Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

piskootka
26. aug 2011

@kanhwa Ahoj, aj vy sa trápite s hemangiomom?

kanhwa
26. aug 2011

@piskootka ahoj, maz zlatulinku dcerku 🙂 tesim sa, ze vam tie hnusaky hemangiomy miznu 🙂
Moja je od tvojej o par dni starsia, urobilo sa jej to na licku v par tyzdnoch najprv ako taka malicka cervena bodka. Pediatricka stale tvrdila, ze je to len prasknuta cievka a ze sa to vstrebe. Ina pediatricka povedala, ze treba pockat, ci to rastie. A kedze to rastie, tak sme boli vcera na kramaroch na cievnej chirurgii to ukazat. Ona to ma trosku vystupene na kozou a asi 7 mm velkost, ale okolo toho a pod tym ma taku tvrdu horucu modrinku z tych ciev, ktore to vyzivuju. doktor povedal, ze je to ma 2,5 cm (teda rata sa aj ta cast v licku), ze je to velike na to, aby to operoval, ze je toho plne licko a neslo by to bez vyrazneho kozmetickeho defektu. Takze mame absolvovat dalsie behacky, aby sa vylucil vnutorny hemangiom a o dva mesiace na kontrolu - ak to nezacne miznut, tak nasadi liecbu betablokatormi. pytala som sa na laser a to neodporuca vzhladom na velku masu hemnagiomu vo vnutri licka.
za nami tam tiez boli taki jedni s celkom malickym babetkom a pocula som, ze tiez maju prist o dva mesiace.
ja nechapem, preco sa zrejme obvykle caka, kym ten hemangiom zbujnie a az potom sa to riesi? kamoskina znama mala dcerku, ktorej to potom museli operovat na 7x ☹
a vam to zacalo miznut spontanne?

Baby, prosim Vas, ktore mate skusenost s tymi betablokatormi, keby ste sem uviedli nieco blizsie. Preluskala som sice celu toto debatu asi pred dvoma tyzdnami, ale som z toho trosku dopletena, ze kto co ako...tie vedlajsie ucinky su ake? po akom case by to malo zmiznut a je to vobec podlozene skusenostou, ze takato liecba zaberie? ake su rizka? a ze treba ist do nemocnice na urcity cas????
prosim Vas piste - dakujem.

piskootka
26. aug 2011

@kanhwa Ahoj, ďakujem krásne. Pre mňa sú všetky deti krásne, či majú dáke chyby alebo nie 🙂 No my máme až dva hemangiómy na čelíčku :( Spočiatku ma to strašne trápilo, keď sa jej to začalo robiť, toľko lekárov som pobehala a každý mi povedal, že jej to zmizne. Našťastie posledný mesiac sme zbadali veľkú zmenu, začalo jej to celkom pekne blednúť, oproti tomu čo to mala, je to už krajšie.. len ma strašne trápi na jednom hemangiome tá tvrdá horúca modrinka z ciev :( Jak sú tieto horúčavy, sa jej to spravilo, toho sa strašne bojím, či jej zmizne aj tá modrinka :( No a začalo to samé miznúť, nič som jej na to nedávala. Najlepšie na hemangióm že vraj pomáha chladnejšie počasie a keď je takto horúco, nejsť na priame slnko a hlavne aby sa hemangiom vetral. Toľko kožných som pobehala a všade mi povedali, že v žiadnom prípade nemyslieť hneď na laser, že mám čakať do troch rokov čo to spraví...
No našťastie ma potešilo, že poznám dosť ľudí, čo mali hemangióm a krásne im to zmizlo celé 🙂
Jedine čo neznášam, keď sa ma niekto spýta otázku: "Čo to má na čele?" toľko krát sa neudržím a tlačia sa mi slzy do očí :(
A inak čo je to za tú liečbu s tými betablokatormi? Ja som o tom ešte nepočula.
Júúúj, keby sme sa zbavili tých hemangiomov, tak by som bola taká šťastná.

veronica1
26. aug 2011

@kanhwa, @piskootka- tiez mame 2hemangiomy, jeden na chrbatiku a jeden na spodnom viecku praveho ocka, my sme lieceny betablokatormi, teda este sme len pred 10dnami zacali, tak zatial neviem o liecbe vela povedat, len ze na nastavenie liecby treba ist na 3dni do nemocnice a vraj okolo toho 10dna by sa to malo vyrazne zmensit, no zatial nic nebadam. Vedlajsie ucinky, zalezi presne od typu liekov, my musime akurat 3krat denne merat tepovu frekvenciu aby sa mu velmi neznizila, no a cakaju nas pravidelne a caste kontroly na ocnom, na kardiologii a u detskej. ☹

