Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kanhwa
14. apr 2012

@piskootka
@zuzanamolnarova
kocky, strasne vam dakujem za vasu podporu, velmi mi to pomohlo, to si neviete ani predstavit 🙂

na stehy ideme vo stvrtok, snad to bude ok. tu operaciu samotnu fakt znasala bravurne, ale od vcera vecera mame hrozny druhotny problem - preventivne dostala atb, aby sa rana neinfikovala a ma z nich taku hnacku, ze ma uplne vystipany zadocek aj pisulu, hoci natierame mastickami, macame v repiku, celu noc aj dnesny den preplakala, ani sadnut si na zadocek nemoze, ani chodit poriadne ☹ ☹ ☹ ked ju ideme prebalovat tak sa ma hystericky plac, cela sa trasie...bojim sa vysadit atb samozrejme. blbe je, ze je akurat vikend, tak ani keby som pediatricke volala domov, ine atb aj tak nedostaneme. tak musime cakat do pondelka. inak babala povedal ze antibiotika do nedele, ale lekar co nas prepustal povedal ze 7 dni, tak teraz neviem co mam robit.
vase babulky zrejme tiez brali - kolko dni to bolo?

pozdravujeme Dorku a Timejku 🙂

zuzi - napisem ip, ale asi az v pondelok stihnem, odkedy som prisla, tak len nakupujem, varim a periem, uz mi z toho sibe 😒

zuzanamolnarova
14. apr 2012

@kanhwa ok, moja 🙂
Juuuuj chúďa moje ☹ Aj my sme mali podobný problém, mali sme 5 dní hrozné hnačky ☹ kúp jej probiotiká - Biogaja a ešte ten krém infadolan, je to neuveritelne dobrý aj na zadoček nielen na jazvičky. My sme s ním tiež mastili riťulu a za jeden deň nám zmiernil začervenenie 🙂 (ale my sme to mali len mierne začervenené)

My sme aj prvý aj druhý raz brali atb 7 dní, ale hlavná sestra nám povedala že atb sa musí minimálne 5 dní užívať aby prejavil svoje účinky, tak neviem 😝

a keď ste doma, nedaj jej plienku, nech sa jej to vetrá, blbo to znie ale vzduch veľmi veľa pomôže - a najlepšie by bolo ak by si jej nedávala pampersky. Poslala by som ti na požičanie látkové plienky ale aj to by bolo len v pondelok - nejaké dve pulky a iste máš doma normálne štovrcové plienky (zo socializmu) odporúčila by som jej tie dať 😝

friend78
15. apr 2012

Má 12 rokov. Chcú jej vyoperovať celú slezinu, vraj sa bez sleziny dá žiť, nie je to životne dôležitý orgán. Veľmi sa mi to nepozdáva, chceme hľadať iné riešenie, kým to má malé, 23*19*18mm. V novembri to mala 14mm. V jej prípade asi nepripadajú nejaké silné lieky do úvahy, nakoľko má iba 1 obličku a aj tú so zníženou funkciou. V stredu nás čaká kontrolné CT, potom uvidíme čo lekári vymyslia dalej. Hemangiom na slezine nebudú operovať, povedali nám, že slezina sa neoperuje čiastočne, ale sa vyberá celá, keď je s nou nejaký problém. Má niekto skúsenosti s nejakou inou liečbou hem. na vnútorných orgánoch?

friend78
15. apr 2012

Viaceré ste tu spomínali súvislosť s užívaním liekov v tehotenstve a vznikom hemangiomu. Chcem sa podeliť o môj postreh, dcérka má 12 rokov, rozmýšľala som, čo mohlo odštartovať vznik hem. na slezine a zrazu mi došlo, že dlhšie užívala šumivý celaskon. Kúpila som ho na prevenciu v zimnom období a užívala ho celú zimu. Je to vlastne kyselina askorbová. Takú zložku obsahuje aj Askorutin. Takže môže byť istá súvislosť. Každú chorobu niečo odštartovalo.

friend78
15. apr 2012

Teraz som si vyhladala info: Vysoké dávky vitamínu C zlepšujú relaxáciu artérií (vazodilatáciu). Vazodilatácia - rozšírenie ciev. Koho by napadlo, že obyčajný vitamín môže odštartovať toto svinstvo. Začína ma to vytáčať, že za takú "maličkosť" nás čakajú takéto problémy.
Ja len dúfam, že CT v stredu dopadne dobre a nebude to niečo zhubné.

petot
15. apr 2012

@friend78 Prepáč, ohľadom vitamínu C je to nezmysel. Hemangióm je nádor (tumor), nie nejaké obyčajné rozšírenie ciev. To by si rovnako mohla tvrdiť, že ho spôsobil pobyt v saune alebo dovolenka pri mori alebo okopávanie záhradky v lete - všade tam je teplo a cievy sa tiež rozširujú.

