Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

maria11
8. jún 2011

Ahojte, maminy. Veeelmi dlho som tu nebola a niektore z Vas ma ziadali o kontakt na Brno - doktorka sa vola MUDr. Renata Faberová, Ph.D., adresa je Kožní oddělení I. dětské interní kliniky, FN Brno, Černopolní 9, Brno. Tam sme aj lezali.
Mrzi me, ze som neodpisala ani na IP skor...
Drzim palce pri rozhodovani, ako dalej s Vasimi drobcami a ich hemangiomami...

maria11
8. jún 2011

pre mata92 - Brozman je chirurg - takze ine ako riesenie so skalpelom asi neda... My sme za nim boli raz a som rada, ze som sme ho nepocuvali a malu nedali rezat v 3 mesiacoch...
Pre nas to bol skratka len dasi nazor... Asi je fajn ich zbierat a podla toho sa rozhodovat. Drzte sa!

mata92
10. jún 2011

@maria11 čiže on laserom nič nerobí ??? pretože peru mi bude muset robiť urcite skalpelom ale líco asi laserom.... a o nejakom takom,ktorý robí aj laserom neviete???🙂 dakujem 🙂

maria11
12. jún 2011

@mata92 on urcite nie, ci Ti bude vediet niekoho na laser odporucit priamo on, neviem povedat...

irsina83
12. jún 2011

@maria11 ahoj aj ja som ta kontaktovala,,,mna by sko zaujimalo ako ste vyriesili pecen??? my sme boli aj v Brne a ujal sa nas profesor Sterba prednosta onkologickej kliniky ale nam povedal ze je to len na sledovanie ze ziadnu liecbu netreba 😒

ginepra
12. jún 2011

Prosim Vas, neviete mi poradit dobru kaznu lekarku zo Zilina a okolia? Moze byt aj Martin, Povazska... Mala (2 r)ma uz dlho taky vyrastok, ktory sa jej zacal menit a zvacsovat... Dakujem

mata92
19. jún 2011

Tak 30júna ma operuje pán Prof.Brozman:)

@maria11 a rozprával aj o laseri čiže s ním tiež asi pracuje🙂

anibabyblue
23. jún 2011

Ahojte, Vie mi niekto vysvetlit ako vyzera hemangiom na zaciatku? Mala ma nieco na hlavicke, ale detska doktorka to nevedela identifikovat s urcitostou. Momentalne to je take modre ako modrinka, resp. ako zhluk ziliek pod kozou. Meni sa casom farba hemangiomu?

piskootka
24. jún 2011

Ahojte, je tu nejaká mamička, ktorá má dieťatko ktoré malo hemangiom a samé mu to zmizlo? Moja dcérka má dva na tváričke, začali sa jej robiť dva týždne po narodení, spočiatku rástli. Teraz sa rast zastavil a v strede to akoby bledlo, také bledšie fľaky sú tam.. myslíte, že to môže zmiznúť? Všetci odborníci mi povedali, že to môže zmiznúť same.

zeleny_cajik
24. jún 2011

@piskootka môjmu malému to práve mizne, má to na krku. Začalo sa mu to tvoriť asi 3 týždne po narodení, len taká červená bodka, myslela som, že škrabnutie. Potom mu to narástlo na fľak cca 1,5 cm, stále jasnočevený. Po roku mu to začalo akoby "prašivieť", išlo to do bledobordovej a postupne sa zvnútra stráca, bledne, pretkáva sa bielymi čiarami. Odmalička chodíme ku kožnej, povedala, že ako na to pozerá, do roka je to preč 🙂

mlpdn
28. jún 2011

ahojte,my mame hemangiom na penise rovno na zaludi,prave dnes sme zacali liecbu prednisonom,trochu sa toho bojim aky to bude mat priebech.O mesiac zaciname liecbu vasocardinom.Dufam ze syn to bude dobre znasat.,a vsetko bude ok. |
|

piskootka
30. jún 2011

@mathyasko Ahoj mamina! Som čítala, že tvoj chlapček mal hemangiom, ktorý rapidne rástol.. ako je tvoj synček na tom, vstrebáva sa mu to? Moja dcérka má dva hemangiomy na čele, zdá sa mi, akoby jej to bledlo.. tak ma zaujíma, či hemangiom môže sám zmiznúť. Ďakujem za odpoveď.

irsina83
30. jún 2011

@piskootka ahoj hemangiomy mozu sami od seba vymiznut a to ze tvojej dcerke blednu je znak toho ze sa vtrebavaju 😉

piskootka
1. júl 2011

@irsina83 Tak to si ma teraz veľmi potešila, lebo spočiatku som sa dosť bála, keď jej to začalo rásť 🙂 Tak verím, že to prejde samo, treba na to len čas 🙂 A ak sa môžem spýtať, čo mala tvoja dcérka na nošteku? Je to krásna bambulka a teraz po operácii jej ani neni vidno, že niečo mala 🙂 Kde jej to operovali? 😉

irsina83
1. júl 2011

@piskootka mala hemangiom a operovali jej ho na kramaroch...

