Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kanhwa
22. jan 2012

@piskootka mne to normalne tak pripada, ze doktorovi sa do toho nechce...ze to je v tom licku vo vnutri a bolo by to moc komplikovane. este budem asi volat cez tyzden, ci sa neda skorsi termin zariadit za poplatok.
aspon ze vy to uz mate za sebou 🙂 🙂 🙂

stankadca
24. jan 2012

Mamicky, tie co uz vase deticky maju operaciu za sebou. kolko ste boli priblizne v nemocnici? viem, ze je to individualne asi a zavisi to aj od pripadnych komplikacii, ale tak aspon cca.
My mame ist lezat.14. 2, na druhy den budu maleho operovat. pytam sa, lebo drahy uvazuje o tom, ze by si vzal dovolenku a bol by cely cas s nami v BA.
A este jedna vec. Vase deticky mali vsetky podkozne alebo ciastnocne podkozne hemangiomy? lebo nas ma taky na povrchu a vyzera to ako jahoda. mu to uz poriadne odstava a ja stale rozmyslam, ze preco mu nerobia ziadne vysetrenia ani sono, ani neurologia...nic.
myslite si , ze to moze suvisiet s tym, ze ma nejaky iny druh hemangiomu alebo tak? lebo sme boli za minutku vybaveni aj s terminom operacie a dokopy mi povedala ta doktorka len to, ze tam maly uz mohol byt ako dvojmesacny.
chcem volat babalovi, ale zrejme je to zbytocne, lebo on ani lukaska nikdy nevidel, tak neviem, co by mi povedal. dakujem...

piskootka
25. jan 2012

@kanhwa síce to máme za sebou, ale už asi týždeň som strašne vyplašená. Malej som na tej strednej jazvičke objavila modrú nitku ktorá jej tam trčí z jednej a aj z druhej strany.. ani doktorka nevedela, či sa jej tam len dáka nitka z oblečenia zachytila a prischla do chrastičky, alebo jej zabudli vybrať steh, tak máme čakať. Bo aj tie stehy boli modrej farby.. nuž ale predtým keď jej vybral stehy, tak som jej to tam nevidela. Jazvičky natierame každý den, aby sa stále obnovovala chrastička a aby sa to hojilo..
No a už si skúsila zavolať o skorší termín?

@stankadca Prvý deň sme prišli, na druhý deň operovali a na tretí deň pustili domov. Boli sme tam teda dve noci. No podľa mňa ste si mali dať spraviť vyšetrenia očného, neurologa a aj sono vnútorných orgánov. Od nás to dokonca aj pýtali hneď ako sme šli na príjem. Ale keď nič nepovedali, tak možno vy nemusíte. Ono to môže byť aj od typu hemangiomu, ale zatiaľ čo som čítala, tak každému odporučili spraviť si tie vyšetrenia.
Dcérka mala ten menší hemangiom asi 5mm nad kožou a ten druhý väčší, mala podkožný. Na pohľad jej to vyzeralo akoby taký pupák, ktorý vyčnieval z hlavičky 1 cm.
No tak to ste mali smolu, že tam vtedy nebol Babala. 😒

kanhwa
26. jan 2012

@piskootka tak ako ste dopadli, co ta nitka? ak je to len z oblecenia, mala by odpadnut s chrastickou. a uz nemate ist na kontrolu?

baby, tak mne sa podarilo zohnat termin na rezonanciu na 10. feb., co je urcite lepsie ako ten 16. marec na kramaroch. sice nas to bude dost stat, ale kedze tam davaju len slabucku narkozu, take prispatie, po ktorom by malicka mala byt hned hore, len trosku otapnuta, tak netreba ani hospitalizacia (malo to byt 2 noci). a myslim, ze aj k zdraviu malej to bude setrnejsie, nakolko do narkozy pojde zas potom na operacii. tak sa tesim.

