Malá má suchý kašel cez noc. Ako jej pomôcť?

olajcova
23. feb 2007

Mojej sedemesačnej dcerke idú zúbky tak ma zoslabenú imunitu a začala kašlať.Problém nastal že kašle večer počas spánku.Vôbec nevie spinkať, taký suchý draždivý kašel. Máme zvlhčený vzduch a natrela som jej hrudník eukaliptusovým balzamom.Ale ešte furt kašle, celú noc.Ako pomôcť??
Hedelix ani Mucosin nezaberá

maca793
24. feb 2007

skús dať Trifed to je proti kašlu mal by byť modrej farby. moja malá to mala tiež, až nakoniec skončila v nemocnici. tam ju naparovali, dali jej cez masku inhalovať spreje a vzduch som doma zvlhčovala vincentkou.
ak nič nezaberie, tak choď radšej ku doktorke a poraď sa ako postupovať ďalej.

jankamanikova
24. feb 2007

Skus Mucosolvan Junior, nahrievanie, potieranie hrudnika husacou mastou ...
Pripadne skus Stoptussin kvapky alebo Fenistil kvapky.

hankaa
24. feb 2007

olajcova
skus tu husiu mast na hrusnik ako pise jankamanikova
ja ked mi deti kaslu v noci, tak na vlozku nalejem zohriaty olej co pouzivas v kuchyni na vyprazanie reznov
dam to na hrdielko ovijem satkov hrdlo a deti spia do rana

viamka
24. feb 2007

olajcova, nechaj si ju popocuvat, tie sirupy, co pises su na doliecenie, ale : ked kasle len v noci, su to 100% zatecene hlieny - pri zmene polohy kasle. a toto moze mat aj ked v bdeni nesopli... na to ti hedelix nestaci - urcite chod k doktorke!

mimomo
20. apr 2008

Baby ja mám vyskúšaný kalciový syrup a keď ma malý záchvaty kašlu robím presne to isté ako píše hankaa dám mu na vložku teplý olej-olivový a dám mu aj malú lyžičku vypiť.Treba to vyskúšať nie je to nič zlé. 😅

martinabarak
21. apr 2008

Olajcova, my to mame uz tyzden. Prv nam Dr. radila Stoptusin, no kasel sa vobec nezmenil. Dnes nam dala Pleumolysin, Calcium, Fenistil, eukaliptovu mast na potirenie hrudnika a mali sme si kupit aj Hedelix no ten akurat nemali v lekarni. Tak som zvedava, ci daco zaberie...
Sebastianko zo zaciatku kaslal hlavne v noci, taky hrozny tuberacky suchy kasel az ho naplo a postupne pokasliava uz aj cez den. Tiez som mu davala vlke plienky na postielku a vankusik, aby mal vyssie hlavku.
Nema ziaden zapal aj hrdlo ma vraj ciste, tak ze to moze byt reflux.... 😕

danu
21. apr 2008

nam pomohol Mucosolvan sirup 🙂

stenli
21. apr 2008

presne takto kašľal aj môj malý, keď mu išli zúbky- kašeľ ho budil zo spánku, ani sa veľmi nezdalo, že by mal sople, išli sme k doktorke a povedala, že má trochu soplíky a tie mu v spánku zatekajú do hrdielka a to ho dráždi na kašeľ, kúpili sme v lekárni sprej s morskou soľou Physiomer baby a homeopatický sirup Stodal proti kašľu a prešlo mu to 😉

martinabarak
21. apr 2008

Stenli, my pouzivame morsku sol skoro od narodenia a Stodal som zacala davat pri prvych kasloch no nepomohlo a Dr. potom vravela, ze Stodal zahlienuje..... 😒

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka1smejka
19. apr 2010

Ahojte baby prosim vas mala mi asi 4dni kasle ale nie drazdivo skor ako keby jej zaskocila slina je to asi 3x do dna a velmi kratko to trva.Ale pred tym to nerobila.Mam zajst k lekarke?Ale zase nechcem aby tam nieco nachytala lebo minule tam bolo dievcatko s kiahnami a zrovna sme tam prisli

strapco13
19. apr 2010

mozno ma sucho v hrdielku..skus zvlhcovat vzduch, preplach nosa solnym alebo mineralnym roztokom..v lekarni Mar plus, sterimar, Vincentka.
dalsia moznost je, ze sa jedna o zaciatok alergie..pockaj par dni pri zvlhcovani, ak sa to do tyzdna nezlepsi, tak poros dr nech ti da antihistaminikum..napr Fenistil a objednaj sa k alergologovi...ale termin ti da az po sezone pravdepodobne, a navyse testy su u takto malych deti aj tak nie velmi priekazne..t.j nemusi byt alergicka a testy povedia, ze ano a lebo je alergik a testy to nepotvrdia

lenka1smejka
20. apr 2010

No uz som bola u lklekarky nic to nie je iba sa naucila kaslat a velmi ju to bavi 🙂 Na co je zvlhovac vzduchu ked mame nonstop otvorene okno

