Malí má nerovnako veľké zreničky.Stretli ste sa s tým?

mucha
13. júl 2008

ahojte, moj maly ma jednu zrenicku viditelne mensiu od druhej. boli sme s tym aj na ocnom, neurologii a sone hlavicky, ale nic mu nenasli... stretli ste sa s tym uz niekedy, alebo sme v tom sami? 😒

lindda
26. máj 2010

cafte tak boli sme opat u ocnej a nic vidi ako sokol tak ja neviem a stale ma jednu vaciu ale iba v sere som na nervi asi mu dam spravit to CT lebo ma zozeru nervi 😒 😒

zarka
11. okt 2010

@katkaking
ahoj, chcela by som sa ta spytat ake kvapky beries a co ti vlastne zistili za problem, pretoze ja mam tiez nerovnake zrenicky....zuzene su rovnake ale v sere je jedna väcsia ako druha, troska ma to desi, mam 23 a som uplne v poriadku a ocna mi povedala ze v oku to neni takze naozaj neviem co to moze byt....... ☹
bola si aj u neurologa a na CT???
ak by si mi mohla niekoho odporucit budem rada 😀

katarina.banska
23. feb 2011

ahojte,
ja som si dnes vsimla, ze nasa mala ma jednu zrenicku vacsiu ako druhu. do poradne ideme 15teho tak sa na to opytam. no dufam, ze to nebude nic vazne.ked mala dva tyzdne tak jej preplachovali ocne kanalika, chudatko uz nechcem aby jej opat nieco robili s ockami........ ☹

miruska15
23. feb 2011

@katarina.banska to nič nieje moj 15r syn to ma od narodenia Dr. povedala že to je ako ked ma niekto jedno oko modre a druhe zelene.Ale spytaj sa na to.

jana776
23. feb 2011

@katarina.banska ahoj, ja len pre istotu, ak to pred tym nemala a dnes alebo vcera si buchla hlavku tak radsej chod k lekarovi...

katarina.banska
24. feb 2011

@jana776 moze to mat nieco s tym, ak si buchne hlavku. lebo ona je teraz v takom obdobi, ze vsade lozi, vsetko ju zaujime a sem tam aj spadne. asi kazdy den, no nie velmi, ani neplace.... uz si zvykla....... 🙂
myslela si nejaky vacsi pad?

jana776
24. feb 2011

@katarina.banska Ahoj, ano, myslela som vacsi pad. Nerovnake zrenicky mozu byt priznakom krvacania do mozgu, ale nechcem ta strasit, urcite by si si vsimla aj vela ostatnych priznakov -
bolesť hlavy
bezvedomie, postihnutý sa po úvodnom bezvedomí môže prebrať, ale po krátkom čase spravidla znova upadá do ešte hlbšieho bezvedomia.
vracanie
nerovnaká šírka zreníc, spravidla je širšia zrenica na strane krvácania
rôzna hĺbka poruchy vedomia
problémy s chodením, pohybmi
problémy s rečou
poruchy dýchania

Prepac ak som ta vylakala, vobec som to nechcela, len podla mna je lepsie vediet o moznostiach ako si potom vycitat.
Ale najpravdepodobnejsie je ze to ma vrodene 🙂

katarina.banska
24. feb 2011

@jana776
zajtra idem zavolat pediatricke a poprosim ju, ci by nas mohla odporucit na ocne.
snad to bude dobre.

katarina.banska
17. apr 2011

boli ste niekto u neurologia so zrenickami? uz to skoro vobec nepozorujem, ze by jednu mala vacsiu. na ocnom nam povedali, ze je vsetko uplne v poriadku, pozerali jej ocne pozadie, no pre istotu nas poslala k neurologovi. tak neviem co ma u neho caka? ako sa to vysetruje tam? viete niekto, na co sa mame pripravit?
vdaka
dufam, ze to bude v poriadku...... velmi sa bojim, ani nemyslim na to, ze by to daco mohlo byt....

marya318
19. jan 2012

@katkaking čauko...mám jednu zreničku väčšiu ako druhú,čo by si mi odporúčila?? na očnom som bola pred mesiacom a očná lekárka mi povedala , že mám zrak ako sokol, a že všetko je OK. Ak môžeš , tak napíš aké lieky užívaš a čo všetko musíš dodržiavať? :D budem ti vďačná ak odpovieš... zatiaľ sa maj pekne..

silusik
16. apr 2012

Včera akurát ma upozornila Filipova krsna, ze ma maly o jednu zreničku menšiu ako druhú..mňa napadaju všelijake blbé veci..mám ísť rovno k očnej alebo ku detskarke??

