Malému uteká očko do vnútra. Je to normálne?

denisocka
1. apr 2008

chcem sa opýtať,č je to normálne,ak malemu začalo teraz trošku viac - ale nie vždy,utekať očko. ked bol ešte uplne maličký - prvé cca 6 týž. tak mu tiež sem tak utieklo 😀 ,ale potom to prestalo a teraz to začalo zas ,proste lave očko mu uteká do vnutra. Nie je to vždy,ale ak pozerá na niečo čo je nablízku alebo do boka,hlavne ked kojím a on na mna kuká tak to je vidieť 😖 .teraz ,á 3 a pol mesiaca .

je to normálne? snad sa to nebude zhoršovať 😒

nataly
1. apr 2008

denisocka, nášmu malému uteká pravé očko, niekedy viac, niekedy menej. Boli sme s tým pri očnej a povedala ze je to úplne normálne do 1 roka skoro u všetkých bábätiek. Tak hádam sa im to zlepší 😉

pierra
1. apr 2008

denis, mozem potvrdit, aj moja pediatricka povedala,ze do roka si to netreba vsimat 😉

denisocka
autor
1. apr 2008

joj baby dakujem,bo ja už počuvam rady manžela ako : pri kojení mu zavri oči 🙄 alebo že mu mám ukazovať hračky min.20cm od hlavy ,bo že to z toho 😠

ssissi
1. apr 2008

Ahoj Denis, manžel má trošku aj pravdu - pozor na hračky, na ktoré upiera pohľad, zbytočne na ne zabieha očko - t.j. visiace hračky na rúčke od autosedačky (aj samotná rúčka od sedačky), kolotoč nad postieľkou zavesiť len občasne, nie nastálo, a ďalšie podobné hračky, z ktorých zbyťočne škúli. Zabiehanie očka do 1 roka naozaj nie je chorobný jav, čo samozrejme určí s istotou lekár, ale načo to zabiehanie podporovať. Samozrejme, to s tým kojením manžel máličko prehnal - veď kojenie nie je len jedlo, ale aj očný kontakt s maminou atď.

junovka
1. apr 2008

to vobec neni pravda, Sisi. 😎
Deni, je to uplne normalne.A stymi hrackami.....moje obe mali plno hraciek okolo seba aj nad sebou od narodenia, a musim povedat, ze maju zdrava ocka, bez "utekania". 😉

alami
1. apr 2008

ja si myslím to čo ssissi - je to normálne, časom sa to upraví, ale určite treba dávať hračky do takej vzdialenosti, aby dieťa zbytočne neškúlilo, keď nemusí

denisocka
autor
2. apr 2008

baby dík,no ale hrazdičku a tak musím predsa dať tak,aby na nu aj dočiahol....... 😒

kili
2. apr 2008

mne tiež môj otec nadával, že majú blísko hračky, že majú byť minimálne xy cm od neho, a ja mu na to, že či mu predĺžim ruky 😀

nám tiež utekajú očká, chodíme na kontroly v rámci nedonosenosti a dr povedala, že máme každý deň prelepovať jedno oko na striedačku na pol bdelého stavu a to do najbližšej kontroly, čo je o 3m 😝 . Zatiaľ som to nerobila, lebo som vždy zabudla kúpiť nálepky, ale dnes na to hádam už nezabudnem. Ale nemyslím si, že je to z hračiek, to nemali tak často a tak dlho na ne nekukali, skôr z nedonosenosti.

miriamkac
2. apr 2008

denisocka ja som mala taky isty problem s malou, a napriek tomu som si vyziadala doporucenie k ocnej, mala asi pol roka, ked sme boli na prvom vysetreni, rozkvapkali jej ocka a pozreli ocne pozadie, ci je NAOZAJ vsetko OK. Bolo vsetko v poriadku a napriek tomu sme chodili na kontrolu kazdeho pol roka. Teraz ma mala 2 roky a stale jej ocko uteka, aj ked s urcitostou to nie je skulivost, tak nas nasa ocna poslala do specialnej detskej ocne ambulancie a tam zistili, ze ma 2 dioptrie nad normu. Takze tym ti chcem len povedat, ze nic nepokazis, ked pojdes k ocnej a budes mat Šimonka pod dohladom, ako cakat do jedneho roka, ze ci sa to upravi same, alebo nie.

denisocka
autor
2. apr 2008

juj si neviem s takým drobcom u očnej ani predsatviť to vyšetrenie 😲 , ale ináč jemu neutejká bežne,len ked kuka na niečočo je blízko a kus na boku - možno som tým teraz posadnutá viac ,už neviem

miriamkac
2. apr 2008

denisocka
mne malej presne tak uteka tiez, a to hlavne vtedy ked ma okamzite zaostrit na nejaky predmet.....

