Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

nexx
21. mar 2018

@smilee111 ahoj, a nikto vam neodporucil odstranenie laserom?

janikajanka
12. apr 2018

Dobrý deň prajem, prosím vás aké máte skúsenosti s hospitalizáciou na Kramároch a zotavovaním po operácii? Moj dvojročný synček ide na operáciu hemangiomu (na chrbátiku), mal by ho operovať MUDr Babala. Čím vias sa to blíži, tým sa viac obavam, ako to zvladneme pred operáciou, čakanie na operaciu, po nej.... Budem vám vďačná za akékoľvek vaše skúsenosti a rady. Dakujem veľmi pekne

verkom
12. apr 2018

Nasa mala ma hemangiom, na brušku, od narodenia, ma 5 rokov a skoro nič jej tam uz nevidiet, vstrebal sa sam..... este vidieť trosku okraj ale isto jej to zmizne samo.... nebola nutná operácia....

janikajanka
12. apr 2018

@verkom Dakujem, my musíme ísť na operaciu lebo tento typ hemangiomu sa vraj nevstrebe... ale dakujem za info

nexx
27. jún 2018

Ahojte, dcerku 5,5 mes. mam na liecbe sirupom Hemangiol. Uz tyzden ma hnacky (priblizne 3x denne). Mate podobnu skusenost? Neviete poradit ako to riesit? Dr. ku ktorej chodime ma dovolenku. Dakujem.

nexx
27. jún 2018

@janikajanka skuste sa informovat o liecbe laserom, mozno sa vyhnete operacii a narkoze.

alcwing
28. jún 2018

@nexx ahoj, na stranke www.hemangiom.sk su kontakty na centra a doktorky kde davaju hemangiol mozno skusit tam zavolat a vysvetlit situaciu, neviem kde vam ho predpisali no... osobne si myslim ze to s tym nesuvisi ani v spc lieku tieto problemi nepisu ale mozno zmena v strave alebo rezime kto vie, drzim palce aby ste to zvladli ;)

nexx
29. jún 2018

@alcwing ahoj, dakujem velmi pekne. Liek nam predpisala Dr. Sejnova na Kramaroch. Obavam sa, ze je to z toho, lebo v pribalovom letaku je vo velmi castych neziaducich ucinkoch uvedena hnacka a zvracanie.

alcwing
30. jún 2018

@nexx aha uz som to nasiel tiez, ak to stale trva tak by som mozno pouvazoval nad prerusenim liecby kym sa doktorka vrati ze co ona na to povie a ked tak potom pokracoval v tej davke a liecbe ako je to teraz nastavene, viem ze pri inych ochoreniach ked je aj teplota a podobne sa to tak robi.

nexx
30. jún 2018

@alcwing dakujem za radu. Tiez som myslela, ze to tak nejako spravim.

janikajanka
4. júl 2018

Dobrý deň, len pre informáciu, my sme absolvovali (my - moj synček 🙂 operáciu hemangiomu v celkovej anestéze na Kramároch u MUDr. Babalu a všetko dopadlo dobre, aj operácia, aj zotavenie... len pre podporu tých, ktorí sa obávajú 🙂 pekný deň

tipstertime
4. júl 2018

@janikajanka asi aj my tak dopadneme, kedze hemangiom nechce ani po 7 mesiacoch liecby zmiznut...

janikajanka
5. júl 2018

@tipstertime držím palce

nexx
6. júl 2018

@tipstertime ahoj, nemusite ist na operaciu. Hemangiomy na kozi sa daju liecit laserom. Laserova terapia nezanechava ziadne jazvy, neporusi sa pri nej koza cize nehrozi ziadna infekcia a nerobi sa v celkovej anesteze, hemangiom sa iba potrie umrtvujucim kremom. Maju vynikajuce vysledky, je to najucinnejsia a najrychlejsia liecba. Konzultovala som to s Dr. Babalom (cievny chirurg na Kramaroch) a on povedal, ze otejto moznosti vie, ale ze zial v DFNsP na Kramaroch laser nemaju. Cize to treba riesit cez sukromne laserove centra, kde maju na to vybavenie a vyskolenych lekarov. Laserova terapia je na principe selektivnej tofotermolyzy. Zial pre nas to nepripada do uvahy nakolko my mame hemangiom v peceni. Keby sme ho mali na kozi, vobec by som neuvazovala nad operaciou ani nad liecbou betablokatormi. Isli by sme rovno na laser. Skuste si vygoodlit: liecba hemangiomov laserom.

tipstertime
7. júl 2018

@nexx tiez mame hemangiom pod kozou...

aubergine
20. sep 2018

Ahojte, ti, ktori ste pouzivali hemangeol, mali vase deti nejake vedlajsie ucinky? My sme dnes akurat zacali. Dcera ma celkom velky na licku :(

tipstertime
20. sep 2018

@aubergine myslím, že žiadne. Aspoň ja som na nič neprišla, už berieme takmer rok....