piskootka
27. aug 2011

@veronica1 Tak dúfam, že vám to pomôže a rýchlo prejde. Potom daj vedieť, ako ste dopadli s tým, či to pomohlo.. a inak tá liečba betablokatormi je platená?
Ja s dcérou ešte budem niečo čakať, lebo jej to bledne pomaličky, tak uvidím :(

veronica1
27. aug 2011

@piskootka - lieky sa sice platia, tie co dali nam sa dokonca ani nedaju dostat na Slovensku ale chodime pre ne do Hainburgu, no nastastie nestoja vela, asi 3Eura na mesiac. My sa s tym uz inak dost dlho trapime, tiez sme si pochodili nemocnice lebo sme boli na CT ocka v celkovej anestezii, zistovali mu ci nema nahodou aj nejaky vnutorny hemangiom, no nastastie nic ine nenasli.

mathyasko
4. sep 2011

@piskootka Prepac pisala si mi uz dost davno, spravila som si cele leto bez pocitaca. Ano, syncekovi sa hemangiom vstrebava, nastastie. Dufam, ze uz vymizne uplne. A vy ako, bledne to?

megy2
5. sep 2011

@piskootka a mate ich od narodenia???....nas samko to ma cca od od dvoch mesiacov....tiez ma to velmi trapi a stale na to myslim a pozorujem ho...niekedy mam pocit ze sa uz neviem z nicoho tesit ☹

macaobuchova
7. sep 2011

ahojte,moj malý má 2mesiačiky a pred cca mesiacom sa mu objavila modrina nad ritkou asi 10cm,nemizne mu to,doktori si myslia že je to hemangion,ja som sa strasne zlakla ked mi povedali že je to nezhubný tumor,každa matka by sa bala,ked takéto povedia,bojim sa moc lebo ani oni niesu si istý ci je to to:(

piskootka
8. sep 2011

@mathyasko Našťastie bledne ale tieto dni ma veľmi znepokojilo, že okolo jedného hemangiómu sa spravil taký pupák sfarbený do modra :( Tak neviem veru :(

piskootka
8. sep 2011

@megy2 Nie, nemáme od narodenia.. začalo sa jej to pomaličky robiť keď mala cca 2 týždne.. odvtedy to narástlo dosť :( Avšak už asi mesiac to stojí a troška bledne .. konečne sa vonku ochladilo, som počula, že zimné počasie je na to dobré, tak sa teším. Ja som mala taký istý pocit, keď sa to Timejke začalo robiť, nevedela som sa tešiť, pri pohľade na ňu mi stekali slzy po lícach :( A ešte aj tie otázky ľudí, že čo to má? ☹ Jedine ma upokojilo, že som sa stretla osobne aj s horšími hemangiómami, ktoré zmizli samé, tak verím, že aj mojej dcérke to zmizne.. nič sa nedá už robiť, treba to brať, tak ako to je... však je veľa horších chorôb, sa môžem tešiť, že mám inak zdravé dieťa. A Samko má kde hemangióm a aký veľký? Dúfam, že sa ich raz zbavíme 🙂

megy2
9. sep 2011

@piskootka samik do ma na hlavicke tiez ale tak vyssie nad celom.....rozmer ma cca 1cmx6mm.....tiez mam pocit ze mu to uz teraz nerastie.....ved aj ja si vravim ze su ovela horsie choroby ale aj tak ma to trapi,ved vies o com hovorim.....aj ja duuuufam ze to coskoro zmizne

megy2
14. sep 2011

@piskootka ahoj,tak ako ste na tom s tym "pupakom" okolo hemangiomu????

zbibo
14. sep 2011

Ahojte kocky,

vcera som akurat rozmyslala, o tejto teme........tak a hned som ju aj zbadala....
Aj maly ma hemangiom, na lavej strasne nad prskom, 5x4 cm, dost veliky, vypukly, absolovovali sme 3x laser ale po poslednom som si povedala dost, veru dost, ked mal tyzden zacalo sa mu to objavovat, co som sa naplakala, naneevacila, boli sme aj na vnutornom sone, ci to nem znova aj niekde vnutri, mal taky malicky na peceni, teraz v septmbri mame ist na kontrolu po 4 mesiacoch.
Ci ma to stale trapi?Velmi, ale dufam ze mu to zmizne, nemam pocit ze by mu to rastlo, len by mohol byt aj bez toho.
Su dohady ze tieto hemangiomy sposobuju tabletky na zrazanlivost krvi, ja brala v 7.mesiaci ascorutin, hrozil potrat 😖 😢
Drzim vam vsetkym palceky, su aj horsie choroby, ale mohli byt aj bez toho 😔

piskootka
14. sep 2011

@megy2 Ahoj, no biedne sme s tým.. :( Ja neviem, či sa toho vlastne niekedy zbavíme :( Ten pupák je stále rovnako veľký, dúfam, že sa jej to už nebude zväčšovať.. rozmýšlam, že pôjdeme s tým do BA, som počula, že tam je na to nejaký doktor.. tak sa skúsim spýtať odborníka.

