Malí má nerovnako veľké zreničky.Stretli ste sa s tým?

mucha
13. júl 2008

ahojte, moj maly ma jednu zrenicku viditelne mensiu od druhej. boli sme s tym aj na ocnom, neurologii a sone hlavicky, ale nic mu nenasli... stretli ste sa s tym uz niekedy, alebo sme v tom sami? 😒

mucha
autor
22. júl 2008

no teda, nehovorte mi, ze takyto problem mame len my.. 😒 budem si mysliet, ze to moze byt nieco vazne... ☹ mame s tym ist po par mesiacoch na kontrolu...

janka256
22. júl 2008

cauko ja mam 3 rocneho syna uz a ked mal 2 mesiace mal na jednej zrenicke fliaciky a bolo to vrodeny sedy zakal museli mu operovat urcite mu daj spravit aj ultrazvuk ociek

bambusko
22. júl 2008

mucha, asi je to dost zriedkave, moj brat mal spoluziaka z jednovajecnych dvojciat, ktory mal jednu zrenicu akoby roztecenu, uz ma po 30, je ok. hladala si odkazy "anizokoria"? napr.
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

mucha
autor
22. júl 2008

dakujem baby, no ja dufam, ze to ma od narodenia a ze to nie je nic vazne. my sme si to tiez vsimli, ked mal asi 2 mesiace...

katia7
22. júl 2008

ahoj aj moj drobec to ma tiez sme boli na sone na ocnom na neurologii aj na ct mozgu a nenasli nic,teraz nas pravidelne sleduju ci sa spravne vyvija ale je to stale v pohode. aky bol tvoj syncek velky pri narodeni?mne povedali ze to moze byt aj z toho ze bol velmi velky a mal v brusku malo miesta tak mal hlavicku iba na jednu stranu,on mal aj trochu skratenu slachu na krku na tej strane a ze to skratka nemusi nic znamenat 😉

denisocka
18. nov 2008

aj my máme,kde ste ostatné?

ilduska14
23. nov 2008

mucha,ja mám 25 ročnú kamarátku tá má zreničky rôznej veľkosti.Niekedy ich má rovnaké a inokedy jednu úplne veľky a druhú malinkú 🙂 Nemá s tým žiaden problém tak neboj,to nič nie je.akurát teraz začala nosiť okuliare na dialku,ale to jej očná povedala že s tým vôbec nesúvisí.Buď pokojná. 😉

martija
23. nov 2008

ahoj,tak aj ja sa hlasim,ja mam take zrenicky,reaguju odlisne,jedna je vacsia,jedna mensia,nikdo mi to nikdy nekontroloval vidim vyborne,az dobre a dufam,ze som normalna 😀

zuza.m
25. aug 2009

baby no ako sa vyvyjaju vaše zreničky???muž si už davno všimol že maly ma jednu väčšiu druhu menšiu
ja som si to ani nevšimla až ked ma upozornil.ale nejako som to neriešila ved oči su celkovo nie uplne rovnake.až dnes ma na to upozornila doktorka aj ona si to všimla a poslal nas k očnej.tak že kym zbehneme očnej by som chcela pozbierat nejake info.nosia taketo detičky aj okuliare,??je to iba kozmeticka vada alebo niečo viac???slaby zrak???dakujem.

zuza.m
26. aug 2009

halo???neni tu nik????? 😕

katkaking
26. aug 2009

Ahoj, ja len z vlastnej skúsenosti. Ked som mala 18 rokov, zistila som, že mám rozdielne zreničky. Chodila som po nemocniciach, robili mi všeliaké vyšetrenia a všade povedali, že je to ok. Nakoniec som sa dopátrala k jednému doktorovi v BA, vraj jediný odborník v SR, ktorý sa týmto zaoberá, a ten mi povedal, že je to dosť vážne, a keď nebudem dodržiavať liečbu, ktorú mi nasadím môžem oslepnúť. Tým nechcem strašíť. Ale nepodceňujte to, nemusí ísť o nič, ale môže to byť vážne. Ked som bola tehotná a teraz ked kojím nemôžem brať tie kvapky, ale ostatné pokyny dodržiavam. Asi toľko, keby ste mali otázky, pýtajte sa.

zuza.m
26. aug 2009

😕 no toto a to nijaky iny očny odbornik nevedel???a berieš tie kvapky dodnes???volali sme hned očej a ona hovorila že tonieje nič važne,že treba to vyšetrit to určite ano ale že nemusime utekat hned na kontrolu.trocu ma ukludnila ale ty zase vystrašila,tak neviem.teda,hadam to nebude nič važne.zrak je to najdoležitejšie čo može byt.

