Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kaculiatko88
16. mar 2013

Ahojte žienky 🙂 volám sa Miriama a mám dcérku Melisku, ktorej sa týždeň po narodení objavila škvrnka. Najprv som si myslela, že to má len otlačok od gombičky z košielky. Ale nemizlo to až dr. mi oznámila, že máme hemangióm. Nachádza sa na brušku. Keď som začala googliť tak som sa len vystrašila. Teraz máme tri mesiace. Boli sme už aj u kožnej dr.. Dostali sme odporučanie na USG vyšetrenie bruška. To sme ešte neabsolvovali. Podľa dr. by to malo postupne myznúť, lebo máme v hemangiome biele miesta.
Chcela by som sa o tom dozvedieť viacej. Najviac by ma zaujímala príčina vzniku.
Prikladám aj fotky. Prvá je z januára a druhá z marca.

prekvapenie
19. mar 2013

Ahoj, moja malá má taký istý na čielku, presne takto nám mizne. Nám trvalo oveľa dlhšie kým začal miznúť. Skoro dva roky. Nemusíš sa ničoho báť. Zachvíľku už po ňom nebude ani stopa. 🙂

pieces
22. mar 2013

Mam 5-mesacnu dcerku s hemangiomom na spodnej pere. Zacalo jej to rast viac dovnutra. Ma to teda na dost blbom mieste a zacala si to akoby cmulat a supalo sa jej to, tak jej to premastujem hpa lanolinom. Nechcela som uz dlhsie cakat ci sa jej to zacne niekedy vstrebavat alebo nedajboze nie, a tak sme zacali liecbu propranololom, sice este len par dni, no dobre to znasa. Pre nas su betablokatory prvoradou moznostou, keby to mala na inom mieste tak samozrejme po zvazeni dalsich okolnosti by sme mozno este pockali alebo to riesili chirurgicky, ale bala som sa aj aby sa jej to nezacalo rozpadat. Od niektorych lekarov som dostavala rady ako ze: mam jej to prelepovat /neviem akym sposobom na pere/ a davat rukavicky na ruky /neviem ci mysleli do 1 roka, do 5 rokov ci ako, keby jej to nedajboze nezmizlo tak si do konca zivota - neviem ako by si potom take dietatko stale s rukavickami na rukach malo cvicit jemnu motoriku a tak dalej.../ Verim ze liecba bude uspesna a som rada ze sme to uz zacali konecne riesit, verim ze som urobila to najlepsie co som mohla. Mamicky necakajte...

megy2
27. mar 2013

@mery333 aj my mame takyto hemangiom a my normalone prelepujeme leukoplastom,v tescu dostat take priesvitne...chodime do presove k pani primarke a on nam to kazala lepit a aj masticku belogent davame....teray mu to prestalo rast....

mery333
27. mar 2013

@megy2 My sme boli minulý mesiac na kontrole na kožnom a Dr. sa vyjadrila, že máme byť iba trpezlivý a čakať, kým sa to nevstrebe ... vraj aj do 5 - 6 rokov. Na odporúčanie som si v lekárni kúpila Gelaspon na prípadné zastavenie krvácania. Má to na takom mieste, že si to môže ľahko zaškrabnúť. Tak sme opatrnejší.

mery333
27. mar 2013

@kaculiatko88 Moja staršia mala takýto na krku a nám trvalo cca 2 roky, kým sa nevstrebal. Teraz bude mať 3 rôčky a vidím tam iba malilinkú bodečku, keď sa na to miesto zadívam. Takže trpezlivosť. 🙂

kaculiatko88
27. mar 2013

@mery333 ja viem že treba trpezlivosť. Najhoršie to je vysvetlovať jej sestreniciam, že čo to ma a ona to nemá. Vtedy je mi tak ľúto.

zilakovam
27. mar 2013

Mamicky, prosim vas, nasemu 15mesacnemu syncekovi, zacal rast na tvaricke hemangion, najprv to bola iba botka, no neskor to zacalo velmi rychlo rast. Boli sme u troch koznych aj v Nitre na sukr. plastike, kde nam povedali, ze je moc maly na laser a ze mu to mozno zmyzne....a chcem sa opytat, je tu niake dietatko, ktore to malo velke a zmizlo mu to?? aebo ako ste to riesili, uz som zufala....Dakujem za odpoved..

vicky17
28. mar 2013

@zilakovam my sme mali na ramienku velky, museli sme jej to dat vybrat, lebo sa jej uz rozpadal ...

piskootka
28. mar 2013

@zilakovam My sme tiez boli s hemangiomami u vela koznych lekarov a aj v Nitre na sukr. plastike.. vsade hovorili cakat.. avsak v BA nam povedali, ze taketo vystupne hemangiomy nikdy nezmiznu. No a dali sme to chirurgicky odstranit a som velmi rada..

