Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

maaaaaaaria7
6. jún 2017

super.. a okrem toho už dvaja lekári sa vyjadrili, že netušia čo hladáme na dermatovenerologickom oddelení..
vám to kde riešia, kontrolujú, nasadzujú liečby...?

jana954
6. jún 2017

My sme si našli na nete, že vBB sa v detskej fak.nem. na onkologii zaoberajú aj liečbou hemangiomov a tak sme si zavolali a objednali sa. Malá mala vtedy 16mesiacov a dr. Nás zvozila že kde sme boli dovtedy a neriešili sme. Sirup nám nemohla už predpísať, tak máme masť,ako sme začali natierať tak zbledol, trochu splasol... a najväčšia sranda na tom je, že sme chodili po kožných, aj na laser sme chodili, na konzultáciu s plastickým chirurgom nás poslali... takže lekári o tom veľa nevedia a človek si musí pomôcť sám. Teraz v auguste bude rok čo chodíme do BB, ukončujeme liečbu... momentálne nám to ani nerastie ani sa nezvacsuje.

bobajz
6. jún 2017

@jana954 ahoj vieš meno doktorky mi napísať ? Aký veľký a kde na telíčku máte vy? Moja mesačná dcérka m na brušku a stále to rastie, oplatí sa ísť tam ? Napíšeš mi bližšie k tomu?

miskamiska1301
6. jún 2017

@budkat ahoj,nemám viber.jedine mail alebo fb to môžem dať.a tiež máte hemangiom na genitáliach?

budkat
7. jún 2017

Nie mame na pliecku a na sanke na tvaricke. Toto aj hnisalo. Ak sa vam to zahoji az potom by som to mastila. Ked je tam chrasta alebo to hnisa nic by som nedavala. Davaju vam nieco na to v nemocnici?

miskamiska1301
7. jún 2017

Nasadili nám antibiotiká lebo jej v tej rane našli nejakého bacila a kvasinky+masť belogent.dnes sme boli na kardiu a večer nás čaká prvá dávka hemangiolu😒 bojíme sa toho celkom!ty si písala,že tiež beriete hemangiol hejže?pozoruješ nejaké vedľajšie účinky?

jana954
8. jún 2017

@bobajz ahoj, nájdi si stránku www.hemangiom.sk, tam sa aj niečo dočítaš a sú tam uvedené pracoviská, kde liečia hemangiom. V Bb je to dr Stančoková. Dúfam, že som ti pomohla....

barborenka333
8. jún 2017

@didamt ako ja netvrdím že dr.murgasova je zlá.len sa mi nepáči že za každým mi navrhuje sirup,aj ked sme jej vysvetlili,že nie sme za tú liečbu.podla mňa na Slovensku nie je dlho táto liečba a oni to ponúkajú všetkým kto im trochu spadá do toho.boli sme aj na kožnom a tam nám zase povedali že ten typ čo máme my sa nijako nerieši.preto som z toho zmatena.masticku mám.ide to akurát pomaly lebo po ňom kolienkuje☹ale nie je povrchový,tak hádam keď budeme dávať bacha,bude to ok.minule mi dokonca povedala že keď sa porani,tak mozno aj skôr zmizne lebo sa cievy uzavrú...tak ja už neviem.som z toho zmatena a verím že to zmizne časom...

pidulik
9. jún 2017

@petronka ahoj, viem ako tomu pomoct je to liecba lasetom, trva chvilku a fakt to myzne, ja som az od stastia plakala. Bohuzial aspon vtedy to poistovna nepreplacala

pidulik
9. jún 2017

AHOJTE ZENICKY. PO DLHOM CASE SOM ZNOVU NAKUKLA SEM, JA SOM cca pred 6rokmi sem pisala. Mali sme s hemangiomom problem dcerka ho mala na nozicke, na chodidle pod prstekami, aj prsteky a tiahlo sa to az na vrch nozicky.. po beznadeji ked jej to prasklo vyslo slniecko a NASLA SOM.ZE TO ROBIA AJ LASEROM. my sme boli z michaloviec az vo ZVOLENE. vtedy to poistovna nepreplacala ale v tu chvilu nepozerate na eura. Zakrok trval len chvilku.. su to nejake vyboje a boli to tak ako ked natiahnete gumicku na vlasy a stipne vas na pokozku.. ale po zakroku cca hodku na to som sa jej pozrela na nozku a uz som plakala znovu 😉 ale od stastia. Uz vtedy to bolo viditelne ze to pomaha.. ak by ste chceli nieco, bo sem nechodim casto,skor malo, ale dam vam na mna kontakt, povedzte ze sa jedna o hemangiom a vysvetlim vam co si este pamatam z toho nasho trapenia. Teraz ma dcerka krasnu nozku a nic na nej nema. Moj nazor, necakajte pokial to zmyzne, hlavne na takom mieste kde to moze prasknut.. kontakt 0907806729

budkat
10. jún 2017

@pidulik zdravím,prosim vas je to bolestivy zakrok?