laskalieci
20. sep 2018

no mojmu sa vytvoril asi tak 2 tyzdne po narodeni na pleci.Bol uplne vypukly a bala som sa ze mu praskne.Horor!!!Mal 3 r. a stale ho tam mal .teraz ma 5 a slabne mu a vstrebal sa mu.A doktory nam povedali ze t9 je ten tip co sa nevstebe.Pekne nam zlieza.

aubergine
21. sep 2018

@tipstertime to rada pocujem. Niekde som citala, ze deti mali velky problem so spanim. Tak uvidime...

alcwing
22. sep 2018

@aubergine ahoj, co som cital a studoval tak velmi vynimocne ak drobec malo papa tak moze prist k hypoglykemii aj preto sa to dava s jedlom takze to sa da lahko riesit a potom udajne problemi so spankom ale to nam radili ze dat prvu davku hned rano s prvym jedlom po zobudeni a nasledne tu druhu o 9h z dalsim jedlom aby pred nocnym spankom boli aspon 2-3h a nebol problem. Ak sa ti da samozrejme. inak je to velmi bezpecny liek ta ucinna latka sa pouziva aj u deticiek viac ako 60 rokov len na ine ochorenia len pred cca 10rokmi zistili vo francuzku ze to zabera na hemangiomi, skoda ze to nevedeli skor a ze u nas tolko trvalo kymt o prislo k nam.

aubergine
22. sep 2018

@alcwing dakujem! Ja som dostala rovnake instrukcie 🙂. Zatial spi dobre.

tipstertime
22. sep 2018

@alcwing niekedy sa jej nechce zaspať, ale so spánkom všeobecne problém nie je. (nepripisujem to liekom) Ako väčšie riziko považujem to, že dieťaťu môže náhle klesnúť cukor (preto sa užíva s jedlom, pripadne po jedle) a najväčšie riziko, ktoré mi je divné, že nespomínate je spomalenie tepu. Liek sa roky využíva na liečbu srdcových ochorení ako sú napr.vysoký tlak, takže na začiatku liečby by sa mal kontrolovať tep po užití a počas spánku, aj keď je našťastie malá pravdepodobnosť, že by došlo ku zástave srdca. My sme ale prvé dni boli na monitore, aj som premeriavala tep pri každom zvyšovaní dávky.
Aby to nebolo také hrôzostrašné, poznám deti, ktoré užívajú propranolol a bez vedľajších účinkov, rovnako ako u nás, ale na ľahkú váhu by som to nebrala.

aubergine
22. sep 2018

Mne bolo povedane, ze ak neje alebo vracia, nenam jej to davat prave koli moznemu poklesu cukru.

tipstertime
23. sep 2018

@aubergine to je samozrejmé. Ved cukor stúpa po jedle. Ak zcracia, cukor je nízko, ak klesne, môže byť zle

nika_13
25. sep 2018

@aubergine Ahoj, naša dcerka má už 3 rokz, má hemangiom na čele -ten červený ako malina. od 5 mesiaca sme brali rok lieky -Propranol. Cas je najlesí lekár, postupne nám to bledne 🙂
neboj, bude vsetko OK.

lena1234
26. sep 2018

@lolita611 a nakoniec ste teda sirupček barli? ja s atoho strašne bojim nakoľko to spomaluje činosť srdiečka.

lena1234
26. sep 2018

@aubergine dobrý akoto vyzerá vidíte vysledky z lieku? ja ako na to reaguje mala?

lena1234
26. sep 2018

@nika_13 mne bolo povedané od Dr., že tie červené su fajn, tie pekne miznú... horšie sú tie vnútorné :/ to je náš prípad.

lena1234
26. sep 2018

@tipstertime rovnako mam strach práve z toho, že sa spomaľuje činnosť srdiečka :/. Stále neviem, či máme liek nasadiť... malému to rastie prirodzene s nim, má vnútorný.

tipstertime
26. sep 2018

@lena1234 tiež máme vnútorný, dokonca blízko tepny, takže sa vstrebáva (podľa mňa) pomaly, ale je oooveľa menší, ako bol pred skoro rokom. Nám to vtedy už razom opuchlo. Určite neváhajte a dajte sirup. Mne dr povedala, že má omnoho viac prínosov ako rizík. Zo začiatku nám urobili kardio, či je srdiečko ok, 3dni bola na sledovačke, potom som aj ja kontrolovala tep v tvrdom spánku, ale nemá sa čo stať. Ak sa niečo udeje, tak sa to ukáže prvé dni. A moje dieťa je skôr hyperaktiv, takže nie na všetkých to má rovnaké účinky. A na liečbu hemangiomu sa používajú nižšie dávky ako na liečbu srdcových chorôb. Naozaj sa nemáte čoho báť. Mna len mrzelo, že neuživame sirup, ten sme mali len zo začiatku, ale ako si zvykla na tablety, je mi to už jedno.