Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

svetlankat
23. feb 2012

@elienka dakujem, pomohla si mi, my ideme na laser uz teraz v marci, mame hemangion na rucke ktory praskol, takze je nutne ho dat von, dr nam radila radsej laser nez vyrezanie. Mam z toho riadne nervy.

elienka
23. feb 2012

@svetlankat tak tržím palečky, nech to vyjde.

svetlankat
23. feb 2012

@elienka dakujem, je to malinke, ked tu pozeram ine deticky tak u nas to nie je az taka katastrofa, akurat ze to teraz krvaca nakolko to prasklo, ale je to malinke asi ako jednocentovka

elienka
23. feb 2012

@svetlankat hádam ten laser bude šetrnejší než riadna operácia. Aj Sofi mala diagnózu hemangiom má to pri ušku, ale nakoniec sa dg. zmenila na oheň. Aj keď teda kožná mi povedala že oheň je vlastne forma hemangiomu. Len sofi to má trocha bledšie, ale nikdy to nezmizne, zbledlo to, lebo jej narástla hlavička a tak sa tá plocha trocha rozptýlila a nie je to také jasné červené.

svetlankat
23. feb 2012

@elienka ano, ja som tiez citala, ze vlastne ohen je forma hemangiomu, su dve formy a jedna je prave ten ohen.To je super, pokial vam o neprekaza, nie je dovod to riesit.

fordikford
23. feb 2012

ahojte maminy dostala som sa na vašu stranku aj ja mam malu dcerku ktora ma hemangiom na tvaričke pod očkom ale mi ho mame taky roztiahnuty na pol lička je hladky ale červeny ked ho zatlačim ostane biela pokožka ale potom zase sčervenie boli sme s tym u lekarky už u dvoch a stale treba čakat že to zmizne ale mala ma už 15 mesiacov a nejak to nemizne vraj nas pošle na kožne do košic na laser ale neviem či to dam teraz robit je ešte mala asi tych heman.. je viac druhov uvidime

stankadca
24. feb 2012

@zuzanamolnarova Ahoj Zuzi, tak to mame za sebou. Boli sme tu u nas na chirurgii, mame tu takeho mladeho sikovneho chirurga. bol velmi mily, aj jeho sestricka, ale Lukasko aj tak strasne plakal. museli sme ho drzat traja ☹ mal trinast stehov, ale hlavne, ze je to za nami. teraz len verit, ze sa to dobre zahoji.
Vy ako? jasne, verim ti, to cakanie je strasne. myslime na vas a budeme drzat palceky. aj ja som ta velmi rada spoznala aj Dorku. skoda, ze to nebolo pri inej situacii ☹

opica89
27. feb 2012

ahojte aj moj drobec ma hemangiom na hrudi velky asi 4cm do roka a pol mu to rastlo mal to take dost cervene, ale teraz sa mu tam zacali robit biele flaky a kus mu to belie a po okrajoch sa mu to už vstrebava aspon dufam. Neviete do kolkých rokov sa mu to asi tak zahoji? A este sa chcem opytat ci je to dedicne a bude to mat aj druhe dietatko. Ani ja a ani manžel nemame a ani sme nemali hemangiom. a ani nikto v rodine

fordikford
28. feb 2012

nie ten hemangiom neni dedičny a mal by sa stratit do piatich rokov u niekoho je to inač aj nam sa to rozplyva na tvaričke uvidime ,lebo každy sa len čuduje čo to tam ma

opica89
29. feb 2012

@fordikford ako jemu to už trosku bledne aj take flaky ma biele po tom kde tu. no tak vy to mate na tvaricke joj chudatko :( len nech im to co najskor zmizne. Bojim sa aby to aj druhe babo nemalo 😖

teress
29. feb 2012

Ahojte, aj moja mala ma hemangiom...na hrudníčku, respektíve poniže krku...
@fordikford aj u nas sa všeci čudujú že čo to mame...a to ešte nevideli fliačik čo ma na zadočku🙂 ale to je za hyperpigmentácia
dr nam povedala že by to malo myznuť...zatial nemyzne, ma to vypuklé...ak sa to nevstrebe že potom nas pošlu na kožné

