Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

motylik222
28. jún 2014

Ahojte,tiež nám zistili hemangiom,malinká má 3mesiace boli sme aj na magnetickej rezonancii lebo máme nad pravým očkom hrčku idu to skumat čo to vlastne ,v pondelok mám íst na príjem onkologie do BB tak sa bojím jak nikdy,ešte aj z toho oddelenia mám des ked ten názov len počujem...vôbec netuším čo to ako idu postupovat ☹

uzsomtu
11. júl 2014

čaute,tak my sme na tom takto,a v septembri ideme na operáciu Mudr. Babala, povedal že toto nezmizne a je vysoká pravdepodobnosť poranenia. 25.7. máme rok. neviem si predstaviť ako to bude vyzerať potom..aká jazva,predsa len je to dievča....

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka82
16. júl 2014

@uzsomtu pan doktor Babala je super maleho operoval a neni ani vidiet jazvicky velmi pekne vam to urcite spravi zostanu vam len pasiky nam zostali len pasiky ani su neni vidiet a to operoval maleho ked mal 2a pol roka

sassanera
16. júl 2014

Aj moja malá ma hemangiom na ciciku vedľa bpradavky. Ked som bola ešte na pôrodnici prišli mi ju ukázať ze to sa nestalo pri pôrode že nevedia čo to je. Mala to len taký fliacik. Teraz ked ma rok ma to vypukle a krvicku tam.. ale nerastie to. Ak to nezmyzne rozmýšľam nad tabletkami čo mi odporučili v nemocnici alebo laser.

uzsomtu
16. júl 2014

@radkovadanka ono to mizne tak,ze sa objavuju biela miesta,len zalezi od velkosti. Su hemangiomy len ako fliaciky alebo velke flaky,tie maju sancu zmiznut,potom su podkozne,ten ma moja mala,su vystupene nad kozu a tieto cievne zhluky maju malu pravdepodobnost ze zmiznu samy,vacsinou sa operativne odstranuju. No a potom su tie najhorsie,hemang. na vnutornych organoch..tie nastastie nemame,boli sme na sono mozgu,sono pecene a bruska a ocne pozadie. Nam sa tiez zacali robit take biele cesticky ale rastie to stale von tak to musi ist prec.

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuko7
22. júl 2014

@uzsomtu my mame tiez na tomto mieste, ale teda taku desatinu z vasho :/ ma tam taku modrinku pod tym a cervene bodky,,ale niektore blednu uz,,,,ideme k panovi doktorovi na vysetrnie, kvoli uzv,,,ale ja planujem cakat, lebo malemu to nerastie, velkost to nemeni a aj ked je pod tym modrinka, z vonkajsej strany to bledne,,,maly bude mat 7 mesiacov a ked sa narodil tak tam mal taky fliacik, potom okolo 3 mesiacov to trochen narastlo a teraz to stagnuje a nejako to velkost nemeni,,,,som zvedava co nam povie,,,ale sranda uplne rovnake miesto,,,,nema to nejako extra ale do priestoru, len taky mini kopcek,,,,,drzte sa, urcite to malej urobi krasne 🙂 nas pediater je jeho spoluziak a povedal, ze je to pan doktor ktory sa tomu ozaj rozumie 🙂

kuko7
22. júl 2014

@uzsomtu presne ako pises biele cesticky tie sa robia aj nam,,,ale nerastie to teda ako vam :/ a mame tiez podkozny

uzsomtu
22. júl 2014

Dakujeme,nam to tiez chvilu stagnovalo a potom to vyhuplo do vysky.

hnedka
25. júl 2014

Baby tie co maju vase babatka hemangoim aj ste absolvovali ckovania?ci mate vyckat?

mirkapsnupydog
1. aug 2014

Baby, Operoval vǎse detičky aj niekto iný ako Dr.Babala? Máte skúsenosti s niekým iným? 🙂

ivuska6
1. aug 2014

aj moj syn mal ale vonkajsi a rastlo to rapidne rychle ked si to prvy krat praskol tak som sla ze to chcem aby mu to odoperovali nechceli zato ze je maly a nemozu ho uspat tak sme sli domov za par mesiacov bol zase vacsi a zase som naklusala ze chcem aby mu to vyoperovali maly mal neake 3roky a tak sa dali aj nato umrtvili bola som snim dnuka a kedze je on rozumny chlapcek a vzdy spravi co mama vysvetli tak aj pekne lezkal odoperovali pri prvej injekcie poplakal ale malo a uz potom bolo dobre pekne drzal keby to odkladam a naraste mu to obrovske tak uz mu to tak lahko nespravia som rada ze som mu to dala von uz mame len jazvu a na tu sa lepsie pozera

daandra
4. aug 2014

ahojte,prosim vas,ked hemangiom zacne od stredu akobz blednut / je tam akobz biely povlak,je to dobre znamenie,alaebo nic<....dcerka ma 4 mesiace a ma ho dost velky...na cielku,no asi mesiac nam uz taka pobelava vrstva sa tvori..no aj tak rastie...:(

veronikonv
4. aug 2014

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat, moje rocne dievcatko ma hemangiom na licku, este je maly, nad kozou tak 4*4 mm, doktorka mi povedala, ze to treba len sledovat, ale mne sa zda ze to dost rychlo rastie? Moze sa to odstranit? Dakujem pekne

klaudia80s
6. aug 2014

Ahojte baby, chodite niektora dr Sejnovej na onko? Ak hej vedeli by ste mi dat na nu kontakt? Dakujem

piskootka
22. aug 2014

@daandra Ahoj. To môže byť u každého inak. Nám síce bledol od stredu, ale zároveň sa zväčšoval a nebola šanca aby zmizol, tak to radšej operačne odstránili.

