Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

memulka
11. máj 2012

@nina2008 ok...dakujem za info....

patricia1912555
14. máj 2012

ahojte...chcem sa opytat.moj maly ma 8 mesiacov a ma hemangiom na stehienku je velky asi ako 1€ alebo 2€ minca...je to aj trosku vypukle..chcem sa oypata ci to bude mat na stalo,alebo mu to zmizne,,dakujem

kanhwa
14. máj 2012

@patricia1912555 to ti nikto nepovie - niektore sa vstrebu same od seba rychlo, niektorym to trva aj 10 rokov, niektore sa nevstrebu nikdy. to by ti skor odbornik vedel povedat, aky je to druh a ci je pravdepodobnost vstrebania.

ninah
16. máj 2012

Ahojte, dcerka ma skoro 6 mesiacov a niekolko hemangiomov po telicku, jeden v blizkosti ocka- pod obocim. Niekolko mesiacov som patrala po internete a navstivila nespocetne mnozstvo lekarov, kedze s odpovedou "treba to iba pozorovat, vacsinou to zmizne same" som sa neuspokojila. Kedze mi taketo diskusie, hlavne na ceskych a US web strankach velmi pomohli, chcem sa podelit aj tu so svojimi skusenostami, mozno to niekomu pomoze:
Vacsinou nechcu hemangiomy liecit ( hlavne v SR) ked to neohrozuje zdravie, alebo funkcnost napr. oka, niektori sa podujmu ked je to aspon na tvari. Vtedy je dolezite zacat s liecbou cim skor ( uz aj niekolko tyzdnove babatka) vtedy su najlepsie vysledky, cize nie cakat, ako radi vacsina lekarov.

V nasom pripade ( v blizkosti oka) by mal byt postup nasledovny:

1. vyskusat betablokatorovu mast- ( kvapky Timolol vmiesane do maste)- v SR su velmi male skusenosti s tym, robia to iba na Kramaroch v BA priblizne 1 rok, Dr. Gondova -ocna doktorka( vyzera ze jedina doktorka), zatial ziadne vedlajsie ucinky s tym nemali a dobre vysledky ( v US sa to robia uz niekolko rokov a predpise to skoro kazdy dermatolog hned ako prvy krok liecby). My to natierame asi 2 tyzdne a neverila som vlastnym ociam ked uz po 2-3 dnoch bola vidno zmena, teraz po 2 tyzdnoch ten nad ockom zruzovel ( z krvavo cervenej farby) a prestal rast, zda sa mi ze sa aj scvrkava. Bohuzial tie na telicku ziadna zmena. Pytala som sa ocnej ako maju postupovat maminy co deti maju hemangiomy na tvari, nie v blizkosti ocka, hovorila ze tie nepatria k nej kedze je ocna, ale treba navstivit chirurga na Kramaroch- Dr. Babala. Jeho som sa pytala a on dokaze takuto mast vraj tiez predpisat.
2. ak by nepomohla mast ,Dr. Gondova navrhla v nasom pripade opichavanie hemangiomu nad ockom kortikoidmi- zevraj tiez nebyvaju vedlajsie ucinky
3. ak by ani to nepomohlo- celkova liecba betablokatormi- branie tabletiek - presne mnozstvo mg/kg vahy. Toto sa v SR robi 3-4 roky- zevraj velmi dobre vysledky, len v par pripadoch sa musela liecba znizit alebo prerusit. Riziko je ze je to liek na liecbu srdca- znizovanie tlaku, preto dieta musi byt 5 dni v nemocnici na pozorovani ako jeho srdiecko liecbu zvlada. Vacsinou liecbu odporucaju rovno aj s branim steroidov, zevraj je to ucinnejsie, ale to sa mi moc nepozdava.Vyskusala by som najprv radsej tie betablokatori, az keby to nezabralo, neviem, hormony sa mi zdaju uz moc... ( v USA, uz moc hormonmi neliecia, ako prvu volbu odporucaju betablokatori s ovela mensimi vedlajsimi ucinkami podla dostupnych info na nete)Na Kramaroch sa zaobera touto liecbou primarka onkologie Dr. Sejnova.