Nádor vzniká keď v organizme dlhodobo nefungujú regulačné mechanizmy. Tehotenstvo by mohlo byť katalyzátorom, keďže je to ďalšia záťaž organizmu. Treba riešiť prevenciu ako takú, zmenu životosprávy, aby sa to raz niekde niekedy nezvrhlo v niečo horšie, a nie hľadať lacných vinníkov. Možno práve vďaka vitamínu C nevznikol rovno zhubný nádor.

friend78
15. apr 2012

OK, ja nie som odborník, tak som len nad tým uvažovala na základe toho, že to vedia liečiť berablokátormi, ktoré spôsobujú zúženie ciev. To máš pravdu, s tým teplom a rozšírením ciev. A myslíš, že by sa to mohlo aj zvrhnúť? Ja som z toho už zúfalá, ako všetci ostatní, tak len uvažujem, z čoho to má, aby sme sa toho v budúcnosti vyvarovali.

Skúsil to niekto z vás aj s inou liečbou, napr. homeopatia, bylinky......? Napíšte aké ste s tým mali skúsenosti.

kanhwa
15. apr 2012

@zuzanamolnarova zuzi vdaka, biogaiu jej davam pravidelne, aj latkove plienky mam ale som este neskusala. natierame imazolom, v noci sa je to velmi zlepsilo, aj super spala. zacala byt urevana az teraz podvecer, zase sa jej to cele po tolkych kakaniach zapalilo, ale predsa je to trosku lepsie ako vcera. davali sme aj repikovy kupel zas, tusim ze aj to pomaha.

kanhwa
15. apr 2012

@friend78 no to je strasne, ze celu slezinu, tomu nemozem uverit 😒 ved ten hemangiom nie je vobec velky.
neviem odkial ste a ku komu s tym chodite do poradne. skusali ste dr. babalu v bratislave na kramaroch? je to odbornik specialne na tuto oblast. viacere deti tu z tohto fora operoval a uspesne 🙂

friend78
15. apr 2012

@petot Ale keď sa nad tým zamyslíš, prečo to majú práve narodené deti? Ešte nemali žiadnu životosprávu, boli závislé od výživy svojej matky. A vačšinou sa choroby prejavia na matke, pre nu je to veľká záťaž, dieťa si berie živiny od nej, keď je niečoho málo, tak to chýba tej matke... Neber to zle, ja len nad tým uvažujem. Každá choroba má svoju príčinu a musí existovať niečo spoločné, čo spôsobuje hemangiom. Možno na to my neprídeme, ale niekedy je dobrý aj "starý sedliacky" rozum.

friend78
15. apr 2012

@kanhwa Zatiaľ nám to nepovedali, že treba operovať, ale časom, ked to narastie, to bude nutné, aspon to tak naznačili. Ešte sme s tým neboli nikde inde ako na onko na Kramároch. My k nim patríme, lebo dcérka je onkologický pacient od 7 mesiacov. U nich ten hem. zistili na sone pri bežnej ročnej kontrole. A myslím, že na vnútorných orgánoch sa to nestratí len tak bez liečby. Aspon som sa o tom nedočítala na tomto fóre. Ale chceme vyskúšať aj druhých odborníkov, ako to mnoho ľudí odporúčalo, nechcem len tak čakať, kým nebude neskoro. Plánujeme sa objednať u dr.babalu. Vyskúšame a uvidíme.

petot
15. apr 2012

@friend78 Ani Ty to prosím neber zle.