kanhwa
1. mar 2012

Ahojte kocky,
tak my sme dnes boli u babalu s vysledkom z magentickej rezonancie. Mala ma toho sice plne licko, ale nastastie hemangiom vyzivuje len jedna velka cieva, takze by sa to dalo odstranit. Zase vsak vravel, ze v takom pripade radsej cakaju, ci sa to nezacne vstrebavat, lebo hrozi pri operacii poskodenie tvaroveho nervu (v krajnom pripade trvale). Nato som mu povedala, ze hnusak znamky vstrebavania nejavi, s cim suhlasil a tiez nastastie suhlasil, ze to uz konecne aj vyberie 🙂 len mi je fakt luto, ze sa s tym skor nerobilo, ked sme tam uz tolko chodili. lebo ked mala dcerka 2 mesiace, len taka mala gulicka to bola a teraz take vyse 3 cm vajco 😒
takze teraz mame ist k dr. kosnarovej do amb. - neviete, ci nestaci termin tel. vybavit, ci tam treba ist osobne?

piskootka
1. mar 2012

@kanhwa My sme termín vybavovali telefonicky 🙂 Určite stačí zavolať 😉 Veľmi sa teším, že vám to konečne vyberie 🙂 Hurááá aj Karolínka bude čochvíľa bez hnusáku 🙂 Už nech vám teda dajú čo najskôr termín 🙂

kanhwa
2. mar 2012

@piskootka tak sme volali, termin mame hned po velkej noci. ale nic mi nechceli povedat ohladom hospitalizacie, nastupu, predoperacnych vysetreni....ze vraj to musim prist osobne. este som mala aj pocit, ze mi nejaku milost robia ci co 😒 v zakulisi si tam cosi nadavali a k telefonu si ma postupne podavali traja 😖 no hlavne, ze ten termin mame a uz aby sme to mali za sebou. je to hned po malej narodkach inak...
hladala som aj na webe, ze ci nejake pokyny k hospitalizacii tam nemaju, ale nic, hlavne ze tam maju certifikaty kvality 😠

judita81
2. mar 2012

Ahojte. Potrebovala by som radu od Vás. Malý má na hornej pere 3
cm hemangiom. Boli sme už u Dr. na kontrole. Tá nám poradila liečbu s liekmi zv. betablokátory alebo kortikoidy s tým, že si to máme rozmyslieť a potom jej zavolať ako sme sa rozhodli. V prípade súhlasu by sme boli na 3 dni hospitalizovaní. Neviem čo mám robiť, lebo o tých liekov som teda nič dobrého nepočula ani nečítala. Mám čakať kým sa to vstrebe alebo začať liečbu s liekmi, kt. majú samé nežiadúce účinky? A vôbec tie lieky pomáhajú? Prosím Vás keď máte akékoľvek skúsenosti poraďte mi, veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.

elienka
2. mar 2012

@judita81 ahoj nie som expert, ale kortikoidy sú vlastne hormóny ale vcelku účinná je liečba tými betablokátromi - naozaj preukazateľné výsledky, Tuto vyššie na stránke pridala odkaz @fliacik0103 na reláciu na ČT - pozri si to, mne sa ten dokument veľmi páčil. V tom dokumente lekári ospievali betablokátory, sú tam aj detičky pred a po liečbe.

zuzanamolnarova
3. mar 2012

@kanhwa ahoj, teší ma, že už máte aj termín a týmto pádom už vidíte aj svetlo na konci tunela 🙂 Budem Vám držať pevne palčeky aby ste hospitalizáciu zvládli omnoho lepšie ako my ☹ aby priebeh operácie bol ľahký a zotavenie rýchle 🙂 Uvidíš malá si to ani nevšimne, len ty natom budeš horšie. Ozbroj sa pevnými nervami a hlaven trpezlivosťou 🙂

zuzanamolnarova
3. mar 2012

Ahojte, konečne máme aj plastiku za sebou. Operovali nás v piatok a dnes nás aj pustili domov. Malinká to zvládla na 1* - moja malá bojovníčka 🙂 . Už len vydržať doliečenie - 2x previazanie ručičky a 1x výber stehov a posledná kontorla o 6 mesiacov 🙂 JUPÍ 🙂 🙂 🙂