V CR maju s hemangionmi vacsie skusenosti, liecia ich hlavne v Prahe v Motole. V CR Laser robia aj uplne malym babatkam napr. v Olomouci Dr. Remlova- nam nechceli tym ze je to v blizkosti oka, ale pani doktorka bola nesmierne ochotna, poradila dalsich odbornikov u nas. A este pridavam kontakt na homeopaticku, kora vyliecila obrovsky hemangiom ( skoro cez pol tvare) jednemu dievcatku, cize keby u nas zlyhal krok 1 a 2 tak urcite ideme za nou-p.Golska 0905798790.
Samozrejme ze kazdy hemangiom je iny a dolezita je aj lokalizacia a ci nieco ohrozuje, hemangiom cez pol tvare pripadne na vnutornych organoch sa lieci inak ako mali fliacik niekde na ramienku. Avsak minimalne betablokatorovu mast by som vyskusala ked ma dietatko maly hemangiom niekde na tvaricke a to cim skor, cakat niekolko rokov ci zmizne, sa mi zda zbytocne, pripadne ho niekedy v piatich rokoch trapit uspavanim a plastickou operaciou.Tak vela stastia, dufam ze aspon niekomu tieto riadky pomozu

bandura
30. máj 2012

@ninah prosím ťa nemáš kontakt tel.číslo do CR??? dakujem

ninah
2. jún 2012

ak myslis Mudr Remlova do Olomouca na laser- +420 777 002 467 , ine nemam, ale skus pozret na webe

vicky17
7. jún 2012

ahojte, mam dceru ma 5 mesiacov. hemangion ma od narodenia na pliecku, najskor to mala len taky cerveny fliacik, ako keby modrina. postupne jej to zacalo rast a nalievat sa. pred mesiacom sme boli na kramaroch, tam mi povedali, ze sa jej to zacalo vstrebavat, mala stred biely. len teraz posledny tyzden tam ma supinky, tak mi to doktorka kazala natierat miesanou mastou, co mi dali na ekzem. lenze ona pri tom place, neviem, ci ju to moze boliet, stipat,. dr. babala povedal, ze ju to neboli, ked sme tam boli. teraz tam ma zase ako keby chrasticky. nemate s tym skusenost? dakujem vopred ...

lenka_b
7. jún 2012

ahoj, my mame dost velky hemangion na pri lavom prsniku. Mala ma 2 roky a 7 mesiacov a este sa jej to nezacalo vstrebavat len ma take slabulinke bledulinke vlasocnice. Tiez co zacalo akko len taky malinky fliacik, ked sa narodila, ale hned sa jej to nalialo a zvacsilo a ztmavlo. Je to dost cervene. Pri odchode z nemocnice nam povedali, ze to zmysne do 2 rokov. Ale nic, bola som aj na kontrolu, povedali, ze sa nemam tym zaoberat, ze sa to strati, ale moze to trvat aj dlhsie... Ja si nemyslim, ze ich to boli, lebo nasa sa s tym aj hra a vobec nic... Ale mozno, ked je to vysusene, tak ta kozicka moze byt citliva....
Inac, ako je to s tym laserom? Ja som bola na kontrole aj na slovensku u dermatologickej primarky na detskom oddeleni a ona vravela, ze laser by neodporucala... ze je to velmi bolestive ....

zuzanamolnarova
8. jún 2012

@vicky17 ahoj, my sme mali hemangióm na rúčke v podpazuší, vyoperoval jej to dr Babala. Myslím si že ju to môže bolieť nakoľko aj našu to bolelo (v štádiu keď sa jej na hemangióme začali vytvárať chrastičky). Po kúpaní sme jej celé telo natierali s olejčekom aby nebola suchá a keď sme namastili aj hemangióm revala ako by jej kožu trhali a neskôr už aj pred kúpaním - bála sa záveru 😝 Začala som ju pozorovať a prišla som nato že to môže byť od oleja, že ju to štípe. Neskôr som ju na tom mieste nemastila a plač sa stratil 🙂 Na strane 32 nájdeš o našom hňusáku fotky

vicky17
8. jún 2012

@zuzanamolnarova ahoj. ona ma tiez take chrasticky v strede, z coho to take ma nevies? dneska som volala s doktorkou a hovorila, ze jej to mam natiert excipialom, tiez mi plakala ... ja uz neviem ... cakam na vysetrenie, neviem ako sa to vola, ale v tme jej to robili, len ze maju pokazeny ten stroj. uz som z toho zufala ...

vicky17
29. jún 2012

@zuzanamolnarova ahoj, tak uz aj my sme bez hemangiomu. vcera nas prepustili z kramarov 🙂 tesim sa, dufam, ze sa jej to pekne zahoji 🙂