zuzanamolnarova
27. jan 2012

ahojte kočky, hlásim sa vám po včerajšej návšteve u dr Babalu. Pozrel sa na náš velikánsky hemangiom ktorý nám medzičasom narástol na miery 9*10*5cm (šírka*dĺžka*"hĺbka"). V každom prípade navrhuje operáciu nakoľko sa tento hemangiom len tak nevstrebe ☹ . Budúci týždeň musíme "skočiť" zas do BA - k dr. Košnárovej ktorá nám dá termín na operáciu. Neviete náhodou telefonicky sa to nedá vyriešiť ? Musíme sa tam fyzicky dostaviť? Potom keď budeme mať termín na operáciu máme zavolať Babalovi na mobil a on nám zariadí MRIčko, ale že sa na neho musí čakať minimálne 6-8 týždňov ☹
@kanhwa keby sa to dalo ja by som zobrala ten termín 16.03. na to MRI, nedá sa to nejako "zmanipulovat" ? Čo si myslíš? 😀
Hrozne sa bojím tej operácie ☹ dúfam že všetko dopadne ok, a dostaneme skorí termín - bárs keď sa zamyslím na vaších prípadoch iste to nebude skôr ako v máji (a možno som v tejto veci aj veľmi optimistická 🙂 )
@piskootka boli ste tú niťku ukázať dr? dúfam že všetko bude ok, a naozaj je to len niťka z nejakého oblečenia ☹

kanhwa
27. jan 2012

@zuzanamolnarova neviem ako s tym terminom, lebo ja som vcera musela volat sestricke, ze som is to vybavila skor inde, nech nam da ziadanku. a ona ze ju teda pojde zobrat tam na radiodiagnosticke oddelenie a zaroven to tam zrusi. takze termin je zruseny od vcera, ale snad je este volny. len ti poradim, ze konaj rychlo, lebo mne tiez slubili vybavit termin, neozvali sa tyzden, ked som tam volala, tak sa sestricka cudovala, vobec si to nepamatala. nakoniec to sice vybavili, ale keby to naozaj vybavili na druhy den ako som tam bola a nevykaslali sa na to, tak by bol termin urcite ovela skor ☹
no bud velmi rada, ze dostanete termin na operaciu a az potom pojdete na MRI, lebo to vam uz pobezi cas aspon. nam povedal, ze najprv MRI a az ked budu vysledky, tak dostaneme termin 😒 takze to uz fakt mozno bude aj po roku, co sme tam boli 1x v lete ☹

kanhwa
27. jan 2012

no a este sa hrozne bojim, aby sme to MRI nakoniec nemuseli odlozit, lebo mna vcera chytili hrozitanske sople, ktore kycham po celom byte tak mam strach, aby to mala nedostala...

bubina76
27. jan 2012

@zuzanamolnarova Jeej,aj my sme boli vcera u Babalu 🙂 Ja som sa potrebovala uistit,ze ta liecba betablokatormi je v nasom pripade na mieste, mno a Dr. ju potvrdil. Takze som kludnejsia. Malinka ju berie treti tyzden,zatial este nic nepozorujem,zeby nejaka zmena.
Mno a s tym MRkom to je otras,ze sa tolko caka. My sme mali teda ohromne stastie,ked nas hospitalizovali,ze hned na treti den sme isli na MR - to vybavilo vtedy oddelenie,kde sme lezali. A moju malu asi slabo prispali,lebo sa im pocas vysetrenia budila, teda co som pochopila z papierov,kde-tu sa pohla 🙂

zuzanamolnarova
27. jan 2012

@bubina76 ahoj, my sme išli na 16,45 🙂 A vás neoperovali, alebo operovali a napriek tomu dostávate liečbu s béta blokátorom? aká je to vlastne liečba? lebo nám povedal, že všetko závisí od MRI keď hemangiom nie je prerastené na nervy vtedy sa bude operovať, ak áno tak bétablokátor, ale ževraj má vedľajšie účinky. Aké? Diky

bubina76
27. jan 2012

@zuzanamolnarova My sme boli na 15,30 🙂 U nas operacia nehrozi,dcerka ma hemangiom pri usku a taha sa jej pod lickom,ona ma taky podkozny. Aj Dr. vcera hovoril,ze tam su slinne zlazy,tvarove nervy,tak do toho radsej nezasahovat 🙂
Betablokatory co berie,su lieky, ktore znizuju krvny tlak,ale u nej sa to nastastie zatial neprejavuje. Meriam jej pulzy,chodime na kardio kontroly,znasa to dobre. Ine vedlajsie ucinky nema. Viac vedlajsich ucinkov vraj maju kortikoidy,ale tie zatial neuzivame. No maju s nimi dobre skusenosti pri liecbe hemangiomov,tak dufam,ze aj v nasom pripade to tak bude 🙂
Drzim palce nech to MRko skoro vybavite.

dendy1
27. jan 2012

@zuzanamolnarova číslo na MUDr. Košnárovú je: 02 / 593 71 775, nám dali termín na op. tiež telefonicky.