piskootka
14. sep 2011

Ahoj kočka,

viem ako sa cítiš :( Verím, že raz sa tých hemangiomov zbavíme. Ja nad laserom ani zatiaľ neuvažujem, najskôr chcem vyčkať istý čas, čo to spraví samo.. pretože ja vidím na tom zmeny.. najskôr to bolo totálne jasno - červené, ale teraz je to skôr také do bordovo-ružova.., sú po tom také bledšie čiarky. Dcérka to má aj vypuklé a okolo jedného má takú modrinku akoby.
Ja osobne poznám aj dosť detí, ktoré to mali a zmizlo im to, aj keď to trvalo dosť dlho.
My máme jedine nevýhodu, že to máme na tváričke a každému to hneď padne do očí :( Ale nehanbím sa za dcérku, však je krásna tak či tak.
No ja si myslím inak to isté čo aj ty.. Ja som počas tehotenstva dosť krvácala, aj hospitalizovaná som bola a brala lieky.. neverím tomu, že to nemalo na to dáky vplyv.
A inak nemáš niekde na fotke ako vyzeral hemangiom pred laserom a po? Či tam bol dáky rozdiel.

Veru mohli by sme byť bez toho, držím palce nech sa toho zbavíme 😉

angua27
14. sep 2011

ahojte maminy,
náhodne som natrafila na túto tému. chcem vás všetky povzbudiť, aby ste sa netrápili. môj syn Matej mal 3 hemangiómy: jeden na dolnej pere, druhý v záhybe na krku - tieto dva boli malinké pár milimetrov a ani nevystúpili nad pokožku. v prvých pár mesiacoch života sa stali viditeľnejšie, ale do prvého roka sa ten na pusinke vstrebal a ten na krku zmizol okolo 1,5 roku. najhorší bol však hemangióm na ľavej nožičke. viditeľný od narodenia. začal veľmi skoro rásť a zvečovať sa. v najväčšej fáze mal niekoľkocentimetrov a vystúpený nad pokožku bol asi tak 2 milimetre. pobehali sme mnohé vyšetrenia, aj nám boli navrhnuté betablokatori, ale odmietla som. naštudovala som si na nete, že do cca. 3 rokov môže úplne zmiznúť. nechali sme si spraviť školenie ako postupovať, keby sa malý na ňom poranil. asi v 14 mesiacoch som si všimla, že sa hemangióm začína zmenšovať. najprv sa znížila jeho výška, bol na jednej úrovni s pokožkou. a potom to už išlo rýchlo. behom pár mesiacov začal blednúť, deliť sa na ostrovčeky, ako sa vstrebával a ukazovala sa normálna pokožka. v troch rokoch bol hemangióm fuč. keď sa mu teraz pozriem na to miesto na nožičke, je tam viac viditeľných vlásočníc pod pokožkou, ale nikdy by som nepovedala, že sa niečo tak obrovské dokáže tak krásne vstrebať. 🙂 večer pohľadám pár fotiek, aby ste mali predstavu o čom hovorím.
a hlavne dievčatá, nič si nevyčítajte. ja som celé tehu mala v pohode. malému sa darilo, nebrala som žiadne lieky na udržanie tehu, ani železo,...
držím vám všetkým palce, aby aj u vás všetky hemangiómy zmizli čím skôr. 😉

megy2
14. sep 2011

@piskootka oj tak mi je luto,ja tiez neviem co ma este caka...velmi sa modlim aby sa mu to uz nezvecsilo,ale tak ma le n 3mesiace a moze mu to este rast ☹ ☹ .....tiez si vravim ze su aj ovela horsie choroby ale su chvilky kem citim velku nespravodlivost.....tak drzme si vsetci palce nech co najskor zmizne.....

piskootka
15. sep 2011

Ahoj,
ďakujem krásne za povzbudenie. Takéto dobré správy mi vždy dodajú viac sily. Najskôr keď sa dcérke začali robiť, bola som z toho dosť nešťastná, ale keď sa o tom dozvedám stále, že to môže zmiznúť, tak je to pre mňa omnoho ľahšie.
A bola by som veľmi rada, keby si aj dáke foto ukázala, ako to mal synček predtým 🙂
Verím, že aj nám krásne zmiznú 😉

