Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

dada2007
29. dec 2008

barbiek...my sme boli na sono vnútorných orgánov, boli sme aj s manželom, obaja sme ju chytili-aby sa nemykala a pozeral ju asi 2-3 minútky 😉 takže pohodka 😀 neplakala...len sa smiala...šteklilo ju to 😅

barbiek
30. dec 2008

aha dik, uz sme to aboslvovali dnes

elenita
19. jan 2009

Ahojte, moja dcerka ma od narodenia tmavocervenu skvrnu na temene hlavky. Neviem, ci ide o hemangiom, nasa detska dr. mi povedala, ze nie, vraj sa to tak ludovo nazyva tusim bociania stopa a ze je to uplne v pohode, vraj jej to do 1 roka zmizne. Nie je to vystupene nad povrch, doteraz sa to nemenilo. Ale teraz sa jej to dost rozsirilo aj dalej na temienko, dnes som si to vsimla. Co s tym?
Dakujem

rejocka
19. jan 2009

🙂 ahojte aj moj mladší synček má na jednej ručičke hemangiom,najprv to mal maličké a ko rástol tak do tych dvoch rokov sa to zvaščovalo asi 2centovka,jasnočervenej farby,aj som sa bála,aby si tam nezaškrabol,alebo čo s tým spraví slnko.časom som tomu prestala venovat pozornosť a bledne to a miestami sa to stráca 🙂

jedlicka
25. jan 2009

Môj synovec má 5 rokov. Asi od druhého týždňa po narodení má na jazyku zdureninu. Lekárka to až do novembra sledovala s tým, že to zmizne. Malý Lukáš ochorel a boli sme u lekárky tá nás poslala na stomatologiu. Tam nám povedali, že je to hemangiom, možno. Máme ísť do nemocnice na zmrazenie. Nevie niekto z Vás ako to potom dopadne, zaberá to? Nerobia sa pľuzgiere? Jazvy?

petul.a
30. jan 2009

Ahojky 🙂

Naše Barunka má hemangiom na vršku hlavičky, takový ten červený, vystouplý, velikosti asi 1x1,5 cm. Pod tím má ještě "oheň", a to docela velkého rozsahu - tak 3x4 cm. Pak má ještě dva malinkaté hemangiomy - jeden na krčku, jeden na boku, ale ty nemají ani 0,5 cm. Vzhledem k tomu, že to má na hlavičce, poslali nás na sono hlavičky, máte s tímhle někdo zkušenost? 😕

maria11
10. feb 2009

Ahoj Petula, vzdy ked doktor objavi hemangiom, posiela dieta na sono hlavicky vnutornych organov a myslim aj oci, aby sa zistilo, ci ich nema aj niekde inde. Sono hlavicky je uplne v poho, netrva dlho a pozera sa len ta makka cast na vrchu hlavicky-teraz neviem, ako sa vola 😀
My sme sa zbavili hemangiomov na peceni a ten na hrudniku je o viac ako polovicu mensi a stale mizne. Esteze sme sa odhodlali do Brna. Ti odbornici na Kramaroch by nas dodnes sledovali... 😒
Drzim Vam vsetkym palce...

marianka8004
10. feb 2009

hemangiom na peceni?to som ešte nepočula.moja Emka ho mala na ručke skoro na celom prostredniku.dnes ma 2ročky a už jej skoro cely vybledol.ked bola celkom malička,a bolo jej chladno tak jej to uplne stmavlo.a moja neter mala vystupujuci hemagiom na kolene,bolo to dost velke.ma 11 rokov a este stale sa jej to celkom nestratilo.ale je to na ustupe.

katarinka123
11. feb 2009

ahojte
mozem sa pridat?
moj maly ma asi od 3 mesiacov hemangion na cielku povedala dokina ze mu to zmizne.ze tak do 5 rokov to sa straca,teda pokial sa to nezvacsuje.