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vicky17 ahoj 🙂 museli jej to operovať? ako ste zvládli operáciu? Malinká je v poriadku? Teším sa s vami 🙂

vicky17
29. jún 2012

dr. babala odporucit uz skoro pred 2 mesiacmi aby sme jej to dali odstranit, len jej sa to zacalo vstrebavat, ja som stale cakala, ze jej to bude miznut same, lenze sa jej tam spravili tie chrasticky, to mala hrozne, tak sme sa objednali sami. a teraz som aj rada, ze to tam uz nema 🙂 dr. hovoril, ze sa jej to uz zacalo rozpadavat ... malinka je v poriadku, uz 1. den normalne robila s rucickou aj hracku chytala pekne, a to som si myslela, ze s nou nebude hybat. operaciu zvladla lepsie ako ja, stale som len plakala, strasne som sa o nu bala a hlavne, ked som ju odnasala na salu, mala take vyplasene ocka chudatko moje. a som rada, ze to ma za sebou 🙂 a teba mi asi sestricka jedna spomynala 🙂

vicky17
29. jún 2012
zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vicky17 super, ja viem ako hrozne si sa cítila - hrozné niečo ☹ ale hlavne že to máte za sebou 🙂 malinkej prajem skoré zahojenie ranky a tebe pokojné chvíle v kruhu rodiny (v tom hroznom prostredí si človek len uvedomí ako dobre je doma 🙂 ) a v čom ma spomínala? že som vkuse revala? 😀

vicky17
29. jún 2012

@zuzanamolnarova neboj sa, ja som tiez furt revala a hlavne prvy den a jak som ju na operacku niesla ... ☹ nie len hovorila, ze tiez bola jedna pani s dcerkou, mala to na rucicke velike, ukazovala tam, kde to mala tvoja mala a ze si bola rada, ze jej to dali prec. no neviem, ale som si hned na teba spomenula 🙂

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vicky17 nooo, možno máš pravdu, hovorili aj dr aj sestričky že takéto veľké ako sme mali mi tu ešte nemali ☹ a áno som rada že to už máme dole a tiež máme to za sebou. Ani nehovor, ešte stále sa mi sníva o dlhej chodbe so žltými dverami ako kráča predomnou sestrička s malou a ona sa na mňa krásnym úsmevom smeje akoby mi chcela povedať: Neplač mami všetko bude v poriadku 🙂 a mala pravdu, všetko je super 🙂

vicky17
29. jún 2012

@zuzanamolnarova ja som tiez veru rada 🙂 a kolko dlho sa to malej hojilo? lebo mojej malej idu stichy vyberat az o 2 tyzdne, ze mala moc malych

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vicky17 aj našej vyberali stehy len na 14 deň od prepustenia ale my sme chodili každý druhý deň aj na previazanie ručičky - takže v pohode 🙂

vicky17
29. jún 2012

@zuzanamolnarova tam jej to prevezovali?lebo mala to ma len prelepene a ze jej to mam prelepit len vtedy, ked sa jej to namoci, ked ju budem kupat. ze cim menej jej s tym budem robit, tak tym lepsie

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vicky17 áno, museli lebo my sme ešte mali aj plastiku - a preto 🙂

vicky17
29. jún 2012
vicky17
30. jún 2012

@zuzanamolnarova a este sa ta chcem spytat, mala to mala stale dva tyzdne prelepene? nemokvalo jej to?

zuzanamolnarova
30. jún 2012

@vicky17 mala to zalepené ale dr povedal ak jej to pri kúpaní náhadou prevlhne či sa obaväz zašpiní máme kúpiť v lekárni cosmopor a betadin. Najprv s betadinom pretrieť a potom zalepiť cosmoporom (to je taký náplast) 🙂

vicky17
30. jún 2012

@zuzanamolnarova ano tu naplast mam, dneska sme jej to akurat prelepovali, len som betadine nemala, musim ho kupit v pondelok, za to sa pytam, lebo ja som po cisarskom a mne ranu odlepil hned na 3ti den, ze aby se vetrala. tak som teda nevedela. a povedali mi, ze cim menej jej to budem prelepovat, tak tym lepsie a to sa mi nezdalo 🙂

tiuska77
2. júl 2012

Ahojte dávali ste niektorá mastičku Locoid? A ak aké mate skúsenosti?

vicky17
2. júl 2012

@tiuska77 mne ju dr. zakazal, ze s tym velmi opatrne ... ale ked sme jej ekzem s tym raz natreli, tak ho mala prec za chvilu. asi je dost silna, to je tusim kortikoid

tiuska77
3. júl 2012

@vicky17 no mne ju dal na hemangion nad očkom, že to máme natierať 2x do tyždňa ...hej je to kortikoid ...bola som zvedava, či po tejto liečbe niekomu sa to začalo zmenšovať 😒

opica89
5. júl 2012

žienky chcem sa vas opytat cakame druhe babatko a nas prvý syncek ma hemangiom, može ho mat aj nase dalsie babatko?

piskootka
6. júl 2012

@opica89 Nemusí mať druhé 😉 Ale samozrejme, sú aj prípady kedy mali 😒 Je to individuálne. Nemysli na to 😀