Malé množstvo mlieka

wewatko
28. jún 2016

Ahojte mam problem s malym mnozstov mlieka, zo zaciatku sm ho pri malej mala az 180+ml., musela som odsavat lebo nemam bradavky aj davat cez klobucik, v nemocnici aj doma sm ju musela aj dokrmovat. Mala ma 4tyzdne a ja sm po cisarskom a vsetko sm skusala aby sm mala viac mliecka ale 3dni uz nepomaha nic. Neviete mi niektora poradit ktora mala taky isty alebo podobny problem? Dakujem

rheuska
28. jún 2016

Chod na mamina. sk. Laktacne poradkyne ti poradia najlepšie.

maria117
28. jún 2016

@wewatko
@rheuska mamila.sk alebo tu skupinka Laktacna poradna

rheuska
28. jún 2016

@maria117 ďakujem za opravu. To ten múdry telefón automaticky opravuje co píšem.

ewelyn3
28. jún 2016

Vyzivove doplnky Senovka grecka a Benedikt lekarsky, daju sa kupit v lekarni, mne zaberali. Plus som pisa caj na podporu laktacie, zaberal mi od Weledy alebo taky od firmy Leros, Bio caj na dojcenie..tusim bol z jarabiny...tiez som to zohnala v lekarni. Drzim palce, odsavanie je boj, ale co by clovek pre to babo neurobil. Ja som len odsavala a mala mi pila mliecko potom z flase, lebo dojcenie neholo mozne a vydrzala som 10 mesiacov. Od 5 mesiacov som musela aj dokrmovat, ale doktorka mi hovorila ze aj ked mala dostane len jednu davku mojho mlieka denne, namiesto umeleho, tak to ma zmysel odsavat!!!

stastnablcha
29. jún 2016

poharik sampusu 🙂

slivocka4
29. jún 2016

Ja casto riesim tiez tento problem, u mna je problem pitny rezim, raz mala vecer nemohla zo mna vytiahnut takmer nic, bol strasny krik plac, potom som isla a vypila asi liter a pol caju na dojcenie aj vody az mi zle bolo a o 2 hodiny jej mliecko tieklo... pomahalo tiez kontakt koza na kozu - lepsie sa prisavala, teraz pomaha caj zo senovky greckej (ja mam drveny na prasok) a benediktu lekarskeho, aj kapsule dostat kupit. No a nenatahovat intervaly medzi dojceniami, to znizuje tvorbu a ked sa mala napije, zvysok odstriekat aby sa tvorilo viac mlieka. Stranka mamila.sk mozno pomoze, tam su clanky ako zvysit tvorbu a take 🙂

wewatko
autor
3. júl 2016

Moze to byt aj s toho ze pomali nic nejem len na ranajky chleba alebo jogurt. Na obed zaprazenu plievku alebo hocijake a malo kedy druhy obed. A na veceru skoro vobec iba obcas ak samozrejme je co.

dominikav123
3. júl 2016

@wewatko a preco poriadne neješ ?

simik14
3. júl 2016

Skus gravimilk pre dojciace matky leros cajik senovku grecku trosku pivka 🙂 pi prevarene kravske mliecko zaprazene polievocky vela tekutin.vela odsavaj a nevzdavaj to 🙂

wewatko
autor
3. júl 2016

Lebo nie su peniaze a nemam za co jest. A priatelovi stary rodicia malo co varia a varia to co mne nechuti abo neziem.

simik14
3. júl 2016

@wewatko ak je to takto musis bojovat materske mliecko je najzdravsie vzdy pripravene k podavaniu a v tvojej situacii aj najlacnejsie umele mliecka su dost drahe

wewatko
autor
3. júl 2016

Nevzdavam sa nikdy lwnze ak nieco si nemozes kupit aby sa tak dalo je to tazke a zase kravske mlieko sm pila este kym som ju dojcila a nic a pivo uz prestlo aj ucinkovat. Skusin ptm si kupit tie caje a uvidim ako to bude ale dakujem kazdej za radu a za podporu ze to aj ide a da sa to este.

dominikav123
3. júl 2016

@wewatko kravské mlieko ani zaprázene polievky nemajú žiadny vplyv na tvorbu mlieka. To su take babské povedacky. Treba pit vodu a zdravo sa stravovať. Skús aspoň tie čaje, nech máš aspoň tekutiny a nie je to zase taká veľká položka.

filengia
3. júl 2016

@wewatko ja viem ze sa hovori ze ci to ci ono zjes alebo vypijes nema to vplyv na tvorbu mlieka, asi je to len v hlave ale ja ked mam malo mliecka hned nabehnem na tvarohove slize a mlieko. toto funguje u mna 🙂 drzim paste, hlavne klud (stres je tiez nepriatel tvorby mliecka u mna)

luba41
3. júl 2016

nesleduj kolko odsaješ, či sú naliate prsia..dojči dieťa na požiadanie-kedkolvek si zapýta, nedávaj cumel ani flašu, spi s bábom v posteli a v noci dojči.najlpešie po ležiačky ..tvorba sa ti pravdepodobne už ustálila, prsia možu byť takmer stále mäkké, ale mlieko v nich je..striedaj prsníky pri dojčení viackrát, ak dieťa chce..ak zaspáva, tak ich aj stláčaj..,jedz kolko chceš, ale nehladuj..pi dostatok tekutín..a netresuj sa, nepozoruj sa..

moni244
3. júl 2016

@wewatko tak si predstav, keď o mlieko prídeš, za čo kúpiš UM, ako celé zle

mrkvicka060
4. júl 2016

@wewatko skus ovsene vlocky! Mne pomaha len to. Ale aspon za hrst do jogurtu,mlieka, ako chces. Mne sa po nich strasne prsia nalievaju. Je to lacne a za skusku nic nedas

wewatko
autor
6. júl 2016

Zatial skusam caj pre dojciace zeny a uz ani to nepomoze. Tak poskusam vsetko mozne co sa da. Lebo som prisla na to ze ak dojcim tak mala je ptm kudna a unavy sa raz dva.