Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kotajova
1. jan 2018

@diana_81 ahoj diana aj moja malička ma v kútiku oka hemangion a jedno na brušku neviem čo máme stim robiť vipisali jej hemangion sirup ale bojím sa jej dávať škodí na srdiečko.vela účinky sú v tomto a iba 6 mesiacov má.

lubik87
1. jan 2018

My sme mali nedávala som žiadne lieky , malý mal v kútiku pravého očká a na vrchnej strane ruky taký veľký.chodili sme len na sono kontrolu či sa nerozvija niečo aj vnútorne a ku koženej .všetko dva krát do roka

diana_81
3. jan 2018

@kotajova dobry vecer - ja mozem u dcerky potvrdit ze hemangiom v ocku zmizol bez zasahov velmi rychlo (ale ten bol velmi maly) a rovnako i na licku je to teraz takmer nepozorovatelne. Ma tam taky fliacik, ale nic co by si niekto kto nevie o co islo vsimol. Nijako sme do procesu nezasahovali, ani liekmi ani nejako inak (laser alebo podobne). Syn ktory sa mi medzitym narodil ma hemangiom na chrbte, asi tak 2,5 x 2 cm a zatial mu moc nezmizol. Je to zrejme velmi individualne a treba zvazit podla toho kde a ako sa casom vyvija. U nas je to stabilne a na chrbte nevadi ani zdravotne ani esteticky tak sa priznam ze to neriesim vobec. To oko sme sledovali ale lieky sme sa rozhodli nepodavat. Drzim velmi palce a rada pomozem ak nejako viem.

diana_81
3. jan 2018

@kotajova inak syn ma teraz 3.5 roka. dcerke to zmizlo v predskolskom veku - povedala by som ze tak do 5 - 5.5 roka veku

gabi29
3. jan 2018

Davali ste hemagliom odstranit dusikom alebo laserom? Maly ho ma pri ocku a pred nedavnom sme boli u koznej lekarky povedala ze uvidime ci bude dalej rast a ak tak odstrani mu to dusikom. No pocas sviatkov si to v spanku natrhol a zobudili sme sa doslova v kaluzi krvi, krv mu z toho tiekla doslova prudom. Skoncili sme na chirurgii kde mu dali gel na zastavenie krvacania a na infuziach nakolko stratil vela krvi . Nikdy by som nepovedala ze to moze takto krvacat. Tsraz to potrebujeme cim skor odstranit.

alcwing
3. jan 2018

@gabi29 ahoj, velmi ma mrzi ze mate taketo problemi, co sa tyka odstranenia tak dusikom by som to urcite nerobil ani som nikdy nepocul o tom zeby to niekto takto robil hlavne pokial to ma take ze to praska a krvaca tak dusik mu to len popali mrazom a spravi este horsie... a laser sa neodporuca tiez kedze to ma pri oku musel by byt v narkoze a isto to nepojde na jeden krat ale bude sa to musiet palit viac krat... neviem aky ma drobec vek a ako to vyzera je mozne chirurgicke riesenie alebo potom liecba sirupom pokial ma do 5-6 mesiacov. ak je starsi tak potom este v MT davaju gel alebo mast ta sice nema az taky efekt ale je to bezpecnejsie ako laser alebo dusik, drzim palce

miley33
3. jan 2018

@alcwing áno a to zvyšovanie dávky určuje lekár? Lebo naša už berie tri týždne rovnakú dávku tu počiatočnú a na kontrolu ideme až na koniec mesiaca

alcwing
4. jan 2018

@miley33 no to zvysovanie davky je dane predpisom a postupom liecby u toho lieku aby bola co naucinnejsia, cize po 3 tyzdnoch by ste mali brat 3mg/kg, stale je to bezpecna davka nakolko napr v kardiologii davaju 6mg/kg, ma sa to zvysovat po tyzdni, u nas v KE mi aspon tak vraveli, kde liecia vas ak sa smiem spytat.

gabi29
4. jan 2018

Maly ma uz pat rokov.. nepraska mu to tym ze to ma sice male ale vystupene zadrhol si to o vankus v spanku. Dnes sme boli na laser nerobia to v narkoze dostal iba okuliarky a robili mu to na dva x laserom no dr povedala ze ma to velmi odolne ze uvidime ako to zareaguje a ak bude potrebne tak este raz. A robia to aj dusikom dermatologicka ku ktorej chodime normalne je fakt odbornik a max jej verim len teraz ma dlho dovolenku a nechcela som tak dlho cakat a riskovat ze sa to zopakuje.