veroveronika
3. júl 2011

juuuj, aj my mame hemangiom, na hlavicke a na nozicke,, stale sa nam to zvacsuje, na hlavicke to rastie nad uroven koze,,dufam, ze to zmizne

veronica1
4. júl 2011

Chcem sa poradit s niektorou mamickou co jej dietatko uz absolvovalo liecbu Betablokatormi a Kortikoidmi. Nas to tiez caka, uz cakame len nez sa uvolni miesto v nemocnici a kedy nam to schvali poistovna. 😢

taffy
5. júl 2011

My mame konecne pokoj s hmenagiomom. Maly ho mal na cele pd cca 2 tyzdnov. Do 1 roka mu to rastlo. Vsetci tvrdili, ze to zmizne. Od roka sa to akoby zacalo vstrebavat - dokonca aj jenda doktorka v Martine, co to fotila a porovnala fotky s rocnym odstupom tvrdila, ze to nieco robi. To bolo v novembri. Odporucila liecbu betablokatormi a kortikoidmi, ale kym sme sa k nej dostali bol februar (nikto sa na to v okoli Ziliny nechcel podujat). Potom sme sa dostali do BA a konecne zacala aj liecba. Tesila som sa. No ked nam doktor povedal, ze takyto hemangiom sa nestrati (maly ho mla cca 1/2 cm na urovnou koze) a ze liecba zabera a je vhodna najma v obdobi rastu hemangiomu, odporucil jeho odstranenie. Takze hmg na cele uz nemame, o tyzden ideme na stehy a dalej sa uvidi. Na zadocku nam ostal, ale ten neriesim - je malinky a splasnuty. Betablokatory berieme zatial stale - na doporucenie doktorky. V auguste ideme na kontrolu a sa tesim, ked nebudeme musiet uzivat ani lieky. 3 roky sme si "uzili" - lekari si nas vyslovene pohadzovali od jedneho k druhemu, kazdy tvrdil, ze to zmizne do 8 mesiacov, do roka, do 2..., ale ak by to mizlo takymto tempom, tak verim, ze maly by ho mal este minimalne v 30-tke. Som rada, ze sme sa ho zbavili.

piskootka
5. júl 2011

@taffy Ahoj. Vidím,že aj vy ste mali problém s hemangiómom a dosť ste si toho užili. Moja dcérka má až dva na čele, každý mi však vraví, že to zmizne. Má ich 4x4 mm a 7x7mm a je to len troška nad kožou.. A môžem sa spýtať, že aké to mal tvoj synček asi tak veľké, keď sa mu to na čele začalo robiť? A nemôžeš prosím ťa pridať, ako to teraz vyzerá, keď mu to odstránili? Dosť teraz o tom čítam a chcem, aby sme sa aj mi toho zbavili 😉

taffy
5. júl 2011

@piskootka Mal to len taky maly fliacik - myslelal som si, ze to ma len otlacene od inkubatora, ale postupne sa mu to zväcsovalo na plochu, a asi po pol roku mu to zacalo rast aj smerom von (nad kozu). Do roka sa to ustalilo - ma fotky v mojom albume, ked bol malicky. Teraz to ma zalepene, len vo stvrtok mu to davali prec. Tak este uvidime. Ale ked si s muzom asi pred mesiacom pozerali spolu fotky, maly zacal strasne plakat a muz nevedel preco. Az ked ho upokojil, tak mu Matko povedal, ze on nechce "bobulku" - tak sme to volali, ze to chce dat prec. Aj preto som rada, ze sme sa takto rozhodli. Podstatne je necakat, ci to zmizme same. My sme cakali a zbytocne.

catharinaa
5. júl 2011

ahojte maminy aj my mame hemangion akurat tak kde sa plienky lepia vlastne na pase..take zle miesto vsetky gate tam ma a tak....boli sme na kontrole a ze nijako sa to zatial nemeni...povedali mi ze to zmizne a ze urcite nechcem riskovat nejaku anestezu a tak.. som z toho z metena :-/ lebo neviem co robit...