katkaking
26. aug 2009

to maš pravdu. Mna teda vyšetrovali všeliakí odborníci, a všetci mi povedali že to treba len sledovať. Ale tento mi povedal, že je to vážne. Tak sama neviem na čom som. Kvapky som brala veľmi poctivo, ked som otehotnela som ich prestala brat, a ani teraz ich neberiem ked kojim. Je to uz skoro rok a pol čo ich teda spolu neberiem. Niekedy mam velku potrebu dat si ich. lebo oni vlastne stiahnu tu zreničku a vidim uplne normalne. Nedavno som bola u inej očnej a poprosila som ju, aby ma vyšetrila, potvrdila to a povedala, že hned ked prestanem kojit, by som mala začať brat kvapky. U takeho maleho babatka však môže ist o niečo iné, tak klud, žiaden strach, určite bude všetko OK. Napísala som sem len preto, aby to mamičky nepodcenili, a pre istotu dali vyšetriť svojich drobcov. Prajem všetko dobre, a najmä dobry zrak a zdrave očka 🙂

zuza.m
26. aug 2009

a ty maš nejako viditelne menšiu alebo len tak trošičku??lebo ´ja osm si to ani moc nevšimla a ked sa mu zmenšia od slnka tak to nieje vobec viidet.len ked je to väčšie ale ja osm si to aj tak nevšimla.a to sa ti ako keby odlupuje sietnica??alebo take čo si?,lebo to som niekde počula že tak eniečo byva a od toho sa slepne.

katkaking
28. aug 2009

nie, nič sa mi neodlupuje, je to oslabeny reflex v zreničke. Amam ju niekedy aj viditelne väčšiu.

zuza.m
29. aug 2009

jaj no tak dakujem za info na buduci tyžden ideme k očnej tak som zvedava.inaks me jej volali a hovorila že by to enmalo byt nič važne ale vyšetrit to treba.tak som zvedava.dufam že to bude ok.inak on s očkami ma dost často volačo.ked kvtítla baza maval ich červene a svrbeli ho.neviem či to bola alergia na pel alebo čo.a od vtedy sa do dost často opakovalo.tak dufam že bude ok.dakuej ešte raz-papa

katkaking
30. aug 2009

nech sa vam dari, nech je vsetko v poriadku. papa

lindda
29. mar 2010

cafte tak aj my mame jednu mensiu s druhu vacsiu ale iba v sere na dennom svetle nie neviem, ze ci mam malemu dat spravit ct alebo nie oci mame ok aj pozadie

latvia
30. mar 2010

pridavam sa k anizokorickym ludom 😉 tiez mam viditelne jednu mensiu, bola som na CT mozgu a aj CT angio a zitili mi ze vlavo mi chyba jedna cieva a dalsiu mam zuzenu, tak neviem ci to nieje z toho..

gabinka79
30. mar 2010

Moja dcérka má tiež jednu väčšiu a jednu menšiu zreničku. Boli sme u očného, ten povedal, že z jeho hľadiska je všetko O.K. Konzultovali sme aj s neurologičkou, tak aj podľa nej by to malo byť v poriadku. Vravela, že asi 15% populácie to máva takto a že je to v poriadku. Tak dúfam, že je to naozaj tak. ☹

miruska15
30. mar 2010

mole dve deti to maju tiež.ja som sa pýtala očnej prečo to je a ona mi povedala že to nič nieje je to take niečo ako ked ma niekto jedno oko modre a druhe zelene

gabinka79
30. mar 2010

Miruska, upokojila si ma. Po prečítaní príspevkov v tejto téme som začala mať mierne obavy. 🙂

lindda
31. mar 2010

Ja som s toho tiez na naervi dufam, ze to nieje nic zavazne na ct sme zatial neboli i ked nad tym uvazujem nehc mam 100% istozu ze je vsetko ok

lindda
26. apr 2010

cafte v stredu ideme na kontrolu som zvedava mam fakt stale strach nema normalne vysvetlenie nato

lindda
26. apr 2010

inak moj maly to na dennom svetle ma ok iba ak je sero alebo teda mala lampa tak to ma jednu vacsiu boze ja sa tak bojim

caterine
27. apr 2010

ahojte baby tak pripajam sa k vam, aj naša mala ma jednu zreničku o dost vačšiu ako druhu všimol si to manžel asi pred tromi tyždnami.... zajtra ideme dokyne tak sa nato popytam... tiež podobne ako vy na denom svetle ok ale v šere alebo pri zapnutej lampe je to dost viditelne, tiež som z toho trochu mimo, dúfam že to neni nič važne

lindda
30. apr 2010

no cafte tak sme boli u pana docenta na vysetreni a vravel ze to nic nieje bude sa to sledovat ,ale mam byt kludna ze je to oki tak ja mu teda verim 🙂 v stredu idem este pre moj klud k ocnej 🙂 potom dam vediet papa

ladybird1l
1. máj 2010

pripajam aj ja jeden nazor: mojej sesternici 5 mesacne babatko ma viditelne jednu zrenicku mensiu, tiez iba v sere, na dennom svetle su obe rovnake. Doktorka ju posiela na ct mozgu, ze vraj tam moze nieco tlacit na ocko, a musia mu ct robit v narkoze...drzim im sama palce, nech je diagnoza malickeho taka ako tu pise viacera z vas - ze to nic nie je.. zas moja rocna babula ma od tej tmavej spojivky akusi tmavu ciarku, cize ona ma inak take zelenkave ocka a dost videlne na nich vidiet ta tmava ciarka ktora sa taha od spojivky..sama neviem, ze ci je to tak zafarbene ocko, alebo sa treba strachovat, ze ci je to roztecena spojivka...

lindda
7. máj 2010

tak nam sa zatial nic nepotvrdilo este nm budu raz robit aj pozadie potom dam vediet papa

caterine
7. máj 2010

Ahoj lindda a ake vyšetrenia vam už zatial robili, my sme objednani na očne tak uvidim čo dokyna nato povie