zuzanamolnarova
27. jan 2012

@dendy1 ďakujem tel. číslo som si včera odpísala len som nevedela či sa to môže zariadiť aj cez telefon. Pondelok sa o to pokúsim 🙂

zuzanamolnarova
28. jan 2012

@dendy1 prepáč, a chcela by som sa spýtať - či ste tam absolútne neboli fyzicky ani raz? len ste dostali termín na operáciu cez telefón? Dík 🙂

taffy
28. jan 2012

@piskootka - ta modra nitka je zrejme steh. Aj mojmu malemu nechali 2 - nechtiac. Ked mu totiz vyberali stehy, trosku to krvacalo a maly vrestal akoby ho operovali zaziva. Asi po 2 tyzdnoch od ich vybratia som mu vybrala jeden (som sestricka), lebo sa mu zacala rozchadzat jazvicka a po tom stehu mu tam zostavala dierka a este neskor ten druhy. Neviem, ci vypadnu same, asi nie. Nam to nevypadlo, skor by to narobilo "galibu" - mal by skaredsiu jazvu ako teraz. Som rada, ze hemagiom uz nemame, jazva urcite vyzera lepsie, aj ked nie je taka ako som si ju predstavovala, ale ak bude maly niekedy chciet, plastika to spravi. A nakoniec o 2 roky mame kontrolu v Blave na onko aj na chirurgii. Na onko kvoli betablokatorom a kortikoidom, ktore maly bral - ale nam velmi nepomohli. Vraj najlepsi ucinok maju, kym to rastie, no a nam to rastlo do roka. Neviem, ci by som sa este niekedy dala na tu liecbu - malemu kazdy mesiac brali krvicku zo zily na kontroly. Uz 3/4 roka mu krv neberu, ale doteraz si nelahne u dokyho na lôzko kvoli tomu, ze keby mu chceli pichat... Ale vsetko zle je na nieco dobre.

P.S.: Malicka vyzera rozkosne bez tych anjelich boztekov (vraj to tak niektori volaju).

piskootka
28. jan 2012

@taffy Ahoj, tak to si ma veľmi nepotešila. Nám tá nitka stále drží. Ja fakt neviem :( Detská doktorka kázala čakať čo to spraví, sama nevedela čo je to. Joj, ale dokedy čakať? :( Malá tiež veľmi plakala keď jej to vyberal a aj jej to troška krvácalo. Takým malým detičkám sa to ťažko robí, môže sa stať, viem z vlastnej skúsenosti, že mne raz tiež nechali, keď mi koleno zašívali.. Lenže ja som jej to každý deň natierala, aj som sa zblízka na to pozerala a nič som si nevšimla. Je možné, že by som si to všimla až 20 dní potom ako jej to vybral? Teraz už vidím celú tú nitku na tom, od okraja jazvičky, asi tak do stredu jazvičky to siaha.. Joj, ťažko sa to opisuje. Joj, ty ako sestrička by si sa mi tu zišla 🙂
Ozaaaj a aj nám sa rozišla tá jazvička troška. Ale inak žiadnu dierku pri tej nitke nevidím. Myslíš, že by som jej to mohla skúsiť aj ja doma vybrať pinzetou? Nemôžem jej tým nejako ublížiť?
Joj, aj tvoj malý je fešák, ako už narástol, som pozerala fotky, čo si pridala 😉 A ja som si dlho nemohla zvyknúť, že malá je už bez anjelich božtekov, normálne mi to chýbalo na nej, to už tá sila zvyku 🙂

piskootka
28. jan 2012

@taffy Ešte sa ťa chcem spýtať. Keby to mala steh, bol by tam nakraji tej nitky vidieť aj dáky uzlíček? Lebo ja jej tam fakt nič nevidím. Ja vidím celú tú šnúročku tam, akoby zrastenú do tej jazvičky a má asi 4 mm. a dva malé končeky trčia von. Asi bude najlepšie ísť k dákemu chirurgovi s tým.

piskootka
28. jan 2012

@kanhwa
@zuzanamolnarova
@taffy Takže predsa to bol steh, našťastie prestrihnutý, len ho trebalo za jeden koniec potiahnuť. Spravila som to, takže k žiadnemu chirurgovi už nemusíme, teším sa 😉

dendy1
28. jan 2012

@zuzanamolnarova bola som tam fyzicky raz aj s malou, cca mesiac po tom, čo nám dali termín operácie, lebo som s ňou bola na kontrole na neurológii a zastavila som sa tam len preto, lebo naša detská lekárka chcela, aby jej napísali aké odbery treba na tie predoperačné vyšetrenia.
Ak by to nechcela, nebola by som sa tam zastavovala.

taffy
28. jan 2012

@piskootka no vidis... super. Uz mozes ist robit sestricku aj ty. A problem mate vyrieseny. Este musim na net hodit fotky po operácii.