sirinka
11. feb 2009

nasu klarku neposlali na ziadny usg vnutornych organov... ten na nohe sa jej straca, aj ked teraz mam pocit, ze je stale rovnaky uz niekolko tyzdnov...tak snad postupne zmizne uplne...

ivahan
12. feb 2009

ahojte,
nasa 5 mesacna dcerka ma tiez hemangiom na ockach, nosteku a nad hornou perou, ma aj na zahlavi, co by nevadilo. Ale na tvaricke nas to dost trapi. Absolvovali sme vsetky vysetrenia, tiez nam povedali cakat....
a nic viac.....
Na plastickej chirurgii v Ruzinove boli velmi mili lekari, ale postup rovnaky, cakat.....moze a to aj stratit, ale pod urovnou nosa to vraj nezvykne zmiznut, a tam to ma nasa mala najvacsie a najcervensie.
Viditelne sa to malej zacalo zvacsovat, preto chceme skusit liecbu laserom v laser.centre Paracelus.
Mate niekto skusenost s odstranenim ploheho hmg laserom?
iva

cat
13. feb 2009

ivahan- s laserom neporadim,ale doktori sa pri hemangiomoch delia do 2 skupin, jedni tvrdia cakat, druhi,ze cakanie je to najhorsie,lebo hemangiomy ktore rastu treba zastavit,zvlast ak su pri dolezitych organoch ci na tvari. To je uz na rodicoch,komu uveria, ako sa rozhodnu.
Ako pisala Maria11, tu na SK je to vacsinou lekarom jedno, povedia cakat, ved to nie je ich dieta,ktoremu daco rastie na tvari..
Mojej malej pichaju kazdy druhy mesiac kortikoidy, mini davky a hemagiom bledne. Ak nezmizne do leta, profesor,ku kt. chodime navrhuje zmrazenie. Laser vraj na vystupene hemangiomy podla neho nezabera. Uvidime, skusime vsetko ale jedno viem isto, ze nebudem cakat so zalozenymi rukami a divat sa, ako sa dcerke na tvari zvacsuje kozmeticky defekt. Aj ked na 1.pohlad to nie je vidno, mala to ma na viecku.

maria11
14. feb 2009

Ahoj, Cat. Tesim sa, ze sa Vam podarilo najst niekoho, kto sa o Vas stara 🙂 Tak ako pises, na SK to nie je standard...
Sirinka - nas sice poslali na usg vnut. organov, kde objavili hmg-y na peceni, ale to bolo vsetko. Musela som si sama vypytat u obvodnej pediatricky urobenie pecenovych testov - mimochodom po debate s cessy tu na fore 😀 A vlastne zle vysledky tychto testov a stale rastuci a vystupujuci hmg na hrudi nas uistili, ze CAKANIE PROSTE NIE JE DOBRY NAPAD...
Aj ked statisticky vacsina hemangiomov sama zmizne, ale ... statisticky je aj kazdy piaty clovek na planete číňan... 😵

cat
15. feb 2009

Cauko maria 😵 aj ja sa tesim,ze vam to mizne, to je pefektna sprava. Prosim ta, mohla by si napisat /kludne aj do IP/, co konkretne dcerke robia,ze jej tie hem. miznu? Lebo mojej malej to sice bledne,ale plosne, teda velkostou to ma stale rovnake. Aspon ze to uz nerastie.. diiky 😉 😎

iivett
15. feb 2009

Ahojte, mam 25 rokov a hemangiom na vnutornej strane hornej pery. Chcem vas len upozornit, aby ste tomu venovali velkupozornost.Aj mne to malo zmiznut a nezmizlo 😢 ,ale zhorsilo.Bola som 3x operovana, zial nepomohli mi, pretoze mi to prerastlo do svalov a pripadne dalsou operaciou by som uz nemusela pohybovat perou vobec.Stale sa mi to zvacsuje a kazde 2 roky musim ist a dat sa operovat..velmi mi to strpcuje zivot tak to urcite nepodcenujte.Raz som mala suche pery a ako mi praskla koza, nezastavila som krvacanie a skoncila som na pohotovosti.Krvacala som doslova prudom,az som bola prekvapena a doslova zlaknuta.Nechcem vam strasit,len upozornit. Nikomu to neprajem 😢