norik1
20. nov 2008

🤐

norik1
20. nov 2008

dnes som si vsimla, ze malemu obcas zabehne lave ocko. Mam ist s tym k lekarovi?

sisstin
20. nov 2008

denisocka: vyšetření není nic..doktorka pouze koukne do očička..ne z dálky..bude dělat na malýho opičky..a on se bude dívat 😉 mně se taky zdálo, že šilhá..ale byl to pouze pseudostrabismus, kojenci..kteří mají široký kořen nosu...pak se vytváří optický klam, že dítě šilhá...ale časem se změnou proporcí obličeje to zmizí 😉 a nebo budete nosit brejličky..to není nic strašného 😉

sisstin
20. nov 2008

tam mělo být ne zblízka 😉

sisstin
20. nov 2008

denisocka: ale co popisuješ, to fakt sedí na ten pseudostrabismus 😉

sisstin
20. nov 2008

denisocka: a ted jsem koukla na fotku..a frnáček širokej máte 😉

sisstin
20. nov 2008

ježiš..ted koukám, že jsi to psala už před rokem skoro 😅

norik1
20. nov 2008

sisstin to hej, ale ja mam teraz teraz taky problem a nechcem zacinat novu temu....len chcem vediet, ci mam utekat, alebo to az tak nehori. Nie je to tak viditelne a ocko mu ujde naozaj len sem tam....

valka
20. nov 2008

norik, aj nasej ubieha a pediatricka povedala, ze do cca 10-12 mesiacov ak sa to neupravi, az potom nas posle k ocnej..

norik1
20. nov 2008

juj vdaka bo som sa zlakla....a muzik az sa rozklepal 😅

evitka3
14. jan 2013

Ahojte, tak my mame taku skusenost, ze moj syncek ma teraz 3 roky aj skoro 2 mesiace. Chodi do skolky od septembra, dovtedy nebol ani raz chory, ziaden soplik ci kasel. No od polovice oktobra chytil nejaky virus a az tak kaslal hlieny a kasel ze skoncil na antibiotikach. A zrejme ten virus ci antibiotika mu spustili asi v tele reakciu, ze zacal na lave ocko skulit dovnutra . Tak som s nim zasla ku ocnej a po 2 hod. Stravenych u ocnej a 4 vysetreniach ociciek mu zistila, ze ma stabizmus, teda skulenie, je dalekozraky, takze na zdravom ocku je vraj v poriadku ma dioptrie 3 a na lavom ma dioptriu 4. Teda mu predpisala okuliarky a ma ich nosit stale, aby sa mu to nezhorsovalo a je vraj vysoky predpoklad, ze z toho moze kludne vyrast a bude mat ocka v poriadku. No este si chcem dst vysetrit mu ocka u inej ocnej a ak ta tiez potvrdi tu istu diagnozu tak mu dat vyrobit okuliarky a budeme si na ne musiet zvyknut, aj maly aj my. Takze moj nazor je, ak dietatku ocka zabiehaju alebo sa cokolvek s nimi deje, treba ist okamzite ku ocnej, nech mu ich vysetri, lebo je na zodpovednosti rodica nenechat to zan4dbat, lebo na to doplati len a len to dieta, ktore za to nemoze.....

mamutka
15. jan 2013

@evitka3 dobre robis, ze chces iny nazor. Nas maly tiez nosil okuliariky a teda prva ocna, na ktoru som mala tie najlepsie referencie volila uplne iny postup ako dalsi lekar. Velke rozdiely v nazoroch a rieseni problemu, a potom rodic - lajk aby sa v tom vyznal...... resp. aby doveroval jednemu lekarovi a pritom si trapil dieta s vedomim ako mu pomaha..... obaja lekari chceli napokon to iste, v spolupraci to dosiahli, ale ten pociatocny postup - no proste total kontrast...

abigael
2. dec 2014

dobry den mojej dcerke uteka oko do vnutra ma 3 roky a 3 mesiace mam ist k lekarke je to už dlho čo tak jej uteka može byt preto že sa narodila po termine poradte mi prosim dakujem ☹

sasaa22
4. dec 2014

@abigael v tomto veku uz zabiehanie oci nie je normalne,treba urcite absolvovat ocne vysetrenie,moze ist o skulenie a pripadna korekcia dioptrickej vady zabrani vzniku tupozrakosti,takze to netreba podcenovat.