Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

irsina83
8. mar 2012

@judita81 niet za co skutocne 😉 a idete do BA???

bubina76
8. mar 2012

@judita81 Ahoj, my sme momentalne na liecbe betablokatormi (2 mesiace) + kortikoidy. Dcerka ma podkozny hemangiom pri usku, spociatku dost velky 7,6*5,7*7 cm. Zacali sme betablokatormi,ale nic,hemangiom stale rastol ☹ Po mesiaci nasadili kortikoidy a tie,vyzera,ze zabrali, o necelu polovicu sa vraj zmensil. Dcerka liecbu toleruje velmi dobre, pri betablokatoroch treba sledovat dietatku pulzy,lebo tie lieky su primarne na znizenie tlaku,my sme nemali ziadny problem. Kortikoidy berie teraz 5. tyzden,vedlajsie ucinky nepozorujem zatial ziadne. Hlavne,ze sa to po nich pohlo.
Tiez sme sa toho velmi bali,lenze babulke to velmi rychlo rastlo (uz to zasahovalo k zvukovodu a deformovalo licko) a operaciu nam neodporucali kvoli lokalizacii (su tam slinne zlazy,tvarove nervy). Uvidime ako bude dalej,zatial je to snad na dobrej ceste 🙂 Drzim palce,nech sa dobre rozhodnete, daj potom vediet.

@elienka Hej, dokument je pekne spraveny,len mam pocit,ze betablokatory zaberaju asi len na urcity typ hem., kedze u nas rast zastavili az kortikoidy ☹

judita81
11. mar 2012

Veľmi pekne vám ďakujem. Ešte by som sa chcela spýtať betab.a kort. sú lieky alebo kvapky? A musia sa dávať každý deň? Ešte stále nie som rozhodnutá, neviem či nebude lepšie čakať kým bude malý väčší a silnejší ešte má len 6mesiacov. Od dec. mu ten hemangiom našťastie nenarástol a dúfam, že už ani nebude.

bubina76
11. mar 2012

@judita81 Su to lieky, rozdrvene na prasok, davaju sa do vody a striekackou do pusinky dietatka. Aspon tak davame my. Mnozstvo urcuje lekar podla vahy dietatka. Betablokatory davame 2x denne - rano a vecer, kortikoidy rano a na obed. My sme s betablokatormi zacali,ked mala dcerka 7 tyzdnov, kortikoidy v 11. tyzdnoch. Ale jej to velmi rychlo rastlo,tak sme moc nemali na vyber. A som rada,ze sme to rozbehli.
Treba davat pozor,aby si to malicky neporanil,lebo to moze dost silno krvacat potom.

zuzanamolnarova
21. mar 2012

ahojte 🙂 ideme vám ukázať našu rúčku po operáciach 🙂 je krásna 🙂 aj napriek tomu že tam máme ešte jazvičky (na druhej stav pred OP)

gemini2
21. mar 2012

@zuzanamolnarova je to uzasne, moj syn mal pod ockom velky asi 3x2cm. ale jazvicka po operacii sice ostala dodnes, no aj tak som rada, ze uz je prec. tiez pridam foto....

gemini2
21. mar 2012

@zuzanamolnarova ta prva fotka je len sfotene foto (nekvalitna) ale v skutocnosti to bolo velke a nepekne.
Druha fotka bola tri roky po operacii.
Operovali to ked mal tri roky v Kosiciach.

zuzanamolnarova
21. mar 2012

@gemini2 ďakujeme, aj vy to máte krááásn, nech je tá jazvička najväčší problém v živote naších detí 🙂 aj nás operovali pred mesiacovm na kramároch 🙂

piskootka
21. mar 2012

@zuzanamolnarova Ahoj 🙂 No teeeda 🙂 Krásna ručička, klobúk dolu, spravili jej to krásne 😉

dendy1
21. mar 2012

@zuzanamolnarova zuzi, fakt to máte neporovnateľne krajšie ako pred operáciou 🙂 pekne jej to urobili, ak sa nemýlim tak to má pod pažou z vnútornej strany ramena, také schované, však ? Je to ešte čerstvé a s odstupom času bude tá jazva vidieť menej a menej. Ja to 2x denne natieram contratubex gelom a krásne sa to stráca a bledne.