leylastore
4. jan 2018

Moj syn mal na ocnom viecku na hlave a na hrudniku. Na ocku a na hlave sa vstrebal. Ten na hrudniku narastol a bol nebezpečny ze by si to poskrabal tak mu ho operacne odstranili a ostala len jazvicka. 🙂

pitufinka
4. jan 2018

@katren32 bral hemangiol do 13 mesiacov potom som skusala homeo.. teraz rozmyslam ze opat nasadim homeopatika a sucasne zvazujem vyskusat zahranicie... ale nerastie ani sa nezmensuje.. mame pravidelne kontroly na kramaroch... v mt su aki lekari? Aky z nich mate pocit?

peknuckakrasnucka
4. jan 2018

Moja dcera malaPediatrička vraj to je v pohode.To zmizne.A prd.Rástlo to...na líčku...Tak som si sama vybavila plast.chirurga čo jej to vybral.A som rada ze som ti urobila.Stále si to zoškrabúvala.Hrozné.

katren32
5. jan 2018

@pitufinka môjmu synovi nič nedali ani nič nejdu riešiť len povedali ze keď bude mať viac rokov spravia mu magnetickú aby vedeli ci to ma aj vnútri.. A lekári fajn ale už nás poslali preč že nám to ma kontrolovať naša zubná lekárka.. Aši tak

marina14
5. jan 2018

ja som mala do 8 rokov na chrbte, moja dcerka presne to iste aj na tom istom mieste a tiez taky pod kožou. mna nikto neriesil a na dcerku pediatricka povedala, ze len sledovat, ci sa nezvacsuje

kikuta
5. jan 2018

Naša to mala dokonca medzi obočím a aj na záhlaví má 6 rokov a absolútne jej to už nie je vidno

miley33
5. jan 2018

@alcwing ja chodím k pani dr. Zelinkovej vo Svidníku tak idem tam v pondelok .. mne nič o zvyšovaní nevravela.. možno mi povie v pondelok aký sme zvisili davku

pitufinka
6. jan 2018

@katren32 ked nema problemy tak fajn.. mojmu to ale opuchlo a nevedel jest tak sme museli ist na pohotovost

pitufinka
6. jan 2018

Magneticku mu nerobili ani nepovedali ze planuju robit

tipstertime
8. jan 2018

@kotajova ak máte predpísaný Hemangiol sirup a bojíte sa nasadiť ho, rada od Vás kúpim recept/sirup

tipstertime
8. jan 2018

@pitufinka na onko do MT ku p.mudr. Murgašovej chodíme aj my, už 2 mesiace. Nález nám diagnostikovali lekári na detskom oddelení v úžasne krátkom čase. Môžem len a len odporučiť, prístup, vyšetrenia, liečba.. Martin je doposiaľ najlepší a nikde inde ani nepôjdem

alcwing
11. jan 2018

@miley33 doktorku zelenkovu poznam, znami ku nej chodili ale strasne dlho ze ku nej sa caka tak zacali chodit do BJ myslim doktorka Rapcanova, ako ste pochodili na kontrole zvysila vam davku?

pitufinka
12. jan 2018

@tipstertime vyskusam dakujem 🙂 ja som bola aj v prahe teraz rozmyslam skor vieden 🙂

smilee111
12. jan 2018

Ahojte baby,mate niektorá skusenosti sdr.babalom alebo dr.mäsiarom?malá ma hemangiom na krku a jeden lekar nas posiela mäsiarovi adruhy kbabalovi. Malá to ma aj opuchnute o veľkosti 2,5 x 2,5cm.
Ďakujem Beáta

miley33
13. jan 2018

@alcwing ani nie že dlho sa čaká ale ju tam zastihnúť je problém lebo chodí kade tade po prednáškach.. objednať sa k nej nedá musíte na ňu proste natrafiť. Ešte sme neboli až tento týždeň sa budem pokúšať ju zastihnúť.

cicka22312
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tipstertime
14. jan 2018

@cicka22312 radsej vydrzim polrocnu liecbu hemangiolom ako rezat take male dieta

nikol805
28. jan 2018

@gabi29 kde ste boli na laser?? Koľko ma malý??

lencika226
29. jan 2018

Ahojte nas 4 mesacny syn ma tiez hemangiom na ocku uz mesiac ho ma stale rovnaky nechcem s tym cakat pokym to same zmizne co moze trvat aj par rokov uvazuje o lasery uz sme aj objednali na konzulatciu je tu niekto kto laser podstupil ?

1adrika1
6. feb 2018

Ahojte, chcela by som sa spytat od kolkych mesiacov sa da zacat s odstranovanim s laserom a kde na Slovensku to robia?

nexx
21. mar 2018

Zdravim mamicky, vela vas tu pise, ze vasim detom odstranovali hemangiomy chirurgicky. Mozem sa spytat, preco vam ich neodstranovali laserom? Dakujem za odpovede.