Dieťa je práveže zaťažené mnohými vecami, ktorými trpí matka. Napríklad ortuťou (amalgámové blomby matky) a ďalšími ťažkými kovmi, stravovacími návykmi (a deficitmi) matky, prípadnými parazitmi od matky (mnoho ľudí údajne má nejaké parazity, ani o tom nevie, a mnohé z nich sa neobmedzujú na črevá a putujú po celom tele, kde spôsobujú problémy), a samozrejme genetickou výbavou aj od matky. A po narodení a v útlom veku dostáva ďalšiu veľkú toxickú záťaž vo forme vakcín.

Pokiaľ som zbežne zistil, hemangióm by sa nemal zvrhnúť v zhubný nádor, prekáža iba tým že tlačí (zaberá miesto).

Ja som to ale myslel tak, že nádor nie je chorobou sám osebe, on je len príznakom - DÔSLEDKOM zlyhania nejakých mechanizmov v tele. Stane sa to, keď je časť tela neustále niečím poškodzovaná (toxínmi, parazitmi, chronickou infekciou, chronickým deficitom nejakej dôležitej látky apod) a vznikne chronický zápal. Pri tom sa stane, že delením vzniknú chybné bunky, ale takéto bunky sa buď samé zničia, alebo ich zničí imunitný systém. Čiže sú tu určité záchranné mechanizmy, ktoré bránia vzniku rakoviny, a zvyčajne fungujú a zničia stovky nádorových buniek každý deň, ani o tom nevieme. Ak ale k týmto nepriaznivým okolnostiam ešte príde oslabenie imunity (ochorením, vakcínami, stresom, nedostatkom vitamínov apod), a nádor nie je zničený v zárodku, tak rastie. Ak je oslabenie imunity alebo poškodzovanie dlhodobé, tak nádor rastie dosť dlho na to, aby začal niekde zavadzať alebo poškodzovať tkanivá, a až vtedy si ho všimneme.

Takže nádor je dôsledok. Jeho odstránenie síce krátkodobo pomôže, ale potrebné sú širšie zmeny, lebo ináč sa môže stať, že sa niečo podobné stane znovu, možno v inej časti tela.

Nie som v tom nejaký odborník, ale hovorí sa, že dôležité je najmä odstránenie bieleho cukru, priemyselne spracovaných potravín, odstránenie zdrojov toxicity a stresu, čerstvá zelenina a ovocie, vitamíny, posilňovanie imunity...

friend78
15. apr 2012

@petot V tomto ti dávam za pravdu. Ešte asi rok - dva predtým, ako som zostala s dcérkou tehotná, som sa začala zdravo stravovať. Ovocie, zelenina vačšinou dopestovaná v našej záhradke, vylúčila som akékoľvek škodliviny, o ktorých som vedela, biely cukor som nejedla v žiadnej forme, sladkosti som nahrádzala medom, banánmi. Proste som to brala veľmi vážne. V tehotenstve tak isto. Dcérka sa narodila zdravá, ale v 7 mesiacoch jej objavili na obličke 10cm zhubný tumor, 3. alebo 4 štádium, to si presne nepamatám. Mali sme veľmi malú šancu. 7 mesiacov brala chemo, no našťastie teraz je v poriadku, okrem tej chorej druhej obličky, čo zrejme zničila chemo.
Vieš si asi predstaviť, aká som bola vtedy nahnevaná a prekvapená, že pri tej životospráve práve takáto krutá diagnóza. A to som ju ešte kojila 7 mesiacov úplne a potom až do 1,5 roka. Nevedela som si to vysvetliť a pátrala som po príčine.
Jediné, čo ma napadlo, že to môže byť z očkovania, pretože po očkovaní mala horúčky, 3 hodiny v kuse kričala, proste veľmi zle na to reagovala. Povedali nám, že tumor začal rásť keď mala asi 4 mesiace, čo sa zhodovalo s termínom očkovania.
Potom som sa bála očkovania, ale to sme dohnali a nič sa neudialo, našťastie. Očkovať ju mohli až niekoľko rokov po ukončení liečby, takže asi to očkovanie zaťažuje imunitu. Naozaj sa asi musí spojiť viac faktorov dokopy a potom to prepukne.

petot
15. apr 2012

@friend78 Presne tak.