sisko78
21. mar 2012

mysme mali sofinka na podpazusi ale cca priemerovo 1,5cm ale do 3rokov zmizol,,,,uplne 😉

zuzanamolnarova
22. mar 2012

@dendy1 @piskootka ďakujeme 🙂 áno má to pod pažou na vnútronej strane, takže jazvyčka keď aj ostane nejaká sa nám tam zmestí 😀 idem sa pozrieť na ten gél čo si písala, možno bude lepší ako náš 🙂 mi používame infadolan, ale zo dňa na deň ju má krajšiu 🙂 🙂 🙂

kanhwa
27. mar 2012

@zuzanamolnarova zuzka krasne 🙂 ach, co ste sa natrapili chudatka 😢 teraz uz je to len ako zly sen...
my nastupujeme na kramare hned po Velkej noci, operacia bude 11/04. samozrejme, mam strach. aj zo zdravotneho hladiska aj ako to bude vyzerat, kedze mala ma hemangiom v tom licku. a najvacsi strach mam z toho, ako ju udrzim o hlade nalacno alebo na nejakej infuzke. ona uz asi zacne kazdym dnom aj sama behat a nezastavi sa ani na chvilku. to tam davaju tym malym nieco na ukludnenie ci ako?

a baby - este som sa chcela opytat, boli ste niekto v tej nadstandardnej izbe na kramaroch? viem, ze je tam wecko a kupelna na izbe priamo plus nikto tam s vami nie je. je tam este nieco navyse, aspon nocna lampicka tam je? prosim napiste ak mate skusenosti.

zuzanamolnarova
27. mar 2012

@kanhwa ahoj 🙂 telepátia funguje, už týždeň myslím na vás, ale nemala som čas ti napísať. Juuuj nezávidím Vám ☹ budeme na Vás myslieť - musíš byť silná, ale nebude to lahké ☹
Nechcem ťa ešte lepšie znervózniť ale pred operáciou kým čakáte na izbe nedajú nič na ukludnenie ☹ keď by ste išli neskoro tak by malinkej ešte pred operáciou pichli kanilu a dali by jej fiziologický roztok aby sa nevysušila ale nič iné ☹ Tam dole potom na predoperačnej sále jej dajú taký oblbujúci sirupček od čoho bude ospalá a ukludní sa. To iste vieš že tam môžeš ísť s ňou len si musíš ešte deň pred OP na oddelení vypýtať od sestričiek papier na jednorázové oblečenie a ísť ho vyplatiť do pokladne - sadzba 4 eurá ☹

My sme na druhý raz keď nám robili plastiku boli na nadštandard - mali sme šťastie bola voľná - na jednu noc za ňu rátajú 33,18 eur. V mojom fotoblogu nájdeš aj pár fotiek o izbe. Je tam wc, sprcha ako píšeš, je tam ešte navyše televízor, chladnička, rýchlovarná kanvica, termoska, nejaké príbory, taniere - tie som však nepoužívala - je tam aj jedna skriňa na veci, stolík a dve kreslá. Lampička tam žiadna neni, ja som si zobrala jednu so sebou. Inak je tam aj taká možnosť - tuším izba 5,6, a 10 že pre poplatok nejakých 3,95 eur budeš sama nikoho ti tam nedajú- ale tie sú klasické izby - nič tam nie je navyše ale aspoň máš klud. Keď chceš nadštandard tak tam musíš zavolať. Neskúšala som ale keď sme odchádzali pre istotu som sa opýtala na postup čo sa týka nadštandardnej izby. Musíš zavolať vrchnej sestre tel číslo je 02/59371 210 a vrchná sestra má klapku 349.
keď ťa ešte niečo napadne napíš, pokúsim sa odpovedať
DRŽÍME VÁM VEEEEEĽMI PALČEKY 🙂

bubina76
28. mar 2012

@zuzanamolnarova Supeeer to mate, malinka ma tu rucicku krasnu. Uz si mozes vydychnut 😉

Baby, zaaavidiiim 😉 ,ze hemangiomy mozte dat detickam prec a mate pokoj... My to mame neoperovatelne ☹ tak musime papat lieciky, hmm, keby bol aspon vyraznejsi efekt...

Nespominal tu niekdo,ze to skusal aj s homeopatikami??

