Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

opus11
15. mar 2009

Adina- uz som ti poslala drzte sa 😉 Prepac nestiham. 😉

sothis111
19. mar 2009

ahojte dievcata.. dlho som nestihala.. len vam chcem napisat, nerieste hemangiom hned operaciou, najskor si to rozoberte s lekarom.. vsetky mozne postupy, okrem zakroku chirurgickeho.. a Brno je super, tam vam povedia vsetko, co potrebujete, tu nik nevie, co a ako dalej.. aj ked sa tvaria ako velky odbornici.
adinka.. pri objednavani sa spytaj, co vsetko potrebujes, aby si tam nemusela chodit na dva-tri krat, ako my... ked nam zahlasili, ze by sme potrebovali magneticku rezonanciu a tu ju nik nepotreboval..
drzim vam palceky..

cat
19. mar 2009

my ideme o mesiac na kryoterapiu, hemagiom Simonke zmrazia, potom napisem ako sme dopadli a aky je vysledok. Kortikoidove injekcie nezabrali ako mali, sice je to bledsie,ale malo to povodne plosne miznut, velkostou a to sa neudialo. Cakat nie je naco-mame typ hemangiomu,ktory sam nezmizne-to nam povedal profesor ze na 100 percent. 😒
Ak je tu niekto,kto uz ma kryoterapiu za sebou, ozvite sa mi pls. do IP.dikk.

doviva
19. mar 2009

Ahojte maminky moj maly ma hemangiom od prveho tyždna po narodení na hlavke vo velkosti 2-2cm.Kožna mi odporučila len sledovat do dvoch rokov,vraj by nas zbytočne niekam posielala,že je ešte maly,homeopatička u nas mi poradila homeopatika arniku montanu 9ch,a mastičku traumell.Miestami sa mu to pretrhava a bledne ale neviem či je to tym,ešte vraj pomaha ked sa to miesto stahuje niečim elastickym lebo tlakom sa to vstrebáva,maly si to bohužial z hlavky strhava.V sučastnosti mame 18mesiacov a nerastie to,tak dufam že kym pojde do školky sa to nejak stratí.Iva.

maria11
19. mar 2009

Ahoj, Cat. Budem drzat palce s kryoterapiou. Ja presne netusim, o co sa jedna, len som citala na nete, ze je to celkom bolestive a vzdy potom zostavaju jazvy ☹
Musim priznat, ze nam po vysadeni liekov ten hemangiom na hrudi trochu naspat narastol, takze by ma celkom zaujimalo, co sa deje s tymi na peceni. Ked som to konzultovala v Brne, povedali nam, ze je to bezna reakcia. Tak uvidime, ako to bude vyzerat, ked pojdeme na kontrolu tak o 2-3 tyzdne... Priznam sa, ze mam celkom des z toho, ze by to mohlo dalej rast. Fakt neviem, co by sme potom robili. Ale verim, ze v Brne vedia, co robia.
Budem Vam a hlavne Simonke drzat palce.

Sothis - magneticka rezonancia??? Od nas to nikto nechcel, ani v Brne. Naco to je? Dik.

cat
20. mar 2009

ahoj maria, ano bolestive, preto jej to spravia pod narkozou-budeme v nemocke 3 dni. jazvy-to neviem, vraj nie.. a vy teraz- kortikoidy ste teda vysadili, co bude dalej ? ci cakate ako sa to dalej bude same vyvijat ? tiez drzim palce, aby to hlavne dalej nerastlo..

maria11
20. mar 2009

Ahoj, Cat. Ano, lieky sme vysadili a az po kontrole sa uvidi, co dalej. Ale uz pred nasadenim liekov vyzeral ten hemangiom na hrudi, ze by si to mohol rozmysliet a zacat sa vstrebavat sam. Aj sono prietokov to potvrdilo (cievky, ktore ho vyzivuju nemali zvysene prietoky). Takze mna teraz viacej zaujima, co sa deje s tymi na peceni...
A ozaj, kde Vam to budu robit? Na nete som nasla len sukromne kliniky... Drzte sa. pa

