Mali aj vaše detičky modrinky od narodenia?

monika77
16. apr 2009

mamičky mali aj vaše detičky modrinky? môj ma od narodenia, teda nie úplne od narodenia, zrejme sa podarilo nejakej sestričke ... ale má už dva mesiace a stále ju má, trošku ale menšiu ... lenže pod modrinkou to má zatvrdnuté, takú hrčku

pammy
16. apr 2009

A kde ju ma? Ja by som sa opytala pediatricky, nehoji sa ta modrinka uz dost dlho?

monika77
autor
16. apr 2009

má ju na ručine na zápästí ... doktorka vravela že to môže byť hematom a časom to vymizne ... ale aj materské znamienko ... vraj to môže aj zmiznúť po roku ... ťažko povedať teda čo to je

amdeis
16. apr 2009

mohol by to byt aj hemangiom. Moji chlapci boli seli modri kolko ich pichali ihlami a pomerne rychlo to odislo. Mame ale aj hemangiomy a to je nieco uplne ine.

pammy
16. apr 2009

Tak dufam, ze Vam rychlo zmizne !

saska.t
16. apr 2009

monika aj moja mala mala na zapästi modrinu zatvrdnutu z brania krvi po 3 mes.to zmizlo tak neboj 😉

monika77
autor
16. apr 2009

dúfam teda že aj jemu to zmizne

jasminka3
1. mar 2010

Ahojte babule, aj ja sa chcem trošku popýtať, moj malý sa mi narodil v novembri a odkedy sme prišli z nemocnice tak mal modrinky na riťke, ked som sa na to pýtala lekárky čo mu vyšetrovala klbikky tak povedala, že mu to časom zmyzne, doteraz od odchodu z nemocnice som mu dávala aj plienku aj poštolky a minulý týždeň mi malého lekárka povedala, že poštolky nosiť nemusí že mu ich už nemám dávať, že plienky pampersky úplne stačia, ale po 2 dňoch ako som mu ich prestala dávať mu na riťke pribudli nové modrinky, neviete mi prosím poradiť čo mám robiť? na koho sa obrátiť ked všetci lekári tvrdia že to sa časom zahojí a že to prejde? na dlšiu kontrolu s klbikmi ideme až v apríli malý mal teraz iba 3 mesiace. Ďakujem za pomoc

ilijanka
2. mar 2010

jasminka- a inde modrinky nemá, iba na ritke?

zuzu1980
3. mar 2010

moze ist aj o mongolsku skvrnu:
http://www.tokyo-med.ac.jp/genet/msp/examples.htm
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mongolská_skvrna

aj nas drobec to ma, take velmi svetle ale vyzera to ako modrina...doktor nic nepovedal, len ze to zmizne za par mesiacov... az nedavno som zistila ze co to vlastne je a ze to mozno zmizne az o par rokov...

ale ked vravis ze tam ma hrcku, tak neviem...to asi nebude toto

lenusiknr
3. mar 2010

monika nas jakubko ma to iste ako opisujes ty.. ja som si to vsimla asi pred dvoma tyzdnami pri kupani.. som sa zlakla, ze som mu to sposobila ja... ☹ ma to nad laktikom, take modrofialove a pod tym tvrdu hrcku... pokial viem, tak tam ho neockovali takze neviem z coho to ma 😒 k lekarke idem bud. utorok tak sa musim spytat aj ked ratam s tym, ze bohvieaku odpoved asi nedostanem