kanhwa
28. mar 2012

@zuzanamolnarova ahoj zuzi, dakujem ti za cenne infosky - najma ze to jednorazove oblecenie si mam vybavit. ktovie, ci by mi to sestricky na oddeleni povedali? a ta izba - no, nie je to teda ziaden hotel, ale aspon ze ta konvica a chladnicka tam je, to je super. a tu lampicku si urcite vezmem, lebo bez nej by som bola stratena. ja mam tu izbu uz objednanu, nastastie mali volnu - najprv som si zabezpecila len obycajnu, ale muz mi povedal, ci mi nahodou nesibe, ze mam ist do tej samostatnej ak je ta moznost.
mam hrozu aj z toho, ako si pisala, ze si tam bludila - lebo ja mam uzasny dezorientacny zmysel a zabludim kludne aj na zachode 😎 a to v kludovom stave 😝
a este mi prosim napis, ze ako si sa stravovala.malej zoberiem vsetko z domu, ved par dni jej hotove vyzivy neuskodia,ale pre mna si nebudem nosit. da sa tam normalne niekde najest? videla som dolu bufet taky malicky a vraj je aj na 3 minus poschodi. bola som sa tam aj pozriet, ale nic som nenasla...
myslis ze si mozem svoj kocik zobrat? len taku malilinku buginku co mam na kratsie presuny, po obchode a tak. nevyhodia ma s tym? viem ze su nejake kociky na oddeleni ale ak budu obsadene, tak ja sa tam s malou zblaznim. jedinu nadej ju trosku zabavit mam ze sa budeme vozit po celych kramaroch a robit opicky na ludi 😎

maznacik007
28. mar 2012

@kanhwa dolu su bufety prestravovat sa nejako da... v najhorsom to isti piza... kocik ... by som si asi vzala... svoj len ocisti kolieska... ta buginka uplne staci... hracky si zober a notebook v nadstandartnej izbe byva telka.. ohrievacku na jedlo... ak nahodou nemas napis mi do IP poziciam ti... je tak lepsie si cajik ohriat, vyzivku... ako stale za sestrickami.. inak oni maju mikrovlnku u seba...
to je jednorazove oblecko... treba povedat ako ti uz zuzka pisala... a treba trvat na tom ze pojdes s malou az do predoperacky... a da sa byt aj pri prebudzani... z narkozy...
a hlavne dudle ak pouzivate... na ukludnenie ked bude po operacii na infuzke...

zuzanamolnarova
28. mar 2012

@kanhwa ahojky 🙂 nepoteším ťa ohľadom kočíka - brať svoj kočík je tam zakázany ☹ používať môžeš len tie čo sú na oddelení (majú ich tam asi 5 či 6, takže iste sa vám zíde jeden ☹) o tom ani "nesnívaj" že môžeš opustiť oddelenie s malinkou, Môžeš víjsť odtial len ty, s malou len vtedy keď vás pošlú na nejaké vyšetrenie ☹ nič iné. Ja som si brala najprv stravu na 2 dní potom mi manžel doniesol čerstvú, ale aj tie prvé skončili v smetiaku, nakoľko som jesť absolútne nevedela. A v tej nadštandard je "zlé" najmä to že ti ani na minutku nevie postrážiť malú nikto iný, si tam len sama s ňou. Ináč to bolo fajn že sme boli sami, ale z vedlajšej izby lampa presvietila do tej našej a okno čo je medzi izbami ani nemusím hovoriť koľko tesní - nič, takže totálne počuješ všetko čo sa deje vo vedlajších izbách 😝
Bufety som videla na prízemí, o tom o čom píšeš že sú aj na -3 neviem. Na prízemí sú asi tri obchodíky kde si vieš nakúpiť stravu 🙂
kludne sa pýtaj - joooj prežívam zase všetko čo sa nám tam prihodilo - otras, ale ty budeš silná a malinká šikovná a vydržíte to - a potom aj vy nato budete spomínať ako na zlý sen ☹

kanhwa
29. mar 2012

@maznacik007 vdaka za vsetky rady. no snad si uz nejako poradime a snad aj nejaky ten kocik bude volny, ked ako pise zuzka mi nas nedovolia ☹ a pizzu si ako mozem normalne objednat z mesta ze mi donesu myslis??? ved ja tam od hladu normalne uhyniem, ked nam nedovolia z oddelenia chodit 😒

@zuzanamolnarova jooooj, to som strasne sklamana, ze nebudeme moct sa chodit spacirovat - na to som sa ako na jedine spoliehala, ze nejako preckame ten cas. fakt som si myslela, ze tam budeme chodit do kolecka cele dni a bude ason trosku zabava..tiez som si najprv objednala obyc. izbu prave kvoli tomu, aby mi mal kto malu postrazit, ale potom ma manzel prehovoril na tu "lepsiu", aby sme sa aspon trochu vyspali (ale ako pises, moc to asi nepomoze) a tiez preto, ze je tam to wecko, lebo ja mavam problemy s mechurom a potom casto musim behat. takze ani do bufetu sa asi nedostanem takto...no mam hrozu z toho, i ked to moje stravovanie asi bude najmensi problem...
vy ste boli nakoniec zuzi kolko noci? uz si to nepamatam...my ideme po VN v utorok tak verim, ze najneskor v piatok nas pustia.

kanhwa
29. mar 2012

@maznacik007 este som sa chcela spytat - je tam volny pristup na wifi ked radis notebook?

