Malé krvné zrazeninky na predlaktí. Z čoho vznikli?

martina46
21. jún 2009

Pred pár týždňami som si to všimla malej na ručičkach, zľakla som sa a rozmýšľala, čo to môže byť. Potom som si spomenula... malú cez obed uspávam na chrbte v nositku a ona má ručičky von, a potom si ich zasunie dnu, opäť vytiahne atď. Začala to takto robiť iba pred časom, no a myslím si, že to má ošúchané akoby, keďže je tam uviazaná dosť napevno a stojí ju to námahu tie rúčky tam narvať a ešte väčšiu vybrať ich von. No ale dnes ráno som sa až zľakla, lebo to mala opäť, ale viditeľnejšie a na jednej ručičke. Rozmýšľala som, kde k tomu prišla a spomenula som si, že sme včera 1.x umývali hlavičku vo vani, ona bola v šoku a v kľúčovom momente, keď som rychlo potrebovala zmyť šampón, tak sa mi začala stavať a plač, tak som so sprchou v jednej ruke sa ju snažila posadiť a pri tom som jej asi moc chytila ručičku a možno jej to takto z toho vzniklo. Iné si nepamätám. Je možné, aby malo dieťa takúto citlivú pokožku?? ☹
Ináč, modriny má minimálne, vlastne všimla som si len asi 2 za celý čas.

martina46
autor
21. jún 2009

Ešte som zabudla napísať, že mne sa niekedy také isté spravilo na pleci, keď som niesla ťažký batoh. Také krvné bodky na tom mieste, kde sa popruh asi nejako trel.

draga
21. jún 2009

martinko našemu drobkovi se dělaly takový maličkatý červený tečičky, jsem si říkala z čeho a bylo to od sluníčka...dětičky mají opravdu hodně moc slaboučkou kůžičku a možný to je, že to má z toho jak popisuješ

janinah
21. jún 2009

neboj,to zmizne,googluj petechie

martina46
autor
21. jún 2009

ano, takze su to petechie, nevedela som, ze to je to. dakujem vam. manzel aj spominal, ci to nemoze byt od slniecka. a ma sopliky este. to som tiez nasla nejaku suvislost... kazdopadne, zajtra sa chystam k dr s nou.

junovka
21. jún 2009

moja Nely odkedy zacala lozit, stale ked spadla, aj teraz, ked sa niekde stale stvera hore na stolicku a pod., tak isto to ma.Proste je citlivejsia...ako ja, nakolko u mna tiez staci mali tuk hoc kde na tele a mam to.Starsia dcerka s tym problemy nemala. 😉

martina46
autor
21. jún 2009

tanka nepada zatial :D je velmi opatrna, ale ak sa aj buchla, nic take nemala. pripada mi to z toho suchania pokozky a mojho pevnejsieho stisku 😅 😔

denisocka
21. jún 2009

martina,ano je to zo šatky,na uškach z vyzliekania a preťahovania veci cez hlavu - aj my to mávame 🙂

martina46
autor
21. jún 2009

a moze to znamenat aj nejaky vaznejsi problem?

denisocka
21. jún 2009

si myslím že nie, v Smokovci mi na to povedali,že stači davať viac Cečka,ale šak mi ich nim dopujeme,že? ale že to je slabosť cievok,takže nič hrozne. a pri viroze samozrejme je to viac menej normálne.My to mame bežne po plači,ked ho vyzliekam z niečoho obtiahnuteho,ked si sam zo seba trha veci tak tam,kde sa "škrti" tam to hned ma,už som rezignovala,dakedy som ich skoro počítala 😀

martina46
autor
21. jún 2009

a simonko ma ja taku svetlucku plet, ze? aj je blondacik.

michalienka
21. jún 2009

martinka46 - moja dcera ked mala 7 mesiacov, tak sa jej na zapastiach vytvorili tiez take krvne zrazeninky. Velmi som sa zlakla a rychlo som s nou utekala na pohotovost. Bohuzial si ma tam s nou nechali asi tyzden, robili jej rozne vysetrenia, brali krv..............a zaver znel petechie. Mala citlivu pokozku. Ale co som si vytrpela prvu noc, premyslala som asi nad tym najhorsim, ale chvalabohu sa to nepotvrdilo. Neboj nebude to nic vazne, ked to nema nikde inde. Vtedy som si spomenula, ze v ten den som ju skusila dat na hojdacku a asi som ju velmi silno drzala za rucicky a tym to mohlo byt. Dalsiie mesiace sa to vyskytlo este asi raz, ale to som uz nerobila paniku a ani k dr. som nesla 😉

kokaka
22. jún 2009

holky, my jsezdíme na rehabku a cvičíme Vojtovku a malá u toho hodně brečí, na rehabce obzvlášť silně a vždy se jí udělají pod očima krvavé tečky, které vymizí zhruba za týden