Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

aubergine
27. sep 2018

@lena1234 Ano, uz ho davam tyzden, i ked stale este nedavame celu davku (postupne zvysujeme az na davku, ktoru ma mat podla vahy). Mam pocit, ze sa to trochu zlepsilo, nevyzera to tak agresivne. Najviac ma stresuje to, aby jedla a neklesol jej cukor.

nika_13
30. sep 2018

@lena1234, je iný ale aj nás bol velký a nebezpečne vypuklý, váhali sme s liekmi, teraz viem že sme sa zbytočne obávali. Na srdce su to malé dávky, a treba mysliet na to, že len do určitého veku tie lieky zaberajú.

ivka7529
22. nov 2018

@zuzitka A aké to mal veľké na hlavičke? Aj mu to opúchalo?Aj naša malá to má na hlavičke už 5mesiacov.

laskalieci
22. nov 2018
laskalieci
22. nov 2018

nas mal od narodenia vypukly krvavo cerveny mala som stresy.Dvaja doktory nam potvrdili ze treba ist na lejzer operacie a pod.Ze nezmizne.Nase dieta ma 5r a nadherne mizne

ivka7529
23. nov 2018

@laskalieci Aj my máme strach o to viac že to má na hlavičke a opúcha jej to ☹

laskalieci
23. nov 2018

@ivka7529 a kolko ma rockov?

ivka7529
23. nov 2018

@laskalieci 7 mesiacov mala.

laskalieci
24. nov 2018

@ivka7529 nas to mal veru riadne vypukle a krvavo cervene tip ze to nezmizne!ale mizne to a je to uz do biela Pozor na hreben !vyckajte este

ivka7529
24. nov 2018

@laskalieci Naša to má zatiaľ 1x1cm vypukle. Ma 7 mesiacov. Ako dlho to máte vy?

nika_13
27. nov 2018

@ivka7529
dobrý deň
nasa mal to mala 3x3 cm a 1cm vypuklé, na hranici čielka a vláskov. boli sme nešťastní... cca od 5tich mesiacov sme brali 11 mes.propranol aby nerastol s nou lebo bol dobre živený cez hlavnu cievu. bol krvavo červený makký. hned po mesiaci splasol a prestal rásť. teraz máme 3,5 roka a ak jej nevyčešem uplne vlásky dozadu tak nič nie je vidno, bledne to 🙂...teraz viem že sme sa obávali možno viac ako bolo treba...ale vsetci sa o svoje deti bojíme a hlavne sme nemali s hemangiomom skusenosti. Je to "len" kozmetická vada a to je najdôležitejšie. časom bledne tak ako je na foto u toho chlaceka 🙂
nebojte sa, budte len opatrní na poškriabanie lebo to krváca a zbytočne prekrvuje. pred slnkom chránte tiež sa prekrvuje.

ivka7529
27. nov 2018

@nika_13 Naša to má tiež na ľavej strane ako jej rastú vlásky tak asi 1,5cm od rastu vláskov vo vláskoch.Je jej to dosť vidieť najmä ked jej to vlásky nezakrývajú. My na to zatiaľ nič neberieme,kožná povedala že o polroka máme prísť na kontrolu.Keby sa to zhoršilo tak hned! Máme aj my s toho veľký strach.Voľakedy toto vôbec nebolo.Ja mám dvoch dospelých synov ale vtedy to vôbec niečo takéto nebolo.Preto sa človek aj strachuje a obzvlášť ked to má na hlavičke a zväčšuje sa to ☹.Ďakujem za odpoveď.Pekný večer.

bastillka
27. nov 2018

@ivka7529 Dobrý deň, naša dcérka sa presne s takým narodila vo vlasoch a natierame jej to krémom.Sirupovu liecbu som odmietla po čítaní jeho nežiadúcich účinkoch a toho,že je to v testovaní..je to asi 3/4 roka,čo natierame a ide to pekne dole...odporúčam 💪

ivka7529
2. dec 2018

@bastillka Dobry deň prajem. A akým krémom jej to natierate?

bastillka
2. dec 2018

@ivka7529 je to Hemangiol. Buď sa užíva v podobe toho sirupu alebo je to nariadené vo forme masti. 🙂

nika_13
3. dec 2018

@ivka7529
nebojte sa, my sme absolvovali usg ci to je len na povrchu a nie pod kostou + ci to nemáme na mäkkých orgánoch. dokonca sme boli dva dni na onkologii kvôli nastaveniu liekov -propranol....poviem vám, od vtedy je pre nás hemangiom skutočne len kozmetická chybicka.
starsí syn nič také nemal
vo vacsine sa to objavuje u dievcatiek...