@angua27

fliacik0103
15. sep 2011

@kanhwa ak je to pre teba este aktualne (ale mozno aj inym pomoze), kontakt na Mudr. Faberovu je: Ambulance pro cévní anomálie - MUDr.Renata Faberová, PhD., tel. +420 532 234 534 (http://www.fnbrno.cz/detska-nemocnice/detske-ko...). ak sa nedovolas, je dobre volat aj cez centralu a pytat si mudr faberovu:+420 532 231 111. sestricka je super, my mame termin na november.
a este by som chcela dat odkaz aj na Mudr. Remlovu, odstranuje hemang laserom, zacina uz u malych deticiek, na stranke to nema spomenute, najlepsie je zavolat a informovat sa priamo u nej: http://www.avelaser.cz/

angua27
17. sep 2011

ahojte dievčatá,

prepáčte, že sa ozývam až dnes, nastali u mňa rodinné problémy... tu sú sľúbené fotky:

na prvej hemangióm, keď mal malý 6 mesiacov, druhá fotka o dva mesiace, malý mal 8 mesiacov a tretia je keď mal 2 roky.

piskootka
18. sep 2011

Nádherne vám to zmizlo 🙂
Myslíte, že aj takéto hemangiómy môžu zmiznúť?
Pridávam fotky, keď mala dcérka 2 mesiace a teraz keď má 5 mesiacov. Už mesiac a pol jej hemangiomy nerastú.

piskootka
18. sep 2011

Na fotke to neni dobre vidieť.. :(
Avšak keď mala dcérka dva mesiace, tie hemangiomy boli dosť lesklé jasnočervenej farby.
Teraz sú síce o dosť väčšie, ale sú takej matnejšej farby, miestami sú po nich také bledšie čiarky..
Okolo jedného ma znepokojuje taký pupák ktorý je troška sfarbený do modra..
Myslíte, že dokážu takéto hemangiomy samé zmiznúť?

angua27
18. sep 2011

@piskootka to, ze sú matnejšie a pretkané svetlými čiarami je podľa mňa znak, že sa začínajú vstrebávať. Bohužiaľ neviem poradiť s tým pupáčikom poradiť neviem.
Držím vám všetkým silno palce, aby hemangiómi vašich detí zmizli tak, ako tie naše. 🙂

megy2
20. sep 2011

@piskootka ked uz mate biele ciarky tak na 100% mizne.....neboj.....ja tiez cakam na biele ciarky.......nas samko to ma zatial lesklo cervene ako si pisala.... 😒

piskootka
21. sep 2011

@megy2 No áno, len ja to stále pozorujem a pozorujem a ide to strašne pomáličky :( Dúfajme, že to nezostane len pri tých čiarkách, ale že to ozaj zmizne 😒 Aj moja dcérka to mala zo začiatku také lesklé a červené, ale keď mala cca 4 mesiace sa po tom začali robiť tie čiarky a také slabšie miesta, ktoré strašne ale strraaašne pomaličky blednú.. 😖 ach,.. keby to aspon na tváričke nemáme :(
A inak ako ste vy na tom, nerastie vám to?

megy2
21. sep 2011

@piskootka ja to tiez vecne pozorujem.....a ci rastie ani sama neviem,mne sa zda ze troska ano ale niekto povie ze ani nie.....neboj sa aj ked to ide pomaly ale bude to miznut....kamoska mi vravela ze to vraj rastie do jedneho roka a medzi 6-9 mesiacom najviac,ale tak ja dufame ze nam to uz rast nebude.....podavaj cerstve info budem sa tesit ...

piskootka
21. sep 2011

@megy2 A inak ty nemáš fotku, že aké to vy máte? No jasné, budem podávať.. dnes mi bolo až do plaču :( Bola som v poradni u detskej lekárky a tá na mňa vyletela, že s tým nič nerobím.. :( hlavne, že som kožných pobehala až až :( Poslala nás na sono vnútorných orgánov, či nemáme aj niekde v tele hemangiom a potom s tým do BA na plastickú chirurgiu.. No aj tak nemyslím, že by s tým niečo robili, skôr to budú len pozorovať a čakať, čo to spraví samo :(

dendy1
21. sep 2011

@piskootka až budeš mať tie vyšetrenia, objednaj sa do BA k Dr. Babalovi tel: 02 / 5937 1777, je to cievny chirurg, vraj veľmi zlatý a šikovný na toto.

megy2
22. sep 2011

@piskootka to faakt?mne praveze moj doktor povie ze mame cakat,boli sme na koznom a tam tiez len cakat a to nas ani nechcela vidiet na kontrole.....teraz chcem ist do presova za jednou primarkou,kamoska mi ju odporucila tak som zvedave co povie.....
..a pridavam aj jednu foto...ked budem cas pridam aj viac......