simonka11
20. apr 2010

lenka1smejka - by si sa čudovala ale praveže ked je otvorene okno a vonku neprsi tak vlhkost v byte je velmi nizka----my sme si kupili zvlhčovač vzduchu a k tomu je aj pristroj na meranie vlhkosti a vidim ze ked nam zvlhcovac nejde a je otvorene okno vlhkost je velmi nizka....urcite sa do zvhlcovaca oplati investovat

lenka1smejka
20. apr 2010

Tak ja som nevyrostala na zvlhcovaci,takze si myslim,ze ani moje dieta nepotrebuje

latvia
21. apr 2010

ani ja som nevyrastla na zvlhcovaci a predsa je potrebny, v minulosti neboli plastove okna ktore fakt tesnia jak besne a potom aj ten vzduch je taky nafigu 😝

len na doplnenie, na suchy kasel - bez hlienov - lieky ako mucosolvan nepomozu, mucosolvan je na vlhky kasel, kedy ma babatko hlieny a mucosolvan ich rozpusti, babatko vykasle a tym sa kasel zastavi...pri suchom to proste nefunguje 😝

a postup ala strapco13 si osvojujem 😀 😉

lenka1smejka
21. apr 2010

Akoze je pravda s tymi plastovimi oknami ale ked mate otvorene nonstop okna tak je to to iste

latvia
21. apr 2010

lenka, neviem ako tvojmu babatku, ale mojmu by bolo pri 8 stupnoch dost zima....

lenka1smejka
21. apr 2010

Tak mi spime stale pri otvorenom okne malu stale zakrivam a spi medzi nami takze je vyhrievana z obydvoch stran a ked sme mali zatvorene okno tak sa casto budila a mala spotenu hlavicku

latvia
21. apr 2010

to je dobre ze otuzujete

lenka1smejka
21. apr 2010

tak mozno aj preto este neviem co to je soplik ani choroba-aj ked raz ken nieco poviem a bum na druhy den uz to mame 😀

kingstonka
18. okt 2012

tak uz tyzden si ani ja neviem rady s drazdivym kaslom 5 rocnej dcery- cez den je uplne ok, nema teplotu, sople, nic... a ked zaspi... tak do hodiny zacne kaslat , ale tak , ze to vyzera, ze sa pozvracia ☹ ... stodal nezabral.. teraz davam druhy den stoptussin... vzduch zvlhcujem...

janullienka
18. okt 2012

Mojim drobcom zabral na suchý kašeľ domáci cibuľový sirup- cibuľa na kolieska poprekladaná plátkami citrónu, zaliata medom alebo cukrom, dať to do tepla a ono to pustí šťavu a tú po lyžičkách podávať. Včera v noci kašľali o 106 a dnes sú už ticho ako myšky, po kašli ani stopy, klopem na drevo 🙂 Na suchý kašeľ nám zaberá ešte aj Stoptussin a ak ich chytí záchvat kašľa, tak im dávam aj Fenistil.

kahunka
9. nov 2012

Ahojte baby, moja mala má 2,5 roka a posledných zopár dní tak kašle, že sa dusi, alebo sa povracia. A to je väčšinou v noci, cez deň máličko kašle. Boli sme v pondelok u pediatričky, ta nám dala ventolin kvapky, zodac kvapky a ambrobene. V utorok sme už boli u alergologičky, ale až na 30.11 nás objednala na krv a testy. Ambrobene hned zrušila, že ked má suchý kašel mám jej dávať večer len ventolin 2,5 ml a večer aj rano 4 kvapky Zodac. Už to dávame 4 deň a nemám vôbec pocit ,že by jej to pomahalo alebo sa zlepšilo. Aj pred chvílou mala záchvat kašlu ,niekolko minút a nakoniec sa povracala. Kašlel má suchý a ked kasle sa to hrozne ozýva z hrudníka. Neviem kedy to prejde a do 30 je daleko, Na imunitu dávam este echinaciu či aký to má názov....Nemáte niekto podobnú skúsenost ? Celé noci a už kašle aj cez den emoticon emoticon
ĎAKUJEM

mikymiky
9. nov 2012

@kahunka no uprimne povedane moze mat aj cierny kasel. Ten sa prejavuje najma v noci a jeho castym prejavom je aj davenie. Kludne moze byt aj ockovana, to akurat zmierni priznaky ochorenia. Tlacila by som na pediatricku, aby dala urobit testy.

kahunka
10. nov 2012

@mikymiky dakujem ,už sa na tom pracuje, teda až 17 teho, berie dalsie lieky ☹

mikymiky
11. nov 2012

@kahunka fuu tak drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo a mala bola co najskor fit.

kahunka
11. nov 2012

@mikymiky dakujeme 😉

kahunka
13. nov 2012

@mikymiky Tak dnes sme boli na výteroch a brali nam niekolko ampuliek krvičky, jedna časť výsledkov bude zajtra, dalsie v piatok tak som zvedava, mala stale kašle už to nejde do hlavy ani pediatricke 😖 od pondelka mame este ten pamicon a augmentin a asi nezabrali ☹ toto je nekonecny pribeh ....

sendy182
13. nov 2012

@kahunka prečo nemáte doma Promethasin sirup....ten je na predpis.........dieťa sa poňom pri namáhajúcom kašli aspoň nepozvracia.......
a je to tiež antishamistikum.............zvracanie dieťa riadne vyčerpá................