ivka7529
5. dec 2018

@nika_13 Ďakujem pekne za odpoveď, upokojili ste ma. Mala to ma 1x1x1cm.Vidno jej to dosť na hlavičke. Snáď to prejde. A ten krem je na predpis len? Ďakujem pekne.

aadenka
5. dec 2018

Dobry den, moj maly mal hemangiom rovno hore na hlavicke, kam mu po porode bola podavana infuzia. Objavil sa, ked mal asi mesiac. Volala som to “tlacitko ON/OFF”. Ale nefungovalo 😂
Mala som vzdy v taske zbalene nejake “spongie” z lekarne, keby to nahodou zacalo krvacat, inac IK. Kazali nam to nedavat na slnko, opatrne okolo toho umyvat atd. No co cert nechcel, ked mal asi 7-8 mesiacov, boli sme v aquaparku (samoska s klobucikom na hlave), ale maly ho asi po 10 min. hodil do vody a slnko mu pripieklo hlavicku. No a odvtedy to zacalo miznut, vstrebavat sa 😄. Fakt bleskovka, zmizlo to za fakt par tyzdnov. Dnes ma 6r., nosi vystrihane vlasky “na jezka” a tam, kde kedysi bol hemangiom, je dnes troska ruzovejsia pokozka 😉 Takze 🤷‍♀️

ivka7529
5. dec 2018

@aadenka ďakujem za odpoveď.

simi231
11. jan 2019

Ahojte mamičky. Chce sa spýtať aká je cca dlhá čakacia doba kým sa dostanete k pánovi doktorovi babalovi? Dnes s volala sestričke s tým, ze keď budeme mat nálezy z vyšetrení ako sono, očné a neurológiu, mam jej zavolať a objedná nas na konzultáciu. Malá má 8 mes a hemangiom na hlavičke asi 2×2 cm vypukly.snad je to chirurgicky odstránia ako jednodňový zákrok. Ďakujem

nika_13
12. jan 2019

@simi231
ahoj
preco to chcete dat rezat? je to ten červený ako malina, len na koži?
nasa mala 3x4x1výška - po cc mesiaci sa stiahol a bol len plochý(brali sme propranol v KE)
dnes má malá 3,5 roka pekne jej to bledne.

nám Babala odporučal rezať, následne plastika, koža zo zadočka....prehodnotili sme to

nika_13
12. jan 2019

@ivka7529
my sme brali liek, nie krem...vtedy krém este nebol. ko píše Aadenka, tir červené-malina, sa fakt časom sťahuju a blednu.
Nam na začiatku pomohli liekz, mali sme to velke a vypuklé, tera mame este jemne ružovo sivastéale o milion krát lepsie ako to mala v 5 mesiacoch. a som rada že som ju nedala operovat.

simi231
15. jan 2019

@nika_13 ahoj, áno je ako jahoda a propranolol nám za 5 mes nezabral, lieky nám už nedajú budeme mat rok kým sa dostaneme k Dr Babalovi, tak nám ostáva chirurgicky zákrok. Mame to nad celom a keďže začneme pomaličky chodiť sami, nechcem aby si to pri pádoch vždy rozrazila. Tiež nemôžem za ňou nonstop chodiť 😉

simi231
15. jan 2019

@nika_13,tak hlavne ze lieky zabrali a uvidíme co nám poviem Dr, či sa dajú dat est lieky alebo nie...

simi231
15. jan 2019

@nika_13, tak teraz mam obavy aj ja keď píšete ze,plastika a odoberanie pokožky zo zadočku☹

simi231
15. jan 2019

@ivka7529my mame propranolol a žiadna zmena a to berieme už 5 mes.

nika_13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simi231
16. jan 2019

@simi231, @nika_13 ako vám to krásne zmizlo.pozeram že naša to ma také ako ste mali vy na druhej foto. Používate propranolol?

ivka7529
16. jan 2019

@laskalieci my máme takýto na chrbatiku. Na hlavičke mame 1x1cm a opuchnuté ako kedy ☹️

simi231
16. jan 2019

No v 3 och mes ho mala asi najväčší aj do výšky a teraz ako pozerám fotky naše, teraz ma takmer 9 mes a má ho už na výšku menší a bledsi, nie taký bordový tak ten propranolol, masť nám od 5 mes vidím pomohla. Ale aj tak ideme Dr Babalovi pre istotu. Dnes som bola s malou na neurológii, ešte očné a šup do Ba. A vám čo dali na hemangiomy? Lepší sa vám to?držím palce