zilakovam
28. mar 2013

@vicky17
@piskootka dakujem, asi skocime tiez do tej BA, lebo v tej Nitre ako pise piskootka, nam povedali cakat ☹ ....dlho ste cakali?? kolkokrat ste boli na kontrole kim spravili zakrok??? sme trochu dalej od BA len preto sa pytam...dakujem za odpoved

piskootka
29. mar 2013

@zilakovam Vsade nam hovorili len "cakajte, to zmizne" a ked sme prisli do BA, tak tam nam hned povedali,ze to nezmizne, ze to treba dat odstranit.. a dali nam hned aj termin, cakali sme na operaciu mesiac.No a v BA sme boli pred operaciou raz, potom sme tam uz isli lezat na 2 noci, no a potom sme boli o pol roka na kontrole a potom este na rocnu kontrolu a to je vsetko. Odstranili jej to, ked mala 9 mesiacov. Po hemangiomoch cil ostali jazvicky, ale je to omnoho lepsie nez hemangiomy.. a keby si s jazvou casom nebola spokojna, da sa tam spravit i korekcia jazvy (nam ju idu robit, nakolko jedna jazva po hemangiome nam ostala dost vpadnuta dovnutra)

vicky17
30. mar 2013

@zilakovam nam tiez nasa kozna povedla, ze to zmizne. a v ba doktor zalamoval rukami, ze kde sme doteraz boli ... tiez jej to odstranili, lezali sme dokopy 3 dni, na stichy sme boli tiez tam a este na kontrole. a som aj teraz rada, ze to nema. a este: ked som volala nasej koznej, potrebovala som nejaky papier tusim, a povedala som jej, ze jej to odstranili v ba, normalne na mna vyletela do telefonu, ze co sme si to dovolili, kto nam to dovolil ... ako mala som dost.

pieces
3. apr 2013

Citala som o jednej mamicke, ktorej syn to ma na pere a ma uz 13 rokov - nezmizlo...
Ma pocit ze lekari zanedbali lekarsku starostlivost, nikto ju s tym vtedy nikam neodporucil asi ani nebolo tolko moznosti ako dnes - pediatri by vsak v sucasnej dobe mali dat rodicom na zvazenie ci to nechaju tak a riskuju, ze to nezmizne alebo to daju liecit pripadne odstranit. Chvilami mam aj ja pocit z nasej pediatricky ze je na mna nahnevana, ze ako som si dovolila dat to liecit... dokonca mi tvrdila, ze ziaden plasticky chirurg do toho nepojde... a pritom to robia uz asi vsade mozne, vyskyt hemangiomov u deti je zrejme dost rozsireny.
Z mojho pohladu cakat je riskantne, kedze sa povrch hemangiomu moze zacat rozpadat a este na takom mieste ako je pera, ani si to neviem predstavit... pre mna su betablokatory lepsou volbou nez hormonalne lieky
Najlepsie by bolo byvalo keby to nase deticky vobec nemali...

barunka
5. apr 2013

Ahojte, môj synček má tiež hemangiom. Máme ho za uškom. Nie je to veľmi vidieť, keďže má od narodenia dlhé vlásky... Odkedy sa narodil, tak sa zväčšil, resp. sa vyplnil. Doktor nám ale povedal, že by sa to mohlo do roka vstrebať, že on by zatiaľ nič neriešil... Ale čítam, že veľa z vás si ho dávalo odstrániť už pred prvým rokom... Viete mi prosím v tomto poradiť??? ďakujem...

celicka
5. apr 2013

@bubina76
@erikahp
včera sme boli na kontrole, verdikt hemangiom na nose stále rastie v pondelok nastupujeme do BB na liečbu. Dnes som bola ešte na kožnom a p. dr. vravela že je dosť hlboký 6 mm že laser nám nepomôže a tým že je na korení nosa nemôže sa ani operovať.
Chcela som sa opýtať ako to prebieha v nemocnici čo mám očakávať. Teraz máme 11 mesiacov akurát začíname behať dúfam, že budeme môcť mať nejaký pohyb... ako dlho ste boli v nemocnici, a aké máte teraz výsledky...Ďakujem za odpoveď

katuskaku
5. apr 2013

Ja mám kamarátku jej syn to mal na čele, zmizlo mu to asi až v 6 rokov, ale na žiadnej operácii nebol.