maznacik007
29. mar 2012

@kanhwa pizza normalne je dolu bufet kde maju taku elektricku pec a robia pizzu... s netom tam wifi nie je ja som mala mobilny internet ... pripojeny na notebook.. ja som ho musela mat so sebou ... lebo som potrebovala aj robit a byt v kontakte...

kanhwa
29. mar 2012

@maznacik007 aha - ja som aj tak myslela, ze radsej by som nemala mat notebook a radsej si vezmem dovolenku, aby som sa tam mohla venovat len malej.

piskootka
29. mar 2012

@kanhwa ahojik, no tak už sa vám to blíži 😉 veľmi vám držím palce, myslím na vás, nech vám to dobre dopadne, nech je jazvička potom čo najmenej viditeľná 🙂
No a neviem či na dáky notebook tam budeš mať čas. Ja som sa tam celý čas venovala malej, na cudzom prostredí mi nechcela spať ☹ Domov som z tade prišla úplne vyčerpaná, zničená ☹ A najhoršie je na tom, keď už dieťatko lozí a stavá sa na nôžky, to si tam asi fakt užiješ :( Ale tak držím palce, zvládnete tam tých pár dní s Karolínkou a potom už konečne bye bye hnusák hemangióm 😉 Ani si nespomeniete, že dáky mala :D

kanhwa
9. apr 2012

Ahojte dievcata, tak zajtra nastupujeme na kramare zbavit sa nasho hemangiomu. drzte nam palce 🙂

piskootka
10. apr 2012

@kanhwa Ahojte kocky 🙂 Tak uz si tam asi teraz lezkate. Myslime na vas, nech to dobre dopadne 🙂 Uz teraz sa tesime na nove fotky bez hemangimu 😉 Drzime palce 🙂

kanhwa
13. apr 2012

@zuzanamolnarova
@piskootka
a ostatne kocky
tak uz sme doma z nemocky 🙂 operacia trvala 1,5 hodiny ale zda sa, ze dopadla velmi dobre. doktor sa vyjadril, ze cely hemangiom sa podarilo vybrat a nie su porusene nijake nervy 🙂 zatial to ma zafacovane, ale snad to bude aj vyzerat celkom dobre, ved uvidime. mala to znasala fantasticky, aj pobyt v nemocnici aj pooperacny stav - myslela som, ze rana po operacii bude boliet, ved to bol masivny zasah do tvare, ale ona o ziadnej operacii ani nevedela. takze to urobil doktor naozaj velmi sikovne, som mu strasne vdacna 🙂
viete mi poradit nejaku dobru masticku alebo gel na hojenie jazvy?
vsetky vas pozdravujeme 🙂

piskootka
13. apr 2012

@kanhwa Dnes tu celý deň kukám, či ste už domka, bola som zvedavá ako ste dopadli, myslela som na vás a držala vám palce 😉 Som rada, že ste to tak super zvládli 🙂
Nám doktor povedal, že najlepšie výsledky na hojenie jaziev budú s Aloe Vera ( my máme 93 % aloe vera, dostaneš ho kúpiť v lekárni.. stojí tuším do 7 eur.) my to ešte aj teraz natierame a pekne sa to hojí 😉
A kedy idete na výber stehov?..

zuzanamolnarova
13. apr 2012

@kanhwa ahojte 🙂 🙂 🙂 vitajte doma 🙂 celý deň som na vás myslela či vás naozaj dnes pustia domov 🙂 a áááááno 🙂 🙂 🙂 🙂 . Tešíme sa s Vami, každý večer ste boli na našom stole 😀 s vami sme šli spať a s vami sme sa zobúdzali 🙂
Veľmi, veľmi som rada že operácia dopadla pre Vás najlepšie 🙂 a ste už aj vy bez hňusáku 🙂
Aj my natierame jazvyčky s Aloe Vera ale prvé tri týždne nám odporúčil mastiť jazvyčky s infadolanom 🙂
Karolínka bola veeeľmi šikovná, a to je dobre počuť že si si to ani nevšimla 🙂 Odovzdaj jej od nás pusinku za to že bola takáto statotčná 🙂
Stehy? v stredu?
nesmierne sa teším 🙂 Kočky boli ste šikovné 🙂

friend78
14. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s homeopatiou pri liečbe hemangiómu. Dcérka má hemangióm na slezine, zatiaľ to len sledujú, ale narástol jej od poslednej kontroly. Chceli by sme vyskúšať niečo počas toho čakania. Keď jej bude rásť dalej, tak jej budú musieť vyoperovať slezinu.

kanhwa
14. apr 2012

@friend78 snad nie celu slezinu ???????? dufam, ze len ten hemangiom by jej vybrali. drzim palce.