ashleyii92
30. apr 2013

@mucha aj mi mame takyto problem boli sme uz aj na ocnom aj na neurologii ideme dnes na sono doktorka nas nastrasila ze to moze byt krvacanie mozgovych blan ale toby musel stale spat a on je hyperaktivny....

mucha
autor
30. apr 2013

no ono to moze byt vraj krvacanie, preto sme tiez behali po ocnych a neurologiach...ale u nasho maleho sme nakoniec zistili, ze to ma po velkom 🙂 cize po tatinovi, ten ma jednu zrenicku o dost vacsiu nez druhu a nikdy o tom ani nevedel.... takze dedicne, ako ked zdedis velky nos alebo male usi 🙂)) ono je to nebezpecne, ked sa to zrazu objaví po nejakom páde alebo buchnutí hlavou, ale ak to ma odjakziva, je to nic, nestrachuj sa 😉

denka81
21. apr 2015

@zarka ahoj, môžem sa spýtať, ako to máš teraz so zreničkami?

charon1
31. júl 2015

Ahoj dievčatá,dnes som si všimla na mojej skoro trojmesačnej dcérke,že má jednu zreničku väčšiu-ľavú.Trochu ma to vydesilo,tak som sem išla pozrieť a ostala som prekvapená,že nie sme sami,len dúfam,že to naozaj nie je nič vážne.Zároveň vám chcem poradiť v jednej veci,ktorú som tiež zistila až včera.Dávajte si veľký pozor na fotenie svojich ratolestí s bleskom.Deti do 4-rokov nemajú vyvinutú očnú MAKULU a tá sa pri blesku z foťáku môže spáliť,čo môže spôsobiť slepotu.Veľmi ma to vydesilo,pretože aj my sme si malú fotili v nevedomosti o tejto hrozbe.Keď už sme pri tých očkách,držte sa baby 😕

regina22
31. júl 2015

nerovnako rozšírené zreničky počas normálnych príznakov chrípky znamenajú meningitídu, zober ju doktorovi nech jej pozrú krv

zlaticko118
23. okt 2015

otazka je sice starsia ale aj tak mi neda na nevyjadrit. Od narodenia mam jedno oko vacie s druhe majsie takze aj zrenicky maju rozdielnu velkost. Moja mama so mnou dost casto chodila po ocnych a lekaroch a nic nezistili potom sa na to vykaslala lebo ju to nebavilo a mna tiez nie... Budem mat 24 cakam dieta a nebude mi prekazat ak tuto ,,chybu,, bude mat po mne lebo viem ze to nic nie je 🙂

najma2
11. dec 2018

Dnes som si to vsimla u mojho synovca ma 4 roky v pohode sme sa hrali ked som sa mu zadivala do ociek opytala som sa ci ho neboli hlavicka a pod. on ze nie a hral sa dalej chodil od mala pravidelne ku neurologovi ako predcasne narodene babatko vsetko mal v poriadku tak sa uvidi je sikovny rychlo sa uci je zvedavy zatial ok

snehulienka99
14. mar 2019

@lindda ako ste prosim dopadli s tými zreničkami??
@caterine

lindda
14. mar 2019

@snehulienka99 ahoj, vraj iba kozmeticka vada nič viac naštastie vola sa to anikoza ci tak nejako 🙂

snehulienka99
14. mar 2019

@lindda vy ste to mali tiez len v sere ze? A vzdy alebo iba niekedy?

snehulienka99
14. mar 2019

Boli ste aj na ct?
@lindda

davidkobrnak
13. júl 2019

@katkaking, dobrý deň. Prosím vás viete mi poslať kontakt na toho p. doktora. Máme podobný problém v rodine. Ďakujem.

martinarojikova
9. aug 2019

@snehulienka99 ako ste to poriesili? Tiez to mam

snehulienka99
9. aug 2019

@martinarojikova nijak lebo som si vsimla, ze to mam aj ja, aj manžel. Pytala som sa na to aj očnej a nevyjadrila sa, že by to bolo niečo zle.. Este ide manzel k druhej očnej tak mu poviem, nech sa na to spýta. Má to aj nejaky odborný názov

martinarojikova
10. aug 2019

@snehulienka99 anizokoria sa to vola tiez som si to vsimla aj ja pri manzelovi ale nema to tak ako ja. Ja som tiez bola na ocnom dokonca aj hospitalizovana tri dni a robili vsemozne vysetrenia a vsetky dopadli v poriadku len neviem dako na to zabudnut stale si to večer sledujem.

majka1014
10. aug 2019

V takomto pripade najlepšie skontrolovať zrak. U nas nerovnake zreničky a večer male zreničky znamenal problem so zrakom .....a rozne dioptrie preto boli rozdielne zreničky.