kanhwa
3. mar 2012

@zuzanamolnarova tak velka gratulacia, tesim sa s vami 🙂

vintinka
4. mar 2012

@zuzanamolnarova aj ja sa pripájam ...gratulujem 🙂 🙂

fordikford
4. mar 2012

gratulujeme aj my chudatko čo to tie naše deti musia vytrpiet niekedy toto nebolo ale teraz tak to je hrôza a pritom su take rozkošne 🙂 🙂 🙂

stankadca
6. mar 2012

@zuzanamolnarova Zuzi, velmi gratulujeme...sme radi, ze to mate za sebou. Vedeli sme, ze Dorka to zvladne. aj ked to bolo tazke, teraz to uz bude len ciernou spomienkou, ktora postubne vybledne 😀 zelame rychle zotavenie a Lukasko posiela velky cmuk :-*

zuzanamolnarova
7. mar 2012

@stankadca Ahoj Stanka, veľmi pekne Vám ďakujeme 🙂 Dúfam že budeš mať s tou spomienkou pravdu, ale dosial to nevyzerá tak 😝 Každú noc snívam o tom že beriem malú v náručí na dlhej žltej chodbe (bola to chodba do predoperačnej sále 😝 ) Zajtra ideme k Babalovi na prevez ručičky - uvidíme čo povie 🙂 V pondelok sme boli tiež a vtedy nás dr Bánsky potešil že to má krásne, pekne sa jej to hojí 🙂 Máte ešte ranku? Dá sa veľmi vidieť, alebo len ty vieš že ste tam mali hňusák 😀 Pusinka Dorke odovzdaná 🙂

babulina
7. mar 2012

babulky poradite? malemu v sobotu vypalovali hemangiom na tvaricke (vyrezat nechceli lebo by mal hlboku jazvu a je to na viditelnom mieste), mate niektora skusenost s tym ze by sa znova obnovil ten isty hemangiom? dakujem

stankadca
7. mar 2012

@zuzanamolnarova Zuzi, malicky ma tiez poriadnu jazvu...mal 13 stehov. ale kupila som si ten kremik z aloe vera 86-percentny a uz to vyzera lepsie. mate ho aj vy? nam ho poradil Babala a kupila som ho v lekarni priamo na Kramaroch.
ale myslela som si, ze to bude horsie...a neboj, tie sny snad prejdu. aj mne sa sniva casto o nemocnici, ale budme rady, ze je to uz len sen🙂

irsina83
7. mar 2012

@judita81 urcite liecbu vysklusaj nieje to nic hrozne, my ju mame za sebou 😉

judita81
8. mar 2012

@irsina83 Ďakujem.Vieš veľmi sa bojím ja som už jedno dieťatko pochovala a teraz sa všetkého bojím a z Dr. som nič pozitívneho necítila a stále len hovorila, že to my sa musíme rozhodnúť. A preto som chcela aby mi tu niekto poradil, kto už má s betablokátormi skúsenosti.

irsina83
8. mar 2012

@judita81 to mi je luto ☹ a kde by ste sa liecili??? v BA???no ja som privolila malej liecbu vasocardinom ale prednisonu som sa bala...len u nas je to tak ze moja mala ma hemangiom aj na peceni...ale u nas bol zas rizikovvy faktor tazka nedonosenost... ale vasocardinu sa bat nemusis...ma ten velky hemangiom na nosteku stiahol a potom sme ho dali zoperovat....ja viem ze mas strach ale musis vediet aj to ze hemangiom je nebezpecny v tom ze ked sa rozskrabne tak moze dieta vykrvacat a dostat sepsu...takze treba si zvazit pre a proti 😉 drzim palce 😉

judita81
8. mar 2012

@irsina83 Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem ani nevieš ako veľmi si mi pomohla.Aj vám držím palce.Ja asi nikdy nepochopím, že prečo práve tie detičky sa musia toľko trápiť.