Malého dráždi v krku. Asi tam má zbytky mlieka

stvura
16. sep 2008

Ahoj maminy, chcem poprosit o pomoc tie co sa uz s niecim podobnym stretli...
Maly mi sipi, usudzujem ze ma zbytky mliecka v ustockach, no nijakovsky to nejde von. Uz sme skusali pitie, zvysenu polohu, pretacanie...
Dakujem

junovka
16. sep 2008

Stvura, a ako si na to prisla, ze ma zbytky mliecka v puse?Mas na mysli, to, ze ma celu pusu bielu, aj ked ju povytieras z plienkou?

stvura
autor
16. sep 2008

Hej, stale ma take odrobinky v puse z mlieka, ked vracka {velmi zriedka} alebo kasle tak mu vyletia z pusy. Dost ho to drazdi i pri spani a budi sa sipiaci

annag
16. sep 2008

stvura, a je to isto mliečko, nie je to náhodou múčnivka - soór? Zistíš to tak, že pred papaním má pusu čistú, bez bielych stôp, ak sú tam stále, i keď dlhšie nepapal, tak to ťažko bude mliečko. Ak zotrieš soor, tak mu pod ním zostane ružová zapálená sliznica. Soór múže zostúpiť až na hlasivky, vtedy je bábo zachrípnuté alebo až na priedušky, vzniká zápal alebo až do tráviaceho traktu ...

junovka
16. sep 2008

annag, mucnivka-sooor sa ani z plienkou zotriet neda 😉 Treba si pytat v lekarni Boraxglycerin na vytieranie pusy 😉

elenita
16. sep 2008

Nam na soor dokina davala nizoralove tabletky, bolo to treba rozpustit vo vodicke a tym roztokom potierat. Hadam po jednom raze nam to zmizlo 😉

annag
16. sep 2008

junovka, soor, ten biely povlak, to je plieseň, zotrieť sa dá, ale preto, že je to pre bábetko bolestivé a je pod ním zapálená sliznica, to ide ťažšie a ak pri zotretí nezatlačíš, lebo bábo sa bráni, tak to vyzerá, že nejde zotrieť (pri liečbe ho ani netreba zotierať, ide len o skúšku), naopak, mliečko sa zotrie ľahko a slznicaje pod ním neporušená a nezapálená a sliny ho vyplavia a napr. pred papaním ho nevidno, bohužiaľ, mám so soorom bohaté osobné skúsenosti u detí aj u seba - na bradavkách

stvura
autor
17. sep 2008

Kocky, ten soor ako pisete to asi nebude, lebo ma uplne cisty jazyk....stale vsak sipi

cartmanko
17. sep 2008

a nemozu to byt len slinky? nasa mala niekedy slinta jak diva.