ibi
21. mar 2009

ahojte kocky! doviva aj ja som pocula a aj tomu verim, ze tlakovym obvazom sa da urychlit vstrebanie hemangiomu, ale ako tu tak sledujemforum - kde su hemangiomy casto lokalizovane, tak sa vacsinou tlak. obvaz zial ani neda umiestnit...nasa ma hemang. na viecku na ocku, druhy na zadocku a u tretieho na hlavicke vzadu funguje to, ze si na to miesto tlaci ked lezi, lebo uz sa vstrebava a vnutro ma uz splasnute a svetle.
cat a maria tak sme rozbehli vojnu hemangiomom! vo stvrtok sme boli vo Zvolene v Medicentre a zacali sme s laserom na zadocku! Aj sme museli, lebo ako som uz pisala, vytvoril sa nam tam neprijemny krater a skratka pracuje jej to a boli ju to chudatko nase. Dr vo Zvolene urobila cca 1/4 hemangiomu, aby sme videli efekt (o 2 mesiace) a ak sa nam to bude pozdavat, dokoncime cely hemang. Prebehlo to ok, u takychto malych babatiek je vyhoda, ze placu len pri aktualnej bolesti a ze hned potom su ok, nasa sa hned smejkala, ale pocas zakroku (30 sekund) hroooozne plakala a ja s nou ☹ Zajtra ideme do BA a v pondelok na zakrok s hemang. na viecku, vsetci ociari sa zhodli, ze musi ist prec, pretoze ho ma na aj spodnej mihalnici a tak jej moze rast do ocka.trasne sa bojim a uz sa trasiem co nas caka.... Nastuppujeme u prof. Gerinca v pondelok rano a mame sa prip. pripravit na 3-dnovu hospital. tak neviem co nas caka, ale myslim, ze nieco cim presla Cat so Simcou. Som rada, ze to bude riesit ociar a konktretne tento p.prof (Cat vdaka za super tip!!!), lebo nechcem nejakeho rezaca, to by sme nedovolili. Je to hrozne ked si uvedomim, ze tieto deticky su uplne zdrave a ze ich musime "mucit" a davat do nich napr. kortikoidy...ale co uz... . Drzte nam palce a ked sa vratime sa ozvem. maria kedy budes vediet co sa deje na peceni?

cat
21. mar 2009

ibi, ste v dobrych rukach, profesor liecil, odstranoval tieto hemangiomy aj v zahranici.. Maria, presne tento profesor Gerinec nam to bude robit, tu kryoterapiu.
Ibi-drzim palce a ozvi sa mi 😉

opus11
27. mar 2009

Caute kocky dufam ze sa mate vsetky v pohode aspon lepsie ako ja. Dnes som zostala velmi smutna. 😢 Co sa stalo? Nic take strasne len sa potrebujem niekomu vyrozpravat a ulavit si. Dnes ista zena z modrehokonika si prezrela fotoalbum nasej malej a napisala mi ze co strasne sa stalo mojej dcere a co sme jej spravili ze to tkl strasne vyzera. Prvy moment som ostala ako obarena neznama cudzia zena -tiez matka s ktorou som si v zivote ani len nepisala mi toto napisala. Zatala mi do ziveho. Co ja mozem za to ze mame hemangiom??? Bolo mi do placu. Je mi lepsie ked som sa vam mohla takto vyrozpravat vy ma aspon pochopite.
Ibi- drzim palce nech to zaberie a hemangiom zmizne a to zelam vlastne vsetkym. pa pa 😉

nemina
27. mar 2009

opus niektorý ludia su neskutocne netaktný a vyslovene hlupy. 😠 😠 😠 😠 .mohli by si premysliet co vlastne písu. aj moja mala má hemangion nad lavým ockom a otázky niektorých ludí mi idu fakt na nervy.dost sa clovek musí premáhat aby na to stále nemyslel a potom ti to niekto takto hodí na tváre. treba sa na nich vykaslat aj ked viem ze niekedy to nejde.