petot
15. apr 2012

@friend78 Ináč, je to už skôr vec do inej témy, ale neutíšiteľný krik v trvaní 3 hodiny a viac je príznakom encefalitíy a je v podstate kontraindikáciou ďalšieho očkovania vakcínou proti čiernemu kašľu, aj keď u novších vakcín to už v príbalovom letáku zahmlievajú ako "treba dobre zvážiť, či očkovať ďalej" a podobne. Každopádne dá sa to brať aj ako varovný signál. Čo ste prežili je strašné a myslím, že imunitu už radšej neoslabovať... a vitamín C je kamarát imunity 😉

dendy1
15. apr 2012

@kanhwa ahojte, v prvom rade gratulujem k úspešnej operácii. My natierame Conteactubex gelom, jazva je už len ružovkastá a hladká, fajn sa hojí.

kanhwa
16. apr 2012

@dendy1 vdaka 🙂 snad to bude dobre uz teraz - som zvedava, ako ta jazvicka bude vyzerat ked vyberu stehy, lebo ma to cez polovicku licka asi. verim, ze sa to rychlo zahoji a snad ani moc vidno nebude, ked mala vyrastie. to som rada, ze vy to mate uz take super 🙂 🙂 🙂

baby
ma niekto skusenost s pouzivanim biotronovej lampy na jazvy? nie je to len nejaky teleshoppingovy marketing? cast rodiny mi to velmi ospevuje, ale ja sa bojim...

kanhwa
16. apr 2012

@friend78 to je mi velmi luto s tvojou dcerkou. verim, ze uz je vsetko na dobrej ceste. a ten hemangiom je asi zanedbatelny v porovnani s tym, co ste si uz preskakali ☹ pri vnutornom je vsak to velke riziko, ze ked praskne, tak na vnutorne krvacanie sa pride spravidla o dost neskor, ako ked je niekde vonku. treba poskusat vsetko podla mna, homeopatia by nemala uskodit, ale urcite chodte na tie kramare sa poradit.
zial, nasa medicina sa skutocne vacsinou sustreduje najma na "liecenie" symptomov a nie na odstranovanie ich pricin ☹

@petot s vacsinou obsahu tvojich prispevkov viac ci menej suhlasim, ale zas neprehanajme 😉 pises ze "neutíšiteľný krik v trvaní 3 hodiny a viac je príznakom encefalitíy" - ano, je jednym z jej priznakov, ak ma dieta encefalitidu, ale takisto moze byt priznakom tisicich inych veci. aj moja dcera ma neutisitelne nocne place obcas a isto nie kvoli encefalitide. aj mnoho inych deti... viem, myslel si to zrejme v kontexte s tym ockovanim, ale nemali by sme veci vidiet takto cierno-bielo, ked nepozname komplexne cely problem. aspon si myslim - nechcela som sa nikoho dotknut 😉

petot
16. apr 2012

@kanhwa Jasné, že bežný plač znamená všeličo, aj keď to by nás malo skôr znepokojovať, pretože "nežiaduci účinok plač"... čo to znamená, bolí dieťa hlava? Kĺby? Má rozmazané videnie? Sluchové halucinácie? Kŕče v bruchu? Netušíme a ono nám to nevie povedať, takže záver: nežiaduci účinok plač.

Ja som ale myslel, tak ako si povedala, vakcínu proti čiernemu kašľu (súčasť hexavakcíny). Ide o charakteristický vysoko položený krik, ktorý nie je možné utíšiť. Je odlišný od bežného plaču dieťaťa a zodpovedá pojmu cri encephalique. Moje dieťa takto kričalo nepretržite 6 hodín po druhej dávke 6-kombinácie. Nikto mi nepovedal, čo to znamená, čo robiť, ani že je to kontraindikácia ďalšieho očkovania. Rodičia by mali byť omnoho lepšie informovaní. No nič, ale to už sme mimo témy...

irsina83
16. apr 2012

@friend78 aj my mame 2 hemangiomy na peceni, na onkologiu chodime uz rok a pol a sledujeme to....

irsina83
16. apr 2012

@kanhwa my mame bioptron, kupili sme ho kvoly tomu ze malej operovali hemangiom na nosteku a ma ho nadherny, nieje to marketingovy tah, to je najlepsia vec na vela veciii 😉

friend78
16. apr 2012

@irsina83 To je dosť dlhá doba, aké ich má veľké? Ja sa bojím, že jej to bude rýchlo rásť. Akým tempom jej rastú, alebo sa jej zmenšili? Užívali ste nejaké lieky na to?

