Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

risk66
13. jan 2014

Ahojte prosím Vás o radu.Moja dcérka ma škaredý hemangiom na špičke nošteka a brušku.Prosím Vás nemáte nejaký kontakt na odborníka v tejto oblasti?Dcérka má 10 mesiacov a na tom nošteku jej to doslova vytrča, :( Sme zo Serede,tak v Ba by bolo najlepšie dakujem velmi

ada_dca
14. jan 2014

Moja sestra to mala na vnútornej strane dolnej pery. Báli sa, aby si to neprekusla, tak jej to asi v 2 rokoch operovali na plastickej chirurgii v BA. Dnes už má 30 rokov. 🙂

marcela1906
21. jan 2014

ahojte,mám 12mesačnú dcérku ktorá ma na chrbátiku hemangion veľkosti 3x3cm.V 4mesiacoch sme začali s nou absolvovať vyšetrenia v BA,kde chodíme dodnes.Teraz nám tam cievny chirurg povedal že taký hemangion ako má ona na chrbátiku sa nestratí tak nás objednal na operáciu.V 6 mesiacoch ho mala veľkosti 5x5cm,kde nám bola nasadená liečba dos silnými liekmi ktoré to troška stiahli.Má ho aj na nožičke,ale ten jej bledne a stráca sa.

matullienka
26. jan 2014

@marcela1906 neboj sa určite je lepšie ho vybrať operatívne ako by si mala neskôr na to ublížiť a bol by omnoho väčší problém mojej dcére vyberali v 10 mesiacoch na ručičke tiež v BA a operoval ju dr. Babala môžem len a len odporúčať strašne zlatý človek a veľmi ústretový a hlavne ma strašne príjemné jednanie aj s deťmi čo je u mňa prvoradé. Držím palce nech vám všetko dobre dopadne

marcela1906
27. jan 2014

@matullienka nás ma operovať dr.Bánsky,no len teraz ochorel a máme si zavolať až v marci.A Brali ste predtým aj nejakú liečbu?

matullienka
27. jan 2014

@marcela1906 nie my sme predtým nebrali nič ale ja by som asi ani nechcela aby jej dávali tie hnusné betablokátori či čo to je. lebo nám kožná navrhovala iba niečo také a to som nechcela preto som sa radšej rozhodla dať jej to vybrať ona to mala 2x2 cm a na výšku 1cm

marcela1906
27. jan 2014

@matullienka su to betablokátori,no len nás nechceli hneď operovať,že je na to ešte maličká.

lara20131003
5. feb 2014

@silvy
Dobrý večer. Mohli by ste mi poSlat emailovú adresu. Chcela by som sa spýtať na to ako ste riešili hemangiom a viecku?

lenera
20. feb 2014

@dea ahoj, čitam práve o hemangione, a vy máte podľa popisu presne taký ako máš malý. Má osem mesiacov a vôbec mu nemizne. Vám zmizol, alebo nie? A kedy? Vďaka

dea
20. feb 2014

mame ho dodnes... ale vybledol kusok... resp vidiet ho ked mala place 🙂)

1junky1
20. feb 2014

ahoj. akurat dnes sme boli u lekara u plastika. nasa malinka 5 mesacna ho ma v pusinke na hornej pere. ja som si to vsimla ze to má v piatok. a zda sa mi ze je uz mensi. ale o 3 mesiace mame ist na kontrolu. chudiatku ju dotrapili. dvaja krcny a jeden plasticky chirurg. 🙂 Ale zvladla to krpana. tak drzte palcoky aby zmyzol. 🙂

pencakova
20. feb 2014

Ahojte baby, moj synator ho ma pri oku z vonkajsej strany, vobec sme to neriesili operativne a ma 2,5 roka a uz sa skoro cely vstrebal... najprv vybledol a pomly sa vstrebava... ale on to zasa nemal nejake velke...

lalia76
23. apr 2014

@ivankalienka ahojček. Prosím, môžeš mi napísať kde ste to dali robiť? Aj môj drobček má na čele a chcem mu to dať odstrániť(tiež mi radia nechať tak, ale ja čakať nechcem.) 🙂 ďakujem

ivankalienka
23. apr 2014

Ahoj, to aj nam radili, ale ako rastie tvaricka, tak to rastie tiez ☹ my sme boli v Raci - BA, PARACELSI, tam je to ochotny doktor urobit aj babatkam malym