opus11
28. mar 2009

nemina -dakujem za podporu mas pravdu niektori ludia su hlupaci ja viem ze mala vyzera hrozne ale preto ju nebudem od vstekych izolovat a dufam ze raz sa tej mrchy hemangiomu zbavime. pa pa drzim vam palce

ibi
28. mar 2009

Opus ahoj* tak to je riadna sila!!! Vies, web pritahuje roznych ludi a Ty si mala tu smolu, ze si nadabila na totalneho blbca! Az som mala zimomriavky ked som si to citala co sa Ti stalo. Vies, som na tej istej lodi ako Ty, a preto viem kolko mate starosti sami so sebou a nie to este riesit nejaku slaboduchu zenscinu, kt. o vas nevie nic a je apriori hruba.... .Tvoja mala nevyzera hrozne-je nadherna, vsak som videla fotky, uz take nieco ani nepis - jasnacka?!!! Ma hemangiom a to nie je nic strasne, nie je to ani smrtelna diagnoza, ani nic definitivne, mudri ludia sa nad takym niecim ani nepozastavia a povedia Ti vsak to nevadi, ze na to budete len raz spominat (vlastna skusenost 🙂) Takze ber to ako my, aspon mas prirodzenu selekciu blbec - neblbec, a tak aspon spoznas kto je co zac hned 😉 Nuz a co sa nas tyka, tak mame za sebou uz aj injekciu pod hemangiom (diprophos), naststie nam nerobil profesor nic ine a povedal, ze do mesiaca by sme mali zbadat rozdiel a o dva mesiace mame ist na druhu davku...ale uz je to 5 dni od injekcie a nevidime ziadnu zmenu (teda sem-tam sa mi zazda svetlejsi odtien...ale to si asi len tak hrozne prajem), spominal tie betablokatory, ako novu metodu...ale neviem ci by som do toho isla. Cat Ty si mi pisala, ze to ma nejake vedlajsie ucinky...ako to je? My zial nemozeme na kryo, lebo to ide z vnutra spodnej mihalnice von a mala by tam potom defekt. takze zatial len dufame, ze to snad zacne ucinkovat.... A co mate ostatne nove? Maria???

ibi
28. mar 2009

Este mi to neda: je smutne ako niektori ludia vedia byt zli...a hlavne hlupi, ked hodnotia bez toho, aby si nieco precitali a zistili... ☹

gabika53
28. mar 2009

opus ahojky, to si nevšímaj, moja malá to má na ručičke, keď som prišla z pôrodnice domov a bola sa prvé dni prejsť, bolo leto, tak mala krátky rukávik a reakcie podaktorých mamín boli typu:,,preboha, to čo má na ručičke? strašné,,atď..mrzelo ma to, veď bola/a aj je/zlatunká, ja osobne by som takto žiadnej maminke nehovorila, nuž ale čo narobíme...niektorí ľudia sú žiaĺ takí..občas sem kuknem, čo je tu nového v téme, my to zatiaľ neriešime, vraj si to máme pozorovať a neskôr sa uvidí, čo s tým..inak ja som to mala na krížoch, keď som bola malá, teraz je tam troška tmavšia koža, ale nie je vidno, ke´d som bola bábo, môj hemangióm bol velikánsky, ale vekom sa vytratil... 😉 a ešte dačo, podĺa mňa všetky detičky sú nádherné, krásne a hlavne NAŠE 🙂

nemina
28. mar 2009

ja si stále hovorím aká som stastná ze mám malu a mám sa stále zaoberat hemangionom? na co!!!!ved sa rodia deticky s takými hroznými chorobami ze hemangion je uplná banalita!!!su dolezitejsie veci na svete ako mat dokonalé telo bez jednej jazvicky alebo vyrážky!!! tolko radosti nám davaju deti ze si musíme vážit ze ich máme a tešit sa s nich nech uz majú hociaku vadu!!!!

opus11
29. mar 2009

Caute kocky vsetkym vam dakujem za podporu aspon viem ze aj dobri ludia su medzi nami len som z toho bola trocha mimo a sokovana ale uz to preslo a dufam ze uz sa s niecim a niekym podobnym nestretnem. Dokonca sme boli cez tyzden v lekarni a jasne ze pani lekarnicka hned spoznala hemangiom a ukazala nam ze aj ona mala na cele a ked bola este babo tak jej to ozarovali kobaltom a naozaj tam mala len taku tmavsiu kozu ale na prvy krat som si nic nevsimla. Vraj mala ist este na plasticku ale uz jej to rodicia nechali tak. Bola velmi zlata. Este ze su tu medzi namiaj normalni a mili ludia 🙂
Ibi- len pekne pockajte a mozno to naozaj zaberie a zmizne to cakanie je na nervy mi cakame az do septembra na dalsiu kontrolu do Brna uvidime co bude dalej. Pa pa