irsina83
17. apr 2012

@friend78 no ked bola malinke babo 4,5 mesiaca tak jej ich nasli tak vtedy trochu rastol ale kedze moja bola predcasniatko tak jej nechceli davat prednison a brali sme ,,len vasocardin ale ten jej nepomohol na tie co mala na peceni, ten jej iba stiahol co mala na nosteku trosicku a na boku. no od vtedy je to velkostou stale rovnake, nic sa s tym nedeje tak chodime na pravidelne kontroly... ale zpociatku mala zvysene aj onkomarkery ktore jej postupne klesli...a kde ho ma tvoja mala a aka je stara??? my mame dve loziska jedno okolo 2cm a druhe 1cm. teraz neberieme ziadne lieky lebo mala ma vyborne vysledky pecenovych testov aj krvi.

megy2
17. apr 2012

@irsina83
@friend78 ahojte,po dlshsej som sa tu zastavila....my mae hemangiom na hlavicke cca 1cm ale uz nerastie a sa mi zda ze zacina siviet.....ale mame aj hemangiom na peceni,v papieroch je napisane ze ma do 5mm,nasli nam ho v novembri ale odvtedy nekontrolovali,vraj staci len raz za rok.....ale ked vas citam ze vam to rastie myslite zi si mam ziadat spravit utz????ten na hlavicke mastime belogentom a prelepujeme.....

friend78
17. apr 2012

Dcérka má 12 rokov a má ho na slezine. V októbri jej ho zistili na sone do 1cm. Po 8 dnoch 27.10. na CT mal rozmery 10*11*10 mm. Začiatkom novembra o 14 dní neskôr ho mala 14 mm. Po mesiaci v polovici decembra ho mala stále rovnaký 14mm, vtedy postál v raste. Potom v marci po 3 mesiacoch bol 20mm. Teraz v polovici apríla 23*19*18, s tým, že už je aj prekrvený, zmerali prietoty do 0,12m/s. Neviem čo to znamená, ale zajtra v stredu máme CT.
Aj vám dávali častejšie CT? Alebo len sono? Ako často teraz chodíte na kontroly?
Ešte by som chcela vedieť, či sa Dr. Babalovi mám objednať z vlastnej iniciatívy, alebo nás tam musia poslať z onkológii? Treba tam doterajšie výsledky a fotky zo sona?

kanhwa
17. apr 2012

@friend78 ja myslim ze k dr. babalovi ti bude stacit papier od vasej obv. pediatricky. samozrejme, vsetky fotky a vysledky si zober potom so sebou. da sa objednat aj na termin aby ste nemuseli cakat, je to za 4 eur.

friend78
17. apr 2012

@kanhwa K nemu sa musíme len objednať? Alebo sa dá tam ísť a počkať doradu? A kde ordinuje? Priamo v DFNsP? Tuším niekto vravel, že len vo štvrtok.

irsina83
17. apr 2012

@megy2 moja to prelepovanie a natieranie s niecim tak to sa mi zda divne. odkial ste??? toto keby vedela primaka sejnova z detskej onkologie tak vas lieci a na tej hlavicke by to dala chirurgicky odstranit lebo ten zavadzia a je to ne neberpecnom mieste. a robili mu aj odbery na onkomarkery??? ja neviem nejake to je divne ze staci raz za rok...a oni ako vedia ze je to len kemangiom?

irsina83
17. apr 2012

@friend78 nam robili CT 2x ked mala 4,5 mesiaca a od vtedy len sono. zo zacaiatku asi pol roka sme chodili kazde 2 tyzdne, potom kazdy mesiac asi dalsieho pol roka potom kazde 3 mesiace a teraz pojdeme prvy krat po pol roku... a k Babalovi by si preco chcela ist??? chces ho dat operovat??? hemangiomy neoperuju ked nerobia zarapatu...normalne na onko za Sejnovou...a uvidis co ti povie... a tie prietoky neviem co znamenaju...

megy2
17. apr 2012

@irsina83 my chodime do presova do DFN k primarke na koznom,takze ja fakt uz nechapem ze co lekar to iny nazor....odtial nas poslali aj na sono bruska a tam nam vraveli ze hemangiom na peceni do 5mm.....brali nam krv u obvodaka,ale ci na onkomarkery netusim,ale pochybujem....normalne si ma nastrasila ☹ ☹