risk66
24. apr 2014

@ivankalienka prosím ťa,ako to tam prebieha? Môžeš podať nejaké info?Dakujem

risk66
24. apr 2014

Ja som sem pred nedávnom aj písala,aj sme už dostali termíny operácie.Boli sme aj v Ba v ordinácii doktorky Kerdíkovej,ktorá skonštatovala,že je to na plastickú operáciu.Problém bol v tom,že nás hned upozornili,že lekár je na stáži a máme si zavolať v marci.Tak sme volali v marci a boli sme prekvapený,ked na nás do telefonu vyskočili,že kde sme zobrali číslo!!! Môj manžel jej povedal,že ved od Vás,vy ste nám ho dali a potom obrátila a oznámila nám,že pán doktor je stále na stáži a máme zavolať zas o 3 mesiace.Tak som písala zas originál na kliniku,ako máme dalej postupovať a nikto sa nám už neodpovedal. Jedná sa konkrétne o kliniku EuroMed a o ich ordináciu na Limbovej ulici v Ba.Tak sme sa rozhodli,že to budeme riešiť inde

ivankalienka
24. apr 2014

no tak nasa bola malinka ked sme jej to davali odstanit a stacilo len jedno sedenie, my sme to dali odstranit laserom, mali sme ju na rukach drzali sme ju doktorovi,a on jej par krat urobil na to tym laserom a bolo po vsetkom, trvalo to asi 3 minuty vsetko, zostala mala jazvicka, ktora asi po mesiaci zmizla uplne, doktor bol super, aj sestricky, len ona bola mala ( 5 mes ), tak si to tak neuvedomovala. Laserom sa da odstarnit aj vacsie, len do toho treba vela investovat, nie je to lacna zalezitost. My sme platili 70EUR a bolo to len jeden krat a malo impulzov.

barunka
30. apr 2014

Prosím vás, neboli ste niekto s hemangiomom na Kramároch, v ordinácii jednodňovej chirurgie - konkrétne pán Dr. Babala? Náš lekár mi dal na nich kontakt, že sa mám k tomuto doktorovi s krpcom objednať. Keď som tam volala, tak mi sestrička povedala, že objednať sa nedá, že treba len prísť a čakať. Tak by ma zaujímalo, koľko sa tam približne čaká, resp. v aký čas sa tam oplatí ísť. Menší syn má 16 mesiacov a s ním potrebujem ísť na konzultáciu. Predpokladám, že on tam dlho nevydrží, zároveň mám ešte staršiu dcéru, ktorú musím zobrať do školy a zo školy. Nemáte skúsenosti?
ďakujem.

matullienka
30. apr 2014

@barunka my keď sme boli pred 2 rokmi ale už na kontrolu po operácii tak nás objednali za poplatok 4 Eurá ale teraz neviem ako im to funguje

evickam1
30. apr 2014

my sme mali 3, jedno na ritke take ako od fixy, to sa nam vstrebalo asi do 2. roka, dalsie na chrbatiku asi 5mmx 5mm, to este troska mame , ale to tiez troska vybledlo, najhorsie to bolo na ocku, v kutiku ocka, to sa nam tak nabralo, vyzerala velke ako bradavica, bala som sa, ze jej to pukne, ale na stastie to splaslo a vstrebalo sa, uz nemame ani naznak, ze tam nieco bolo, mame 3roky, kozna povedala, ze sa to niekedy vstrebe az do 5-6. roka, ale my sme to nemali od narodenia hned, ale postupne sa nam vytvorilo, neviem ci to je tym, ze mala sa narodila o mesiac skor, nam to len sledovali a nic s tym nerobili

robfako
18. máj 2014

Ahojte, od narodenia mam Hemangiom ktoreho stav je rovnaky uz 43 rokov

denisa196
2. jún 2014

@piskootka ahoj chcela som sa spytat moja dcera ma tiez hemangiom a tiez taku modrinku pod tym to znamena ze to nozmizne? Lebo od stredu toho fliacka sa to zacina stracat teda uz to nie je take cervene ale modrinka ostava my to mame pri usku ale lekari hovoria ze sa to strati aku mate vy skusenost

piskootka
2. jún 2014

@denisa196 Ahoj. Tak naša skúsenosť. Obehali sme viacerých kožných lekárov a každý vravel, že to zmizne a tak sme čakali, hemangiomy rástli do dĺžky a aj do výšky. Potom sme sa potešili, lebo začali od stredu akoby blednúť, také tenké bledé čiarky sa robiť a boli menej aj červené.. avšak nás potom znepokojila tá modrina, ktorá sa začala vytvárať a čielko okolo hemangiomu aj žilkavieť. Tak sme sa rozhodli nečakať a šli sme k BA k dr. Babalovi a ten hneď povedal, že taký hemangiom nikdy nezmizne, bol 1 cm vystúpený nad kožu a hneď nás objednal na odstránenie. A ten v strede bez modriny by jej vraj zmizol, ale nie úplne, tak aj ten odporučil odstrániť. A inak mali sme ešte jeden na nôžke, ale to bol taký malinký, ten sme ani neriešili,lebo nerástol a vstrebal sa v 2 rokoch.
Ťažko povedať, či ten váš zmizne alebo nie.. odporúčam navštíviť dr. Babalu v Bratislave, ten sa tomu rozumie 🙂