cat
29. mar 2009

opus, to ma mrzi, ale nebud smutna, blbci su vsade,netreba si ich vsimat..aj ked to zaboli 😔

ibi-ano ja som pisala o betablokatoroch- my sme sa o tom rozpravali za ucasti profesora G. a mojho tatka,kt. je kardiolog, to su lieky primarne na liecbu krvneho tlaku,ich vedlajsi ucinok je stahovanie ciev na povrchu kože, ciže hemangiomy dokážu zmiznut ale nikto nevie za aku cenu,co to spravi s krvnym tlakom alebo srdiečkom babetka-toto mi otec hovoril,ze to nikto zatial nevie presne a preto to nebudeme riskovat..Toto je riešenie,ktoreho by som sa bala ☹

adina22
29. mar 2009

dievcata chcela by som sa opytat,ak sa malej zacal hemangiom ''stahovat'' a zda sa mi,ze sa zmensuje moze sa jej naspat zacat zvacsovat?Az sa bojim ,aby som to nezakrikla,prave ked som sa rozhodovala ze to zacnem nejak riesit,tak sa to pohlo.Dufam,ze to bude pokracovat a stiahne sa jej uplne 😔

opus - z takych ludi si nic nerob,jednoducho si povedz je to veci neznala zenska,ktora nema ponatia co hemangiom je. 😠 A viem ako si asi citila,moja Natalka ma hemangiom na ramene,takze v zime to vidiet nie je,ale v lete sa kratkym rukavom nevyhneme je to vidiet a okrem toho casto cestujeme autobusom,takze tych pohladov a otazok sa mi tiez ujde. 😒

opus11
30. mar 2009

adina- myslim si ze ak uz sa hemangiom zacne zmensovat tak uz sa potom nezvacsuje, neviem ci som to citala alebo mi to tusim hovorila doktorka v Brne tak hemangiom ma niekolko faz najskor sa rychle zvacsuje potom sa to zastavi a nemeni sa a nakoniec sa zacne vstrebavat a vacsina hemangiomov sa takto chova. Nasej malej uz nerastie niekedy je stiahnutejsi a vytvorili sa v strede svetle miesta a nie je tak vypukly von -dokina tvrdi ze uz nastala faza vstrebavania naozaj dufame ze ma pravdu a ze sa to vstreba co najviac. Drzim palce . 🙂

dada2007
30. mar 2009

ahojte....
opus, to mi je ľúto, že sa našla taká ,,chápavá" pani....úžasné...to nemala hanby ti napísať?...
...ja som cez leto minulého roku zažila šok....keď sa ma jedna známa-raz za čas sa náhodne stretneme v meste...pozdravíme...žiadne veľké kamošky....no a stretla ma a že či može pozrieť malú...ja že hej...a keď sa nahla do kočíka, tak z nej vyhrklo:,,To čo má na hube?".....jáj...dobre viete aké je to citlivé pre nás, pre mamičky...snažíme sa svoje deťúchy ochrániť ako to len ide...a ešte keď nazvala malej pusinu HUBOU...no ja som myslela, že ma .....,,,,chladne som s ňou ukončila hovor a odišla....je to hrozné...
...a ja mám hemangiom na ruke...moja mamina hovorí, že pred tými 28 rokmi si tiež svoje vytrpela...že každý sa na ňu pozeral, čo to tam mám? a tak.... 😖 😒 😠

adina22
30. mar 2009

opus - dakujem povzbudilo ma to,tak som dufala,ze to tak bude 🙂 😉 Aj vam drzime palce,aby sa to Kamilke uz len zmensovalo a nokoniec uplne zmizlo 😉

adina22
30. mar 2009

dadi - ja zasnem aki dokazu byt ludia netaktni a o to viac ma to prekvapuje,ze take nieco pusti z ust zena,mozno tiez matka. 😒

dada2007
30. mar 2009

adina...žena...zatiaľ nie matka...nedarí sa jej zostať tehu....možno preto tak netaktne reagovala... 🙄 🤐