kubankakubanka
19. feb 2009

ahojte aj moja dcerka ma na krku hemangion ale ,teraz má 4 a1/2roka a už jej to pekne bledne ale poznam vela maminiek ktorych deti maju tento problem a niektorym sa to vstrebalo v 13 roku

ibi
25. feb 2009

ahoj kocky! my mame tiez na telicku tri hemangiomy (na ritke, na hlavicke a drobny pod ockom - na viecku), uz aj zistujem co podnikneme, hlavne aby jej to na viecku nerobilo sarapatu, kedze podrastol... . vcera som pisala kamoske mail a stazovala som sa jej na nase hemangiomy a ona odpisala, ze maju niekolko - jej chlapcek ich ma aj na gulkach, a pod. Napadlo mi vsak, ze ona v tehu dost krvacala a brala ascorutin a utrogestan a ja som krvacala v 13tt a brala som do myslim 20tt ascorutin a duphaston. Hoci sa nas kazdy Dr pyta na dedicnost, aj tak by ma zaujimalo: Nebrali ste nahodou niektora v tehu podobne lieky ?????

larka9
25. feb 2009

Ahojte, aj my sme malej v 3mesiacoch nasli hemangiom a nie jeden, mala ich hned 4 nad klucnou kostou a postupne narastli dalsie 2 pod prskom a neskor 1 na hlavicke. Ked sme to zacali riesit najskor sa vsetci lekari tvarili, ze to v zivote nevideli, presli sme roznymi vysetreniami, hospitalizaciami...nakoniec po CT zistili, ze okrem viditelnych na hrudi ma aj dalsie na peceni a odvtedy sme sledovane na Kramaroch. Po cca 1 roku (mala ma teraz 13mesiacov) je stav v regresii, tj, z 12 v peceni su iba 3 a to malinke, tie na hurdi sa vstrebali a na hlavicke je tiez mensi. Liecbu kortikoidmi sme s manzelom odmietli a ako vidim,dobre sme urobili... Drzim vsetkym mamickam palce a dufam, ze lekari uz nebudu zbytocne strasit rodicov tak ako to bolo v nasom pripade 😉 !

adina22
25. feb 2009

ibi - nikdy ma nenapadla takato spojitost,ale je to mozne.Ja som v 11tt krvacala a potom brala ascorutin a utrogestan.A mala ma hemangiom na ramene (ten je vystupeny nad kozu a rastie spolu s nou 😔 ) a jeden ma na brusku a ten jej pomaly mizne.

ibi
26. feb 2009

adina tak som zvedava, ci este niekto taky bude, lebo ja zacinam byt presvedcena, ze to to mohlo sposobit...hlavne ked sa ma vsade pytaju ake lieky som v tehu brala.
Ozaj, tie vystupene hemangiomy nemiznu?
My este nemame presnu diagnostiku hemangiomov za sebou, ale kedze mame jedneho nestastnika pod ockom, tak sa snazime vsetko pozistovat co najskor. Samozrejme vsetky tri hemangiomy mame vystupene... 😠

lenkamt
26. feb 2009

baby my máme vystúpený na 3/4 lýtka:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ale pomaly sa vstrebáva a bledne 🙂

ja som zas čítala že je to keď mamičky berú železo na chudokrvnosť 😕

Ibi - a ten na tej ritke nevadí??? keď som bola s Lenkou v nemocnici tak tam bol chlapček ktorému to išli operovať, lebo mu to kvôli plienkam mokvalo a krvácalo 😢

ibi
26. feb 2009

lenkmat, to som rada, ze vam to mizne! a ze je vystupeny a aj tak mizne... ako si prvy krat spozorovala, ze mizne? a kedy? ja som zelezo nebrala, len Calibrum Mami. Malicka ma dva mesiace a zatial nemame problem s tym na ritke, tak dufam, ze ani nebudeme.Iinac ten na hlavicke a na ocku su take cervensie a teen na ritke je az taky fialovy. mame obavy o ten na viecku, lebo jej to pomalicky zacina prekazat, hoci je malicky...