zuzanamolnarova
3. jún 2014

@barunka neviem či ti ešte pomôže táto informácia ale každý štvrtok má súkromé hodiny dr. balbala v ordinácii dr. Kerdíkovej. Musíš zavolať a vypýtať si predsnotné vyšetrenie na štvrtok poobede. (aspoň tak to bolo pred 2 rokmi) dostaneš termín na konrétny deň a hodinu. nemusí sa čakať alebo keď aj trochu tak max 10 minút. tel. číslo do ambulancie je 02/59371777

klaudia80s
8. jún 2014

Zdravim, som tu nova a som velmi rada, ze sa mozem s niekym poradit, kto ma ten isty problem ako mi, vlastne nasa malinka prinzecna. Asi na piaty po narodeni, som si vsimla na jej rucicke akoby modrinky, som si myslela, ze ju pomackali pri porode, ale na prvej poradni som sa dozvedela, ze je to hemangiom. Zacalo jej to rast a ma to dost velke a nepravidelny tvar, odvtedy len patram po internete, citam a som z toho uz hotova... Boli sme aj na laseri ale to by sme mohli chodit aj 10rokov, take to ma rozsiahle. No jedna moja znama pracuje na kramaroch na chirurgii, a ked jej to videla, ze preco nejdeme k nim, ze tam jej to pekne spravi dr. Babala, a ked som po nom patrala som natrafila na vas. Buduci tyzden ma sluzbu a skusi nam dokiho vybavit aby sa na malinku pozrel(teraz ma Miuska 14 tyzdnov) velmi dufam, ze sa stym da daco urobit aj keby tam mala jazvu, tak radsej to jak tento strasiak cerveny, pridam aj foto

radka2014
17. jún 2014

@smisela ahoj,aj moja mala to ma,ale strasne si to skriabe,tvoju to nesvrbi?a nesupe sa jej to?

adka12
18. jún 2014

@klaudia80s Ahoj, tvoja malá to má strašné a zjavne jej to veľmi rýchlo rastie. Moja mala tiež veľký hemangion na rúčke a operovať ju museli už ako 2 mesačnú a všetko zvládla super. Odporúčam doktora Babalu, my sme k nemu cestovali do BA z BB niekoľko krát a neľutujem ani jednu cestu, má zlaté ruky a je veľmi milý a ochotný tak isto ako aj celý personál na chirurgii na kramároch 😉 držím palce

adka12
19. jún 2014

@klaudia80s ahoj,nedá sa mi foto pridať do správy, tak pridávam sem
Prvá fotka je fotená 1.6.2013 - to mala dcéra 2 mesiace aj 2 týždne hemangiom mal 3x3cm, pri operácii 25.6.2013 mal už 4x4cm a 1,5cm vyčnieval ☹
Druhá fotka je fotená dnes, takmer rok po operácii

karollka21
19. jún 2014

@klaudia80s ahoj, u nasej malej to zacinalo obdobne, az sme velkostou dospeli k tomu, ze ma hemangiom na celej pravej rucke od ramena az po dlan. Najprv to mala rovnako "krvave", ale mesiacmi to zacalo blednut, je ruzovy, ciastocne zmizol (teraz ma 16 mesiacov) a sa to i plosne zmensuje. Lekari ma "lanarili" na rozne hormonalne lieky a masti (nie je to vraj vhodny typ na operaciu, ten nas), my (rodicia) sme zatial odmietli a nelutujem, naozaj sa zlepsuje, hoci na kozne a do ambulancie Dr. Sejnovej na Kramaroch chodime pravidelne na kontroly. Drzim palce, nech Vam to co najskor zacne miznut 🙂 .

klaudia80s
20. jún 2014

@adka12 ahoj no velmi pekne jej to urobil pan doktor a dufam ze aj nas strasiak sa bude moct odstranit aj ked nie cely.Ten nas je velky 7*5cm. Dievcata velmi pekne vam dakujem za podporu, velmi mi to pomaha, ze sa mozem o tom pokecat s vami s ty istym problemom a nie len vysvetlovat ludom, ze co to mame strasneho na rucicke.
@karolka21 ahoj dokedy vam to rastlo? Tabletky by sme aj mi asi odmietli ale nejaku masticku by som aj nato vyskusala, ked sa to nebude dat dole operacne. Dakujeme pekne aj my vam drzime palce nech vam to cim skor zmizne 🙂