adina22
30. mar 2009

dada - tak v tom pripade to raz mozno pochopi 😕 Pozeram,ze mame zhruba rovnako stare deti.Moja je 12.11 😉

dada2007
30. mar 2009

adina...ahááá...až teraz som si všimla... 😉 😉 takže dva týždne rozdiel...super! 😉

maria11
2. apr 2009

Ahojky, chvilku som sa neozvala. Priznam sa, mala som hemangiomov a vsetkeho plne zuby... Z poslednych odberov krvi som bola na prasky. Andrejka mala skoro vsetky vysledky na prd. Skoro nulove hodnoty zeleza, zle pecenove vysledky, ostatne uz si ani nepamatam a k tomu vsetkemu sme meskali vyse 3 mesiace s druhym ockovanim, ktore sme nemohli riesit koli tomu, ze brala lieky. A k tomu vsetkemu sa hemangiom zacal po vysadeni liekov znova zvacsovat... Zrazu som mala pocit, ze to bolo vsetko zbytocne. A z tolkych odberov krvi mame ako bonus este anemicke dieta ☹ Takze okrem vitaminov na pecen ju musim tlacit este zelezom...
Ale uz som tu, takze mam aj dobre spravy. Hemangiom sice trochu naspat narastol, ale ako nam povedali v Brne - zatial len telefonicky, je to normalna reakcia. Teraz sa uplne zastavil rast a vyreza, ze sa opat trochu vstrebava - aj pediatricka povedala, ze to vyzera fajn. No a do Brna by sme mali ist v najblizsej dobe - este nemame presny termin, tak dufam, ze aj pecen bude OK.
Inak aj ja mam neprijemnu skusenost s netaktnou reakciou. Ked nas boli pozriet kamarati, rozpravali sme sa aj o hemangiome a jeden sa tvaril, ze vie, co to je - ma manzelku medicku. Ked som malu prebalovala, boli sa pozriet ako to vyzera a neskryval zdesenie, aku hrozu to tam ma a ze sa necuduje, ze to chceme riesit... Takze si viem predstavit, aky je to prijemny pocit... 😒
Drzim vsetkym palce a budem sa tesit na dalsie novinky od Vas.

ibi
8. apr 2009

ahoj kocky! dlhsie som sa neozvala, citila som sa ako maria11 - mala som hemangiomovu krizu a vsetkeho akurat dost... navyse rana v hemangiome na rituske sa nam zvacsila a malicka hrooooozne placka pri kazdom prebalovani a cisteni - kupeme - teda mocime ritku asi 8x denne... uff! neznesie ani len sprsku na ranu. viete si predstavit ako placka, ked sa pokaka, cely den trpnem, kedy bude kakat, je to hrozne obdobie. Ale vsetko zle ma aj dobru stranku a to je to, ze vsetky nase hemangiomy su v regrese, nerastu a maju biele miestecka, na hlavicke je cely stred biely, ideme davat este tlakovy obvaz na urychlenie, na ocku je zrejme vdaka injekcii biela skvrnka v strede(ale inac efekt zatial maly...) a na rituske kopu bielych miest (hlavne vdaka laseru). pre mna je klucove to, ze nerastu a nenafukuju sa pri placi a tak. takze sa len modlim a hypnotizujem ranu na rituske, aby sa ASAP zahojila a zacali sme si trosku uzivat kupkanie, prebalovanie a vobec, aby uz tak neplackala.
Cat co mate nove? boli ste uz na kryo???
Vsetkym drzim palce a napiste co nove!

ibi
8. apr 2009

Ozaj, Maria ja si myslim, ze to je Vase posledne trapenie a uz bude len dobre - uvidis!!! tak to vyzera 😉 A ste v dobrych rukach!

cat
8. apr 2009

ahojky, no my sme si to rozmysleli. Neviem, co sa stalo, ale posledne 2 tyzdne akoby sa hem. zacal vstrebavat! Nielenze su v nom biele miesta,ale zospodu akoby sa fakt vstrebaval do kože,je to ine.. Pritom poslednu injekciu dostala Simi 15.1.09, odvtedy nic a az teraz vidime toto...takze kryo zatial nechavame tak a cakame🙂