anka2103
6. apr 2013

@pieces aj my s tym ideme zacat

erikahp
7. apr 2013

@celicka
Ahoj, my sme boli 5 dni na Kramároch, z toho 48hodin bol malý monitorovany, t.j. Pripojeny kablikom (cca 1-2m) na monitor. 2x mu to dali na hodinu dole. + Merali ručne tlak a tep. Ten monitor dost pipa, ja som v noci nespala, ale malý sa ani raz nezobudil🙂 prvé 2 dni su najhoršie, ale dá sa to vydržať, držím palce

zilakovam
7. apr 2013

Ahojte, takze hemangion je uz odtraneny..dakujem za vase rady 😉 😉 😉 , zavolala som dokr. Babalovi a isli sme do Ba. Maly to mal take, ze hned v ten den ho operovali....Tak maminky, ked to maju vase deti take velke....necakajte...neurobte tu chybu ako my 😒 Este raz dakujem 🙂 🙂 🙂

siskaca
7. apr 2013

@kaculiatko88
@zilakovam
@pieces
@barunka baby no ja by som na nejake ,,ono sa to vstrebe,,necakala,nechapem tychto nasich sprostych slovenskych akoze lekarov,ktori toto tvrdia.Aj mne to bolo povedane,no nenechala som sa odbit,necakala som a objednala som sa na sukromnu kliniku,kde odstranuju hemangiomy detickam uz od 6 tyzdnov...cim skor tym lepsie...takze sme objednani na 16. aprila...

siskaca
7. apr 2013

@siskaca este som zabudla...odstranuju hemangiomy laserom,takze ziadna narkoza,ziadna bolest po zakroku,ziadne jazvy...

mery333
7. apr 2013

@zilakovam Ahoj, chcem sa spýtať, prečo si napísala, aby sme neurobili tú istú chybu čo Ty. Naša malá má tiež hemangiom - foto strana 43. Tiež by som chcela niečo s tým robiť, no MM žiaľ nechce, aby sme vyčkali, kým sa to nevstrebe.

kaculiatko88
7. apr 2013

@siskaca ahoj .. ja som zdravotník a tiež sa nenecham len tak ľahko odbiť .... len moja malá ma len 4 mesiace .. už máme za sebou kožné vyšetrenie a kontroly každý pol rok a v stredu ideme na USG bruška či to nemá aj niekde na orgáne. Ja osobne som za to, aby sa to sledovalo pravidelne. A pri maličkej zmene hneď riešilo.

kaculiatko88
7. apr 2013

@zilakovam nám dr. povedala, že keď to začne rásť alebo sa zväčšovať tak treba to riešiť čím skôr.

siskaca
7. apr 2013

@kaculiatko88 no aj my mame uz vsetky vysetrenia za sebou...aj kozne,usg bruska...dokonca sme objednani na magneticku rezonanciu...ale v poradovniku sme uz neuveritelnych 6 mesiacov...takto to bohuzial na SR chodi...kym sa toho dockame,tak sa jej aj vstrebe...tak som si povedala dost a zacala som snorit na nete a nasla som kliniku v cechach,vlastne v cechach su tie kliniky iba tri,ktore odstranuju hemangiomy laserom uz 6 tyzdnovym novorodencom,tak som tam zavolala a uplne bez problemov nas objednali...moja mala ma 7 mesiacov a hovorili,ze uz je najvyssi cas odstranit to...ze cim je babatko mensie,tym je to lepsie....bo ani laserom to nie je bez bolesti...troska to tak stipe,ale je aj moznost to lokalne znecitliviet kremom....no uvidime...sama som zvedava....dam tu info po 16.4 ako sme dopadli.

kaculiatko88
8. apr 2013

@siskaca ale v čechách za to budeš platiť nie? Tak som zvedavá ako dopadnete. Daj potom vedieť. Tak čo som pozeral iné detičky tak to mali horšie ako my. A ja osobne to kontrolujem stále a mám pocit, že od stredu jej to krásne bledne a mizne. No uvidíme ako sa to bude vyvíjať.

mery333
8. apr 2013

@kaculiatko88 AHoj, niečo používate na ten hemangióm, keď máš pocit, že ustupuje? Ďakujem za odpoveď.

siskaca
8. apr 2013

@kaculiatko88 ano budeme platit,lebo je to sukromna klinika,v prepocte tak do 100 eur....inak aj moja ma ten hemangiom malicky,zhruba 1x1 cm...takze mala prkotina oproti niektorym detickam....a nenechaj sa oklamat,hemangiom sa menil aj u nas...chvilu tmavy,az taky sivy a uplne vypukly...potom bledol,mensil a stale takto dookola...ale vsimla som si ze najviac je rastol a tmavol vplyvom tepla a slnka...

siskaca
8. apr 2013

@mery333 mojmu bratovi dala kozna na hemangiom advantan,ale neviem ci to mozu male deti,lebo je to hormonalna mast...a je tusim na predpis...jemu to uplne zislo,ale on mal maly hemangiom,iba taku malu mapu v kozi.