najlepsie spravis vecer, do rana mas sirup, premiesas a tu stavu z toho potom pijes...kazdy den robis nove...je to super chut a pomahalo to....

dievcatka81
7. sep 2014

Tak mi máme tiež problém s kašlom. Nedávno som prišla dnu s dcérkou z balkóna. Strašne ju dusi až ju napína na zvracanie. Tiež neviem, čo robiť.

lea125
6. júl 2021

Tak dnes mi zacala moja dcera kaslať v noci tiez tak sucho a drazdivo ma doma inhalator cez masku uz to davame mesiac a akurad mi teraz znovu ochorela nerozumiem tomu davam jej na imunitu sirub tiez uz mesiac a nic jej nezabralo 😑😔