piskootka
6. júl 2011

@taffy No tak tomu verím a Maťkovi prajem skoré uzdravenie a nech mu je to čo najmenej vidieť. Pozerala som fotky, no a dosť mu to narástlo :( Ale tak našťastie sa to dá aj odstrániť 🙂 Keď bude väčší, tak ani nebude vedieť, že niečo také mal, len z fotiek 🙂 Ja ešte s mojou dcérkou počkám, lebo jej to výrazne bledne a nechcem to hneď riešiť zákrokom.. dosť som s ňou už aj pobehala za to, aj v BA som bola a nikde mi to neodporúčali robiť, že jej to zmizne same povedali.. avšak ak budem vidieť, že jej to rýchlo rastie, tak určite jej to dám aj ja odstrániť 🙂 A inak máte krásne detičky, treba sa z nich len tešiť 😉

taffy
13. júl 2011

Ahojte! Takže zajta ideme vybrať stehy do Blavy. No dnes mi odtiaľ volali, ale žiaľ nemohla som zdvihnúť telefón. A volanie nazada je neúspešné. Našla som si na nete tel. číslo na odd. na ktorom sme ležali (oddelenie dievčat - napriek tomu, že som bola s chalanom), ale ani to nefunguje. No a teraz ma chytá panika - čo keď vyšla zlá histológia???, čo keď mi volali, aby som sa pripravila na hospitalizáciu?... Neviem, čo mám robiť. Doteraz bolo všetko OK, ale teraz... Nemáte náhodou niektorá číslo na oddelenie dievčat? Aj keď neviem, či mi bude niekto ochotný niečo povedať. Mám strach... A ak sem náhodou dnes už nikto nezablúdi, držte nám zajtra palce! ☹

piskootka
14. júl 2011

@taffy Ahojky, ja číslo nemám, rada by som ti dáko pomohla, ale fakt neviem ako :( No a neboj sa, všetko dobre dopadne, verím tomu, držím Vám palčeky 🙂 Potom daj vedieť ako ste dopadli, dúfam, že budeš mať tu pre nás len dobré správy 🙂

mata92
14. júl 2011

Aj ja ked som bola malá nám hovorili niektorí lekári, že to zmizne,to sa stratí atd... Teraz mám 19 a som po prvej operácií, musím to mať na viac krát pretože jak somm rástla ja rásstol aj hemangiom,mám ho na pere....vedela som si to skryť ale predsa, mám svoje roky už 🙂 v detsvte by to tak iste nebolelo ako teraz.
Taakže radšej nie vždy verte, že to zmizne...
Operoval ma pán doktor Brozman a som zatial plne spokojná s ním aj s prácou🙂
Pekný deň🙂

piskootka
14. júl 2011

@mata92 Ja myslím, že ako komu. poznám aj dosť detičiek ktorým to zmizlo.. aj mojej dcérke to pomaličky mizne a verím, že to prejde.. to je u každého iné..
Pekný deň 🙂

taffy
17. júl 2011

@piskootka Takza Blava dopadla super. Stehy mame vonku, biopsia tiez dopadla super, Vasocardin uz ideme pomalicky vysadzovat... a o 2 mesiace mame kontrolu na chirurgii. Ale asi pojdem k Babalovi, nech sa na to pozrie on a nech zvazi, co dalje. Totiz, ked maleho operoval, prisiel potom za mnou a povedal, ze je mozne, ze sa mu spravi "hrubsia" jazva, ale ze ju potom mozeme odstranit. Tak uvidime. Miestami to ma pekne zrastene, ale ked mu vyberali stehy, dost mu to krvacalo a v jednom mieste (cca 2 stehy) to este nemal poriadne zrastene. Ale to uz je malickost.

No a co sa tyka mojej paniky v stredu: v noci som nemophla spat, porevala som si, do Ba som sla s malickou dusickou. Nikto mi tam nic nepovedal, tak som to neriesila. Cestou spät mi znova volalo to cislo: prvych 5 cisel nemocnica, posledne trojcislie jednotky - ustredna. A tak toto cislo figurovalo aj na nete. Ked som zvdihla - bolo ticho. A ten druhy to potom polozil. Noa volali mi opat v piatok a ze SLOVAK TELECOM - myslela som si, ze im poriadne nadam kvoli tym stresom co som prezila. Ale bola som na nich do telefonu hnusna a potom som ich zrusila. Ten telefon v stredu mali presne nacasovany. Poriadne ma vylakali. Ale som rada, ze to mame za sebou.

megy2
14. aug 2011

..ahojte my mame hemangiom na cele asi 0,5cmx0,5cm,chcem sa opytat ako dlho to rastie......teraz mam pocit ze to asi tyzden stoji.....dakujem

piskootka
14. aug 2011

@megy2 ... Ahoj! Moja dcérka má dva hemangiomy na čele a rástli jej do 3 mesiacov. Už mesiac jej nerastú a začínajú sa pretĺkať bledými fliačikmi, takže asi sa jej to začína vstrebávať.. Krásne jej to bledne, aj keď na fotkách to tak vidieť nie je, ale myslím, že tak do 1,5 roka by jej to mohlo zmiznúť 🙂

kanhwa
19. aug 2011

@maria11 nemas prosim nahodou aj e-mailovy kontakt na dr. faberovu? alebo aspon telefon?
vopred vdaka.
a vsetky hemangiomy tymto posielam do horucich pekiel. drzim vam palce, nech miznu.
teraz mam malu na rukach, neskor napisem viac o nasom probleme, snad niekto poradi....