piskootka
29. jan 2012

@taffy Joooj, to určite niee, ja sestričku by som nemohla, ja by som plakala pri ľuďoch. A to robíš sestričku dákemu doktorovi, či?
Jasné, hoď dáke fotky, nech kuknem. Máš krásne deťúrence, máš byť na čo hrdá 😉 Či s hemangiómom, či bez stále je krásny 🙂

kanhwa
29. jan 2012

@piskootka TAK SUPER 🙂))
a my sme sa vcera prvykrat postavili a dnes mame prvy zub 🙂 aj s hemangiomom 😀

piskootka
29. jan 2012

@kanhwa Joj, Karolínka je malá šikulka. Timejka sa tiež len pár dní dozadu sama postavila a odkedy prišla na to, ako sa má postaviť, stavala by stále, neobsedí už ani minútku. Stále som jej v pätách, nech niečo nevyvedie. Včera si pricvikla pršteky do šuflíka, joj, to bolo ale plaču 🙂 My máme dva zúbky, tretí sa tlačí 😉 A neboooj, hemangiómu sa aj vy zbavíte! Potom už len nám sem pridáš fotku bez neho 😉 či s hemangiomom či bez, detičky sú naše všetko a ľúbime ich najviac na svete 🙂

zuzanamolnarova
29. jan 2012

@piskootka phhhu iste sa ti ulavilo 🙂 teší ma že nič vážne 🙂

zuzanamolnarova
30. jan 2012

ahojte, tak dnes som volala do BA, vedela som vybaviť termín operácie telefonicky - ideme 20. marca a operácia bude na druhý deň. Hovorila som aj s Babalom zajtra mu mám volať pre termín na MRI.

Baby keď budete mať trošku času viete mi napísať prá viet o priebehu celej hospitalizácie? Čo si máme zobrať, ako je to s izbami a tak, no proste aby som vedela do čoho ideme.

ďakujem Vám všetkým, bez vás by sme neboli natom takto dobre 🙂

susan112
31. jan 2012

Moja 4-mesačná dcérka má hemangióm v kútiku pravého oka veľkosti 11*11mm( má ho od svojich 3 týždňov - postupne sa zväčšoval), vyzerá ako pľuzgier. Na Kramároch jej nasadili liečbu betablokátorom - máme to natierať mastičkou vyrobenou z kvapiek - Timolol. Má niekto s týmto skúsenosť?Dlho sme to zvažovali....ale keďže to rastie, tak sme to skúsili.

Zatiaľ nám to neodporučili operovať, vraj máme čakať a sledovať to. :(

veronica1
31. jan 2012

@susan112 - aj my mame hemangiom v kutiku praveho oka-ale vonkajsi kutik a mame to pod kozou, nam to dokonca zacalo oddalovat kozicku az tak velmi ze hrozilo vysychanie oka, tak nam tiez nasadili betablokatory co nam vobec nezabralo, pridali kortikoidy a tie pomohli. Teraz sme uz len na tych betablokatoroch, ma to uz ovela lepsie, no uplne nezmyzlo. Nam nekazali natierat nicim a tiez sme boli na Kramaroch na ocnom oddeleni-teda vlastne este stale tam chodime.

taffy
1. feb 2012

@piskootka - taaak konecne som pridala aj nejake foto do nasho albumiku. A samozrejme uz bez hmmg.
Tu sestricku robim momentalne na urgente - na sluzby. A je to celkom super.

opus11
1. feb 2012

Pre všetkých, ktorí sa trápia s hemangiómom chcem povedať hlavu hore určite sa veľmi trápite. Aj my sme sa trápili ale po niekoľkých operáciách už snáď budeme mať pokoj aj my. Najhoršie je keď dieťaťko ma hmmg na tvári. Nikdy nezabudnem na pohľady, ktorými ľudia častovali moju Kamilku a tie hrozné poznámky. Prajem všetkým skoré uzdravenie a zmiznutie všetkých hemangiómov. 🙂 🙂 🙂

danilka
2. feb 2012

Prosím vás mamičky, náš synček má hemangióm na konečníku a poslali nás na sono vnútorných orgánov aby vylúčili prítomnosť hemangiómov na črevkách alebo na iných orgánoch. chcem sa spýtať ako to robia lebo mám z toho veľké obavy ☹

dendy1
2. feb 2012

@danilka nemusíš sa báť, je to sono hlavičky ( hore ako je fontanela) a potom bruško a podbruško - asi ako ultrazvuk v tehotenstve 🙂 len musí byť nalačno - tuším 2 hod. pred nejesť.