lenkamt
26. feb 2009

začalo to miznúť okolo 7mesiaca, najprv to akože zoschlo a potom sa to úplne vyrovnalo a zbledlo, také aké to je na tej fotke to už má iba na okrajoch, vnútro je rovné a vyblednuté. tak čakáme 😉

my sme s tým boli aj na plastike a doktor povedal čakať že to zmizne. vás dr. nikam neposlala???

ibi
26. feb 2009

lenkamat, my sme najskor boli na plastike a dr tiez povedala, ze cakat a mame prist o pol roka, nepovedala, ze to zmizne, ale cakat zial nemozeme, lebo to ocko...mam strach, ze jej to zdeformuje viecko. mame za sebou aj vysetrenie u kozneho, neurologa, sono bruska, hlavky a bud. tyzden pred sebou hematologa, ociara a potom zase koziar, kde sa rozhodneme co s tym. Inaj ja som nas preventivne aj objednala vo Zvolene v nejakom centre, chcem pocut co najviac nazorov. keby to nemala pod ockom, tak to asi tiez neriesim a cakam... fnuk ☹

adina22
26. feb 2009

ibi - no ten nas vystupeny hemangiom na ramene je taky fialovy ako modrina a rastie spolu s nou.Kozny povedal,ze zatial to mame pozorovat do troch rokov a potom v najhorsom pripade by sa to muselo vyoperovat,na co ja nechcem ani pomysliet. 🤐

ibi
26. feb 2009

adina tak to je to iste ako na nasej rituske, tak hned ako obehame odbornikov, dam Ti vediet! inac je to hrozne, ze take zdrave babatko a my to musime nedajboze nejako riesit... keby mi niekto povedal, ze to na 100% zmizne a dal aj cas. horizont...bola by som kludna /kludnejsia. ja si vsak myslim, ze prave tie fialove hemang. zmiznu skor a ze nam zial na ocku hrozi nejaky zakrok /kedze nie je fialovy...

sirinka
26. feb 2009

ja som tiez krvacala v 8tt a brala som duphaston. klarka ma dost velky hemangiom na lavom stehne. ale je to urcite zdedene, v manzelovej rodine sa vyskytoval relativne casto.
klarke zacala miznut okolo roka, dovtedy rastol, bol vystupeny nad kozu, teraz uz je z dvoch tretin pod kozou, slabocerveny...takze ja to nemienim riesit. laser mi nebol odporuceny, ze zbytocne jej ostane jazva...

adina22
26. feb 2009

ibi - no neviem moja mala ma dva jeden na tej rucke a jeden na brusku.Ten na brusku je taky cerveny velkosti asi korunovej mince ale tam som spozorovala ze mizne a vyzera ze sa uplne strati,kdezto ten fialovy na ramene je velkosti asi patkoruny rastie s nou a vyzera to ako opuchnuta modrina.Ibi budem ti vdacna za kazdu info,mna pediatricka poslala iba ku koznemu...mate niektora skusenosti s homeopatikami?

lenkakusi
26. feb 2009

ahojte, takze ako som uz tu nejaky cas dozadu pisala, mally mal hemangion na predlakti a mozem prehlasit ze sme sa ho zbavili vdaka laseru!
Takze mile mamicky, drzim vsetkym palceky a nedajte len na radu jedneho lekara a vyskusajte vsetky moznosti.

lenkamt
27. feb 2009

ahojte, baby ešte som zabudla, tie čo ich detičky majú viac ks "znamienok" pýtajte sa na sono, či ich vaše detičky nemajú aj vo vnútri tela - my sme takto prišli na dosť nepríjemnú diagnózu ☹