Malá odmieta mliečko. Ako si s tým poradím?

annika11
1. okt 2010

Ahojte,
moja malinká bude mať 6 mesiacov a od 3 mes. papá nutrilon. Už aj dokrmujeme, dokonca papá už aj mäsko. Mliečko má na raňajky 180ml, na desiatu ovocie+čajík, na obed mäsko+zeleninku+čajík, na olovrant kašičku. Kašičku dávam na olovrant, lebo sa bojím, aby jej na noc z toho nebolo ťažko na bruško.
Na večeru zvykla vypiť ešte 180-210ml mliečka, ale posledné 3-4 dni vypije sotva 90 a už nechce. Chcela by som sa spýtať, či má niekto takýto problém a čo si o tom myslíte. Nechcela by som, aby sa úplne odstavila od mliečka...takže prijmem každú radu. Mala by som už zmeniť mliečko na nutrilon2? Alebo to predsalen zmeniť a dať mliečko na olovrant a na večeru kašu? Alebo to bude len prechodné...možno je sýta, tak jej stačí tak málo?

benne
2. okt 2010

Ahoj, moja malá bola na sunare a od ukončeného 4.mesiaca prešla na pokračovaciu formulu, teda následný sunar. Ten jej asi nechutil, lebo po pár týždnoch začala vymýšlat a tak ako píšeš, vypila asi tak 90 a dosť. Behala som vtedy s nou k detskej gastroenterologičke, robili jej testy, či nemá problém s laktozou, ale mala všetko v norme. To už bola vtedy po ukončenom 5.mesiaci, kým všetky výsledky sme mali. S príkrmami som u nej začínala po 4m, takže vtedy už tiež pekne papala, ale len zeleninu. Dr. mi nakázala, že ked nemá problém s lyžičkou, tak jej mám kľudne dávať mäso(čo som bola prekvapená, že už,ale ona, že jasné!), zeleninu, ovocie, jogurt, mliečne polievky, omáčky, a ona mi pekne papala na večeru kašu - sunarku. Keďže pekne prospievala, tak dr. nemala vôbec problém s tým, že nepije mlieko z fľaše. No a nakniec to trvalo len kým som neprešla na krabičkové mlieko, to sa tak rozpila, že ešte dnes zvláda 2x200ml denne 😉
Neviem ako je to s nutrilonom, ale ked už má na to vek, tak určite daj pokračovacie mlieko. Nemusíš hned radikálne, ale možno jej zachutí viac a ak nie, tak aspon ušetríš ako ja, ked mi papala najmä normálnu stravu 😎