marcela1906
24. aug 2014

@mirkapsnupydog nás operoval Dr. Bánsky na Kramároch. Bola som spokojná, prístup veľmi dobrý a milý . chodíme tam aj na kontroly na ambulanciu a som spokojná

zuzanamolnarova
27. aug 2014

@uzsomtu bude to krásne neboj sa. naša mala takýto hnusák https://www.modrykonik.sk/blog/zuzanamolnarova/... a na poslednej foto vidieť ako to má teraz. držím palčeky viem aké máš obavy ☹

zuzanamolnarova
27. aug 2014

@hnedka my len tbc po čom na 3 deň vyšiel hemangiom. odvtedy nič neočkujeme - na papiery to nemáme ale dr. uznali že to mohlo spôsobiť živá vakcína z tbc 😠

hnedka
27. aug 2014

@zuzanamolnarova takze neockujete zu bo poznam 2 zeny tiez maju syncekov a po ockovani im zacal rapidne rast az museli ist na plasticku rucicky :(((potvrdene ze z ocko... My tiez zatial neockujeme a ani neplanujem pokial to nezmizne 🙄 ..Kolko ma zu tvoj syncek rockov? a nerobia problemy doktory koli ockovaniu?

zuzanamolnarova
27. aug 2014

@hnedka mám dcéru 😀 v októbri bude mať 3 roky. naša dr nás nahlásila na ruvz ale tam sme nšťastie pokutu nedostali kvôli "trvalým následkom"

bambicka
6. sep 2014

ahojte dievcata, pridavam sa k vam...aj moja dvojmesacna dcerka ma h. na krku ☹ ...zatial je to len take povrchove...uvidime ako sa to bude vyvijat...

andrea_d
17. sep 2014

Ahojte maminy, moja mala ma hemangiom na ohanbi, objavil sa par dni po porode, najskor ako maly cerveny fliacik, postupne stmavol a vystupil, teraz ma cca 3x1,5 cm.. zaujima ma, ci ste u svojich deti spozorovali, ze by ich hemangiom napr. svrbel / bolel..? dcerka si totiz v poslednom case nan casto siaha, skriabe si ho pri prebalovani i cez plienku. predpokladam, ze tento neprijemny pocit je u nej vyvolany "necistym prostredim", v ktorom sa hemangiom nachadza (samozrejme sa ju snazim casto prebalovat, umyvat, a tak udrziavat ritku v suchu a cistote).. napadlo ma vsak, ci svrbivy pocit nemoze byt sposobeny aj zmenami, ktore na hemangiome prebiehaju..?? nedavno mala na nom malu mokvajucu ranku, ktora sa uz zahojila (po osetreni mastickou odporucenou pediatrom), avsak sposobila, ze uz predtym vyblednuta cast h. opat stmavla a vystupila. odvtedy registrujem, ze sa ho ovela intenzivnejsie dotyka..

marichen
23. sep 2014

Ahojte maminy,pridavam sa aj ja.Moja mala ma tiez hemangiom na pleci,objavil sa nam na treti den po narodeni a teraz mame tri mesiace a narastol na na 2 x2cm.pediatricka ma poslala na kozne,bola som na kontrole a kozna mi dala tekuty puder ,mam natierat 2x denne a kontrola o sest tyzdnov.zda sa mi to trochu divne,ma niektora skusenost s pudrom? dakujem

adka12
30. sep 2014

@marichen tekutý púder? a to čo je za kožná??? vedela vôbec, že je to hemangion??? Ja nie som lekár, ale tekutý púder ti tak prd pomôže.... to nie je vyrážka, že ju musíš vysušiť. Je to nezhubný nádor! Pozdrav kožnú ak k nej ešte pôjdeš. Tieto stavy sa riešia na onkologii, prípadne rovno na chirurgických ambulanciách.

marichen
2. okt 2014

@adka12 ved to,ked som to povedala mojej pediatricke,tak krutila hlavou..objednala som sa na sono bruska,hlavicky a potom pojdeme do ba...hadam ma neodbavia s pudrom;-//informovala som sa na tu koznu a dozvedela som sa ,ze sa skor zameriava na kozmetiku .laser....atd. takze takp

bobacik999
15. okt 2014

@ninah ahoj porad mi,kdo mi predpise betablokatorovu mast?

henika26
26. okt 2014

AHOJTE,velmi rada vas pozvem do skupiny o hemangiomoch 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/6936/

nikol805
6. nov 2014

@hnedka my sme absolvovali vsetky ockovania a bez problemov..klop klop