pidulik
13. jún 2017

@budkat nam pani doktorka povedala ze to boli ako ked natiahnete gumicku a stipne na pokozku. Nasa mala plakala, ale aj za to ze som jej musela prikryť ocka, lebo my sme mali okuliare a na nu nemali take malinke. Hned po zakroku som si ju zobrala a bola uz tichucko. Takze bolest bude len chvilkova

bobajz
14. jún 2017

@pidulik ahoj kde presne vo Zvolene Vám to robili?

pidulik
14. jún 2017

@bobajz ahoj. Nam to robili v medicentrum. Pohladala som aj na nete, pridavam 😉 http://www.medicentrum.sk prve konzultovanie nas vtedy stalo 15e a hned sme sli na ten laser, jeden vyboj stal vtedy 1,30e nepamatam si presne a to ide do priemeru 0,5cm tusim. Ja som si tam pred tym volala ci mozme prist vtedy a vtedy. Hadam som pomohla aspon kus. Daj vediet ako ste dopadli 😉

bobajz
15. jún 2017

@pidulik ďakujem , tam chodil sk manžel s obličkami poznáme to. Skúsim sa teda i formovať vďaka

pidulik
16. jún 2017

@bobajz za malicko, my pokial sme to tam nasli, uff, ale zvladli sme to 😉 drzim palce :-*

alcwing
19. jún 2017

aktualne sa uz laser ako metoda na osetrenie hemangiomov neodporuca vzhladom na bolestivost a jazvenie, moze to fungovat mozno na male hemangiomy v minulosti a u vacsich deticiek, tak ako uz by sa nemali pouzivat kortikoidy

ankapuska79
18. aug 2017

@cessy zdravim ako sa ma vas drobec teraz? Zmensuje sa to ? My to tiez mame na peceni a az 10/2017 mam termin.mate aj nejake obmedzenia aby sa nebuchol.co v skolke ako to bolo? Dakujem za odpoved

ankapuska79
18. aug 2017

@maria11 maria dajte mi kontakt na lekara v brne.pisala som vam.ako to tam je s platenim u lekarov? Dajujem este raz

shik
14. nov 2017

@gazovicka dobrý den
Chcela by som sa opýtať, ako ste nakoniec dopadli s tým hemangiomi. Môj syn má 2 mesiace a tiež ho ma na vajkach. Zatiaľ nám odporučili čakať.... Za odpoveď ďakujem

rocy
14. nov 2017

@ankapuska79 ja som mal na peceni vyoperovali my ho v Martine ale ja som ho mal velky do pat centimetrov sa neoperujeobrat sa na prof.Laca najvacsi odbornik zamerany na tieto ochorenia a hlavne prijemny clovek

ankapuska79
15. nov 2017

@rocy zdravim ten prif.laco kde ho mam hladat? A tebe jo operovali az v dospelosti nevstrebal sa? Dakujem

pitufinka
15. nov 2017

@ankapuska79 mohli vy ste prosim vas preposlat kontakt na lekara v brne aj mne? Dakujem velmi pekne (v prahe nas odmietli)

ankapuska79
15. nov 2017

Preposlem ak sa k tomu kontaktu dostanem pretoze zatial nie je nikto schopny mi ho dat🤔papa

miley33
27. dec 2017

Ahojte moja malá má hemangiom na nosteku a ties na hlavičke .. máme už 10 mesiacov a začali sme brat sirup Hemangiol .. nič jej z neho zatiaľ nie je.. len sa nám zdá že po dvoch týždňoch čo ho berie jej hemangiom bledne.. ale chcem sa opýtať, dávkovanie je presne na kg? Lebo čítala som tu od iných mamičiek a oni dávajú oveľa viac.. ja dávam podľa kg 7 kg tak 7mg na deň rozdelených v dvoch dávkach ráno a večer

alcwing
28. dec 2017

@miley33 Ahoj, podla navodu pri lieku je to presne na kg ale davka sa postupne zvysuje, zacina sa 1mg/1kg po tyzdni sa dviha na 2mg/kg a o dalsi tyzden sa dviha na 3mg/kg a to je aj liecebna davka. spravne ako pises ma sa ta denna davka rozdelit na polovice. polka rano polka vecer.

katren32
28. dec 2017

prosim je tu niekto kto ma hemangiom aj v ustach?

pitufinka
29. dec 2017

@katren32 my mame na dasne

katren32
29. dec 2017

@pitufinka aj to nieko riešite?moj ma na podnebí pri mandliach ..chodime do MT len ho sleduju

kotajova
1. jan 2018

Dobrý deň chcela bi dom sa spitát kto má skúsenosti z hemangion moja vnučka má ju v kútiku oka a má 6 mesiacov.scim bi to jej zmizlo má to dosť veľké.prosim poraďte mi ďakujem..